Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-01-2006, 16:16   #1
Don Torpedos
Użytkownik Forum
 
Don Torpedos's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2005
Lokacja: Pustków City. Dębica Liczba postów: 3124
Wiek: 36

Posty: 125
Imię: Jonec
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90
Domyślny Wasze poczatki w Tibii

Każdy na początku byl początkujący... .co umieliście a czego nie ..?:>
__________________

7,67 KB (bajtów: 7 676)

Ostatnio edytowany przez Don Torpedos - 05-01-2006 o 19:14.
Don Torpedos jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-01-2006, 16:26   #2
Serphilim
Użytkownik Forum
 
Serphilim's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2005
Lokacja: Gliwice

Posty: 48
Stan: Na emeryturze
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Iridia
Poziom: 20
Skille: 19/23
Poziom mag.: ^^
Serphilim ma numer GG 7736454
Domyślny Ja?

ja z poczatku nie wiedzialem co to quest ;/ myslalem ze to zabijanie potworkow xD
Ale to bylo z 2 lata temu
__________________
GÓRNIK ZABRZE FAN
Serphilim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 16:29   #3
Don Torpedos
Użytkownik Forum
 
Don Torpedos's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2005
Lokacja: Pustków City. Dębica Liczba postów: 3124
Wiek: 36

Posty: 125
Imię: Jonec
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90
Domyślny

|Ja na początku nie wiedzialem jak zejsc na szczury i jak sie wchodzi po drabince i oczywiscie ropie
a szczurki zabijalem .prawy.atac...
__________________

7,67 KB (bajtów: 7 676)
Don Torpedos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 16:38   #4
Sow@
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny głupota

Ja to się teraz z siebie smieję kiedyś po drabinie nie umiałem chodzić. Nie wiedziałem, że trzeba kupować linę. Chodziłem z eq jakie dostaje się na początek. i takie tam, ale warto se takie czasy przypomnieć i pomyśleć, że kiedyś samemu było się noobem
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 16:58   #5
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

To były czasy jak się zaczynało grać w tibie... Jesteś n00bem nie wiesz jak nic robić... Ja pamiętam, że nie umiałem wejść po drabinie i skasowałem postać potem zrobiłem nową i nie umiałem handlować na trade ale juz postaci nie skasowalem... Pamietam jeszcze jak moj kolega przyszedl do mnie pokazac mi co to quest i jak sie go robi a okazało sie ze te quest ktore mial mi pokazac ja juz zrobilem i to przez przypadek... oczywiscie kazdy zaczynal na ratach... prawie kazdy prosil o jakies eq a jak zdobyl cos lepszego od cluba to mial wielka radoche tak jak ja kiedy zdobylem short sworda
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 17:58   #6
Tethi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: Zza monitora

Posty: 323
Tethi ma numer GG A kuku!
Domyślny

Nigdy nie zapomne moich początków

to bylo tak

najpierw robienie acc zajelo mi 1/2 h
potem sie 15 min na swiatem zastanawialem
nie umialem ratow zabijac, ropowac sie, wchodzic po drabince
jeszcze nie wiedzialem ze fast hands to oszustwo i ze jak sie przeklada kilka przedmiotow naraz to nie trzeba "OK" tylko mozna "ENTER"

aha i jeszcze jedno:
wiem ze to nie jest juz rook ale zawsze mozna wpisac
nie wiedzialem jak sie wychodzi na main
a potem kazdy gosc co mnie zdenerwowal to go atakowalem( nie trudo sie domyslic ale kazda proba zabicia wnerwiacza konczyla sie dedem
aha i ciagle lazilem z eq z rooka co oczywiscie bardzo utrudnialo mi gre


P.S.
wpisywać sie bo to naprawde fajny temat i mozna w ten sposob porownac z jakim poziomem wiedzy i tibii zaczelismy w nia grac

Ostatnio edytowany przez Tethi - 05-01-2006 o 21:25.
Tethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 19:13   #7
Don Torpedos
Użytkownik Forum
 
Don Torpedos's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2005
Lokacja: Pustków City. Dębica Liczba postów: 3124
Wiek: 36

Posty: 125
Imię: Jonec
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tethi
P.S.
wpisywać sie bo to naprawde fajny temat i mozna w ten sposob porownac z jakim poziomem wiedzy i tibii zaczelismy w nia grac
Thx Chcialem ze ci co zaczynają tez wiedzieli ze kazdy na początku taki był
__________________

7,67 KB (bajtów: 7 676)
Don Torpedos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 19:54   #8
Arzo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja padłem 4 razy na ratach bo nie umialem na drabine wejsc. Az kolega do mnie musial przyjsc i mnie nauczyc
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 21:02   #9
seedee
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2005
Wiek: 36

Posty: 74
seedee ma numer GG 3463467
Domyślny

Coz, jak tylko pomysle o moich poczatkach to smiac mi sie chce...
pierwszy motyw na rooku polegal na tym jak dostac sie za lade u jakiegos sklepikarza na rooku i wyzbierac wszystkie skarby i je wykorzystac, pozniej motyw ze z tymi NPC mozna gadac ... albo ze za rata jest cale 2 gp :O pamietam jeszcze motyw jak chcialem z copper plate wykuc na kowadle copper shield za duzo zeby opowiadac... ale musze sie przyznac ze kiedys gra byla bardziej efektowna, bo kazdego dnia odkrywales cos nowego... a teraz? wiem co mam robic i to robie, szczerze mowiac brakuje mi tamtych czasow ale w koncu idziemy do przodu a nie cofamy sie -.-
seedee jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 21:48   #10
Rolas el'Baq
Użytkownik Forum
 
Rolas el'Baq's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 80+
Skille: 85/-
Poziom mag.: 17
Rolas el'Baq ma numer GG 5125626
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sow@
Ja to się teraz z siebie smieję kiedyś po drabinie nie umiałem chodzić. Nie wiedziałem, że trzeba kupować linę. Chodziłem z eq jakie dostaje się na początek. i takie tam, ale warto se takie czasy przypomnieć i pomyśleć, że kiedyś samemu było się noobem
Raczej newbie bo potem sie z tego "wyleczylo"
Rolas el'Baq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 22:25   #11
~GooFy~
Użytkownik Forum
 
~GooFy~'s Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2005
Lokacja: Slupsk

Posty: 43
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Furora
Poziom: 40
Skille: 72/50
Poziom mag.: 14
Szczęśliwy

No to teraz ja. Tak jak wszyscy nie umialem wchodzic po drabince itp itd , orc spearman byl dla mnie potworem nie do zabicia teraz wam napisze moja historyjke, do dzis sie z niej z kumplem brechamy : Wiec tak, wszysdelm moja pierwsza postacia na maina , przed wyjsciem jakos tam zdobylem hatchet (wielka podjarka) wybralem miasto Venore chociaz kumpel mi mowil zeby thais brac ale jakis nieznany br mnie przekonal na Veno po wyjscu ze swityni zalowalem ze nie posluchalem kumpla i teraz nigdy sie z nim nie spotkam pozwiedzalem troche obok miasta, patrze a tu na ziemi lezy plate shield - mysle sobie co za debil zostawil takiego item na ziemi, biore go i spadam z tej miejscowy xD (wogle zobaczylem Amazonke to taka dzidze wyrwalem a jak jeszcze krzyknela "Your head is will mine" to juz wogule horror mialem Potem dotarlem jakos na trolle bije sobie spokojnie jednego trolla a tu wpada jakis koles i mnie zabija (przezylem szok) i jeszcze wypadla mi HATCHET - moj najwieszy skarb i duma - tak sie zalamalem ze skasowalem postac i zalozylem nowa xD xD xD
Troche sie rozpisalem Ale kiedys Tibia byla lepsiejsza czulem ten klimat i wogle caly czas cos nowego nowe potwory itp itd ...
__________________
TIBIA to Only GRA
~GooFy~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2006, 11:46   #12
First Doom
Użytkownik Forum
 
First Doom's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Głogów
Wiek: 36

Posty: 100
Stan: Niegrający
Świat: Xerena
Poziom: 66
Skille: 89/88
Domyślny

No to moja kolej. Moj kuzynek kiedys gral sobie kiedys w tibie w cafe , potem jak sobe zalozyl neta caly czas w to gral i namawial mnie zebym tez w to gral.Pewnego razu wyslal mi link tibia.pl zebym sobie poogladal troche jak ta gra wyglada ( bo z jego opowiadan jakos mi nie im ponowala ) no dobra mowie i wchodze na strone i ogladam (znudzenie) <zief> [rozpacz ja mozna w to grac!!!] po jakis kilku tygodniach przyjechal do mnie kuzyn na wakacje(mieszka 400 km ode mnie) i sciagna tibie i zaczol ciarac u mnie na chacie , ja mowie omg co za lipa , a on mnie namawia zebym gral no to ok ! zagram ! ale zobaczysz pogram troche i bede lekszy od ciebei hah ! zalozylem acc i postac ( z jego pomoca) potem mi wszystko tlumaczyl co i jak , a ja tylko sie wkurzalem co za bieda ! omg prawym klikasz i sie menu pokazuje jak Windosie! Po jakims czasie zrbilem questa na bear rook zdobyklem chain armor i bylem tak podjarany ze chcailem jeszcze wiecej takich itemkow ! potem juz sam gralem bo kzyn wyjechal ale tak sie wczulem w ta gre ze po 6 godzin bez przerwy gralem! zrobilem nawet niezla postac na mainie. Oczywiscie kuzyn mi nie powiedzial jak grac na mainie i przez jakies miesiac mzoe dwa grania bylem kompletnym noobkiem ale teraz sie wyrobilem i juz chyba wiem duzo na temat tibia ( chyba nawet wiecej niz moj kuzyn ) a teraz aktualnie gram na rooku moim rookstayerem i pomagam noobkom takim jakim ja bylem jakies rok temu ))))


uuu troszke mnie ponioslo z tym pisaniem moze komus bedzie sie chcialo czytac moja historie pozdro
__________________
Rafux Defender

03.12.2006 - Deleted..
Forever in my memory
First Doom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2006, 16:19   #13
Suzuki Man
Użytkownik forum
 
Suzuki Man's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2005
Lokacja: A co cie to? :P

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia i Calma
Poziom: 21
Skille: nic
Poziom mag.: 30
Król

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Don Torpedos
|Ja na początku nie wiedzialem jak zejsc na szczury i jak sie wchodzi po drabince i oczywiscie ropie
a szczurki zabijalem .prawy.atac...
Tez niewiedzialem jak sie whodzi po drabince i jak sie wchodzi do kratek czyli dziury niewiedziałem co to quest nie umiałem wlonczyc OTS nieodruznialem zabitego od zywego ... po 3 dniach ciezkiej zgadywanki Wszystkoo umiałem
Suzuki Man jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2006, 22:01   #14
Mofi
Użytkownik Forum
 
Mofi's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Wrocek
Wiek: 32

Posty: 72
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Daark
Świat: Berylia
Poziom: 31
Skille: 70/70
Poziom mag.: 5
Domyślny

Moja historia troche inna. Czesto ludzie sie mnie pytali czy w to gram, ja odpowiadalem ze nie. Bylem w Cafe patrze jaka grafa OMG!!!. Moj super kolega mowi ze tez gra a ja zonk. Ale namowil mnie i mojego innego super kolege. No to ja zaczelem u niego grac. Pokazal mi swojego chara 20 lvl p-set serpent sowrd dark helmet. Ale chcielismy go shackowac. Pozniej jednak popatrzylem na tibia.pl i patrze co za cienias. Tera on jest noobkiem a ja masterem i czesto z niego pecam jak on mowi ze zdobyl knight arm.
Mofi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 00:54   #15
Marcisz
Użytkownik Forum
 
Marcisz's Avatar
 
Data dołączenia: 15 03 2005
Wiek: 34

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Domyślny

Moja historia byla taka , 1 char biegam sobie po ratach padlem od cave rata mysle sobie trudno trzeba nowe konto zalozyc 2 charem wyszlem z rooka na ratach bo niewiedzialem jak wjesc po drabince , i to bylo na tym respie gdzie jest 5 ratow . Gdzies przeczytalem jak wyjsc na maina gdy wylazlem zaczelo sie zwiedzanie mapy 1 miejsce byl poh ;] spotkalem "duzego goscia z jednym okiem " ktory mnie oczywiscie zabil . no cuz trudno trzeba grac dalej . mojim najwiekszym odkryciem bylo znalezenie cave trolli obok dwarven bridge tylko zawsze na kogos czekalem zeby rozkopal dziure bo niemialem lopaty i niewiedzialem jak ja zdobyc . gralem wtedy na danubi i bylo po 200 kolejki na rooka wiec mysle sobie schowam sie gdzies na dachu zeby niewbijac sie znowu kilka godzin . Przeczytalem na tibi.pl ze jak jestes dlugo na rooku to mana i lvl rosnie tylko o 5 chodzi o to ze jak nabijesz z 8 na 9 to na mainie bedziesz mial mniej many albo hp a ja myslalem ze im dluzej jestes zalogowany tym dluzej beda ci tak statsy rosly
__________________
Chcesz zarobić na tibii ? więcej info na pw
Marcisz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 03:45   #16
Jojunifu
Użytkownik Forum
 
Jojunifu's Avatar
 
Data dołączenia: 17 03 2005
Lokacja: Myśliboże
Wiek: 37

Posty: 54
Imię: Jojunifu
Profesja: Paladin
Poziom: 14
Skille: 40
Poziom mag.: 3
Jojunifu ma numer GG 4214428
Domyślny

ja terz nie bylem zachwycony gra (grafika ) ale jak zagralem zrozumialem to potem sam namawiałem (nawet nie czuje kiedy rymuje ) namowilem ziomka i zalozylem postac na roku zeby zobaczyc jak mu idze
pytam sie go co ma w plecaku zeby dal trade patrze : a tam polamane stolki i inne smiecie zygalem z niego niemozliwie
__________________
Sory za błędy jestem ANAALFABETA i hu.. wam w du..e
120MS PK
14 Sorcerer Thieft
Jojunifu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 07:24   #17
kamil35s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 09 2005

Posty: 112
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Suzuki Man
Tez niewiedzialem jak sie whodzi po drabince i jak sie wchodzi do kratek czyli dziury niewiedziałem co to quest nie umiałem wlonczyc OTS nieodruznialem zabitego od zywego ... po 3 dniach ciezkiej zgadywanki Wszystkoo umiałem
Hehe mój kolega (który gra już pół roku prawie) nadal nie wie co to jest quest (w jego języku klest) jak mu mówię jakie rzeczy sie tam dostaje to on mówi: to dobry chyba jest ten klest . No ale chyba każdy mówił ale ta tibie to gówno....Ale beznadzijna grafa weź jak on chodzi szybko ale jak tylko zagrałem to odrazu nic innego tylko tibia!!! Po drabinkach też niewiedzialem jak sie chodzi myślałem ze trzeba line
kamil35s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 08:31   #18
Kubaa
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2004
Lokacja: mielec
Wiek: 33

Posty: 77
Imię: Lex Deonge
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 76
Skille: 86
Poziom mag.: 18
Kubaa ma numer GG 5665307
Domyślny

fajne historyjki macie ^^ a oto moja;
na poczatku-rutyna- nie wiedzialem jak wchodzic po drabinie raty klepalem jak kazdy nub, prawy i attack...jak sie poskarzylem koledze ze ktos mi zabrał loota z rata, bylem oszołomiony jak on wpadł na taki dobry pomysl zeby...przerzucać rata xD po odktyciu paru questów tez mialem dobra faze, ze mam takie itemy xD na szczescie nigdy na rooku nie padłem (choc na mainie 2 razy zdarzylo mi sie zdedzic 2x dziennie tj 4dedy w 2 dni -.- mi nóp plix)

offtopic~

moze wy wiecie, czemu niektórzy jak ich sie spyta/zacznie opowiadac o Tibi, od razu ją wyzywają? przewaznie jest tak ze jak sie spytaja czy grasz, ty odpowiesz ze tak, zaczynaja sobie kojarzyc CIEBIE, dobrego playera [zapewne] z jakimiś nubkami z ich klasy/szkoly, którzy bez przerwy o tym gadaja i sie niezle do tego przypalaja...ludzie nie patrzcie na dobrych tibijczyków przez pryzmat przypalonych noobków! którzy i tak skończą na przypalaniu sie...


sie rozpisalem pp
__________________
Ukryty tekst:
15:55 Lex Deonge [76]: nadal nic?
15:55 Kris Mosax [104]: nic nie mow...
15:55 Kris Mosax [104]: nawet kurwa
15:56 Lex Deonge [76]: ;/
15:56 Kris Mosax [104]: 1 glupiego
15:56 Kris Mosax [104]: czerwonego kocyka
Kubaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 17:38   #19
Korwil
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ja tez ciągle brecham z kumplem

Najpierw utknołem na tym racie na przeciwko Toma i prawie padlem bo nie wiedzialem jak wyjsc.Jakis gość mnie ropnął.Na 2 lev w***alem sie na waspa, a że miałem eq takie jak wooden shield (od kumpla), rapier, jacket to oczywiście padłem.Później wszedłem na bugi obok mostu bo nie wiedziałęm co to lina.Później zacząłem expić...na derach.Zabilem ich z 300.Pochwaliłem się bratu a on zaczął do mnie,że jestem noobem xD.Później jechałem na ratach.Na maina wyszedłem palkiem kupiłem eq, padłem i wtopilem all gp (nie wiedziałem, że jest depo).Do 16 lev palkiem chodzilem z longswordem .Jak wyszedłem na maina to tak się ucieszyłem jak zobaczyłem, jakie items leżą w domkach.Właziłem do każdego po koleji i próbowałem wejść.Na 16 lvl jak zabiłem goblina to bylem taki podjarany, że mogłem sie pochlastać.Kupiłem od jakiegoś gościa bp blanków bo on mówił, że są to runy leczące...I co? W***ałem sie na soldiera i jak chciałem się uleczyć to nie mogłem i padłem .Później dowiedziałem się, że pall wali z łuku więc przy skillach 10 dista kupiłem łuk i poszedłem expic na bugi.Wtopiłem z 200 arrows i zabiłem moze 10 bugów .Wstąpiłem do gildii jakiejś zrobiłem 37 dista i qpiłem p seta (była to inferna i p set chodził około 3-4k). Byłem taki szczęśliwy, że gryzłem dywan. Później na ghost land w***ałem się na Giant Spidera i wziął mnie na hita.Wtedy się
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2006, 12:22   #20
karcio 1212
Użytkownik Forum
 
karcio 1212's Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2005
Lokacja: Lipsk n/d Biebrzą
Wiek: 28

Posty: 35
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: ----
Świat: Refugia
Poziom: 16
Skille: 42/38
Poziom mag.: 2
karcio 1212 ma numer GG 6684956
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq
To były czasy jak się zaczynało grać w tibie... Jesteś n00bem nie wiesz jak nic robić... Ja pamiętam, że nie umiałem wejść po drabinie i skasowałem postać potem zrobiłem nową i nie umiałem handlować na trade ale juz postaci nie skasowalem... Pamietam jeszcze jak moj kolega przyszedl do mnie pokazac mi co to quest i jak sie go robi a okazało sie ze te quest ktore mial mi pokazac ja juz zrobilem i to przez przypadek... oczywiscie kazdy zaczynal na ratach... prawie kazdy prosil o jakies eq a jak zdobyl cos lepszego od cluba to mial wielka radoche tak jak ja kiedy zdobylem short sworda
No tak... Ja postać stworzyłem, ale eq sobie zabralem z innej postaci w którą już nie gram.
karcio 1212 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.


Powered by vBulletin 3