Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-06-2006, 02:45   #61
silvarin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006

Posty: 3
Domyślny Nowy

Witam!!!
Jestem nowy w Tibii i w związku z tym pytanie do doświadczonych graczy. (Mam nadzieję, że dobry temat).
Otóz... dlaczego od czasu wyjścia z rookgardu najbardziej zagrażają mi nie potwory, a zabójcy polujący na takich jak ja nowicjuszy? Czatują za rogatkami miasta, a niektórzy polują nawet na ulicach? Całą przyjemność gry szlag trafia... . Czy żadne zasady nie ograniczają tego typu "morderczych' zapędów?
silvarin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-06-2006, 10:48   #62
Loron
Użytkownik Forum
 
Loron's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Wiek: 33

Posty: 88
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Nebula
Poziom: 30
Skille: ;P
Poziom mag.: 35
Domyślny

to się nazywa Player Killing, jest to dozwolone do pewnego momentu. Zabijają dla przyjemności, chęci zysku, z nudów itp. Na to nic nie poradzisz, znajdź se protektora najlepiej.
__________________
Tibia? Brzyyydal ;p
RO rox ;D
www.kdr.net.pl
Loron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 14:29   #63
silvarin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006

Posty: 3
Domyślny

Dzięki za odpowiedż!
W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie: Czy jeśli zabiję Playing killera w samoobronie zostanie to potraktowane inaczej niż "zwykłe" zabójstwo?
silvarin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 16:18   #64
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Jeśli spotkasz takiego, który ma koło postaci czaszkę (białą, czerwoną) oznacza, że można go zabić w jakikolwiek sposób i to będzie brane jako samoobrona w świetle praw gry. Jednak jeśli będziesz zabijał takie osoby nie wiedząc w jakich okolicznościach "złapały" czaszkę, inny gracze mogą Ciebie postrzec jako zabójce słabszych.


A sam player killing dodaje smaczku grze.
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 01:22   #65
Skrzat
Użytkownik Forum
 
Skrzat's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: New Jersey
Wiek: 31

Posty: 532
Stan: Niegrający
Domyślny

@2 up

Emilok ci dobrze napisal. Aha i radzil bym ci isc na swiaty non-pvp lub pvp bo prawdopodobnie grasz na pvp-e~ wiec tam ciezko dla nowicjuszy i mozesz sie szybko zniechecic do tibi
Skrzat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2006, 02:50   #66
Michas17
Użytkownik forum
 
Michas17's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006
Lokacja: Katowice

Posty: 12
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 15
Skille: 15/19
Poziom mag.: 10
Michas17 ma numer GG 1717794
Smutny

Tak mam taki problem,Mam postać o nicku "Michas Of Darkness" czy ja złamałem regulamin Tibia Rules??
Kolejne Pytanie:
Tak miałem 8 lvl Sorcerer poszłem do sklepu po rużczke i poszłem sobie po expić i tak z ciekawość poszłem na Wild Warriora zabiłem go i 24 knight z PACC'em podbieguł i ukraduł mi loota prubowałem walczyć oniego i nie dałem rady bo zaszybki był i ukraduł mi tego Wild Warrior jego loota i powiedział domnie że w Wild Warriorze był war hammer ja mu powiedziałem żeby mi go oddał bo porozmawiam z GMem no i on na to hahaha to ja napisałem do GMa że ukraduł mi loota a GM nic z tego sobie nie robił no to ja się zapytałem tak z strony gry GMa czy on popiera kradzisz w tibi na wszystkich serverach a GM odpowiedział że tak to ja się wnerwiłem i chciałem wysłać e-mial do CipSoftu i się rozmyśliłem i nie wysłałem czy GM dobrze zrobił popierając kradziesz na all serverach bo mi się zdaje że nie i GM powienienn oddaci mi war hammera wogule loota z Wild Warriora!!
Michas17 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 06:15   #67
verbus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 04 2006

Posty: 7
Domyślny

Czy mozna dostac bana za to ze ma sie kilka kont?? ale nie gram na nich jednoczesnie ( nie uzywam MC) tlyko tak poprostu zalozylem sobie kilka kont czy to jest nielegalne??
verbus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2006, 01:37   #68
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez verbus
Czy mozna dostac bana za to ze ma sie kilka kont?? ale nie gram na nich jednoczesnie ( nie uzywam MC) tlyko tak poprostu zalozylem sobie kilka kont czy to jest nielegalne??
Nie. Jest to jak najbardziej legalne.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 10:50   #69
Nerqo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 03 2006

Posty: 8
Domyślny

Ja mam pytanie o nick ,konkretnie jeżeli mam nick np: Lacrosse a ktoś ma Lacosse to już jest podszywanie sie pod nicka innych? Ktoś moze przypadkowo wymyslec nazwe a ktoś ma bardzo podobna i co wtedy? Dostanie namelocka? Prosze o odpowiedz

@Down: a jeżeli dajmy na to postac ta ma 63 lvl i konto od 2003 roku a ja od 2005 jest na innym świecie dostał bym namelocka ?
@Edit : aha jeszcze jedno pytanie ,jakbym przekroczył lvl tej osoby tez bym dostał ?

Ostatnio edytowany przez Nerqo - 01-08-2006 o 11:23.
Nerqo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 11:15   #70
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nerqo
Ja mam pytanie o nick ,konkretnie jeżeli mam nick np: Lacrosse a ktoś ma Lacosse to już jest podszywanie sie pod nicka innych? Ktoś moze przypadkowo wymyslec nazwe a ktoś ma bardzo podobna i co wtedy? Dostanie namelocka? Prosze o odpowiedz :confused:
Tak, ale w takich przypadkach zawsze jest brany pod uwagę nie tylko nick, ale także level danej osoby, świat, na którym gra, data stworzenia postaci itp. Więc jeśli przypadkowo stworzyłeś postać o podobnym nicku, to raczej nie masz się o co martwić.

[Edit:] Skoro gracie na innych światach, to nie ma szans, żebyś za to dostał namelocka. Może gdybyś się nazwał podobnie jak Eternal Oblivion czy Seromontis, ale nie jak ktoś na 63 lvl...

@down
To imię jest już zajęte :P. Ale jeśli nazwiesz się podobnie, to masz szansę na namelocka :)

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 02-08-2006 o 11:03.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 23:39   #71
Ricalone
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2006

Posty: 35
Domyślny

czyli name "mateusz dragon wielki" podchodzi pod namelocka?
Ricalone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2006, 14:21   #72
pszkitus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2006

Posty: 10
Domyślny

Chciałbym zwrócić uwage, że napisane w oryginalnym "tibia rules" w dziale o nickach "Nigger" nie znaczy po polsku "Nigga" tylko "czarnuch" (na murzynów sie tak mówi obraźliwie).
pszkitus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2006, 21:18   #73
Blood'Crow
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 09 2006
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 3
Profesja: Knight
Gildia: ------
Świat: Azura
Poziom: 37
Skille: 67/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Ja mam pytanie jeśli gram na świecie non-pvp to czy ktoś moze zabijac moje train monstery czyli potworki na ktorych skilluje ?? A i czy mój nick łamie tibia rules ?? Blood'Crow czy Kamikaze Bogus
Blood'Crow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2006, 21:19   #74
Celoz
Zbanowany
 
Celoz's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Wiek: 30

Posty: 1,233
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thy slayer
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 9
Celoz ma numer GG 2451090 Celoz ma login Tlenu Celoz@o2.pl
Domyślny

up: tak, może zabijać twoje train monsterki, nie, twój nick (raczej) nie łamie zasad

Ostatnio edytowany przez Celoz - 19-09-2006 o 21:23.
Celoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 21:02   #75
Blood'Crow
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 09 2006
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 3
Profesja: Knight
Gildia: ------
Świat: Azura
Poziom: 37
Skille: 67/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

up: Dzieki za odpowiedz ciesze sie ze moje nicki nie lamia tibia rules ale z tymi train monstarkami to troche glupio ze moga zabijac na non-pvp ale z gory dzieki
Blood'Crow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2006, 20:27   #76
zebedril
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006

Posty: 5
Domyślny

Witam
Mam pytanie odnośnie zasady cytuję "
"Korzystanie z więcej niż jednego konta w tym samym czasie („multi-client”), jest zakazane.
Komentarz:
Odkąd klient Tibii, gdy próbujesz go włączyć po raz drugi, podczas korzystania z już wcześniej włączonego, odmówi wykonania polecenia, oczywistym jest, że jest to nielegalne i nie jest dane graczom grać na kilku kontach w tym samym czasie. Nie korzystaj z więcej niż z jednego konta jednocześnie i nie używaj przerobionych klientów, które stwarzają większe ryzyko na włamanie się do Twojego komputera, lub konta. Należy zapamiętać, że to nie ma znaczenia czy używasz kilku komputerów, czy jednego, by mieć online więcej niż jedno konto w tym samym czasie, te dwa sposoby są nielegalne i doprowadzą do zbanowania konta."
Koniec cytatu.
Jestem gościem starszej daty i jestem laikiem jeśli chodzi o komputer i angielski. Ostatnio mojemu synowi zablokowali konto w tibi powoujac się na tą waśnie zasadę Ma dwie postacie na jednym koncie czy dobrze rozumiem że tego nie można? gra przecier naraz tylko jedną? Czy możliwe jest odblokowanie konta?

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedz.
Pozdrawiam
zebedril jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2006, 20:51   #77
Asthan
Użytkownik Forum
 
Asthan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Ilawa

Posty: 245
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thran~
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 80
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zebedril Pokaż post
Jestem gościem starszej daty i jestem laikiem jeśli chodzi o komputer i angielski. Ostatnio mojemu synowi zablokowali konto w tibi powoujac się na tą waśnie zasadę Ma dwie postacie na jednym koncie czy dobrze rozumiem że tego nie można? gra przecier naraz tylko jedną? Czy możliwe jest odblokowanie konta?

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedz.
Pozdrawiam
Twoj syn niemugl zostac zbanowany za posiadanie wiecej niz jednej postaci na koncie mozna miec na koncie postaci ile sie chce chodzi o program ktory pozwala wlaczyc klijenta tibi kilka razy na komputerze w ten sposob uzywajac kilku kont mozna robic runy skillowac albo w jakis inny sposob wspomagac postac co jest zabronione
Asthan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2006, 12:28   #78
zebedril
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006

Posty: 5
Domyślny

dzieki za odpowiedz ale nie uzywa zadnych programów do ponownego
wejscia do gry mamy tylko tibie. Mamy tez 3 konta moze to jest przeszkoda. Czy jest szansa wogóle na odblokowanie konta?
Z powarzaniem
Zebedril
zebedril jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2006, 12:37   #79
Celoz
Zbanowany
 
Celoz's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Wiek: 30

Posty: 1,233
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thy slayer
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 9
Celoz ma numer GG 2451090 Celoz ma login Tlenu Celoz@o2.pl
Domyślny

Jak sie Twój syn nazywa w Tibii (nazwa postaci) ?
Celoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2006, 14:45   #80
Asthan
Użytkownik Forum
 
Asthan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Ilawa

Posty: 245
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thran~
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 80
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zebedril Pokaż post
dzieki za odpowiedz ale nie uzywa zadnych programów do ponownego
wejscia do gry mamy tylko tibie. Mamy tez 3 konta moze to jest przeszkoda. Czy jest szansa wogóle na odblokowanie konta?
Z powarzaniem
Zebedril
Mozesz miec kilka kont ale niemozesz ich uzywac na raz jesli dostales zwyklego bana musisz go przeczekac albo jakos wyjasnic zaistnialo sytuacje tu sie pojawia problem jak ja wyjasnic mozesz napisac na forum tibia.como zaistniales sytuacji tylko czy ktos zwruci na to uwage?
Asthan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.


Powered by vBulletin 3