Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 18-01-2007, 23:03   #101
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paladinka-Danubia Pokaż post
Wczesniej - jakis czas temu, jak czytalem go pierwszy raz nie bylo tego zdania - bo bym na pewno zapamietal.
A to to moj blad. Ale po drugie po co publikowac cos co jest juz nie aktualne ??
Potem wchodza new ludzie i robia wedle tego all...

Wiec odpowiedz mi na pytanie czemu ??
Bo tak chciały żółwie? Bo to jest jedyny porządny poradnik o paladynie na forum? Bo może również służyć jako ciekawostka, co zaznacza sama autorka? Nie wszystko, co nieaktualne trzeba wyrzucać do lamusa. Tak w gruncie rzeczy, to zestarzały się tylko dane nt. runek i many. (specjalnie pogrubione dla osób, dla których czytanie ze zrozumieniem jest problemem, którego nie może strawić mózg wielkości fistaszka)
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."

Ostatnio edytowany przez P0nury - 19-01-2007 o 17:15.
P0nury jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-01-2007, 23:17   #102
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

@up
Dużo danych się zestarzało. Teraz bardziej opłaca się używać many niż run, a w poradniku jest opisane leczenie samego siebie runami.
goburu jest offline  
stary 19-01-2007, 11:26   #103
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Problem



Ponawiam pytanie: gdzie skillować ze skillami 52/36 na 20lvl i z eq steel helmet, knight armor, plate legs, leather boots i dragon shield.
 
stary 19-01-2007, 12:37   #104
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post


Ponawiam pytanie: gdzie skillować ze skillami 52/36 na 20lvl i z eq steel helmet, knight armor, plate legs, leather boots i dragon shield.
Nie skillować.
goburu jest offline  
stary 19-01-2007, 16:21   #105
Vertis
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005

Posty: 12
Domyślny

Jak dla mnie - wypas poradnik
Vertis jest offline  
stary 19-01-2007, 17:13   #106
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
@up
Dużo danych się zestarzało. Teraz bardziej opłaca się używać many niż run, a w poradniku jest opisane leczenie samego siebie runami.
Ja wiedziałem, że Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale żeby aż takie? Będe litościwy dzisiaj i specjalnie dla Ciebie przeedytuje mojego posta i wybolduje to, czego Ty nie potrafisz zauważyć.

@Vertis - w rzeczy samej. Szkoda tylko, że tak mało miejscówek opisała autorka.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline  
stary 19-01-2007, 17:29   #107
Paladinka-Danubia
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez P0nury Pokaż post
Bo tak chciały żółwie? Bo to jest jedyny porządny poradnik o paladynie na forum? Bo może również służyć jako ciekawostka, co zaznacza sama autorka? Nie wszystko, co nieaktualne trzeba wyrzucać do lamusa. Tak w gruncie rzeczy, to zestarzały się tylko dane nt. runek i many. (specjalnie pogrubione dla osób, dla których czytanie ze zrozumieniem jest problemem, którego nie może strawić mózg wielkości fistaszka)

A widziales ze jakis new gracz kilak postow wyzej dziekowal i szedl trenic epic tak jak w ow poradniku ciekawostokowym ...

Nie ma sensu. Poradnik najlepszy ale nie aktualny - to sie wyklucza ...
 
stary 19-01-2007, 17:36   #108
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paladinka-Danubia Pokaż post
A widziales ze jakis new gracz kilak postow wyzej dziekowal i szedl trenic epic tak jak w ow poradniku ciekawostokowym ...

Nie ma sensu. Poradnik najlepszy ale nie aktualny - to sie wyklucza ...
No i? Jego wybór. Przypominam - poradnik należy traktować jako ciekawostkę, nie zaś wyznacznik wiary. Jeżeli ktoś tego nie potrafi zrozumieć, jego problem. Poradnik nie znaczy przecież "jedyna słuszna droga". Trzeba umieć wyszukiwać aktualne i sensowne wiadomości i odsiewać je od durnych "rad".

A dziękował za informacje o konsekwencjach wynikających z posiadania takiego, a nie innego commenta na Tibii. Czytanie ze zrozumieniem kuleje, co nie?
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline  
stary 20-01-2007, 12:31   #109
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

@P0nury
A nie pomyslales o tym ze jak leczenie jest tansze to dochodzi wiecej miejscowek? Chyba masz problemy z logicznym myśleniem.
goburu jest offline  
stary 20-01-2007, 23:50   #110
Valcor
Guest
 

Posty: n/a
Problem gZ

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paladinka-Danubia Pokaż post
Poradnikiem to może i był, ale jakiś czas temu - bardzo dawno, dawno temu ...
Teraz początkujący gracz który nie ma pojęcia o profesji, przeczyta go i zacznie się do niego stosować lub wykonywać wszystko wedle opisu, popełni największy błąd w życiu jego postaci... Więc nie wiem czemu został przez autorkę tu podany wogóle - ja rozumiem iż kosztował cię wiele pracy i czasu ale teraz on może tylko działać na niekorzyść osób chcących się nauczyć grać Paladynem lub dowiedzieć się jak zacząć. Wedle mnie i tak nowe posty nic nie wnoszą - bo co mogą wnieść, cały temat - poradnik tylko mąci w głowie nowym gracza.



Wedle mnie szkoda było autorce go wywalić do kosza, może i chciała dobrze ale ...
Kur** zastanów się co mówisz! Moim zdaniem to najleprzy artykuł jaki widziałem. . . A tak co do twojej wypowiedzi - masz racje - nie jest to poradnik. I DLATEGO ZOSTAL UMIESZCZONY W "INNE" !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiec nie krytykuj ! I wielu osobom zaczynającym grać on pomoże! Chociaż jest do starszych wersji tibi . . .Jeszcze raz gz Dla autorki xD
 
stary 21-01-2007, 19:39   #111
Lord Dark'Wiz
Użytkownik Forum
 
Lord Dark'Wiz's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: Sopot

Posty: 88
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sir Lordun
Profesja: Paladin
Świat: Kyra
Poziom: 53
Skille: 79/59
Poziom mag.: 14
Domyślny

A ja mam pytanie odnosnie paladyna. Lecz od pocztąku, bodaj jakieś 2-3 dni temu wyszedłem swym nowym paladynem na mainland. Nigdy nie grałem ową profesją a co za tym idzie, moje doświadczenie odnośnie paladyna jest nijakie.

I tu rodzi się moje pytanie, czy na 11 poziomie moje skille (45/34) są wystarczające? I czy poziom magiczny (4) również?

Pozdro!
__________________
R A D I O H E A D - M Y L O V E .

16:04 Zamak Saio [6]: Moj kumpel to moothonost i nikt mnie niezabije bo jak zabije to mu powiem i tego co mnie zabije on zabije jego!
Lord Dark'Wiz jest offline  
stary 21-01-2007, 20:34   #112
^Trial^
Użytkownik Forum
 
^Trial^'s Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dark'Wiz Pokaż post
A ja mam pytanie odnosnie paladyna. Lecz od pocztąku, bodaj jakieś 2-3 dni temu wyszedłem swym nowym paladynem na mainland. Nigdy nie grałem ową profesją a co za tym idzie, moje doświadczenie odnośnie paladyna jest nijakie.

I tu rodzi się moje pytanie, czy na 11 poziomie moje skille (45/34) są wystarczające? I czy poziom magiczny (4) również?

Pozdro!

Jasne ;]
Teraz luk w lape i na roty,minoski itp. ;]

Ostatnio edytowany przez ^Trial^ - 21-01-2007 o 20:39.
^Trial^ jest offline  
stary 21-01-2007, 20:36   #113
^Trial^
Użytkownik Forum
 
^Trial^'s Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Double rox -.-

Ostatnio edytowany przez ^Trial^ - 21-01-2007 o 20:39.
^Trial^ jest offline  
stary 24-01-2007, 16:51   #114
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dark'Wiz Pokaż post
A ja mam pytanie odnosnie paladyna. Lecz od pocztąku, bodaj jakieś 2-3 dni temu wyszedłem swym nowym paladynem na mainland. Nigdy nie grałem ową profesją a co za tym idzie, moje doświadczenie odnośnie paladyna jest nijakie.

I tu rodzi się moje pytanie, czy na 11 poziomie moje skille (45/34) są wystarczające? I czy poziom magiczny (4) również?

Pozdro!
Skille o 5 punktow za wysokie (czyt. za duzo trenowales), magic level w porzadku.
goburu jest offline  
stary 26-01-2007, 13:34   #115
YKW
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 16
Domyślny

Moglby mi ktos powiedziec co robic? mam 18 lvl , 52 w discie, 8 mlvl, 39 shield i 22 sword kasa niewiele- 2.5k
YKW jest offline  
stary 26-01-2007, 13:50   #116
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Expić. (10 znaków)
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline  
stary 26-01-2007, 22:03   #117
Javier
Guest
 

Posty: n/a
Strzałka GooD

Poradnik bardzo dobry. Mimo iż kilka kwestii jest już nieaktualnych z powodu update, to na pewno warto go przeczytać. Jak to miło powspominać kiedy to do treningu "spokojnie wystarczy 50 spearów". Aktualnie przewaliłem już około 1000 spearów... Tragedia...

Chciałbym także wspomnieć, że nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą że 40 skill na początek wystarczy, a reszta będzie wpadać podczas expienia. Wybranie się na cyce z 20 lev i skillem 55/.. ... No cóż... Kiedy do celu trafia co 4 strzała to z pewnością bilans amunicji nie jest na wysokim poziomie.

@---> Cipsofcie! Przywróć dawną chwałę paladynów...
 
stary 26-01-2007, 22:09   #118
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Javier Pokaż post
Chciałbym także wspomnieć, że nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą że 40 skill na początek wystarczy, a reszta będzie wpadać podczas expienia. Wybranie się na cyce z 20 lev i skillem 55/.. ... No cóż... Kiedy do celu trafia co 4 strzała to z pewnością bilans amunicji nie jest na wysokim poziomie.
Szkoda.

Z 55 dista to ja jeszcze expiłem na rotwormach. Od 59 dista zacząłem expić na dworcach. Na 42 lvl'u mam 10% do 75 dista. Dist leci szybciej podczas expa, gdyż większa ilość strzał trafia. Celne uderzenia są z kolei wyżej "premiowane" w kwestii dista.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline  
stary 07-02-2007, 11:17   #119
SuperKnight
Użytkownik Forum
 
SuperKnight's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2007
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Imię: t
Profesja: Rookstayer
SuperKnight ma numer GG 0700880
Domyślny

Niezły poradnik dla Paladinow )
SuperKnight jest offline  
stary 07-02-2007, 13:32   #120
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 38

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Żarówka

Zamiast gadać że jest nieaktualny można by go przeredagować.
cite jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:03.


Powered by vBulletin 3