Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 01-08-2007, 21:30   #21
Gladius
Użytkownik Forum
 
Gladius's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2005
Wiek: 34

Posty: 48
Domyślny

Omg przeczytajcie do końca, napisali że według nich balans profesji wygląda tak jak teraz, ale balansowanie gry nie polega tylko na sile, ale także na ekonomii, dostepnosci przedmiotów itp... Więc w nastepnym update bedą zmieniać co innego imo.
__________________
Gladius jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-08-2007, 21:30   #22
Robixen
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 05 2007

Posty: 13
Domyślny

Według mnie balansacja jest dobra.
Robixen jest offline  
stary 01-08-2007, 21:36   #23
Morfeusz01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Poznań

Posty: 9
Imię: Arcasiros
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Aurea
Poziom: 32
Skille: 10/22
Poziom mag.: 32
Morfeusz01 ma numer GG 7238280
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Robixen Pokaż post
Według mnie balansacja jest dobra.
Bo pewnie masz rycerza/paladyna
Morfeusz01 jest offline  
stary 01-08-2007, 21:40   #24
Keroks
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Moim zdaniem ten update to jedna wielka lipa! Te wykresy cipy moga sobie w pupe wsadzic, niech policza ile profesje magiczne potrzebuja czasu na zrobienie paru bp run ofensywnych a do tego dochodza te soule... Bp runek do expienia sa bardzo drogie, a zeby expienie za pomoca mf jest niebezbieczne i znacznie wolniejsze niz za pomoca run ofensywnych. Czy nie mogli poprostu zwiekszyc ataku knightow/pallow bez oslabiania profesji magicznych?! Gralem w tibie 6 lat, mialem wiele postaci a to teraz poprostu przestalem w to grac. Niedlugo to niebedzie tibia tylko cos podobnego do diablo... zobaczycie wspomnicie moje slowa :-)

Pozdrawiam, Kero~

Ostatnio edytowany przez Keroks - 01-08-2007 o 21:43.
 
stary 01-08-2007, 21:44   #25
sath_okh
Użytkownik Forum
 
sath_okh's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Aphalon
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Undead Souls
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Soulmann Pokaż post
PS Czemu te ich wykresiki jakoś tak się nie zgadzają z tabelami na erig.net? Tam ciężko znaleźć jakąś profesję magiczną w top100 expa wbitego podczas jednego dnia, nie wspominając o kosztach jakie te profesje ponoszą próbując się tam dostać, choćby do top50.
Powiedziałbym, że tak się dzieje ponieważ prawie wszyscy hlv sorce płaczą że już nie mogą wszystkich na luzie wybijać i tłuc niewyobrażalne ilości expa na godzine, zamiast expić
__________________
Wierzyłem w coś, bez tego ciężko żyć
Marzyłem też, wolno było marzyć ...
sath_okh jest offline  
stary 01-08-2007, 21:45   #26
VENAEN
Użytkownik Forum
 
VENAEN's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2005

Posty: 38
Imię: VENAEN
Profesja: Druid
Świat: Luminera
Domyślny

A mnie zastanawia dlaczego wykres odnosi się tylko do Magów i Knightów w końcu jak sami mówią profesję się od siebie różnią , to po jakiego grzyba są sprowadzane tylko do tych 2 ??

PS. ZARAZ ZNOWU WYBUCHNIE BURDA CZY UPDATE ROX CZY SUX
__________________
FUCK THE SYSTEM !
VENAEN jest offline  
stary 01-08-2007, 21:54   #27
=Pekin=
Użytkownik Forum
 
=Pekin='s Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: South Park

Posty: 410
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 70+
=Pekin= ma numer GG 7778722
Domyślny

Co za deeebiiiiiiliiiiiiizm , oczywiscie cipsoft moze chce polaczyc te kreski razem, ale ku*wa jezeli by profesje tak samo expily, to NAJTmialby wiecej cap, wiecej hp, wiekszy zysk bo na rownym expie nie placi za kazdy strzal, a sorc z jeszcze bardziej obnizonymi hitami bylby gownyem w pvp.

Cipsfot chyba uczy sie robienia mmorpg z ksiazek ;/
__________________
Dont call me fat ass, Im big bones !

Screw you guys, Im going home.

Suck my balls Kyle.

Jak tu nie lubic Cartmana :>

http://www.youtube.com/watch?v=1uVA7iEtPss
Cartman- Screw you guys, Im going home.
Stan- But cartman we try..
Cartman-no, no, no Screw you guys > Home

Byhahahahahhahaaha
=Pekin= jest offline  
stary 01-08-2007, 21:58   #28
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

haha i widzicie
nawet cipsoft napisal ze mag szybciej expi itp ale za to ponosi ogromne ryzyko i straty pienieżne
__________________
Cygan Slejter jest offline  
stary 01-08-2007, 21:59   #29
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Jak patrze an te wykresy to nie wiem czy sie smiac ( co to za zbdury??) czy płakać (no jezeli mysla ze nadal sorc jest lepszy od najta to ekhm, strach myslec co odwala w zime)
Te wykresy to sa adekwatne do OTSow - gdzie masz wszystko za darmo a wolfy blokujace ci droge kosi sie z ue ... a nie do RL tibii gdzie trzeba sie liczyc z ekonomia zawsze i wszedzie, co z tego ze 200 sorc szybciej zabije demona z explo / sd, skoro 200 paladyn zabije go moze i 2-3 razy wolniej, ale za to ze 20x taniej?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sath_okh Pokaż post
Powiedziałbym, że tak się dzieje ponieważ prawie wszyscy hlv sorce płaczą że już nie mogą wszystkich na luzie wybijać i tłuc niewyobrażalne ilości expa na godzine, zamiast expić
Popatrz na swoje hity, fajne nie? to teraz pomysl co by bylo gdybys bil 2 x szybciej ale MUSIALBYS stac na wprost monstera (hail drags) a do tego kazdy strzał kosztowal cie 10-15 gp - oto masz sorca...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 01-08-2007, 22:04   #30
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

I znowu się zaczyna wielka dyskusja i spekulacje jak to jest źle i niedobrze. e.e


Zgadzam się z tym tekstem w 100%
Duke Dran jest offline  
stary 01-08-2007, 22:11   #31
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Knight nadal jest skazany na shity typu zolwie przed uzyskaniem 75 lvla (avanger) Ktore sa zapchane ;/

Takze bierze swoje "ruszczki " mfy i jedzcie! 90% nie ma z was 80 lvla a do tej pory nie odczuwaja zmian!
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 01-08-2007, 22:11   #32
Modus
Użytkownik Forum
 
Modus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Modus
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unity
Świat: Aldora
Poziom: 105
Skille: 88/86
Poziom mag.: 7
Wyślij wiadomość przez ICQ do Modus Modus ma numer GG 7365489 Modus ma login Tlenu modus@tlen.pl Adres Jabbera do Modus
Domyślny

Co tu duzo pisac, powiem tyle:

Jak to wszystko czytam i ogladam (wykresy) to odnosze wrazenie ze ludzie z CipSoftu nigdy nie grali w Tibie

Podam tylko jeden przyklad. W wykresie pokazujacym exp knighta na godzine smieszy mnie fakt ze wedlug CipSoftu 110 ek expi tak samo szybko jak 290 lol Moze roznica nie jest jakos ogromnie wielka ale jest i przy 290 kreska powinna byc wyzej ...

EDIT: Mowie o tym co bylo przed update ... bo teraz rzeczywiscie 110 moze walic tak samo jak 290 lol -.-
__________________
http://photobucket.com/albums/c62/Modusek/

Ostatnio edytowany przez Modus - 01-08-2007 o 22:14.
Modus jest offline  
stary 01-08-2007, 22:13   #33
Arcymag
Użytkownik Forum
 
Arcymag's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2007

Posty: 276
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 61
Skille: 85/71
Poziom mag.: 15
Domyślny

Nie wielu tu myśli.

Na jednym wykresie macie jasno pokazane: sorc ekonomicznie=knight z waste.

Więc wystarczy expić, wolnije, mniej, bardziej ekonomicznie i oczywiście UMIEJĘTNIE a i tak expicie tak szybko jak knight z waste na tym samym poziomie.

No i co do debili którzy boją sie o swojego nowego paladyna, czy czasami nie będzie bił o mój boże 10 hp mniej.

Teraz zmienia nie siłe, a prawdopodobnie ekonomie. Czyli co? czyli radze przed update zaopatrzyć sie w duuuużo bp p boltow i royal spearow...
Arcymag jest offline  
stary 01-08-2007, 22:14   #34
Selentih
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2007

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Szukam :)
Domyślny

Moim zdaniem w najbliższym updacie nie powinni ulepszać już knightów i palladynów (palladynów szczególnie...). Zobaczcie jakie teraz udogodniena ma pall... Royal Spear, Assasin Star... Normalnie z palladynem cięzko jest się bić druidem (jak juz to straszne duże straty drut ponosi... uhy itd...)... Knighci dostali nowe bronie, czary... A postacie magiczne nic... (nie wiem czy czary...) Powinni następny update poświęcić postaciom magicznym, a jak to się stanie to zobaczycie jak się zmieni ilośc palkow, a postaci magicznych... Kiedyś ciężko o Palla na deserta teraz w gildi mam 17 palkow, 11 knighow, 4 drutow i 3 sorcow...

Chciałbym też nawiązać do tego, że były wypowiedzi, że beznadziejnie zrobili update letni... Mi sie wydaję, że oni mają to jakoś rozplanowane na kilka update balansację... Przecież za pierwszym razem nie da się zrobić idealnie... Poprawki etc...

Mam nadzieję, że najbliższy update troche pomoże postaciom magicznym
Selentih jest offline  
stary 01-08-2007, 22:23   #35
Chai Renn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 32

Posty: 121
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Celesta
Domyślny

Ahahaha przy tym ostatnim zdjęciu ktory pokazuje ile expa wbija knight i sorc na godzinę naprawdę sie uśmiałem po up date sorc / druid nie sa w stanie expić , a pokazali że sorc robi dalej więcej expa niż knight a to jest nieprawda
Chai Renn jest offline  
stary 01-08-2007, 22:25   #36
Ola_Petrov
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006
Lokacja: Bialystok

Posty: 129
Stan: Początkujący
Imię: _
Profesja: Druid
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sebcio-Rooker Pokaż post
Co wy wygadujecie? Doczytajcie najpierw do końca.

Według ostatniego wykresu to Sorc szybciej expi od Knighta. W ostatnim update udało się trochę to wyrównac, ale nie znacznie. Nie sądzę żeby Mag dostał w następnym Update coś nowego.

Pozdro
Hmm chyba sobie zartujesz ze na tej tibi sorc expi szybciej od kiny/pala to co teraz zrobili to jest balans? TIBIA 7.6 rox sorc bije lvl powolutko,ale ma sile i to byla gra
__________________
Power in My magic produce your nightmare


Agressiv!
Ola_Petrov jest offline  
stary 01-08-2007, 22:31   #37
Tanthalass
Użytkownik forum
 
Tanthalass's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 10
Imię: Lisa Muera
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Domyślny

Nasz drogi Cip Soft Team po prostu chce wyjaśnić wielu nie do końca zrównoważonym powergamerom (wielu wysoko poziomowych graczy postanowiło skończyć z Tibią), którzy pozwalali sobie na niewyobrażalnie szybkie wbijanie punktów doświadczenia, że to do czego doszło w poprzednim updatcie, miało na celu wyrównać i urozmaicić grę ogromnej ilości graczy.

@Magowie, Druidzi.
Nie martwcie się, tak jak w każdej grze postać magiczna na wysokim levelu będzie i tak najpotężniejsza. Pamietajcie, ze Cipowstwo to firma, liczą na zyski, a co za tym idzie, nie pozwolą aby tak ogromna część tibijskiego społeczeństwa (jaką jesteście Wy), skończyła z ta grą. Nadal mają nadzieje, że pieniązki będą wpływały na ich konto.

Wil bi gud
Tanthalass jest offline  
stary 01-08-2007, 22:31   #38
LolnY
Użytkownik Forum
 
LolnY's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2005
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 30

Posty: 993
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 22
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
LolnY ma numer GG 9277178
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ola_Petrov Pokaż post
Hmm chyba sobie zartujesz ze na tej tibi sorc expi szybciej od kiny/pala to co teraz zrobili to jest balans? TIBIA 7.6 rox sorc bije lvl powolutko,ale ma sile i to byla gra
Tak, racja, ale knight bił lvle jeszcze wolniej i nie miał siły i nie było gry (nie, nie powiedział tego owner 10 knighta).
LolnY jest offline  
stary 01-08-2007, 22:44   #39
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wydaje się, że wszystko idzie w dobrą stronę - w artykule jest wspomniane balansowanie aspektu ekonomicznego każdej profesji. Można się więc domyślać, że w przyszłości poprawiona zostanie opłacalność polowań postaciami magicznymi, a to chyba jedyna rzecz, która teraz kuleje.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 01-08-2007, 22:55   #40
abarth
Użytkownik Forum
 
abarth's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2007
Lokacja: Mazuren

Posty: 86
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 57
Poziom mag.: 50
Domyślny

do najtow i pallow:
Mówicie że i tak sorc jest najlepszy...

To spróbujcie zarobić jakąś kase na expie magiem mając exp/h ok 50k
Taki głupi knajt ze skillem 70~+ na 50 lvl ma te 50k spokojnie (np. lizardy) przy tym wbijając tam zarabia na czysto ~50k i ma przyjemność z gry bo na kilkugodzinne expienie bierze kilka bp mf i w droge...

o magu tu nie wspomne... no bo żal.waste

BTW żeby mag udzerzył z vis ~300 musi mieć 105 (najwyższy w tibii ma 90)mlvl oczywiście, wielcy znawcy tibii powiedzą że może se wbić na manasach itp... z góry dla tych wielkie gz

No i to narazie tyle...

BB
__________________
17:06 Lanner Elwi [18]: Polowa dzieci w tibi ginie z powodu pk.Podziel się UHem..

Hail _/
abarth jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:05.


Powered by vBulletin 3