Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-11-2011, 11:20   #1441
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez camperek1 Pokaż post
Dla mnie transseksualizm to odchył od normalności.
Nadal nie odpowiada to na moje pytanie:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Bo jaki to ma niby wpływ na poziom rządzenia krajem?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez camperek1 Pokaż post
Ale wiem, w Polsce ważniejsza od np. gospodarki jest tolerancja.
Sam się tak bulwersujesz tego typu rzeczami, jakby to była sprawa życia i śmierci.
Teraz będzie pół roku obrzucania się epitetami i kłótni, a to o krzyż, a to o homo-/transseksualizm i jak zwykle poważne tematy, takie jak ww. gospodarka, pójdą w odstawkę. No, ale co tu się dziwić, tego właśnie ludziom potrzeba - nie nudnych gadających głów rozprawiających czy podwyższać, czy obniżać podatki albo gdzie robić cięcia, tylko szopki i teatrzyku.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Ja zaś nie chcę wyraźnej granicy co jest złe, a co jest dobre, co jest dopuszczalne a co nie, ponieważ nienawidzę jak ktoś mi coś każe 'bo tak', a na tym będzie to polegać.
+1

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 10-11-2011 o 11:26.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-11-2011, 02:29   #1442
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...musza_sie.html - nawet najbardziej negatywnie nastawiona do UE osoba w świetle tego newsa nie może powiedzieć, że żadne regulacje Unii nie są wartościowe.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 16:44   #1443
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Znakomicie udały im się te 'pokojowe' manifestacje w wawie.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 18:03   #1444
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

I tak nie było źle, po początkowych relacjach myślałem, że będą poważniejsze ofiary. Fajnie oglądało się dzielnych kiboli w internetowej transmisji na żywo.

Zdjęcia: http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,9790...Warszawie.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 11-11-2011 o 18:05.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 18:42   #1445
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

W internecie/tv fajnie się ogląda. Na żywo troszkę gorzej.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 19:28   #1446
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Brawo lewactwo (vide "kolorowa niepodlegla"), nie ma to jak blokowac legalna, zarejestrowana manifestacje. A potem zdziwienie, ze nikt nie szanuje ich manifestacji, co jest oczywiscie "brakiem tolerancji" i "trzeba walczyc o wlasne prawa".

PS. Atak kolegów z niemieckiej ANTIFY na pokaz strojów historycznych pokazuje płytkość intelektualną tej zgrai kolorowych dziwadeł.

@Duch: armatki wodne byly.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 11-11-2011 o 20:16.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 20:10   #1447
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ktoś mi wyjaśni o co w ogóle walczono? Czy po prostu kogoś energia rozpierała i tak sobie postanowił zdemolować coś, pobić kogoś itp. Banda kretynów.
Czy policja naprawdę nie ma środków, żeby z czymś takim sobie radzić? Gdzie chociażby gumowe kule czy armatki wodne? A niech i k***a z ostrej amunicji strzelają, nikomu takiej hołoty nie będzie szkoda.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 20:22   #1448
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Według mnie banda idiotów wykorzystała manifestację by 'bezkarnie' popsuć trochę miasto.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 20:36   #1449
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Według mnie banda idiotów wykorzystała manifestację by 'bezkarnie' popsuć trochę miasto.
Tak. Z okolic mojego miasta pojechała grupa zadymiarzy, żeby SPECJALNIE zrobić totalny rozpi*rdol. 0 Szacunku do tak ważnego święta.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 21:43   #1450
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Czy policja naprawdę nie ma środków, żeby z czymś takim sobie radzić? Gdzie chociażby gumowe kule czy armatki wodne? A niech i k***a z ostrej amunicji strzelają, nikomu takiej hołoty nie będzie szkoda.
Niestety to wcale nie wygląda na takie proste jakby się wydawało. Polskie prawo jest chore i policja nie może interweniować do póki nie zajdzie do bezpośredniego kontaktu. A armatki zostały użyte. Wg mnie powinni ich uspokoić natychmiastowo i najlepiej jak najskuteczniej (czyli pałą po łbie i by się im odechciało).
__________________
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 21:59   #1451
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Ja się jednak cieszę, że odeszły czasy, kiedy policja mogła stosować dowolne metody w celu zaprowadzenia spokoju. Nawet jeśli ceną są takie sytuacje. Na podstawie tego, co widziałem w transmisji na żywo, nie mam zastrzeżeń co do jej postępowania na samym Placu Konsytucji. Nie wiem, co działo się w innych miejscach.

@Ashlon
Niemiecka Antifa trochę się skompromitowała, to fakt. Można to zwalić na "różnice kulturowe", a może barierę językową? To, że nie było podstaw prawnych do zakazania Marszu, nie znaczy, że ludzie nie mogą wziąć spraw w swoje ręce. Ale swoje zdanie już tu przedstawiałem, nie będę się powtarzał.

Ogółem szkoda zniszczeń i kosztów związanych z posprzątaniem tego wszystkiego. Ale mogło być gorzej.
Poza tym smutno - mimo pewnej kompromitacji (bójka z policją, niezdolność do powstrzymania haseł rasistowskich i homofobicznych, w tym spalenia tęczowej flagi) to był pokaz siły prawicy. Blokada zakończyła się porażką, alternatywne zgromadzenie nie przyciągnęło nawet zbliżonej liczby uczestników.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 11-11-2011 o 22:08.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2011, 22:09   #1452
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koszyk Pokaż post
Niestety to wcale nie wygląda na takie proste jakby się wydawało. Polskie prawo jest chore i policja nie może interweniować do póki nie zajdzie do bezpośredniego kontaktu. A armatki zostały użyte. Wg mnie powinni ich uspokoić natychmiastowo i najlepiej jak najskuteczniej (czyli pałą po łbie i by się im odechciało).
Aż takie chore nie jest. Owszem, tutaj większe uprawnienia nie byłyby niczym złym, lecz w innych przypadkach mogłyby prowadzić do nadużyć, gdzie mogliby ucierpieć niewinni i spokojni ludzie. Nie wiem, jak Ty, lecz ja nie chciałabym oberwać tylko dlatego, że jakiś pacan obok zaczął zachowywać się 'inaczej'.

Wypowiadali się także o tym, że brakowało zapisu zakazującego zasłaniać twarz na ulicach / w demonstracjach / pochodach etc. Owszem, w tym przypadku miałoby to sens, lecz czy w innych także? Sama często mam szalik na pół twarzy, lecz czy to oznacza, że zaraz zacznę*niszczyć przystanki?

Nigdy nie byłam za ograniczaniem praw jednostki tylko dlatego, że paru baranów je nadużywa. Nie można karać wszystkich za zachowanie paru osób, czasy odpowiedzialności zbiorowej chyba się skończyły.

@down
Jak ja się cieszę, że w odpowiedniej chwili dowiedziałam się jak tam wygląda i zawróciłam.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 02:56   #1453
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Jaka szkoda, że była tam policja, bo w****łem dwóm niemcom i jeden policjant zaczął gonić mnie, a nie chciałem mieć nic wspólnego z kryminałem. więc haha

Ja jestem tolerancyjnym człowiekiem, nawet bardzo i wolnościowcem, ale nikt nie będzie mi tu kontrmanifestował mojego niepodległego kraju, ani gonił rodaka z polską flagą - to jest obłęd.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 14:17   #1454
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

http://wyborcza.pl/1,75478,10631546,...odleglosc.html - relacja z wczorajszych zajść
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 15:12   #1455
camperek1
Użytkownik Forum
 
camperek1's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2009
Lokacja: Poznań
Wiek: 27

Posty: 219
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Filip
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Ja się jednak cieszę, że odeszły czasy, kiedy policja mogła stosować dowolne metody w celu zaprowadzenia spokoju. Nawet jeśli ceną są takie sytuacje. Na podstawie tego, co widziałem w transmisji na żywo, nie mam zastrzeżeń co do jej postępowania na samym Placu Konsytucji. Nie wiem, co działo się w innych miejscach.
http://www.youtube.com/watch?v=5l217mtvA98

http://www.youtube.com/watch?v=KWXtk...&feature=share

http://www.youtube.com/watch?v=GtmT-QNL164

????????

http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSHdsU

Tutaj pojawia się pytanie. Czy osoby w kamizelkach z napisem "policja", to rzeczywiście policja, czy przebrani lewacy?
Jakoś nie wydaje mi się, żeby to były szkieły. Każdy ubrany inaczej. Pałki też mają inne. Poza tym, po co kłaść gościa na glebę i bić, żeby zaraz go wypuścić?
Dodam jeszcze, że np. antifa już takie akcje robiła.

P.S. Płemieł już ogłosił, że winnymi wczorajszych zajść są osoby związane z grupami kibicowskimi z całej Polski.
__________________

Chwała Wielkiemu Lechowi.

Косово је Србиј

Ostatnio edytowany przez camperek1 - 12-11-2011 o 15:14.
camperek1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 15:21   #1456
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

@camperek1
Akurat wobec Antify policja zachowywała się w podobny sposób. Usprawiedliwienia tu żadnego nie ma, ale niestety zawsze przy takich okazjach są jakieś nadużycia z jej strony.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 15:27   #1457
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
@Ashlon
Niemiecka Antifa trochę się skompromitowała, to fakt. Można to zwalić na "różnice kulturowe", a może barierę językową? To, że nie było podstaw prawnych do zakazania Marszu, nie znaczy, że ludzie nie mogą wziąć spraw w swoje ręce. Ale swoje zdanie już tu przedstawiałem, nie będę się powtarzał.
Tak, zdecydowanie byla to bariera jezykowa. 70 lat temu ich dziadkowie zabijali Polakow za jezyk polski, widac przekazali im to w genach.

http://www.youtube.com/watch?v=BHTrA...layer_embedded

A moze jednak warto przyznac, ze jest to lewackie bydlo?

Cytuj:
To, że nie było podstaw prawnych do zakazania Marszu, nie znaczy, że ludzie nie mogą wziąć spraw w swoje ręce
Zacytuje ci ten fragment, jak znowu bedziesz plakal, ze "zli faszysci" bija pedziów na gejparadzie.

@edit : jak dla mnie tym zwrotem sie skompromitowales zupelnie.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 12-11-2011 o 15:38.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 18:27   #1458
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Wnuki ss'manów przyjeżdzają do Warszawy w Dniu Niepodległości, polują na ludzi z symbolami narodowymi i nazywają to antyfaszyzmem(!), typowo szwabska bezczelnośc.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 18:49   #1459
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Aż takie chore nie jest. Owszem, tutaj większe uprawnienia nie byłyby niczym złym, lecz w innych przypadkach mogłyby prowadzić do nadużyć, gdzie mogliby ucierpieć niewinni i spokojni ludzie. Nie wiem, jak Ty, lecz ja nie chciałabym oberwać tylko dlatego, że jakiś pacan obok zaczął zachowywać się 'inaczej'.

Wypowiadali się także o tym, że brakowało zapisu zakazującego zasłaniać twarz na ulicach / w demonstracjach / pochodach etc. Owszem, w tym przypadku miałoby to sens, lecz czy w innych także? Sama często mam szalik na pół twarzy, lecz czy to oznacza, że zaraz zacznę*niszczyć przystanki?

Nigdy nie byłam za ograniczaniem praw jednostki tylko dlatego, że paru baranów je nadużywa. Nie można karać wszystkich za zachowanie paru osób, czasy odpowiedzialności zbiorowej chyba się skończyły.

@down
Jak ja się cieszę, że w odpowiedniej chwili dowiedziałam się jak tam wygląda i zawróciłam.
Pamiętaj, że nikt Ci nie bronił oddalić się od miejsca zamieszek. Również nie chciałbym wyłapać w łeb przez to, że jakiś pacan zaczął się zachowywać inaczej. Tylko też weź pod uwagę, że jeśli jest grupa to nie jest łatwo wyegzekwować kto zaczął, bierze się pod uwagę całą grupę. Smutne ale niestety prawdziwe.

@camperek1

Wklejasz filmiki tylko ze strony zachowania policji, a druga strona to przepraszam jest nie winna? Stali sobie grzeczni obywatele i nic nie robili? No już bez przesady. Akurat w tego typu sytuacjach popieram działania policji.
__________________
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2011, 18:54   #1460
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koszyk Pokaż post
Pamiętaj, że nikt Ci nie bronił oddalić się od miejsca zamieszek. Również nie chciałbym wyłapać w łeb przez to, że jakiś pacan zaczął się zachowywać inaczej. Tylko też weź pod uwagę, że jeśli jest grupa to nie jest łatwo wyegzekwować kto zaczął, bierze się pod uwagę całą grupę. Smutne ale niestety prawdziwe.

@camperek1

Wklejasz filmiki tylko ze strony zachowania policji, a druga strona to przepraszam jest nie winna? Stali sobie grzeczni obywatele i nic nie robili? No już bez przesady. Akurat w tego typu sytuacjach popieram działania policji.
to nie była policja. Przebrani zadymiarze po prostu.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.


Powered by vBulletin 3