Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-07-2005, 19:53   #1
Sir-Szaki-Szakal
Użytkownik forum
 
Sir-Szaki-Szakal's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 8
Pergamin Coś o Ghostlandzie

Witam.

Z góry przepraszam jeżeli było już coś takiego , ale szukałem i nie znalazłem.
W związku z pojawiającymi się plotkami typu: "Byłem w carlin i zlurowali GS'a z ghostlandu!" albo "Walczyłem z wampirem na ghostlandzie!" postanowiłem napisać mały poradniczek o ghostlandzie. No to zaczynamy.

Trochę teorii:
Ghostland - "nawiedzony teren" na zachód od Carlin, szczelnie ogrodzony, pełen najróżniejszych nieumarłych stworów

Z samej teorii wynika że na nawiedzonym terenie możemy spotkać duchy które znikają gdy podejdziemy, tajemnicze zjawy w postaci kobiety, lub piękne źródełka które zamieniają sie w obrzydliwe bagna. Wszystko to są przywidzenia więc nie należy z nimi walczyć.


Questy:
Na ghostlandzie możemy wykonać Family Brooch quest w dziurze nr 3. (patrz mapa ghostlandu na końcu poradnika)

Na ghost landzie prawdopodobnie istnieje też inny quest żeby go wykonać trzeba otworzyć tajemnicze magic walle pokonując GS'a w dziurze 5a i inne potwory w dziurze 5b (patrz mapa na końcu poradnika) Niestety nie wiem co dalej jest za magic wallami, teren ten oznaczyłem znakami ???


Omówienie mapy oraz poszczególnych dziur:

Na terenie ghost landu (poziom 0) znajdziemy wejścia do wszystkich 5 dziur. Na tym poziomie spotkamy: raty,cave raty,poison spidery, i pojedyńczy resp slima. (na mapie ominąłem respy szczurów i pająków)

Omówienie poszczególnych kommpleksów jaskiń: (numer jaskini odpowiada białemu numerowi na mapie)

Jaskinia 1:

Jaskinia dość dobra do huntów, na pierwszym poziomie znajdziemy kilka szkieletów i ratów. Na drugim dość spore respy ghuli, a na trzecim niebezpieczne respy DS'ów. Jedynym niebezpieczeństwem w tej jaskini mogą być DS'y zlurowane na wyższe piętra.

Jaskinia 2:

Dość mała "dziura" w której znajdziemy tylko dwa szkielety. UWAGA: Często wykorzystywana przez player killer'ów do robienia trapów. (parcele + fire bomb)

Jaskinia 3:

Na pierwszym poziomie dwa ghoule i DS. Na następnych dość duże skupiska ghouli, DS'ów, stalker'ów i wild warrior'ów. Znajdziemy tam family brooch quest. (mapa dla tej jaskini jest dość niedokładna ponieważ byłem tam tylko raz )

Jaskinia 4:

Jest to tak zwany "krzyżyk". Na pierwszym piętrze 4 ghoule i 8 szkieletów. Na druigm fire devil i około 4-5 ghouli. Często są podlurowane pod schody więc mogą zadać dość dużę combo. Piętro niżej znajdziemy podwójny resp slimów oraz kawałek obok pojedyńczy resp DS'a.

Jaskinia 5:

Największy kompleks jaskiń Ghostland’u. Na pierwszym piętrze 6 szkieletów, trochę poison spiderów i pojedynczy resp ghoula. Na drugim piętrze nie znajdziemy żadnych potworów , natomiast jaskinia rozwidla się w dwie strony (na mapie część 5AiB i cześć 5C). Poziom niżej w części 5AiB znajdziemy duży kilka szkieletów , cave ratów i magic wall’e blokujące nam przejście do „tajmniczego pokoju” Żeby otworzyć magic wall’e trzeba przejść do części 5B gdzie znajdziemy bardzo duży resp scorpionów , a na samym jego końcu pomieszczenie z stalkerami, Ds.’em, beholderemi kilkoma ghulami.

Tam też znajduje się pierwsza dźwignia odblokowująca część magic walla. By odblokować go całkowicie idziemy do części jaskini 5A gdzie pokonujemy poison spider’y, schodzimy poziom niżej i pokonujemy GS’a. UWAGA: Gdy zejdziemy do pomieszczenia z GS’em za nami pojawią się kraty, tak że nie mamy możliwości ucieczki, jedyna droga to przebiec przez całe pomieszczenie do „drugiego wyjścia”. W pomiesczeniu z GS’em odblokowujemy drugą dźwignię i magic wall całkowicie znika. Osobiście jeszcze nigdy tam nie byłem, ale wg mojego kolegi (60 elder) znajduje się tam pokój z dużym respem DS.’ów, ghuli i ciałem w którym ukryte są jakieś książki.
EDIT: Dzięki współpracy z Alienem dowiedziałem się że w tym pomieszczeniu znajduje się jedyny resp ghostów, niestety szkoda że tak trudno się do nich dostać.


Oprócz tego w tym kompleksie jaskiń znajdziemy w części 5c kilka ghuli, szkieletów, i ds.’a. Poziom niżej zanjduje się dość duży „labirynt” korytarzy z ghulami, szkieletami, i pojedyńczym respem DS.’a, stalkera i slima. W tym „labiryncie” znajdziemy też zamurowanego w ścianie wampira.


Podsumowanie i obalenie plotek:
-z ghostlandu nie da zlurować się GS’a
-jedynym miejscem gdzie możemy spotkać zlurowanego DS.’a to jaskinia nr 1
-na ghostlandzie jest tylko jedno miejsce gdzie można spotkać ghost'y, niestety jest ono bardzo trudno dostępne w jaskini za magic wallami
-duch latający wokół drzewa to przywidzenie – nie da się go zabić
-wampir na ghostlandzie to tylko dekoracja – nie sposób się do niego dostać.

Na ghostlandzie może huntować każdy z obojętnie jaką profesja – czy jest to sorc na 8lvl’u czy palladyn na 50 na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.


Myślę że poradnik przyda się komuś kto planuje „bezpieczny” exp w tym miejscu.
Mam nadzieję że ta napaćkana mapa jest chociaż w połowie czytelna, a system numerowania jaskiń nie sprawi wam tak ogromnych problemów jakich sprawił mi. Przyznaję troche zakręciłem w opisywaniu jaskini nr 5, ale chyba sobie poradzicie.

Piszcie posty jak macie czas jak cos to z góry THX SIR-SZAKI-SZAKAL
Sir-Szaki-Szakal jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-07-2005, 19:59   #2
Taki siaki mag
Zbanowany
 
Taki siaki mag's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 32

Posty: 145
Domyślny

No bardzo fajny poradnik, tylko czemu mapki nie widze ?
Taki siaki mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:21   #3
Kebes
Użytkownik Forum
 
Kebes's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Czudec
Wiek: 34

Posty: 231
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Celesta
Kebes ma numer GG 3527154
Domyślny

Popieram, poradnik bardzo dobry. Mapki również nie widzę Musisz poprawić
__________________
Kebes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:22   #4
Cyr Szeryf
Użytkownik Forum
 
Cyr Szeryf's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004
Wiek: 34

Posty: 129
Imię: Cyr Szeryf
Profesja: Elite Knight
Świat: Rubera
Poziom: 100
Skille: 90/88
Poziom mag.: 7
Cyr Szeryf ma numer GG .i.
Domyślny

Poradnik gitara.Ale mapki rzeczywiscie nie widacNapraw to.
__________________
AS Monaco

www.asmonaco.pl
Cyr Szeryf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:25   #5
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

wydaje mi sie ze juz byly podobne poradniki i nic nowego chyba nie napisales, jeden z artykulow o ghostlandzie zobaczysz tutaj
podsumowujac to temat ghostlandu byl juz przerabiany, watpie zebys napisal cos nowego, a jesli tak to nie wiele
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:27   #6
Andrea
Użytkownik Forum
 
Andrea's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005

Posty: 140
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Po pierwsze: jeśli to ma być poradnik to nie ten dział
Po drugie: jeżeli czegoś sam nie sprawdziłeś/nie byłeś tam to nie pisz o tym
Po trzecie: ślepy jestem chyba bo mapek nie widzę
Po czwarte: jakbyś próbował szukać to o Ghostlandzie znalazł byś chyba
tysiąc tematow w tym także poradnik "Ghostland od podszewki".
A w ogole to za dużo tu QS (tak mi się wydaje).
Andrea jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:29   #7
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

cos mi sie zdaje ze jest to kolejny plagiat(juz raz podrobil dzis poradnik-.-)
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:30   #8
Wkurzony
Użytkownik Forum
 
Wkurzony's Avatar
 
Data dołączenia: 03 04 2005
Lokacja: Chorzów
Wiek: 33

Posty: 53
Domyślny

1. Nie ten dział
2.Tak mi się wydaje że to QS
3.To już było...
__________________
tibia uzależnia tak jak palenie, alkohol i inne używki
Wkurzony jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 20:32   #9
ahcarb
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 04 2005
Wiek: 36

Posty: 233
Profesja: Elite Knight
Świat: Xerena
ahcarb ma numer GG 1229087
Domyślny

pamietam ze na dziale filmy byl ukazany nawet fajny filmik odnosnie calego ghostlandu (wszelkie dziury,jaskinie itd jakie sie tam znajdujo) wystarczu troche poszukac jak ktos chce to w obrazie (mapie)(ruchomej):>
ahcarb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 22:36   #10
slimaczek
Użytkownik Forum
 
slimaczek's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2004
Lokacja: Kościan

Posty: 485
Stan: Na Emeryturze
Imię: Topork
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 87
Skille: 84/83
Poziom mag.: 7
slimaczek ma numer GG 1217938
Domyślny

No cóż wyszło to bardzo dobrze, tylko autor chyba zapomniał pokazać mapki Mam nadzieje ze szybko poprawi zebym ocenił. Pozatym mogło by byc to jako poradnik, ale jest już jeden poradnik o ghostlandzie też taki z filmem i z mapką, ale nie ma tam informacji o jaskini za tymi magic wallami.
__________________
Play the game. Never let the game play you.

slimaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 22:46   #11
Azazel'Death-Warrior
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 05 2005

Posty: 11
Domyślny

Poradnik znakomity, tylko że jest jeden mały problem... Jest nawet nie przepisany z małymi zmianami, tylko poprostu PRZEKOPIOWANY z forum innej polskiej strony o Tibii (nie będę robił reklamy ;p). Poradnik ten znajduje się w dziale "Artykuły" owego forum

Pzdr
Azazel'Death-Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin 3