Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-06-2008, 16:45   #1
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny Gitara akustyczna.

Tak wiem, był już temat o elektryku, ale ja mam trochę inne pytania

Mianowicie chcę kupić na dniach akustyka. Kolega dobrze obeznany w wiosłach doradził mi kupienie nie drogo (500zł) i oddanie do lutnika. Napisałem mail'a do lutnika (Krzysztof Kania z Rudy Śląskiej - dość polecany fachowiec) z zapytaniem ile by kosztowało usprawnienie gitary. Odpisał, że 40-50 zł, chyba, że będzie trzeba szlifować progi to cena wzrasta do 90 zł. Plus nowe struny ofkors. Właściwie wtedy miałbym pewność, że gitara jest już dobrze zrobiona. Teraz pytanie. Czy kupić gitarę jak drogo tylko będę mógł (czyli 550-600zł), czy też kupić taniej bo skoro oddam tak czy siak jakiej bym nie kupił do lutnika, to czy jest sens kupować droższą, skoro i tak będzie usprawniana? Mam nadzieję, że da się coś odczytać z tych wypocin

Edit:
Zapomniałem o drugim pytaniu. Pożyczyłem akustyka właśnie od kolegi, nastroiłem, pograłem i stwierdzam, że ma takie dość głuche brzmienie. Mój stary klasyk jest dużo głośniejszy, bardziej wyrazisty. Czy właśnie akustyki mają takie brzmienie? Głuche, cichsze od klasyka?

Ostatnio edytowany przez Rethfing on Aldora - 04-06-2008 o 16:47.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-06-2008, 16:50   #2
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

A ja zawsze się zastanawiałem czym różnią się Akustyczne od Klasycznych? : P A nie chce mi się po google szukać. Powie ktoś?
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2008, 16:59   #3
Necromantor
Użytkownik Forum
 
Necromantor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: ..........

Posty: 655
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa Pokaż post
A ja zawsze się zastanawiałem czym różnią się Akustyczne od Klasycznych? : P A nie chce mi się po google szukać. Powie ktoś?
Brzmieniem,kształtem,włascicielem...
__________________
Necromantor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2008, 17:02   #4
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Jeśli zadajesz takie pytania, to lepiej kup tańszego akustyka. Z czasem przyjdzie ci rozeznanie w kwestii jakość/cena i wtedy kupisz coś 'porządnego'.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2008, 18:37   #5
Angeerfire
Użytkownik Forum
 
Angeerfire's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 51
Stan: Niegrający
Imię: Angeerfire
Profesja: Paladin
Świat: Selena
Send a message via Skype™ to Angeerfire
Domyślny

Gitara akustyczna ma rzeczywiście głuchsze brzmienie, lecz zmienia się to w większych przestrzeniach. Jej dźwięk jest ładniejszy, lecz trudniej się na niej gra

Moim zdaniem lepiej kupić lepszą i wcale takiej nie trzeba oddać do lutnika. Lecz jeśli chcesz... Powodzenia ;]
__________________
Mój poradnik. Początki grania w Tibię ;].

Porozmawiaj o życiu.

Homo fortunae suae ipse faber

(Człowiek jest kowalem swojego losu)

Angeerfire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2008, 19:29   #6
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Ale gitary do kilkuset złotych są z taśmy, lutnik ma z nimi niewiele wspólnego. A tak to kupie tańszą, a dam do lutnika i będę miał gwarancję, że jest dobra. I tu narodziło się drugie pytanie. Np. gitara tańsza (350-400zł) oraz gitara droższa (500+ zł) są z takiego samego drewna, dajmy nawet, że tego samego producenta. Kupić tańszą czy droższą? (cały czas uwzględniamy lutnika).

P.S. Wiem, że pytania troche niepotrzebne i kłopotliwe, ale przynajmniej daje Wam okazję do dyskusji ^^
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2008, 19:35   #7
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Może po prostu spytaj się w sklepie o drewno (materiał wykonania poszczególnych części)?
A tak od siebie to kup tą droższą, jakoś tak z przekoniania.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2008, 15:07   #8
Tcrubuyuvjj
Guest
 

Posty: n/a
LOL Psychiatrist

Jerry went to a psychiatrist. "Doc," he said, "I've got trouble. Every time I get into bed, I think there's somebody under it. I'm going crazy!" Just put yourself in my hands for one year," said the shrink. "Come to me three times a week, and I'll cure your fears." How much do you charge?" A hundred dollars per visit." I'll sleep on it," said Jerry. Six months later the doctor met Jerry on the street. "Why didn't you ever come to see me again?" asked the psychiatrist. For a hundred bucks a visit? The bartender cured me for $10." "Is that so! How?" He told me to cut the legs off the bed!" Ain't nobody under there now!!!----------------------------------Looking to buy wow gold? Do you look for cheap wow gold? Welcome to our website:1.wow gold,2.wow gold,3.wow gold,4.wow gold,5.wow gold.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.


Powered by vBulletin 3