Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.

Pokaż wyniki sondy: Popierasz?
Tak 10 52.63%
Nie 9 47.37%
Głosujących: 19. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-02-2009, 14:17   #1
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny Nowi użytkownicy

Piszę ten temat z propozycją zmniejszenia uprawnień nowym użytkownikom forum.
Jak ostatnio można zauważyć w większości działów pojawia się spory syf, głównie za sprawą nowych. Beznadziejny spam, offtop, archeologia i inne badziewia. Za każdym razem, kiedy wysyła się raport dobrze świadczący, że temat jest niezgodny z działem/regulaminem jest ignorowany. A oni dalej piszą swoje.
Dlatego, by zmniejszyć tą plagę proponuję blokadę tworzenia tematów dla nowo utworzonych kont do 2 tygodni od daty utworzenia bądź do 30 napisanych postów. Wtedy będzie uważam mniej burdelu.
To wszystko.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-02-2009, 14:30   #2
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Pomysł nie jest zły.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline  
stary 21-02-2009, 15:05   #3
sazqq
Użytkownik Forum
 
sazqq's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 111
Domyślny

Popieram... Chociaż lepszy jest pomysł z tymi 2 tygodniami, bo w drugim przypadku byłoby jeszcze więcej spamu...

Ostatnio edytowany przez sazqq - 21-02-2009 o 15:07.
sazqq jest offline  
stary 21-02-2009, 15:07   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Nie, nie popieram.

Nowych użytkowników od zawsze było tyle samo, a nawet teraz chyba pojawia się ich mniej. Tu nie chodzi o to, że jest syf, bo jest za dużo "nowych użytkowników", tylko dlatego, że jest za mało moderatorów. Zwalacie syf na forum i chcecie karać użytkowników zamiast zastanowić się co jest tak na prawdę jego przyczyną. eot.
Rybzor jest offline  
stary 21-02-2009, 15:07   #5
Ihpar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 02 2009

Posty: 24
Domyślny

'blokadę tworzenia tematów dla nowo utworzonych kont do 2 tygodni od daty utworzenia'

BEZNADZIEJNY pomysł. Wziąłeś pod uwagę osoby, które rejestrują się, żeby np. zadać pytanie na forum? Sam sobie czekaj dwa tygodnie. Spam to też wina moderacji, która śpi.
Ihpar jest offline  
stary 21-02-2009, 15:19   #6
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Nie, nie popieram.

Nowych użytkowników od zawsze było tyle samo, a nawet teraz chyba pojawia się ich mniej. Tu nie chodzi o to, że jest syf, bo jest za dużo "nowych użytkowników", tylko dlatego, że jest za mało moderatorów. Zwalacie syf na forum i chcecie karać użytkowników zamiast zastanowić się co jest tak na prawdę jego przyczyną. eot.
Co wolisz? Ubieganie się o nowych moderatorów do poszczególnych działów, którzy znają się na rzeczy czy multikonta po to, by narobić byle jakie namieszanie? Faktycznie, przyczyna jest mała ilość aktywnych moderatorów sprawdzających 'WSZYSTKIE' tematy, jednakże nie sądzę, by był nowy wybór. A jak nie chcą to chociaż w ten sposób zwalczyć.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ihpar Pokaż post
'blokadę tworzenia tematów dla nowo utworzonych kont do 2 tygodni od daty utworzenia'

BEZNADZIEJNY pomysł. Wziąłeś pod uwagę osoby, które rejestrują się, żeby np. zadać pytanie na forum? Sam sobie czekaj dwa tygodnie. Spam to też wina moderacji, która śpi.
Niestety w tym przypadku większość po prostu nie używa opcji "Szukaj".

@2down
To forum i tak nie było wolne, dostępne dla wszystkich.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 21-02-2009 o 15:59.
Hakuoh jest offline  
stary 21-02-2009, 15:24   #7
Ihpar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 02 2009

Posty: 24
Domyślny

Cytuj:
Niestety w tym przypadku większość po prostu nie używa opcji "Szukaj".
Co nie zmienia faktu, że to dupny pomysł, w sumie mi to lotto bo to nie moje forum, ale takie coś potrafi zrazić każdego. Wtedy raczej wybierze 'konkurencję'
Ihpar jest offline  
stary 21-02-2009, 15:54   #8
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Co wolisz? Ubieganie się o nowych moderatorów do poszczególnych działów, którzy znają się na rzeczy czy multikonta po to, by narobić byle jakie namieszanie? Faktycznie, przyczyna jest mała ilość aktywnych moderatorów sprawdzających 'WSZYSTKIE' tematy, jednakże nie sądzę, by był nowy wybór. A jak nie chcą to chociaż w ten sposób zwalczyć.
Nic nie wolę, bo mam to gdzieś, że na forum jest syf. Rzadko je czytam. Podałem Ci po prostu prawidłową przyczynę tego, gdzie karanie nowych użytkowników jest bezcelowe i faktycznie im się nie należy, jak napisał kolega wyżej, co z normalnymi którzy mają jakieś pytanie.

Końcem końców - takie ograniczenia praw dla nowych userów zaburzały by ideę "forum wolnego, dostępnego dla wszystkich", która nie raz czy dwa powtarzana była przez moderację i administrację. Pomysł więc failuje i musisz się z tym pogodzić, bo co byś nie zrobił - to nic nie da.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 21-02-2009 o 15:55.
Rybzor jest offline  
stary 21-02-2009, 18:12   #9
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Tak i nowy użytkownik potrzebuje pomocy i nie może zrobić tematu. Chyba forum ejst po to żeby pomagać...
Ludzie będą spamowali tematu żeby tylko nabić te 30 postów..
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline  
stary 21-02-2009, 19:14   #10
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Możliwość zakładania tematu po 20 postach = 20 niepotrzebnych, odświeżających stary temat postów. Liczba dni też nie zda egzaminu, tak jak już ktoś napisał, niektórzy zakładają konto bo naprawdę czegoś nie wiedzą.
Może trzeba pociągnąć pomysł z blokowaniem słów, na ten przykład ''buksów'' nie widać już spory kawał czasu.
Voon jest offline  
stary 21-02-2009, 20:17   #11
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Tak jak było powiedziane, nie wypali to.
2 tyg. - Jestem newbie, chcę zadać pytanie i ...
30 postów - jeszcze większy spam

Jedyny słuszny pomysł, który słyszałem, to test IQ przez rejestracją .
Wylansowany jest offline  
stary 21-02-2009, 20:20   #12
K.Jay
Użytkownik Forum
 
K.Jay's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2008
Lokacja: Zielona Góra Ulubiona aktorka: Eliza Dushku
Wiek: 32

Posty: 728
Stan: Aktywny Gracz
K.Jay ma numer GG 8832635
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Piszę ten temat z propozycją zmniejszenia uprawnień nowym użytkownikom forum.
Jak ostatnio można zauważyć w większości działów pojawia się spory syf, głównie za sprawą nowych. Beznadziejny spam, offtop, archeologia i inne badziewia. Za każdym razem, kiedy wysyła się raport dobrze świadczący, że temat jest niezgodny z działem/regulaminem jest ignorowany. A oni dalej piszą swoje.
Dlatego, by zmniejszyć tą plagę proponuję blokadę tworzenia tematów dla nowo utworzonych kont do 2 tygodni od daty utworzenia bądź do 30 napisanych postów. Wtedy będzie uważam mniej burdelu.
To wszystko.
Eld, Eld... Sam sobie zaprzeczasz...
Cytuj:
Wtedy będzie uważam mniej burdelu.
A tu już konkretny fail.

K.Jay
__________________


K.Jay jest offline  
stary 21-02-2009, 20:20   #13
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Tak jak było powiedziane, nie wypali to.
2 tyg. - Jestem newbie, chcę zadać pytanie i ...
30 postów - jeszcze większy spam

Jedyny słuszny pomysł, który słyszałem, to test IQ przez rejestracją .
To forum stałoby się za ciche xD
__________________
Juzefek jest offline  
stary 21-02-2009, 21:17   #14
Rase
Użytkownik Forum
 
Rase's Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2008

Posty: 169
Domyślny

A może by dać tą 2 tygodniową blokade na nowe konta ale stworzyć dział specjalnie dla nowych na którym by ta blokada nie istniała. Ale z drugiej strony ta idea "forum wolnego, dostępnego dla wszystkich" jak napisał Pan Karp (To dopiero Ryba).
__________________

Tez nie dokonca to rozumiem :/
Chcesz aby Twoje życie się zmieniło? Poproś już dziś użytkownika Rase o zaproszenie na Lockerz.com

Ostatnio edytowany przez Rase - 22-02-2009 o 13:06.
Rase jest offline  
stary 22-02-2009, 10:17   #15
PinGOnE
Użytkownik Forum
 
PinGOnE's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2004
Wiek: 36

Posty: 465
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

To może w takim razie inny pomysł. Nowych można raportować i ich konto zostanie zablokowane na czas sprawdzenia raportu przez moderatora (i tak pewnie sprawdzacie większość raportów), oraz zawieszenie tematu, tak aby niemożna było go otworzyć. Doskonale sprawdza sie na tibia.com
__________________
Mess with the best, die like the rest...
PinGOnE jest offline  
stary 22-02-2009, 11:23   #16
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Z użytkownikami już kij, ale coraz częściej widzę boty - nie można wprowadzić do rejestracji przepisywania kodu z obrazka? A inna sprawa, że takie tematy utrzymują się nieraz dłużej niż dzień, nawet po ich zgłoszeniu. Fajnie jest, że oznaczone są posty, za które autor otrzymał ostrzeżenie, ale to po prostu bezużyteczne - bardziej sprawdziłby się skrypt, oznaczający post, który został już zgłoszony - czas reakcji moderatorów (ostatnio) powoduje, że nieraz powyżej pięciu osób zgłasza ten sam temat.
Dr.Unknown jest offline  
stary 22-02-2009, 11:38   #17
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Ja jestem za wyżej przedstawionym pomysłem, z osobnym działem dla nowych użytkowników. To chyba najprostsze i najlepsze rozwiązanie.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline  
stary 22-02-2009, 14:31   #18
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

1 lutego godzina 16:00 - Zenek jest n00bem.
16:01 - Zenek zakłada konto na Tibia.pl.
16:03 - Uradowany pragnie założyć temat z pytaniem na forum. Ku jemu zdziwieniu nie może założyć tematu?!
16:05 - Zenek pisze w losowo(czytaj z du%$ wyjętych tematach nie mających nic wspólnego z pytaniem) dlaczego on nie może tematów zakładać.
16:10 - 17:00 - Grupa 20-50 użytkowników odpowiada na jego posta. Część go wyzywa od noobów. Część mu pomaga, a część lubi placki(i dzieli się tą nowiną z innymi przy okazji...).
17:00 - 17:30 - Grupa ludzi, która pomogła Zenkowi, zaczyna najeżdzać na tych co go zwyzywali - dlaczego go wyzywają zamiast mu pomóc.
17:30 - 18:00 - Grupa wyzywających odpowiada na wyzwiska... Zaczyna się masowy offtop w wielu tematach.
16:05 - 18:00 - Liczny spam raportami na wszystkie możliwe posty z tym związane.
19:00 - Zenek dowiaduje się, że musi napisać 30 postów, żeby móc założyć temat z swoim pytaniem.
19:03 - 19:07 - Zenek zaczyna pisać 30 postów, z których ŻADEN nie jest dłużysz niż 5 słów(w tym liczę już emotikony) i nie wnosi NIC do tematów w których je pisze. (znowu leci spam raportów)
19:10 - Po napisaniu 30 postów Zenek uradowany zakłada swój temat, który nazywa oczywiście fachowo "POMOCY!!!111" no bo "przecież szukam pomocy!"...

Ewentualnie Zenek czeka jeszcze 2 tygodnie spamując swoim pytaniem w tematach totalnie nie związanych z tym. Po czym i tak zakłada temat z pytaniem o to.

21:00 - Zenek dostaje bana od pijanego moderatora, który nie jest w stanie czytać tego syfu na trzeźwo...
21:15 - Zenek jest n00bem.
21:16 - Zenek zakłada drugie konto bo jego stare przestało działać.
21:18 - Zenek chce założyć temat z pytaniem dlaczego jego poprzednie konto przestało działać
21:19 - Zenkowi przypomina się, że nie może założyć tematu bo nie ma 30 postów...
21:20 - 21:23 - Zenek zaczyna pisać 30 postów, z których ŻADEN nie jest dłużysz niż 5 słów(w tym liczę już emotikony) i nie wnosi NIC do tematów w których je pisze. (znowu leci spam raportów)
W międzyczasie Zenek postuje też gdzie się da o tym, że jego konto nie działa. (znowu leci spam raportów, tym razem o tym, że Zenek założył swoje konto)
21:25 - Po napisaniu 30 postów Zenek uradowany zakłada swój temat, który nazywa oczywiście fachowo "POMOCY!!!111" no bo "przecież szukam pomocy!"... A w którym to pyta się dlaczego jego konto nie działa...

23:00 - Zenek znowu dostaje bana za multikonto od jeszcze bardziej pijanego moderatora, który również przez przypadek banuje 30 innych osób... ;-)

I to tyle jeśli chodzi o rozwiązanie.
Forum Tibia.pl to forum graczy w Tibie.
W Tibie gra sporo bardzo młodych ludzi, którzy nie są do końca rozgarnięci.
Ci ludzie przychodzą tutaj. I na inne fora o Tibii też. I tak było zawsze. I będzie też zawsze. Bo tak już ma być. My też się z tego faktu bardzo cieszymy <hicks!>...
Dr. Omader jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.


Powered by vBulletin 3