Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-03-2009, 00:14   #881
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snagoth Pokaż post
przeczytaj temat od poczatku a sie dowiesz
Nie da się z Tobą rozmawiać.




Cytuj:
no teraz to juz porażasz glupota..
No to oświeć mnie.

Nie obchodzi mnie, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie liczby postów. Sposobem, w jaki odpisujesz, pokazujesz tylko cały czas, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją, a jedynie rzucaniem jakichś półsłówek (i zabezpieczaniem się dodając, że to tylko "w uproszczeniu") i mówieniu innym, że mają szukać sensu w Twoich wypowiedziach, którego zwyczajnie nie ma.

Zatem przypomnę Ci, o czym mówimy; Twoja teza:
"uzaleznienie + niszczenie organizmu = uzaleznienie fizyczne"

Masz coś na jej poparcie, czy dalej mamy szukać ukrytego sensu? Może powinienem czytać od tyłu?

Ostatnio edytowany przez Litawor - 15-03-2009 o 00:42.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-03-2009, 00:50   #882
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

co by sie nie rozpisywac..

tak, nie jestem zainteresowany zadna merytoryczna dyskusja z Toba

i koniec offtopa
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein
Snagoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2009, 18:57   #883
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Czyli jest to uzależnienie psychiczne. Bo od braku marihuany (na przykład) nie umiera się.
dziesięć znakófffff
__________________
"Real power can't be given it must be taken"

Ostatnio edytowany przez Evil Maul - 20-07-2009 o 22:57.
Evil Maul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2009, 21:49   #884
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

To ja sprowadzę temat w trochę inną stronę.
Wiecie, albo macie gdzieś linki co do palenia marihuana przy używaniu jakichś leków, alkoholu (tutaj chyba nie ma problemu), lub czymś takim podobnym?

Ja ostatnio miałem taki zrzut, że myśleli, iż umrę. Wcześniej brałem tabletkę na alergie (może to przez to), nikt inny co palił tak nie miał.

Do you know sth about it? ^.-
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2009, 22:56   #885
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Wiecie, albo macie gdzieś linki co do palenia marihuana przy używaniu jakichś leków, alkoholu (tutaj chyba nie ma problemu), lub czymś takim podobnym?
Nie ma raczej żadnych zagrożeń z tym związanych. Wyjątkiem są niektóre antydepresanty.

Cytuj:
Ja ostatnio miałem taki zrzut, że myśleli, iż umrę. Wcześniej brałem tabletkę na alergie (może to przez to), nikt inny co palił tak nie miał.
A jaką dokładnie tabletkę? Bardzo możliwe, że to przez nią. Natomiast sam fakt, że myślałeś, że umrzesz, nie znaczy, że cokolwiek Ci groziło
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2009, 12:06   #886
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

http://video.google.com/videoplay?do...00685820665259

hf. nie wiem czy bylo
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2009, 23:54   #887
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Brałem CetAlergin, chyba dobrze napisałem.

A co do tego, że umrę, to mi tylko raz taka myśl przez głowę przeszła. Bardziej się bała o mnie koleżanka, mówiła, że cały blady jak ściana się zrobiłem, usta sine, itd. Kolega natomiast, że zrobiłem 'niemożliwą' minę - uśmiechnąłem się z wykrzywieniem. No i niezbyt przyjemnie się czułem ;/
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 10:40   #888
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

byc moze to po prostu przez to ze w pomieszczeniu w ktorym paliliscie nie bylo dostepu świeżego powietrza i bylo cieplo moj kumpel 2 razy podobnie czul sie jak Ty, w tym raz zemdlal... gdy wyszedl na powietrze wszystko wrocilo do normy
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein
Snagoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 12:38   #889
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Możliwe, że przyczyna była taka, jak mówi Snagoth. Ale mogłeś się tak poczuć i bez wyraźnej przyczyny, takie rzeczy się po prostu czasem zdarzają przy paleniu. Warto wtedy pamiętać, że właściwie nic Ci się nie może stać - to pomoże się uspokoić, bo strach może tylko spotęgować nieprzyjemne odczucia.

Co do leków na alergię w ogóle, to należy sobie zdać sprawę, że nie ma wyraźnej granicy między lekami i narkotykami i wiele leków ma działanie psychoaktywne. Tak właśnie jest w przypadku wielu leków na alergię, czego sztandarowym przykładem jest powszechnie znany Aviomarin, w dużych dawkach wywołujący realistyczne halucynacje; praktycznie wszystkie mają działanie uspokajająco-nasenne (co sprawia, że są doskonałą wymówką alergików, kiedy śpią na lekcjach ). Z tym że akurat lek brany przez Ciebie ma takie działanie bardzo słabe, więc raczej nie był on przyczyną tego, co opisałeś.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 16:42   #890
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
wiele leków ma działanie psychoaktywne.
Ohoho, a czy istnieje jakiś lek niemający działania psychoaktywnego?

@DOWN
Racja, pomyłka z mojej strony!

Ostatnio edytowany przez Wielkimanitu - 17-03-2009 o 17:54.
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 17:28   #891
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Ohoho, a czy istnieje jakiś lek niemający działania psychoaktywnego?
Tak, większość jednak nie ma. Ale nie podam Ci konkretnego przykładu, m.in. dlatego, że moje zainteresowania koncentrują się na tej pozostałej części leków

Wynika to z tego, że dostęp substancji do mózgu jest bardzo ograniczony przez tzw. barierę krew-mózg i tylko cząsteczki o specyficznych właściwościach mogą ją pokonać. Gdyby nie to, pewnie każdy lek jakieś tam działanie na mózg by miał.

Ostatnio edytowany przez Litawor - 17-03-2009 o 17:50.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 20:35   #892
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Czy to prawda, że marihuana ''odbiera ambicje'', czyli nie chce się po niej chcieć? Lenistwo itp.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 20:50   #893
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
Czy to prawda, że marihuana ''odbiera ambicje'', czyli nie chce się po niej chcieć? Lenistwo itp.
Cytuj:
Inny problem, z którym wiąże się zażywanie marihuany, to stany chronicznej apatii, bierności i lenistwa, znane jako "syndrom amotywacyjny". Marihuana ma taką opinię od dawna, a pochodzi ona z czasów raportu Komisji ds. Marihuany, odnoszącej się do dziewiętnastowiecznych Indii. Analizując te anegdotyczne wręcz relacje, należy pamiętać, że opisani w nich ludzie wywodzili się głównie z marginesu społecznego - żyli niezdrowo, prawdopodobnie cierpieli z powodu niedożywienia, i nie mając prawie żadnych perspektyw na lepsze życie, używali silnej marihuany w bardzo dużych dawkach przez długi czas. W raporcie tym pojawia się również informacja, że marihuany w nadmiarze używają częściej osoby "psychicznie niezrównoważone", a zatem brak równowagi psychicznej był raczej przyczyną, a nie skutkiem zażywania marihuany. W zachodnich badaniach nie znaleziono dowodów na występowanie "zespołu amotywacyjnego". Pomijam tu stan ciągłej intoksykacji u osób palących bardzo dużo (tzw. pot-heads).
Źródło:
http://fleszbek.republika.pl/marijuana.html
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2009, 22:28   #894
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
Czy to prawda, że marihuana ''odbiera ambicje'', czyli nie chce się po niej chcieć? Lenistwo itp.
ogolny zarys stanów po paleniu jest taki:

smiechawa -> chill -> rozkmina ->jesc -> spac

i.. zaleznie od palonej odmiany konopii i od czlowieka kazdy z tych etapow moze byc dluzszu/krotszy, niektorych moze nie byc w ogole badz beda sie laczyc... podczas zadnego z tych etapow raczej nie chce sie robic nic konstruktywnego stad ten 'zespol amotywacyjny' i zadne badania nie zmienia mojej wiedzy, bo sam dobrze wiem ze podczas i po paleniu nic sie nie chce ;]

ALE

to wcale nie jest reguła! Nie wiem dokladnie, (bo moge jedynie korzystac z wlasnej wiedzy i przemyslen) ale wydaje mi sie ze to zalezy od tego jak czlowiek podchodzi do palenia..
to czyli kompletnie odmienny stan do 'zespolu amotywacyjnego'... po prostu po paleniu chce sie dzialac, chce sie wkoncu robic rzeczy ktorych wczesniej sie nie chcialo... daje energie tak po prostu jest... tak jak mowilem.. nie wiem od czego zalezy kiedy po paleniu sie nic nie chce a kiedy chce sie robic wszystko naraz... bo od odmiany to chyba nie jest zalezne, nic mi o tym przynajmniej nie wiadomo...
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein

Ostatnio edytowany przez Snagoth - 18-03-2009 o 01:42.
Snagoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2009, 06:45   #895
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snagoth Pokaż post
po prostu po paleniu chce sie dzialac, chce sie wkoncu robic rzeczy ktorych wczesniej sie nie chcialo... daje energie
Działać się czasem chce, ale to wcale nie jest tak, że chce się robić akurat to, co się w danej chwili powinno.

Z moich doświadczeń (i moich znajomych) wynika, że marihuana rzeczywiście rozleniwia, ale to też zależy od częstotliwości palenia. Jeśli pali się sporadycznie, to oczywiście po samym paleniu nie ma co myśleć o robieniu czegoś konstruktywnego i generalnie lepiej nie mieć takich planów również na resztę dnia. Czasami i następnego dnia można czuć rozleniwienie, ale jest znacznie bardziej subtelne i przy silnej motywacji można je przełamać.

Ale to na pewno jest kwestia bardzo indywidualna.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2009, 19:40   #896
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pjona Pokaż post
Pierdolicie glupoty
Ach, rzeczywiście! Że też wcześniej nikt mi nie zwrócił uwagi...
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2009, 14:07   #897
Markel
Użytkownik forum
 
Markel's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2008

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hexoth
Profesja: Elite Knight
Gildia: Cultivation
Świat: Nerana
Poziom: 110
Skille: 85/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Moim zdaniem...

Najbardziej to ryja banie te gówna z dopalacze.com ludzie którzy to zalożyli robią sobie jaja z polskiego prawa gdy wprowadzili ustawe zeby temu zapobiec szef dopalaczy wypowiedział się ze z miejsca ją ominą i dalej będą prowadzić działalność i jak zapobiec narkotykom jak wystarczy pójśc do sklepu i zajebać sobie dropa?

dopalacze powinni zamknąć a zioło zlegalizować
Markel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2009, 14:37   #898
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Czemu tak uwazasz? Ja pije często Kava Kava, którą można tam kupić. Tak samo zdarzyło mi się palić tę pseudo marihuanę, jakieś zioło. Musze powiedzieć, ze nawet fajne, bo jest lżejsze od konopi i nie ma zejścia. a co do dropsów co się tam znajdują.. Część to chyba placebo po prostu. Spotkałem się z pewną koleżanką które przy mnie wzieła jakaś pigułkę na niby halucynacje. Tak ją zajęła rozmowa, że chyba "zapomniała" o halucynacjach oO
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2009, 14:38   #899
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Markel Pokaż post
Moim zdaniem...

Najbardziej to ryja banie te gówna z dopalacze.com ludzie którzy to zalożyli robią sobie jaja z polskiego prawa gdy wprowadzili ustawe zeby temu zapobiec szef dopalaczy wypowiedział się ze z miejsca ją ominą i dalej będą prowadzić działalność i jak zapobiec narkotykom jak wystarczy pójśc do sklepu i zajebać sobie dropa?

dopalacze powinni zamknąć a zioło zlegalizować
Wejście na rynek tzw. dopalaczy w ostatecznym rozrachunku przyniesie pożytek. Ludzie oswoją się bardziej z narkotykami jak te będą sprzedawane o rzut beretem od ich miejsca zamieszkania, i jak zobaczą Mietka spod czwórki naćpanego pigułą o enigmatycznej nazwie "Diablo" (i, o dziwo, nic mu się nie stało!). Nie mówię, że oznacza to od razu legalizację (na zachodzie takie sklepy są od dawna i nic specjalnie się tam nie zmieniło) ale przynajmniej wytworzy się jakichś rodzaj przyzwolenia na ćpanie (legalne).

PS Jak to jest w końcu z tą niedawną ustawą delegalizującą szałwię i inne ciekawe roślinki? Jeden internetowy sklepik z sadzonkami szałwii zamknięto. Na dopalaczach.com nadal są w sprzedaży (tzn. susz i ekstrakt). Więc jak to jest? Kiedy wchodzi ta ustawa w życie?
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2009, 18:54   #900
Markel
Użytkownik forum
 
Markel's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2008

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hexoth
Profesja: Elite Knight
Gildia: Cultivation
Świat: Nerana
Poziom: 110
Skille: 85/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Wejście na rynek tzw. dopalaczy w ostatecznym rozrachunku przyniesie pożytek. Ludzie oswoją się bardziej z narkotykami jak te będą sprzedawane o rzut beretem od ich miejsca zamieszkania, i jak zobaczą Mietka spod czwórki naćpanego pigułą o enigmatycznej nazwie "Diablo" (i, o dziwo, nic mu się nie stało!). Nie mówię, że oznacza to od razu legalizację (na zachodzie takie sklepy są od dawna i nic specjalnie się tam nie zmieniło) ale przynajmniej wytworzy się jakichś rodzaj przyzwolenia na ćpanie (legalne).

PS Jak to jest w końcu z tą niedawną ustawą delegalizującą szałwię i inne ciekawe roślinki? Jeden internetowy sklepik z sadzonkami szałwii zamknięto. Na dopalaczach.com nadal są w sprzedaży (tzn. susz i ekstrakt). Więc jak to jest? Kiedy wchodzi ta ustawa w życie?
hmm tak jak napisałem wyżej szef tych dopalaczy powiedział ,że wgłebiał się w tą ustawe i z miejsca ją ominą bez problemowo...
a co do ćpania z dopalaczy nigdy tego nie probowalem i nie mam zamiaru ale z tego co słyszałem to palenie tego przypomina zapach/smak palenia plastiku czyli jedno wielkie chemiczne gówno... teraz już wiesz dlaczego jestem za legalizacją zioła? bo jest naturalne a nie chemiczne...
Markel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:53.


Powered by vBulletin 3