Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-01-2014, 17:06   #1
Firanka
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 01 2014

Posty: 3
Domyślny Newbie potrzebuje pomocy

W tibie gralem pare lat temu i tylko i wylacznie na OTS evo (czyt. easy :v)

Od niedawna postanowilem w koncu sie nauczyc grac w tibie ale nigdy nie uwarzalem ze to bedzie latwie i takie nie jest ...

Wiec zacznijmy . Aktualnie jestem na rooku :v mam 7 lv niedlugo ( ~17:20 ) 8 i pytanie brzmi co mam robic na 8 lv oczywiscie wejde na mainland ( robie palka ) . i teraz tak czytalem mase poradnikow ale zaden tak naprawde mi nie pomogl poniewaz jestem bardziej niz zielony jesli chodzi o rl tibie :/

Wiem jak narazie ze odrazu jak wejde na maina to mam zdobyc : speary , kamyczki na trening ale nie wiem gdzie je zdobyc :/ , plate legi armor i helmet , dvarven i leather bootsy ( buty mam > ) . Ale jakie czary na jakim lvl i za ile i skad brac speary itd nic nie wiem .. Pomozcie proooosze trudno jest znalesc poradnik dla kogos takiego jak ja albo poprostu jestem slepy :v

Edit : przydalyby sie szybkie odpowiedzi bo mam ochote poki co grac ;D i najlepiej by bylo jak najszybciej wszystko porobic . Jak ktos sie nudzi albo mialby checi mi pomoc na biezaco to moge wbic na ts'a skype

Ostatnio edytowany przez Firanka - 19-01-2014 o 17:08.
Firanka jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-01-2014, 10:58   #2
Firanka
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 01 2014

Posty: 3
Domyślny

refresh
Firanka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2014, 19:01   #3
Jaarienia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2010
Lokacja: Toruń

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Imię: Jaarienia
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 14
Domyślny

Cóż.

Jak wyjdziesz na maina speary wylotujesz między innymi z Trolli, na których też można expić na Twoim lvlu (8-15). Trolle znajdziesz praktycznie w każdym mieście, na przykład w thais: [http://tibia.wikia.com/wiki/Mapper?c...-126.0-7-4-1-1 here]

Jednak speary mogą szybciej się kończyć niż wypadać z Trolli, zawsze możesz je kupić w sklepie dla łuczników (w Thais jest troche niżej od depo - Galuna): [http://tibia.wikia.com/wiki/Mapper?c...25.245-7-4-1-1 here]

Kamyczki możesz zdobyć z goblinów, najpopularniejszym miejscem jest Femor Hills pomiędzy Carlin a Ab'Dendriel: [http://tibia.wikia.com/wiki/Mapper?c...124.47-7-4-1-1 here]

Kamyczki możesz też kupić w markecie (po otworzeniu depozytu ikona jakby domku - w wyszukiwarke wpisujesz small stone. Cena za 100 kamyków to ok. 1-2k w zależności od serwera.

Czary dostępne na Twój aktualny poziom znajdziesz tutaj na stronie głównej tibia.pl - zakładka czary). W poradnikach znajdziesz gdzie expić i i jakie eq wybrać na dany poziom.
Jaarienia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2014, 19:15   #4
Firanka
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 01 2014

Posty: 3
Domyślny

Aktualnie mam prawie 15 lv
5 mlvl , 50 dista i prawie 40 shielda .

Eq : plate legs , dark helmet , bonelord shield , ranger's cloak ( mam plate armor w depo ale ciezki jest to nosze rangers cloak ^^ :C ) i leather bootsy ;d .

Aktualnie robie tak ze dropam na goblinach kamyczki poki mi sie wszystkie speary nie skoncza ( zawsze biore okolo 15 ) ile nazbieram tyle nazbieram i za reszte pieniedzy kupuje kamyczki w markecie . Skilluje na dwarfach . Co dalej ? do ktorego lvl skillowac dista i shielda ? i gdzie isc potem i jakie eq na 15 lv ? Z gory dzieki z niecierpliwoscia czekam na odp !

Ostatnio edytowany przez Firanka - 22-01-2014 o 19:16.
Firanka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2014, 21:33   #5
Jaarienia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2010
Lokacja: Toruń

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Imię: Jaarienia
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 14
Domyślny

Najlepiej umiejętność walki z dystansu doszlifować do 60 poziomu (tak aby dobrze się zdobywało doświadczenie). Jeżeli masz chęci i czas możesz nawet dobić do 70. Do którego poziomu, hm, najlepiej jak najwcześniej, później będziesz miał nieco prościej przy zdobywaniu doświadczenia, zadając większe obrażenia.

EQ na Twój poziom na razie wystarczy, zważywszy na to, że nie masz zbyt dużej ilości złota, w sumie w sprawie EQ się tutaj nie wypowiem ponieważ nie gram paladynem, jednak poradniki określają zbroje paladyna w takiej oto kolejności:









Jak widzisz, możesz zbierać złoto na zbroję z drugiej kolumny, choć będzie to nieco duży wydatek.

Na 15 poziomie możesz już spokojnie bić potwory:

(Cyklopy m.in w Mount Sternum);

(Dwarf Soldier m.in w kopalniach kazoordoon);

(FACC Tomb pod mount sternum, jednak tu na tak małym poziomie musisz uważać)

Powyższe potwory polecam bić z dystansu.

Ostatnio edytowany przez Jaarienia - 22-01-2014 o 21:34.
Jaarienia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:45.


Powered by vBulletin 3