Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-02-2009, 01:03   #1
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny Klasyczna dla początkującego.

Mam parę pytań.
Od jakiegoś czasu posiadam gitarę klasyczną, 3 struny metalowe i 3 struny nylonowe i jestem na etapie początkującym. Niestety nie podoba mi się gra na niej; za każdym razem, kiedy próbuję zagrać fragment "Morning Dew" w wersji Nazareth wychodza dźwięki nie takie, jakie powinny wyjść. I tu się pojawia pytanie numer jeden - czy na gitarze klasycznej warto zmienić struny na 6 metalowych tak, by wyszła akustyczna (według mnie klasyczna, a akustyczna to dwie odrębne rodzaje, jeśli nie to wybaczcie mój błąd)? Dźwięk plastiku mnie już po prostu dobija. Uważam za "Morning Dew" dobry utwór do treningu przechodzenia na inne progi, dlatego go wybrałem. Kolejne pytanie: czy możecie mi polecić coś, co rzeczywiście pomoże mi rozwinąć kolejne chwyty, trzymanie itp. (jeśli chodzi o Deep Purple - Smoke On The Water to już mam wyćwiczone)?
W późniejszym etapie, kiedy już opanuję chwyty i inne chciałbym się przenieść na bas. Czy jesteście w stanie polecić mi basówkę? Chodzi mi konkretnie o firmę.
W góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-02-2009, 03:40   #2
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

co do basa, tak tylko rzucę cień zainteresowania na Ibanezy, nie znam się zbytnio, ale że sam jestem zainteresowany kupnem bassu i w paru źrodłach pytałem to wiele osób poleca ibaneza BTB404 albo 405, zależy ile strun chcesz.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 09:24   #3
gavreonien
Użytkownik Forum
 
gavreonien's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: Tarnów, Bochnia, Limanowa, Stary Sącz, Dębica - róznie
Wiek: 36

Posty: 739
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jeśli chodzi o Bas to zależy jeszcze od ceny, jaka cię interesuje. Bardzo dobre gitary produkuje firma ESP, owszem, Ibanezy są dobre, lecz mają pewną wadę, są dosyć ciężkie. Jeśli chodzi Ci o coś taniego to polecam Corta Action Bass, jeśli jednak interesuje Cię coś droższego spójrz na wiosła firmy Schecter.
__________________

Proud Fan
gavreonien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 11:49   #4
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

A co do za gitara klasyczna? Założenie strun metalowych to głupi pomysł. Zły dźwięk jest dlatego, że nie może być tak, że połowę strun masz nylonowych i metalowych. Jak gitara jest dość stara to koniecznie wymień wszystkie struny i ją nastrój.

Co do strojenia to polecam darmowy programik AP Instrument Tuner, dzięki któremu nastroisz gitarę używając zwykłego mikrofonu.
__________________



Notka!

Ostatnio edytowany przez Granteon - 08-02-2009 o 11:51.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 12:12   #5
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
wychodza dźwięki nie takie, jakie powinny wyjść
Nastrój gitarę.
A tak na poważnie, też jestem uwiązany do (na dodatek pożyczonego) klasyka, bo nie stać mnie na gitarę elektryczną, i tylko czasem w weekendy mogę wyszaleć się na kumplowej. Jeżeli mówisz, że masz riff ze Smoke on the Water opanowany, a chcesz sobie ćwiczyć śmiganie power chord'ami, to masz multum takich rzeczy dla początkujących, chociażby Iron Man, czy parę innych utworów BS.
Co do AP Tunera, również polecam - niezawodny i darmowy, mimo wielu prób dalej ciężko mi idzie strojenie ze słuchu.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 15:28   #6
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown Pokaż post
Co do AP Tunera, również polecam - niezawodny i darmowy, mimo wielu prób dalej ciężko mi idzie strojenie ze słuchu.
Zawodny. Mój z niewiadomych przyczyn pewnego pięknego dnia przestał działać. Wyskakuje jakiś error i nie śmiga... i muszę używać jakiegoś crapowatego innego tunera : (
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 17:19   #7
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Zawodny. Mój z niewiadomych przyczyn pewnego pięknego dnia przestał działać. Wyskakuje jakiś error i nie śmiga... i muszę używać jakiegoś crapowatego innego tunera : (

Dziwne, bo ja go używam od 3 lat i nigdy nie miałem z nim problemu...
__________________



Notka!
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 22:55   #8
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
A co do za gitara klasyczna?
Ashton CG150. Niestety nie było nic innego, problem ten sam, co Dr.Unknown.
Cytuj:
Założenie strun metalowych to głupi pomysł.
Wyjaśnij dlaczego, bym wiedział na przyszłość?
Cytuj:
Zły dźwięk jest dlatego, że nie może być tak, że połowę strun masz nylonowych i metalowych.
Widocznie może być, skoro przy zakupie tak było.
Cytuj:
Jak gitara jest dość stara to koniecznie wymień wszystkie struny i ją nastrój.
Niecałe 2 miesiące. To w takim układzie na jakie struny mam zamienić?

Cytuj:
Co do strojenia to polecam darmowy programik AP Instrument Tuner, dzięki któremu nastroisz gitarę używając zwykłego mikrofonu.
Zaraz sprawdzę.
@edit
Raczej nie musi być idealnie do zera tylko gdzieś okolice 0.1 - 0.2, prawda?
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 08-02-2009 o 23:16.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 23:20   #9
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Raczej nie musi być idealnie do zera tylko gdzieś okolice 0.1 - 0.2, prawda?
Jasne. I tak otrzymujesz dokładniejszy wynik, niż przy strojeniu ze słuchu w większości wypadków.

Co do związku złego brzmienia z mieszanymi strunami - osobiście takowego nie widzę, na dodatek podkreślone jest, że to "fabryczna konfiguracja".

Skoro masz mikrofon, to może nagraj wybrzmiewanie paru akordów i wrzuć na jakiś yousendit.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 23:34   #10
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
W późniejszym etapie, kiedy już opanuję chwyty i inne chciałbym się przenieść na bas. Czy jesteście w stanie polecić mi basówkę? Chodzi mi konkretnie o firmę.
Jeżeli szukasz czegoś dla początkującego basisty, to polecam Ibaneza GSR 180 - jak na gitarę za ~650zł jest naprawdę niezła (sam miałem, i całkiem przyjemnie się niej grało). No chyba że chcesz szpanować drogą gitarą (i masz kasę), to polecam jakiegoś Ibaneza z wyższej półki (SR700, SR520).
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 23:52   #11
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny trzy grosze od nuba

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
I tu się pojawia pytanie numer jeden - czy na gitarze klasycznej warto zmienić struny na 6 metalowych tak, by wyszła akustyczna (według mnie klasyczna, a akustyczna to dwie odrębne rodzaje, jeśli nie to wybaczcie mój błąd)?
Struna e by się nie utrzymała, a gdyby się utrzymała to przecięłaby mostek według mnie. To tak, jak z samochodami ;p Silnika od F1 nie wsadzisz do malucha, taki przykładzik.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Dźwięk plastiku mnie już po prostu dobija.
Uwierz mi, że to minie. Czasem nawet lepiej posmyrać 'w plastik', ma subtelniejsze brzmienie. Aczkolwiek jeżeli naprawdę nie da się grać i działa to odwrotnie, niż powinno (zniechęca aniżeli miałoby zachęcać) to nakłoń może rodziców na akustyka?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Uważam za "Morning Dew" dobry utwór do treningu przechodzenia na inne progi, dlatego go wybrałem. Kolejne pytanie: czy możecie mi polecić coś, co rzeczywiście pomoże mi rozwinąć kolejne chwyty, trzymanie itp. (jeśli chodzi o Deep Purple - Smoke On The Water to już mam wyćwiczone)?
Hmm, poleciłbym Lilium. Masz guitar pro?

Tutaj link do pobrania guitar pro 5.2
Oraz link do utworu lilium, który na początek jest dobry do opanowywania 'przeskoków'.
http://rapidshare.de/files/45046808/...ilium.gp5.html (utwór niepełny, brakuje 'środka', który to na gitarze nie jest wykonywalny )

Jeżeli pierwszy raz spotkasz się z Guitar Pro to służę pomocą w razie problemów.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 00:14   #12
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@Hakuoh: akustyk to NIE jest klasyk z metalowymi strunami. O ile się orientuję, ma inny gryf i naciągi. I struny niżej, pociąłbyś się (oczywiście byś się nie pociął, ale mogłoby dobrze boleć... i sprawiać duże trudności) jakbyś cisnął wysokie e z takiej wysokości, jak jest na klasyku, zwłaszcza na 1-2 progu. Jak chcesz metalowe, kup akustyka ; )

Swoją drogą, przed basem trening na klasyku nie wydaje mi się szczególnie sensowny. Na basie i tak (znowu - o ile mi wiadomo) chwytów nie grasz, poza tym niesamowicie grube struny kompletnie zmieniają sposób gry (staż 1 rok na elektryku, na basie ledwo daję radę wyplumkać najprostsze pankowe piosenki - i to oczywiście nie żaden slapping czy popping, piórko _/).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 00:18   #13
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Masz guitar pro?
Mam, używałem go pare razy.

Całkiem dobrze wychodzi mi Iron Man, ale tylko początek.
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
-------2-----5--------5------7-------7-----------------------------------
--------------------------------------------------------------------------


I nie wiem tylko jak go zakończyć.

I jak narazie Ibanezy są polecane.

Cytuj:
to nakłoń może rodziców na akustyka?
Finanse nie są zbyt zadowalające. Więc jest w tej kwestii problem.

Cytuj:
akustyk to NIE jest klasyk z metalowymi strunami. O ile się orientuję, ma inny gryf i naciągi. I struny niżej, pociąłbyś się (oczywiście byś się nie pociął, ale mogłoby dobrze boleć... i sprawiać duże trudności) jakbyś cisnął wysokie e z takiej wysokości, jak jest na klasyku, zwłaszcza na 1-2 progu. Jak chcesz metalowe, kup akustyka ; )
Dobrze wiedzieć.

Może i wydaje się bezsensowne, ale chcę pierw opanować podstawy. Ogólnie ruch palcami itp.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 09-02-2009 o 00:21.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 00:49   #14
Rozenix
Użytkownik Forum
 
Rozenix's Avatar
 
Data dołączenia: 18 11 2008

Posty: 193
Profesja: Paladin
Świat: Noob&Newbie
Poziom: db
Skille: dobre
Poziom mag.: db
Domyślny

Proponuję zajrzeć TUTAJ. A co do gitar to niestety ale prawda jest taka, że najważniejszym elementem do dobrego początku nauki jest kupienie takiej gitary, która będzie Tobie dobrze leżała w dłoni. Druga zasada - nie patrz na wygląd gitary, bo brzmienie jest najważniejsze. Jakość i materiały wykorzystane do produkcji gitar są różne i dlatego gitarę można kupić za 200 złotych (przeważnie ładny wygląd, ale materiały drewnopodobne, brzmienie kiepskie, niekomfortowe granie), a można kupić za 10+k złotych (Drewno i inne komponenty najwyższej jakości, "gitara prawie sama gra"). Znając te podstawy masz już jakąś jasność w tym temacie. Wiadomo, że nie kupisz wiosła z górnej półki bo większości z nas nie stać na to, ale można wypracować jakiś kompromis a to już coś. Jeśli chcesz grać na basie to proponuję od razu od tego zacząć, bo nawet jeśli nauczysz się grać na 6 strunowcu, to gra na basie to zupełnie inna bajka.
__________________
KONIEC ŻALĄCYM SIE DZIECIOM FACC!!! CHCECIE WIĘCEJ ??? KUPCIE PACC !!!

23:15 Zaria Cron [27]: kto sprzeda na raty soft of boots ja nie oszukuje nie jeden tak zrobil i nie pozalowal

ANALIZATOR SERWER LOGA ------------------> WEJDŹ TU \/

Rozenix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 10:42   #15
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Całkiem dobrze wychodzi mi Iron Man, ale tylko początek.
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
-------2-----5--------5------7-------7-----------------------------------
--------------------------------------------------------------------------


I nie wiem tylko jak go zakończyć.
Potem slide'ujesz parę progów dalej. Ale ten "niemal_tab", który tu podałeś, to złe progi. Podczas lyrics'ów pojedyncze dźwięki grane są na tych samych progach, co podczas power chords (tak, jakbyś zabrał dwa palce).

A|------5----5h7--7-----10\9-10\9-10---5---5h7--7
E|-7-----------------------------------------------

Praktycznie pierwszy dźwięk się zgadza, ale sprawa się właśnie komplikuje przy power chords, i nie ma co sobie niepotrzebnie mieszać.

<edit>

Chyba, że koniecznie chcesz uprościć i zminimalizować ruch:

D|------0----0h2--2-----5\4-5\4-5---0---0h2--2
A|-2--------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Dr.Unknown - 09-02-2009 o 11:26.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 15:38   #16
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rozenix Pokaż post
nie patrz na wygląd gitary, bo brzmienie jest najważniejsze.
Z fragmentem przed przecinkiem zgodzić się nie mogę. Z fragmentem po przecinku - nie mogę się NIE zgodzić ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 15:54   #17
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@
nie polecałbym zmiany na metalowe struny... Proponuję kupić elektryczny stroik(obojętnie jaki sklep muzyczny) i nastroić gitarę(jeśli jeszcze nie jest nastrojona) do dźwięku strun nylonowych się przyzwyczaisz ;> na większość pytań odpowiedzieli ludzie wyżej jak coś to pytaj
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 16:01   #18
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

Black Sabbath - Iron Man
Taby których sam używam :

-------------------------------
-------------------------------
4.7.7-9.9.12-11-12-11-12.7.7-9.9
2.5.5-7.7.10-.9-.10-.9-10.5.5-7.7
-------------------------------

Dalej Ci dam jak to dobrze opanujesz, bo znam całe na pamięć prawie ^^

Ostatnio edytowany przez Zalgadis - 09-02-2009 o 16:08.
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 16:04   #19
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ze'To Pokaż post
Proponuję kupić elektryczny stroik(obojętnie jaki sklep muzyczny)
Z tym też bym polemizował. Moja gitara (Fender Squier Bullet Strat) w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ją kupiłem, kosztowała 470 zł. We Wrocławiu - 700. Stroik to co prawda mniejsze pieniądze, ale jeśli różnica ma wynieść 30%, warto rozejrzeć się przynajmniej po różnych sklepach w swoim mieście (jeśli są różne, oczywiście).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 09-02-2009 o 16:06.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 16:57   #20
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Po pierwsze musisz założyć struny wszystkie do akustyka. Te "metalowe" muszą mieć również nylonowy rdzeń. Drutem są tylko owinięte. Po drugie gitara musi być porządnie nastrojona. Po trzecie jeśli chcesz żelazne struny to kup akustyka bo 1. wyjaśnił Łasy, po 2. zakładając żelazne struny na klasyka tylko zniszczysz sobie instrument. Kolejna rzecz klasyk ma bardzo fajne, miękkie brzmienie więc odradzam katowanie na nim utworów pod gitarę elektryczną. Spróbuj na początek opanować kilka podstawowych chwytów gitarowych (A, Am, D, Dm, G, Gm, C, Cm itd), potem zajmij się chwytami "barowymi" - bo to jest podstawa do odkrycia starożytnych metod rocka ; ), wtedy power chordy nie będą stanowiły żadnego problemu. Możesz ćwiczyć na takich kawałkach jak "Knockin' on Heaven's door", "Whiskey", "Włosy", "House of the Rising Sun" i całej masie, różnych przeróżnych. te akurat takie najprostsze co mi do głowy przyszły Ci podałem. Opanuj je, a już będzie fajno. ; ) A po za tym to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! ; ] A co do basu, to polecam Ibanezy - bardzo bezpieczna marka na początek. A w stroik możesz nawet zainwestować jakiś elektroniczy. Za ok 6 - 7 dyszek dostaniesz coś w miarę przyzwoitego w najbliższym sklepie muzycznym. Sam korzystam ze stroika elektronicznego Ibaneza i bardzo go sobie chwalę.
__________________
/

Ostatnio edytowany przez Glamri - 09-02-2009 o 20:21.
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:25.


Powered by vBulletin 3