Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-12-2005, 20:44   #81
Duban
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2005
Lokacja: Poznan

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Imię: Duba'Evil
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Poziom: 40
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Duban ma numer GG 73615578
Domyślny

Jesli mislisz ze roh i rl sa stworzone dla sorcow to jestes w wielkim bledzie bo ja sam nosze w bp dwa lf i musze powiedziec ze nie raz mi uratowaly dupe i nie raz mi jeszcze uratuje. Oprocz tego nosze tez time ringa zawsze sie przyda xD. Ring dista byl by bez sensu, bo palkowi rosnie nie troszke tylko conajmiej 20% szybciej skile, jesli nie wiezysz to zobacz sobie na statystyki kto ma wysze skille ?? Pallowie!. na tych bardzo starych swiatach sa to nie wielkie roznice ale na tych 6 miesiecznych, 3 miesiecznych dochodza do 10 pomiedzy swordem np.wiec jest duza roznica. Pallek ma rozwinieta opcje magi co knajta nie jest dane i nie bedzie, wiec po co jakis badziewny ring ktory itak byl by rzadki ? Lepiej kupic za ta kase speary i po trenic. Nie gadajcie ze jest nie sprawiedliwie bo pallkowi rosna szybciej! Jak wam dadza dist ring ja chce 20% szybciej skile dal knajta. Kolo zamkniete ten ma to tamten to, ten nie ma tego a ten tego! Mag co ma roh co mu po nim itak nie zarobi bo sie nie da!
PS. Moje zdanie nie musicie sie zgadzac
Duban jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-12-2005, 21:42   #82
Markizek
Użytkownik Forum
 
Markizek's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Zgierz (Wiocha?)

Posty: 69
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: A cioto?
Świat: Silvera
Poziom: 37
Skille: 71/39
Poziom mag.: 13
Domyślny

Moim zdaniem light ring by sie przydal ale dist ring hmm.... moze być,chodz ja nie narzekam.

duban,ale knajci maja ringi a palki nie -.-'
__________________
"Nie ma rzeczy nie możliwych"
"A co to są teee... noo woreczki??"

Go,go,go,go to 50 lev!!

Ostatnio edytowany przez Markizek - 28-12-2005 o 21:44.
Markizek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2005, 22:23   #83
Duban
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2005
Lokacja: Poznan

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Imię: Duba'Evil
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Poziom: 40
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Duban ma numer GG 73615578
Domyślny

Mi nie chodzi o to ze knajt ma a pall nie zobacz magowie tez nie maja. Pallowi szybciej rosna skile i za to nie maja ringa

Ostatnio edytowany przez Duban - 28-12-2005 o 22:24.
Duban jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2005, 00:12   #84
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

No ja pierdziele... Duban.. przeczytales calutki temat?? Nie sadze... pewnie tylko ostatnia strone i sie nie wypieraj ze tak nie jest bo jakbys przeczytal caly temat to bys zobaczyl ze byly rozmowy na temat sorca/druta i ringu dla nich i wszystko wczesniej zostalo wyjasnione wiec sie nie bede powtarzal bo nawet mi sie nie chce....to ze palkowi rosna skille szybciej to wiem bo tak sie dziwnie sklada ze gram palkiem... o.0 Hmmm... jak sadzisz co by wolal palek przed anni naprzyklad... przy skillu 90 w discie... 4 dist ringi czy 10000 spear ?? Ja mysle ze ringi.. bo po co mu te speary? Bedzie trenil? Nie bedzie bo jak? Chyba musialby zatrudnic 5 sorckow o kazdy postawi mu po 2 monki i bedzie kazdy strzal ze speara walil w nastepnego monka... Ty pomysl chwile... przy skillu po 75 sie juz ciezko treni na monku.. a spearami to tylko na monku... a ja nie mysle nawet co to by bylo przy skillu 80 czy wiecej... wiec jak nie grales palem (bo jak tak mowisze to widac ze raczej nie) to nie gadaj nic o treningu.... Duban to kelejny sfrustrowany knight ktory nie moze sie pogodzic z tym ze palkowi leca szybciej skille o.0 Boshe... bylo sobie zrobic palka i nie plakac teraz... a taki ring powinien byc... jesli juz to moze byc rzadki.. zgadzam sie ale zeby bylo...bo wlasnie na anni czy cos by sie przydal...
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2005, 11:34   #85
Beagle-Saga
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fillipex
i tak nikt z fista nie wali a jest taki ring,
Nie wiem jak żadko bywasz na tibi.pl ale chyba nie czytujesz glównej strony... 80 Fist wiara ma a ty mówisz , że nikt z fista nie wali ...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2006, 18:23   #86
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

Hmm.... bywam tu praktycznie caly dzien... ale to malo wazne jest...widzialem tych maniakow... ale powiedz mi jaki jest balans ludzi ktorzy wala z fista a naprzyklad ze sword... chyba 1 na 1000 osob... wiec taki ring jest maaaalo przydatny... nawet mniej niz malo... a ring do dista napewnoe by sie przydal.. o.0
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2006, 14:47   #87
Mateq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 11 2005

Posty: 98
Świat: Isara
Domyślny

Zgadzam sie ze powinien byc DIstance Ring... ale powinien takze byc Shielding Ring bo przeciez knight musi takze blokowac
__________________
900Kb?? nie przeginaj
Mateq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 11:31   #88
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

Nad tym tez moznaby pomyslec... ale w sumie on nie jest az tak potrzebny bo.. knight ma juz swoj ring.. sword/axe/club... a knight i tak wszystko moze z latwoscia bloknac..potrzebne tylko w miare dobre skille i lvl zeby hp bylo wiecej... Zauwaz ze knight jak bloczy naprzyklad dl'a czy demona to praktycznie dostaje tylko hity z czarow...np: f-wave czy to "gfb" demona.. z lapy to malo dostaja.. jakby tylko z lapy mialy potwory walic... to na dl'u schodzilby moze 1 albo 2 uhy.. zalezy ilu shooterow... wiec shield ring wedlug mnie nie jest potrzebny a distance by sie przydal napewno... a jak tak kazdy mowi ze palkowi i tak syzbciej rosna skille itd.. to niech ten ring bedzie trudno dostepny i koniec...
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 12:42   #89
Xetor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2005
Lokacja: Siedlce

Posty: 129
Stan: Aktywny gracz
Imię: Brak
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Pythera
Poziom: 38
Skille: 74/71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Myśle że jest dobrze , ponieważ Pallek jest uniwersalny jak olej z pierwszego tłoczenia ... Może używać SD itp. ... Ma dużo czarów i wogule , a Rycerze mają 5 czarów dla facc :/ i lipa troszeczke tak wokoło te same czary...
__________________
Nie gram w Tibie , szkoda czasu ...
Xetor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 13:41   #90
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

Miales kiedys palka? Chyba nie... i nie wiesz jak ciezko jest nabic ten 15 mlvl..
Moj pierwszy hit z sd byl 83 w czlowieka i 133 w potwora.. to raczej nie jest duzo... o.0
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 15:15   #91
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Shielding rin jest bez sensu, chyba ze sie ma 20 lev i blokuje guardy ..
Dist ring - dist leci nieporownywalnie szybciej niz melee, do tego praktycznie nie wymaga treningu, wysoki ( wystarczajacy ) poziom mozna nabic szybko i na dobra sprawe 4 pkty nie robia znaczacej roznicy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 16:13   #92
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

Nastepny.... "nieporownywalnie" to Ty glupi chyba jestes... TAK!!! Palkom leci szybciej dist niz knightom sword itd... ale nie mowcie tak jak niektorzy ze 2x szybciej albo "nieporownywalnie" szybciej... boshe... grales kiedys palkiem? Nie sadze.. bo bys takich glupot nie gadal... zeby miec dobry dist trzeba duzo trenic.. prawda... nie tyle ile knight... ale nie duzo krocej... i jeszcze droba uwaga... palek przy jakims 80 skillu nie bardzo ma juz jak trenic bo monka praktycznie co chwile zjezdza na red... zeby zatrudnic paru sorckow i kazdy po 2 monki to nie bardzo sie oplaca... knight moze do 100 na ghoulu jechac czy monku... a palek tak nie moze.. pozniej tylko podczas expienia mu wpada skill o.0 a 4 pkt dista przy skillu 100+ (bo taki skill maja h-lvle ktorym ten ring by sie przydal) daje duza roznice... dodaja do tego power bolty o.0
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 17:39   #93
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mała dygresja: do czasu Starcrafta w każdym RTS-ie (może z nielicznymi wyjątkami) było po kilka ras, które miały niby różne jednostki i budynki, ale w praktyce różne były tylko ich nazwy. W rezultacie mnogość ras była tylko zabiegiem kosmetycznym i niezależnie którą z nich wybrałeś, grało się zawsze tak samo. W Tibii na szczęście jest inaczej - profesje różnią się nie tylko nazwami, ale tysiącami drobiazgów, takich jak właśnie ringi, które są dla rycerzy, ale dla paladynów już nie. To między innymi nadaje tej grze smaku.
Jeżeli w Tibii miałaby panować "sprawiedliwość" (w zasadzie to jest tylko puste słowo, bo dla każdego sprawiedliwość i tak znaczy co innego), to należałoby również wprowadzić bronie dystansowe dla rycerzy albo, co już ktoś na tym forum proponował, tarcze, które paladyni mogliby używać razem z łukiem/kuszą, czy też jakoś zrekompensować postaciom magicznym niską liczbę punktów życia (a rycerzom - many) itp. itd. Możnaby się tak licytować w nieskończoność, a i tak albo zawsze znalazłby się ktoś niezadowolony, albo doszłoby do sytuacji, w której wszystkie profesje byłyby de facto takie same.


Co do sd, to faktycznie zadają obrażenia fizyczne, ale ja nie zauważyłem żadnej różnicy między stratami zadawanymi komuś z dobrym i słabym ekwipunkiem (a nawet bez niego).


Nie wiem czy próbowałeś, ale myślę, że przy użyciu kamieni na monkach dałoby się trenować nawet i na wysokich levelach i przy dużym poziomie skilla.

Co do ring of healing/life ring dla sorców i druidów - przy użyciu mana fluidów mana odnawia się znacznie taniej (przynajmniej na Emperze, gdzie life ring kosztuje ok. 900 gp, z tego co wiem).

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 12-01-2006 o 18:06.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 19:22   #94
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

@Fillipex:

Gralem kiedys palkiem, do ~50 levelu, najwazniejsza rzecz ktora zauwazylem to ze bronie dystansowe maja znacznie wieksza mozliwosc trafienia niz melee, tak wiec 80 dista >> 80 sworda czy co tam chcecie. Dlatego uznaje ze dist rosnie nieporownywalnie do melee fighting.

edit:
@Duch:

sorka, zle przeczytalem.

Co do sd : jest roznica zadawanych obrazen w zaleznosci od eq, ale przy tak malym dmg niezauwazalna.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 14-01-2006 o 09:21.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 19:33   #95
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
@Duch:
Zapewniam cie ze w SC nie gra sie tak samo kazda rasa.
Właśnie to miałem na myśli -.-

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 12-01-2006 o 19:39.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2006, 19:40   #96
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

@Vil
Ja nie zauwazylem roznicy... moze tylko taka ze palek czesciej nie trafia wogole... nie wazne przy jakim skillu

@Duch
Zgadzam sie... dobrze ze w Tibii profesje sie roznia od siebie ale niektore rzeczy powinny byc podobne... jak wlasnie ringi

Co do sd to sie zgadzam z Vil ze jest roznica z eq albo bez niego... tyle ze wlasnie przy palku to raczej nie widac roznicy bo on i tak malo walnie
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2006, 15:13   #97
Wladek - Celesta
Użytkownik Forum
 
Wladek - Celesta's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2005
Lokacja: Gdańsk

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 101
Skille: xx/30
Poziom mag.: 69
Domyślny

[quote=Shien Ashador A jak brakuje Ci many to dokupuj sobie torche.
.[/QUOTE]


Fajnie że paldyn w miejscu na torcha ma strzaly
__________________
Hanate! kokoro ni kizanda yume wo mirai sae okizari ni shite
Genkai nado shiranai imi nai!
Kono chikara ga hikari chirasu sono saki ni haruka na omoi wo
Wladek - Celesta jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2006, 22:44   #98
Bubusiek
Użytkownik Forum
 
Bubusiek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005
Lokacja: doesn't really matter, does it?
Wiek: 31

Posty: 236
Stan: Usunięty
Imię: :cool:
Profesja: Elite Knight
Gildia: THUMBSUP
Świat: Antica
Domyślny

Zamiast ringów od dista fajnie by było jakby były różne łuki i kusze
Np short bow, longbow itp..
__________________
____________
21:03 Patrycja: Czy ktos hce cos kupic???? bo muj brat byl na hauncie messeg me tylko polacy
Bubusiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2006, 23:10   #99
Fillipex
Użytkownik Forum
 
Fillipex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Sto(L)ica \\// Szmu(L)ki

Posty: 334
Stan: Na emeryturze
Imię: Fillipex
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sandgorm
Świat: Eternia
Poziom: 50
Skille: 83/67
Poziom mag.: 16
Domyślny

Nad tym nie pomyslalem ale... jesli juz to moznaby sie nad tym zastanowic ale to dopiero w przyszlych update... jaki dalszych... bo to sa dosc spore zmiany...a dist ring napewno by sie przydal ;]
__________________
Zycie jest jak Miriam... wszystko ladnie, pieknie a tu chu*!

Fillipex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2006, 08:07   #100
Tomciu
Użytkownik Forum
 
Tomciu's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2004
Lokacja: Częstochowa

Posty: 399
Imię: ^^
Profesja: Paladin
Gildia: Ylyta
Poziom: 133
Skille: 0/0
Poziom mag.: Bu
Tomciu ma numer GG 4357271
Domyślny

eee ja to mam opinie ze pall nie powinien meic dist ringa .
Dlaczego ?
Otoz to dosc ze pall na 15 lvl'u soluje se smoka i masowo moze mordowac gaurdy(trzba umeic sobie radzic nie mowie tu o nowych)
to do 100 lvl'a pall ma wiele expowiska a knight cyclopolis,smoki i guardy ewentualnei scaraby ...
Tomciu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:24.


Powered by vBulletin 3