Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-07-2007, 17:40   #21
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

moj kumpel bez other chara mial mpa, demon helmet, g legi, mmsa, sca, bp of holding na 59 lvlu. 64 mlvl


gosciu kupe kasy z dragow trzepal ;P
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-07-2007, 17:53   #22
Meferot
Użytkownik Forum
 
Meferot's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 32

Posty: 70
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 112
Skille: 81/76
Poziom mag.: 6
Meferot ma numer GG 3397464
Domyślny

ceny spadają bo każdy chce jak najszybciej sprzedać itema, dużo zależy od graczy na serwerze i ich nastawieniu do cen, na harmoni high levele się zbuntowali i zmuszają ludzi aby sprzedawali itemy drozej, np. softy kupiłem za 480k... wiadomo każdy chce kupić jak najtaniej dzisiaj 15 lvl powiedział mi że golden arm jest za 18k....
__________________
Ancardia
Meferot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2007, 17:46   #23
szymon287
Użytkownik Forum
 
szymon287's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Wiek: 33

Posty: 915
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Plotek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Domyślny

Nudzi mi sie to cos napisze

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Remmm Pokaż post
Zalozmy.
Idziesz na dle z ekipa, 2 shooterow i ty jako bloker. siedzicie kilka godzin. Lootuje wam sie 1 dsm i rh. Razem? 50k WOW! Normalnie jest co dzielic...
Powiedz mi kto teraz, idzie na dle w takim skladzie? Kazdy woli solo lub w 2 osoby. Do tego, prawie kazdy dl jest zajety, albo sie ludzi wpychaja, wiec to ze ktos lotnie nawet glupiego fsa jest nie mozliwe.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hu'Hu Pokaż post
Ale mówiąc ogólnie to najlepszym sposobem byłoby po 1. możliwość sprzedawania wielu itemów np mms mpa g Legi demonka itp u Djina.2 Podwyższyć aktulane ceny przedmiotów które możemy sprzedać u Djina. W ten sposób ceny pójdą do góry.
Ja bym wolal, jakis nowy quest, z funkcjami jak dziny (czyli sprzedawanie itemow) ale, ciezszy i od 120lv+ (czemu akurat 120... bo wiekszosc starych sorcow/drutow wbila ten lv w 2miechy-.-" i jeszcze nie ma questa 100+)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Barniakos Pokaż post
Juz powoli dochodzi do tego, to o czym kiedys 100 lvl mogl pomarzyc, teraz spokojnie 20 lvl bedzie mogl zdobyc
Pamietam, jak na 70lv~kupilem 1mpa, za 1kk~eh... to byly czasy, a teraz mi kolega pisze, na 25~ ze kupil za 200k...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashael Pokaż post
Ceny to naprawde wielki problem Dlatego proponuję stworzyć osobny temat, w którym zawarte będą ceny takie jakie powinny być na danym świecie. Bo w końcu jakieś pierwsze kroki trzeba podjąć Pozdrawiam
Bylo i sie nie sprawdzilo...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan_Luukas Pokaż post
Najleprzym rozwiazaniem byla by zmiana " poziomu loota ", niewiem jak to nazwac... Chodzi mi oto by np: BOHY wypadaly jeszcze zadziej niz poprzednio.
Nie ktore itemy wypadaja naprawde rzadko wypadaja i nawet jak beda jeszcze rzadsze to cena duzo nie wzrosnie, bo potki sa masowo ubijane moze by tak, zwiekszyc sile potkow?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan_Luukas Pokaż post
Wtedy to by tibie zje***
Tibia zrobila by sie jak Diablo II i nabijanie szybko lvla bylo by duuzo trudniejsze.
I tak tibia jest smiesznie latwa, kiedys nabicie 100lv bylo trzeba rok grac~ -.- a teraz 2-3miechy... nc
szymon287 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2007, 18:14   #24
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Wzrost cen u Djina lub stworzenie nowych questów dla H-lvli to chyba najlepsze rozwiązanie :|
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2007, 18:54   #25
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Sytuacje moze uratowac tylko djinn ktory skupuje wszystkie albo wiekszosc przedmiotow. Kazde inne rozwiazanie jest zle
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2007, 22:08   #26
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post
Sytuacje moze uratowac tylko djinn ktory skupuje wszystkie albo wiekszosc przedmiotow. Kazde inne rozwiazanie jest zle
A właśnie że to nie byłoby dobre rozwiązanie tego problemu. Jeśli djinn będzie skupował wszystko i to po wysokich cenach to nikomu nie będzie sie chciało męczyć na trade, latać po całej Tibii i sprzedawać to graczom, którzy kłócą sie o każde 1Gp. Doprowadzi to do tego że wysokie levele będą obrzydliwe bogate a normalny gracz, choć będzie miał pieniądze nic nie kupi, albo kupno będzie graniczyło to z cudem. Sytuacja będzie przypominać Polskę za PRLu. Wszyscy mają kasę ale nic nie ma w sklepach, a żeby coś kupić liczą się znajomości. Kto ma wysokopoziomowego przyjaciela, może go poprosić o lotniecie czegoś. Oczywiście może być NPC który kupuje wartościowe przedmioty, ale nie po wysokich cenach. Choć "wysokich" to jest pojęcie względne.
__________________
<unknown> jak bedzie po angielsku 'Jezus Chrystus na smierc skazany'?
<kitty> 'Jesus Christ Prison Break'?
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2007, 00:32   #27
szymon287
Użytkownik Forum
 
szymon287's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Wiek: 33

Posty: 915
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Plotek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Times Pokaż post
A właśnie że to nie byłoby dobre rozwiązanie tego problemu. Jeśli djinn będzie skupował wszystko i to po wysokich cenach to nikomu nie będzie sie chciało męczyć na trade, latać po całej Tibii i sprzedawać to graczom, którzy kłócą sie o każde 1Gp. Doprowadzi to do tego że wysokie levele będą obrzydliwe bogate a normalny gracz, choć będzie miał pieniądze nic nie kupi, albo kupno będzie graniczyło to z cudem. Sytuacja będzie przypominać Polskę za PRLu. Wszyscy mają kasę ale nic nie ma w sklepach, a żeby coś kupić liczą się znajomości. Kto ma wysokopoziomowego przyjaciela, może go poprosić o lotniecie czegoś. Oczywiście może być NPC który kupuje wartościowe przedmioty, ale nie po wysokich cenach. Choć "wysokich" to jest pojęcie względne.
No to, jak np mpa bedzie 500k u "dzina" to normalny gracz bedzie dawal 700k~ i wtedy sobie kupi -.^
szymon287 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2007, 03:09   #28
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Wiadomo nie chodzi o wszystkie itemy tylko np. jakby to określić od fs'a w góre ... jeśli teraz taki fs kosztuje powiedzmy 4k a cena u djina wyniesie 5k to gracz będzie musiał dać minimum 500gp więcej (5.5k) ;p
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2007, 08:16   #29
Lux19R20teR
Użytkownik Forum
 
Lux19R20teR's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Lokacja: ChoRzow

Posty: 52
Profesja: Elite Knight
Domyślny

cipsoft powinien wprowadzic mozliwosc sellania lepszych itemkow u djinnow....

Btw. Nie wszystkie itemki drozeja, na neranie z 3tyg temu bohy=40k, teraz za mniej niz 60k nie kupisz ;p

Ostatnio edytowany przez Lux19R20teR - 30-07-2007 o 08:17.
Lux19R20teR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2007, 15:44   #30
Andezyt
Użytkownik Forum
 
Andezyt's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007

Posty: 44
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andezyt
Profesja: Elite Knight
Gildia: Sparta
Świat: Danubia
Poziom: 112
Skille: 91/88
Poziom mag.: 7
Domyślny

1.Dlaczego spadają

Liczba graczy wysoko-levelowych rośnie.

2.Jak usprawnić aby trzymały się w cenie

Nowe przedmioty u Djinów.

3.Czy oczekujecie zmian cen

Tak, wzrostu.

4.Dochód czy Strata

Dochód

5.Wasze zdanie na ten temat

Cipsoft musi coś zrobić ze spadającymi cenami w przeciwnym razie może nadejść dzień rebelii Już wypady na niektóre potwory się nie opłacają a co będzie za rok, dwa...


Pozdrowienia
Andezyt
__________________
Nobody knows where you are,
How near or how far.
Shine on you crazy diamond.
Andezyt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2007, 17:23   #31
-Veris-
Użytkownik Forum
 
-Veris-'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 30
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 80
Domyślny

Sami nie damy rady kontrolować ekonomi, bo nawet jeżeli większość ludzi chce sprzedawać drożej to zawsze znajdzie się kilka osób, które chcą sprzedać coś szybciej a co za tym idzie sprzedadzą to taniej. Gdy już raz ktoś na trade zobaczy cenę np. DSMa - 30k to jak ktoś mu zaoferuje DSM za 35k-40k to na ogół po prostu go spławi.

Z drugiej strony CipSoft nie może też zbyt drastycznie zmieniać cen przedmiotów bo to spowoduje załamanie się ekonomii w drugą stronę, nikt nie będzie kupował nowych przedmiotów bo nie będzie go na to stać bo ileż pieniędzy zarobił sprzedając wcześniej przedmioty, które były o połowę tańsze?

Według mnie, najlepiej by było zwiększyć ilość przedmiotów kupowanych przez djinny i wprowadzić innych "szczególnych" NPC, którzy kupowaliby określone przedmioty. A co update do jakiegoś określonego pułapu zwiększać cenę przedmiotów o np. 10-20%.
__________________

"Friendship is like money: easier made than kept..."



21:34 Studyerr [66]: whatever happened to sex drugs and rock n'roll, now we just have aids crack and techno

00:01 GM Mayhem on Secura [2]: I wonder why my stmina doens't go down when I hunt botters..?
-Veris- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2007, 02:21   #32
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

hmmm
Rozsadnym posunieciem niestety byloby ogolne oslabienie wszystkich profesji. Wtedy kazde z nich tak jak to wspomnial Times bylyby zalezne od siebie i na hunty chodzily razem (profesje) przez co loot, ktory zdobyli bylby dzielony, a co za tym idzie wzrost cen.
Teraz kombinujmy co komu zabrac bo wedlug mnie:

Knightom i palkom zabrac wysoki demage, a wszystkim profom ustabilizowac regeneracje many/hp. (zmniejszajac) Ewentualnie mozna rowniez usunac sklepy z runkami co spowodowaloby gwaltowny wzrost cen runek + cen eq. ;p

Dzieki temu moznaby spekulowac, ze ceny pojda o jakies 50% w gore jak i nie wiecej.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 31-07-2007 o 02:23.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2007, 02:35   #33
--Fadis--
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 07 2007

Posty: 10
Domyślny

Widzsz jak to jest. na guardi kiedyś DSM koszkował 250k a teraz po około (?)65k.
Kiedyś się fejne grało.'' teraz tibia schodzi na psy ...".

Ostatnio edytowany przez --Fadis-- - 31-07-2007 o 02:37.
--Fadis-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2007, 06:23   #34
Grzybozol1991
Użytkownik forum
 
Grzybozol1991's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Falli Gun
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 85
Skille: 84/81
Poziom mag.: 6
Grzybozol1991 ma numer GG 10236098
Domyślny

1. Coraz więcej High Lvl
2. Raczej to nie zależy od nas. Tzn raczej to zależy od ludzi sprawujących władzę na serwerze.
3. No pewnie, że tak.
4. Strata chociaż nie zawsze. Są dobre tego strony. Łatwo zarobić kupując itemy taniej i sprzedawać drożej do Jinnów.
5. Ja tam bym wolał, żeby ceny były wyższe. Zazwyczaj mam waste na czymś lepszym
Grzybozol1991 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2007, 12:22   #35
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Usuniecie sklepów z runkami, albo podwyższenie ich ceny to dobry pomysł. Spowodowało to by ogramy wzrost cen runek. W tedy najlepiej byłby znieść soule, albo zmniejszyć czas ich odnawiania się, tak aby normalny gracz z FACC nie musiał siedzieć godzinami bijąc rotwormy aby zrobić 1bp hmmów. Runki stały by się wtedy w obiegu bardziej powszechne, a masowe PG hlvl nie byłoby już takie łatwe, z powodu niemożności kupienia dużej ilości UHów, runek w sklepach. Znów trzeba byłyby szukać providerów od runek(czy jak to sie pisze) i tibia nabrała by klimatu. CipSoft fajnie by zrobił gdyby zwiększył obrażenia zadawane za pomocą runek, takich jak HMM, lub zmniejszenie kosztów ich produkcji, żeby exienie nimi było w maire opłacalne. Wtedy doszłaby nowa alternatywa expienia dla postaci magicznych. Nie jak teraz vis, vis, vis, można byłyby użyć jeszcze innych runek, bo po co one są ? Dla ozdoby? Nikt teraz nie używa HMMów jako sposób na zdobywanie doświadczenia bo są nie opłacalne!. HMMy i inne runki powinny być na porządku dziennym każdego kto gra postacią magiczną! Jak za dawnych dobrych lat.

CipSoft musi stworzyć coś takiego jak równowaga i zależność od siebie profesji. Knight już nie będzie latał samopoas na lini expowisko - domek - sklep z runkami. Da zarobić postacią magicznym przez co będzie większy popyt na różne rzeczy, większe wsate co szybko i dobrze prowadzi do wzrostu cen i zahamuje maniakalne podejście do tibii nie których graczy. Nie będzie już mass huntów non-stop dzień w dzień.

Choć taka strategia CipSoftu może doprowadzić do zwiększenia sie liczby boterów, ale to już inna bajka.
__________________
<unknown> jak bedzie po angielsku 'Jezus Chrystus na smierc skazany'?
<kitty> 'Jesus Christ Prison Break'?
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2007, 14:26   #36
Czarna_Mamba
Użytkownik Forum
 
Czarna_Mamba's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Las Vegas, Podlaskie.
Wiek: 30
Wpisy bloga: 4

Posty: 810
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: kraina czarów
Czarna_Mamba ma numer GG 7048129 Send a message via Skype™ to Czarna_Mamba
Domyślny

I tak źle i tak niedobrze. Ja aktualnie jestem kupującą, więc niech trochę jeszcze pospadają, później to już powiewa. ^^

Tak szczerze, wcale nie jestem za podwyższeniem cen na siłę ani za osłabianiem profesji. Niechaj łupy z potworów rzadziej wypadają, ceny na pewno wzrosną, jednocześnie nie osłabiając profesji. U nas DSM kosztuje 40k i wczoraj pierwszy raz zobaczyłam 'SELL SOV ~~ ' na Trade. Usunięcie sklepów z runami? Raczej usunięcie run ze sklepów, manasy w sklepie się jednak przydają. : P
__________________


Czarna_Mamba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2007, 00:23   #37
Nitro Evil$
Użytkownik Forum
 
Nitro Evil$'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Bielsko City

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Valoria
Poziom: 103
Poziom mag.: 61
Domyślny

Haha...

Usunięcie run ze sklepów - nie moge expić, mam stać godzinami w dp i czekać az jakis łaskawy rune maker mi sprzeda uhy, czy też sdki....

Rzadki loot z potworów - ide na demy, zwastowałem 50bp sd = 300k zlootowalem 2 mmsy = 400k, po zmianie zlootuje 1 mmsa, i co? jestem 100k w plecy a tak był bym 100k do przodu...


Najlepszą opcja jest oczywiscie djinn... i niech nikt nie mówi ze nie dało by sie kupic itemów, jak juz ktos powiedział u djinna mpa 800k to ktoś da 900k...

Kiedyś było super, szła ekipa np taki bloker i 2 shooterów lootowało się dsm'a i każdy mial po 100k... teraz nikt nie pójdzie teamem na dl'e bo każdy bedzie w plecy.. dsm 40k (elera) buaha...
__________________
Nitro Evils Life
http://www.youtube.com/watch?v=9izfa8IxwZI
Thread
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=188129

FREERIDE ON THE BIKE \,,/
Nitro Evil$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2007, 14:13   #38
RaLey
Użytkownik Forum
 
RaLey's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2007

Posty: 64
Domyślny

Mam nadzieje że w przyszłości bendzie coś podobnego do didżina (xD) i takie itemki jak dsm g army stell bootsy dojdą do normalnej ceny bo to bezsens huncic skoro to za marne grosze sie przeda dzieląc 50k na 3 glowy
RaLey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2007, 14:49   #39
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nitro Evil$ Pokaż post
Rzadki loot z potworów - ide na demy, zwastowałem 50bp sd = 300k zlootowalem 2 mmsy = 400k, po zmianie zlootuje 1 mmsa, i co? jestem 100k w plecy a tak był bym 100k do przodu...
Jeśli itemy nie będą tak "często" wypadać jak teraz to wiadomo, że bedzie ich mniej i ceny wzrosną ...
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:45.


Powered by vBulletin 3