Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-03-2005, 19:12   #1
Żołnierz Szatana
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 07 2004

Posty: 6
Domyślny Team

Tworzę z kolegą drużynę. On knight, ja sorc. Koleżanka dojdzie jako druid. Oczywiscie knight robi za blokera i bierze przedmioty, ja rzucam czary na potwory, druid nas leczy. Ale gdzie jest miejsce na pala? Apel do pali: wytłumaczcie mi dlaczgo ta profesja?
Żołnierz Szatana jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-03-2005, 19:16   #2
powrót vavca
Użytkownik Forum
 
powrót vavca's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005
Lokacja: gdynia
Wiek: 31

Posty: 147
Adres Jabbera do powrót vavca
Domyślny

Pal jest najważniejszą profesją właściwie.Najmocniej wali i zbiera cały exp.
A ten twój kolega drut to głupi musi być.Knight bierze loot ty exp , a on się ma przyglądać i tracić uhy??omg
Ja dzisiaj zawariuje przez to forum.:/
Współczucia modką...
__________________
NIEMOŻLIWE TO TYLKO WIELKIE SŁOWO RZUCONE NA WIATR PRZEZ MALUCZKICH,KTÓRZY GODZĄ SIĘ Z NATURALNĄ KOLEJĄ RZECZY,ZAMIAST WYKRZESIĆ SIŁY,BY JĄ ZMIENIĆ.NIEMOŻLIWE TO NIE FAKT.TO TYLKO OPINIA.NIEMOŻLIWE TO NIE DEKLARACJA.TO WYZWANIE.NIEMOŻLIWE TO POTENCJAŁ MOŻLIWOŚCI.NIEMOŻLIWE JEST CHWILOWE.

IMPOSSIBLE IS NOTHING
NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE
powrót vavca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2005, 19:25   #3
Hallabard
Użytkownik Forum
 
Hallabard's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2004
Lokacja: dom (Łódź)
Wiek: 33

Posty: 343
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 30
Poziom mag.: 44
Hallabard ma numer GG 9015684
Domyślny

Nie rozumiem. Co dlaczego ta profesja ? Chodzi Ci o to po co pall potrzebny ? Pall jest strzelcem więc w drużynie jest tak :

Potwór
Knight (bloker)


Sorc (ew. druid) i Pall czyli główni strzelcy

druid (można powiedzieć sanitariusz, ew. jako pomoc przy ubiciu choć druid czasem też walczy jako strzelec)

Pall jest potrzebny i to głównie jemu wraz z jakąś postacią magiczną przychodzi exp. Palek jest również postacią głównie ofensywną, ja nie bardzo wyobrażam sobię porządnej ekipy bez pala albo druida. Knight blokuje a sorc/druid strzelają. A jak się potwór przerzuci na kogoś z drużyny (w tym przypadku sorc) to jest kicha. Biorąc ekipę złożoną z knighta, dwóch sorców i druida jest bez sensu bo jakie będzie zużycie run. A biorąc zamiast jednego sorka palla nie wychodzi tak duże zużycie run bo pall bierze bp boltów, UH ew. HMM i mu starczy a postaci magiczne potrzebują kilku BP SD, HMM, UH, Explo, GFB. Więc idąc ekipą na mocniejsze stwory (demon, DL) pallek robi za dodatkowego strzelca.
__________________
kliknij poniżej by zobaczyć więcej...

Hallabard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2005, 20:44   #4
Hupe
Użytkownik Forum
 
Hupe's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 359
Imię: Hupefupe
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 127
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez powrót vavca
Pal jest najważniejszą profesją właściwie.Najmocniej wali i zbiera cały exp.
A ten twój kolega drut to głupi musi być.Knight bierze loot ty exp , a on się ma przyglądać i tracić uhy??omg
Ja dzisiaj zawariuje przez to forum.:/
Współczucia modką...
Nie sadze zeby paladyn byl najwazniejsza profesja -.- O zadnej chyba nie mozna tak powiedziec. Kazdy jest potrzebny knight, pall sorc i druid i kazdy ma swoje zadanie. Nie powiedzialbym zeby najmocniej walil i zbieral caly exp. Jakby sorc zaczal walic z sdkow to nie sadze zeby pally dostal wiecej expa ale napewno nie stracilby tak duzo jak sorc...Ale to tez zalezy od skilli palladyna i mlvl i lvl sorca.
Hupe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2005, 21:52   #5
~MeRcI~
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 03 2005
Lokacja: razem z UFO
Wiek: 33

Posty: 3
~MeRcI~ ma numer GG 8129297 ~MeRcI~ ma login Tlenu mati7171@tlen.pl
Brak ikony

Wiec tak dla mnie palek jest najlepsza profesja i najbardziej sie przydaje w huntach a to dal tego
PO 1alek moze uzywac boltow + hmm + xplo a wyzsze lvl moga nawed uzywac sd i wtedy palek wymiata i z boltow i z sd xD
PO 2alek z dobrym shieldingiem + dobra tarcza jest lepszy niz knight w blokowaniu bo ma jak juz ktos gdzies napisal "mam mana shield + uhy (podkresla palek uha sie praktycznie full hp) a knight tylko wieksza czesc"

wiec hunt bez palka to jest praktycznie lipa ale jak kto woli
~MeRcI~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2005, 22:04   #6
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

omg ale glupoty tu piszecie

palek uha sie praktycznie na full hp - bo ma mniej hp od knighta. Pal bedzie miec troche wiekszy mlv, ale ta sila uha wieksza np. o 18% to nie tak duzo.
Jak uzyjesz naraz bolta + hmm + explo to ci mojego chara oddam.
Pal moze uzywac sd + bolt, ale co z tego, skoro sorc zada wiekszy dmg samym sdkiem?
manashield - przy blokowaniu silniejszych potworkow nic nie daje, mana zejdzie po kilku hitach i juz jej nie przywrocimy, a pozniej trzeba duzo czekac/wydac duzo kasy zeby ja przywrocic.
drut pelni na huncie prawie taka sama funkcja jak sorc, czasami tylko uzyje swoich drucich zdolnosci leczenia (jesli mamy pacc) a tak to bije tak samo i za tyle samo co sorc.
co do ekipy i zuzycia run - po 1. to sprawa danego sorca, po 2 sorc wezmie sobie te same runy co pal, tylko niewezmie boltow i bedzie mial podobny exp/loot co pal. wydajne uzywanie sd/gfb to jest luksus, ktorego pal nie posiada. Pal niejest najwazniejsza profesja, jak chodzi sie na srednie - silne potwory to exp ma podobny do sorca, jak na bardzo silne to sorc ma wiekszy exp.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 13:56   #7
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

ale zauważcie jak idzie sie na hunt np na demony (mam tutaj na myśli światy non-pvp) to sorc jak ma duży lvl wychodzi 2 ue i już tylko dobić demony z sd i kto wtedy najwiecej expa dostaje sorc pozatym z sd walnie chyba mocniej 20 lvl sorc 30 mlvl niż 30 lvl pall i 15 mlvl
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 14:16   #8
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

@up
zeby demon padl z ue, to musi dostac z 5-8 razy(od bardzo hlvowego sorca), wiec nie bedzie tak ze 2ue + juz tylko dobija z sd.
co do porownywania dmg - powinno sie zakladac ze chary maja taki sam lv. Pozatym pal raczej zadko na 30lv 15mlv osiaga i jak juz pisalem, nawet jak pal walnie power bolt + sd to sorc i tak wiecej zabierze z samego sdka.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 14:37   #9
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez powrót vavca
Pal jest najważniejszą profesją właściwie.Najmocniej wali i zbiera cały exp.
A ten twój kolega drut to głupi musi być.Knight bierze loot ty exp , a on się ma przyglądać i tracić uhy??omg
Ja dzisiaj zawariuje przez to forum.:/
Współczucia modką...
Czy ty byłeś kiedyś na czymś mocniejszym od dragów/gsów? -.- Bo nie wydaje mi sie. Pall i cały/większość xp? Ha ha ha, uśmiałem sie. Sorcem jak na DLe chodziłem to podział był taki : 1000-1200 sorc, 500-600 pal, reszta najt -.-
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 17:12   #10
Khad
Użytkownik Forum
 
Khad's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 125
Profesja: Paladin
Gildia: White Fist
Świat: Hiberna
Khad ma numer GG 3423419
Domyślny

Rofl'n'lol

omg bo jeszcze ktos uwierzy w to co piszecie ;s

Pal to tylko na bk/hero bo tam sorce nie maja za bardzo czeg szukac chyba e z explo a to waste.

Przyklad huntu na demony

Ja, bloker
65 pal
65 druid
82 ek - dla jaj postrzelac z explo

podzial expa
ja - 0
pal - 1500
druid 4000
ek 500
Khad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 22:58   #11
Żołnierz Szatana
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 07 2004

Posty: 6
Brak ikony

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez powrót vavca
A ten twój kolega drut to głupi musi być.Knight bierze loot ty exp , a on się ma przyglądać i tracić uhy??omg
nie jest taka głupia. Po pierwsze ona jest w tej grze bardziej dla towarzystwa po drugie dzielimy się lootem mniej więcej po równo
Żołnierz Szatana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.


Powered by vBulletin 3