Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-02-2011, 14:54   #1
qbfrost
Multimedia
 
qbfrost's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 554
Stan: Niegrający
Domyślny Lil' Flashy dorósł!

Minęły już cztery miesiące od publikacji ostatniego teasera dotyczącego flashowego klienta. Przez cały ten czas projekt rozwijał się bardzo dobrze. To co ostatnio Cipsoft nazwał "Lil Flashy" trochę się rozwinęło i zostało odziane w nową szatę graficzną. Trochę to wszystko się zmieniło, nie sądzicie?

Zróbmy krótkie podsumowanie. Pamiętasz co ma być najbardziej imponującą cechą flashowego klienta? Dostosowywanie go do własnych potrzeb! Cipsoft ciężko pracował aby nadać klientowi elastyczny wygląd. Chcesz mieć jeden pasek boczny po prawej, dwa po lewej lub w ogóle go nie mieć? To coś dla Ciebie. Chcesz pozbyć się mapy z jej dotychczasowego miejsca i przenieść ją na lewy dolny róg ekranu? Jasne, czemu by nie? Za pomocą flashowego klienta będziesz mógł również zmienić kolor wiadomości wyświetlanych w grze. Będziesz mógł przypisać dowolne skróty klawiszowe oraz chodzić przy użyciu klawiszy WASD. To jest właśnie to, co sprawia, że klient flashowy jest tak potężny.

Po kliknięciu na poniższy obrazek możecie zauważyć, że nie musicie korzystać z całego potencjału drzemiącego w flashowym kliencie. Na obrazku po lewej widać klienta na którym gracie w tym momencie. Nowy klient po prostu wygląda lepiej. Jeżeli jednak zechcecie poczuć hardkorową rozgrywkę, możecie w każdej chwili poszerzyć swojego klienta o dodatkowe okienka i paski!



Po zobaczeniu nowego wyglądu flashowego klienta, jakie macie o nim zdanie? Podzielcie się z nami Waszymi uwagami na jego temat!

edit. Jest to tylko zapowiedź flashowego klienta. Nie da się go pobrać na tą chwilę!
__________________


Ostatnio edytowany przez qbfrost - 25-02-2011 o 11:53.
qbfrost jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-02-2011, 15:43   #2
Faux
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez qbfrost Pokaż post
Minęły już cztery miesiące od publikacji ostatniego teasera dotyczącego flashowego klienta. Przez cały ten czas projekt rozwijał się bardzo dobrze. To co ostatnio Cipsoft nazwał "Lil Flashy" trochę się rozwinęło i zostało odziane w nową szatę graficzną. Trochę to wszystko się zmieniło, nie sądzicie?

Zróbmy krótkie podsumowanie. Pamiętasz co ma być najbardziej imponującą cechą flashowego klienta? Dostosowywanie go do własnych potrzeb! Cipsoft ciężko pracował aby nadać klientowi elastyczny wygląd. Chcesz mieć jeden pasek boczny po prawej, dwa po lewej lub w ogóle go nie mieć? To coś dla Ciebie. Chcesz pozbyć się mapy z jej dotychczasowego miejsca i przenieść ją na lewy dolny róg ekranu? Jasne, czemu by nie? Za pomocą flashowego klienta będziesz mógł również zmienić kolor wiadomości wyświetlanych w grze. Będziesz mógł przypisać dowolne skróty klawiszowe oraz chodzić przy użyciu klawiszy WASD. To jest właśnie to, co sprawia, że klient flashowy jest tak potężny.

Po kliknięciu na poniższy obrazek możecie zauważyć, że nie musicie korzystać z całego potencjału drzemiącego w flashowym kliencie. Na obrazku po lewej widać klienta na którym gracie w tym momencie. Nowy klient po prostu wygląda lepiej. Jeżeli jednak zechcecie poczuć hardkorową rozgrywkę, możecie w każdej chwili poszerzyć swojego klienta o dodatkowe okienka i paski!



Po zobaczeniu nowego wyglądu flashowego klienta, jakie macie o nim zdanie? Podzielcie się z nami Waszymi uwagami na jego temat!
No dobra to jest fajne. Ale jak to pobrac??
 
stary 24-02-2011, 15:45   #3
Nieugiety
Użytkownik Forum
 
Nieugiety's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2006

Posty: 295
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 106
Domyślny

Nawet ladnie to wygląda, aczkolwiek wg mnie ilość many jaką posiada postać powinna być niewidoczna dla innych graczy.
Mimo, że mam sentyment do starej, prostej tibii uwazam, ze to dobrze, ze klient sie rozwija
Nieugiety jest offline  
stary 24-02-2011, 16:16   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Jest już dorosły, wygląda super!
Rybzor jest offline  
stary 24-02-2011, 16:18   #5
Messofi
Użytkownik Forum
 
Messofi's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2010
Lokacja: Białystok

Posty: 18
Imię: Messofi
Świat: Furora
Pytanie

No, No D
Ładnie to wygląda, ale kiedy to będzie lub jak to pobrać ?xd ..
Messofi jest offline  
stary 24-02-2011, 18:33   #6
Xordek90
Użytkownik Forum
 
Xordek90's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2009
Lokacja: Legnica
Wiek: 33

Posty: 71
Domyślny

CIekawe czy jakes wymagania systemowe beda ? moze mi pojdzie
__________________
Xordek90 jest offline  
stary 24-02-2011, 19:03   #7
Gohard
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

jak dla mnie to kolejna niepotrzebna rzecz .. zamiast pozostac oryginalna gra, tibia coraz bardziej upodabnia sie do innych gier,przez co traci swoj klimat ^^
 
stary 24-02-2011, 19:31   #8
xFilip191
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nie róbcie tego .. Głupie to będzię . Jestem za NIE . Pozdrawiam .

--- xFilip191 dodał 3 minut i 28 sekund później ---

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gohard Pokaż post
jak dla mnie to kolejna niepotrzebna rzecz .. zamiast pozostac oryginalna gra, tibia coraz bardziej upodabnia sie do innych gier,przez co traci swoj klimat ^^
Ten użytkownik ma rację . Popieram go , jak dla mnie to bez sensu i nie potrzebna rzezcz

Ostatnio edytowany przez xFilip191 - 24-02-2011 o 19:31. Powód: Automerged Doublepost
 
stary 24-02-2011, 19:49   #9
Mandaryniarz
Użytkownik Forum
 
Mandaryniarz's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2008
Lokacja: Wrocław.

Posty: 134
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Domyślny

Tak naprawdę ta gra straciła swój klimat jakiś czas temu, idąc w innym kierunku. Skoro Cipsoft już rozwija swój produkt to niech robi to najlepiej jak potrafi, a klient we flashu to chyba najlepszy ze wszystkich posunięć do tej pory. Może nie będzie aż tak źle?

Pozdrawiam
__________________
Celesta thread.

Celesta.
Mandaryniarz jest offline  
stary 24-02-2011, 20:18   #10
patronusek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 04 2008
Lokacja: NIe WiEm

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 115
Skille: 85/80
Poziom mag.: 8
Domyślny

Teraz minimum windows 7 lub Vista 3ghz.. procek 4k ram ddr3 i jakis g-forece mega mega 1024 mb..
patronusek jest offline  
stary 24-02-2011, 20:26   #11
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez patronusek Pokaż post
Teraz minimum windows 7 lub Vista 3ghz.. procek 4k ram ddr3 i jakis g-forece mega mega 1024 mb..
A kto ci karze grać na flashu ? Graj se na normalnym kliencie. Poza tym masz jak widać bardzo ograniczoną wiedzę o komputerach ...
ruszek jest offline  
stary 24-02-2011, 22:37   #12
MathIrean
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ha jak dla mnie to głupota.Coraz mniej ludzi przestanie grać a poza tym CipSoft upodabnia Tibię do Wowa.Żenada co się dzieje gdzie ta dawan tibia gdzie poty ręcznie się używało ?? Wszystkie rzeczy tracą na wartości bo coraz łatwiej wbić lvl.

Ostatnio edytowany przez MathIrean - 24-02-2011 o 22:38.
 
stary 25-02-2011, 00:55   #13
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Kolejny wymysł, który może okazać się kompletną porażką. Już i tak jestem uprzedzony do poczynań Cip'u, który jak dotąd robi wszystko, aby zrazić ludzi do tej gry. Nie wiem czy robi to świadomie, czy też nie ale od jakiegoś czasu przestałem wierzyć w ich obietnice o "poprawie jakości/grywalności" etc.
Czy właściwie będzie istniał jakiś wybór dla gracza, to znaczy że będzie można pozostać przy aktualnym, tradycyjnym kliencie, czy też z góry narzucona będzie konieczność pobrania?

Właściwie zobaczy się co to jest, oby tylko nie był to kolejny niewypał...
Masterwizard jest offline  
stary 25-02-2011, 05:04   #14
Velgarth
Użytkownik forum
 
Velgarth's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2011
Lokacja: Katowice
Wiek: 37

Posty: 26
Imię: Velgarth
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 100
Domyślny

Wygląd to jak zawsze - kwestia gustu i własnych upodobań. Mnie osobiście tak średnio się podoba ten nowy wizerunek klienta i mam nadzieję, że będą opcję np. zmiany skóry, bo szczerze powiedziawszy te "złote winorośla", zaokrąglenia, okienka, sloty na ekwipunek strasznie mangowymi grami z gatunku MMO mi zalatują, a chyba nie o to tutaj chodzi. Pierwszy mój postulat to, to aby była możliwość zmiany tego.
Kolejną kwestią jest brak (na obu fotkach!) aktualnego stanu Punktów Życia i Punktów Magii, nie mówiąc już o np. doświadczeniu, które również mogło by być gdzieś reprezentowane za pomocą jakiegoś paska. Powiem szczerze, że obecne przedstawianie za pomocą dwóch paseczków (na które gracz nie zwraca uwagi np. podczas zaciętej walki) mi nie odpowiada. Wolałbym coś bardziej rzucającego się w oczy. Jasne... za chwilę ktoś wyskoczy, że obserwując swój pasek życia (ten nad głową postaci) można bez problemu stwierdzić ile ma się życia. Zgoda, ale pod jednym warunkiem. Warunek to taki, że postać musi mieć mało tych punktów. Jeśli ma natomiast 2,3k to już się robi problem.

Z dobrych stron to nareszcie będzie można korzystać z klawiszy WASD i mieć otwarte paski rzucania zaklęć. Nareszcie! Strasznie mnie wpienia, gdy muszę korzystać z tych skrótów przy pomocy klawiszy CTRL lub SHIFT.

To by było na razie tyle odnośnie aktualnej wersji klienta, którego szkoda, że ocenić można jedynie po screenach. Mam nadzieję, że wkrótce ujrzy światło dzienne wersja beta, gdzie będzie można własnoręcznie potestować jego działanie.

PS. do graczy, którzy jak zwykle muszą wpierniczyć swoje zdanie odnośnie "utraty ducha i klimatu gry". Po pierwsze to chyba nie o tym temat. Po drugie ta się składa, że grałem za czasów klienta 7.1 i następnych. Wg. mnie Tibia wiele zyskała na update'ach. Poza tym jeśli się nie podoba to sprawa jest prosta... NIE GRAJCIE!! na Boga nikt Was nie zmusza przecież, ale zaklinam przestańcie truć ludziom dupę tymi gorzkimi żalami...
Velgarth jest offline  
stary 25-02-2011, 14:46   #15
cocojumbo
Użytkownik Forum
 
cocojumbo's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2010

Posty: 117
Domyślny

Cytuj:
Chcesz mieć jeden pasek boczny po prawej, dwa po lewej lub w ogóle go nie mieć? To coś dla Ciebie. Chcesz pozbyć się mapy z jej dotychczasowego miejsca i przenieść ją na lewy dolny róg ekranu? Jasne, czemu by nie? Za pomocą flashowego klienta będziesz mógł również zmienić kolor wiadomości wyświetlanych w grze. Będziesz mógł przypisać dowolne skróty klawiszowe oraz chodzić przy użyciu klawiszy WASD. To jest właśnie to, co sprawia, że klient flashowy jest tak potężny.
Fucking amazing. Juz sie rzucam do pobierania.
__________________
Doktor Zło i coco jumbo -> niezwykła moc wywabiania plam nawet w niskiej temperaturze
cocojumbo jest offline  
stary 25-02-2011, 16:50   #16
Messofi
Użytkownik Forum
 
Messofi's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2010
Lokacja: Białystok

Posty: 18
Imię: Messofi
Świat: Furora
Cool

Dla mnie to jest niezłe i myślę, że wcale tibia nie straci na graczach tylko ich więcej przybyje ! xd .
Messofi jest offline  
stary 25-02-2011, 19:55   #17
BaxCrow
Użytkownik Forum
 
BaxCrow's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Syf. Syf. Jeszcze raz syf. Co to w ogóle jest?

Potiony okej.
Hotkeye, przeboleję.

Ale klient FLASH?! To już nie jest Tibia. To kolejny syfiasty produkt typu Dofus.
__________________
Jeżeli nie wiesz co przedstawia ten obrazek.
To znaczy, że nie wiesz co to prawdziwy futbol.
Jeżeli nigdy ich nie widziałeś.
To znaczy, że nie wiele w życiu widziałeś.
Jeżeli nie znasz ich przydomku.
To znaczy, że nie rozumiesz mnie.
Jeżeli mnie nie rozumiesz.
To znaczy, że... CZERWONE DIABŁY!

NA ZAWSZE WIERNY! OD 1997 ROKU!

You see dead Game. You recognized Tibia. It was killed by CipSoft.
BaxCrow jest offline  
stary 25-02-2011, 23:42   #18
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xFilip191 Pokaż post
Ten użytkownik ma rację . Popieram go , jak dla mnie to bez sensu i nie potrzebna rzezcz
To nie będziesz z tego korzystał. Proste.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 26-02-2011, 04:43   #19
Jer0PL
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 02 2011
Lokacja: -
Wiek: 31

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eskuzi
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Elysia
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

może być rewelacja ale może i być trudny do przyswojenia z starej tibii. Dodanych zostało dużo hotkey, dobrze by było jakby 1-0 i F1-F12 był hotkeye, a jak by sie chciało pisać na czacie wystarczyło najechać kursorem na czat albo enter.
Jer0PL jest offline  
stary 26-02-2011, 10:21   #20
Astonaz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Hmmmm...Może byc.

Witam,w tibie gram juz jakiej 5 lat.Tibia to jest fajna gra bo sie wyróżnia od innych gierm MMO ale jak teraz patrze na Tego lill to myslę,że moze byc tylko z tymi hotkeyami to jest podobne do metin2 <-------a to jest syfiasta gra [metin2] ale reszta jest boska.Doceniam to ,że Cipsoft stara sie ,że było by jeszcze lepiej i to im sie za karzdym razem im sie udaje,więc docencie to,że sie staraja.Ja im za to dziękuje i POZDRAWIAM róbcie tak dalej panowie!
 
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:28.


Powered by vBulletin 3