Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-04-2009, 18:02   #1
LukaszekII
Użytkownik Forum
 
LukaszekII's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Skill

Czy gdybym wbił na 8 lvlu skille 55 albo 60 to czy mogę expić z nimi już do końca (chodzi mi o 70-80 lvl).Jakie skille będę miał na 60?
LukaszekII jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-04-2009, 18:44   #2
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Nie, nie powinieneś. Ja bym wbił 10lvl i skilowal do minimum (jak nie chcesz potem doskilowywać) 70/70. Skill sporadycznie wypadnie. Nie potrafię powiedzieć dokładnie ile, ale coś koło 3-4 do 60 (na samej walce). Mogę się co do tego ostatniego mylić.
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2009, 18:46   #3
LukaszekII
Użytkownik Forum
 
LukaszekII's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mi się wydaje że 60 powinno wystarczyć na moim bot charze mam 70 lvl i 70 skill (nic nie skillowałem)
LukaszekII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2009, 16:57   #4
Diablo91
Użytkownik Forum
 
Diablo91's Avatar
 
Data dołączenia: 21 10 2008
Lokacja: Habbite a thais...
Wiek: 32

Posty: 155
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Domyślny

Nie będę wspominał że od takich pytań są tematy przyklejone, nie wspomnę także że chwalenie się botem jest co najmniej nie na miejscu

Ok, wiem przynudzam. Przechodzę do twojego pytania. Skille 60/60 wystarczą Ci na całą grę knightem. Około 80-90 levela powinieneś mieć skille 80/80 (jak nie większe) więc nie ma sensu dalej skillować.

Ps. Nie wiem czemu ludzie sugerują się tymi uber poradnikami z przed 3-4 lat gdzie 40 lvl powinnien mieć 80/80 (mhehe). Kiedyś dobre skille były niezbędne do gry knightem. Dziś wysokie skille to 30% zależności hitów jakie będziemy zadawać(50% to broń, bo przecież z mace nie uderzysz za 150 nawet jak masz 90/90. 20% to level).
__________________
Cytuj:
Temat skasowany przez Tompior
Powód: The Neverending Story...
"Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać..."
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze".
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy".

A. Sapkowski
_______
Hail ! ;>
Diablo91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2009, 15:41   #5
Paskudek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 01 2009

Posty: 44
Domyślny

60 w zupelnosci wystarczy
Paskudek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2009, 03:12   #6
BaxCrow
Użytkownik Forum
 
BaxCrow's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diablo91 Pokaż post
Nie będę wspominał że od takich pytań są tematy przyklejone, nie wspomnę także że chwalenie się botem jest co najmniej nie na miejscu

Ok, wiem przynudzam. Przechodzę do twojego pytania. Skille 60/60 wystarczą Ci na całą grę knightem. Około 80-90 levela powinieneś mieć skille 80/80 (jak nie większe) więc nie ma sensu dalej skillować.

Ps. Nie wiem czemu ludzie sugerują się tymi uber poradnikami z przed 3-4 lat gdzie 40 lvl powinnien mieć 80/80 (mhehe). Kiedyś dobre skille były niezbędne do gry knightem. Dziś wysokie skille to 30% zależności hitów jakie będziemy zadawać(50% to broń, bo przecież z mace nie uderzysz za 150 nawet jak masz 90/90. 20% to level).
Zgadzam się z początkiem, ale potem to już nie.

Skille 60/60, w czasie wbijania 80 poziomu, jeżeli wpadnie mu 75 to będzie dobrze, nie wspominam już o obronie, która będzie w granicach 70.
Z tymi hitami z macy byś sie zdziwił, ja na 50 club fightingu w trolla, uderzyłem za całe życie, a taki 90 sword, to ponad 100 mógłby łatać.
Chociaż logiczne jest, że lepsze potwory niwelują wysokość obrażenia.

@Topic
Umiejętności władania jakimś rodzajem broni, to najbardziej istotna rzecz, w życiu rycerza. Uważam, że na 40 poziomie, te umiejętności powinny wynosić przynajmniej to 70/70, aby później mieć w miarę fajne skille.

Pozdrawiam. BaxCrow.
__________________
Jeżeli nie wiesz co przedstawia ten obrazek.
To znaczy, że nie wiesz co to prawdziwy futbol.
Jeżeli nigdy ich nie widziałeś.
To znaczy, że nie wiele w życiu widziałeś.
Jeżeli nie znasz ich przydomku.
To znaczy, że nie rozumiesz mnie.
Jeżeli mnie nie rozumiesz.
To znaczy, że... CZERWONE DIABŁY!

NA ZAWSZE WIERNY! OD 1997 ROKU!

You see dead Game. You recognized Tibia. It was killed by CipSoft.
BaxCrow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2009, 21:27   #7
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diablo91 Pokaż post

Ps. Nie wiem czemu ludzie sugerują się tymi uber poradnikami z przed 3-4 lat gdzie 40 lvl powinnien mieć 80/80 (mhehe). Kiedyś dobre skille były niezbędne do gry knightem. Dziś wysokie skille to 30% zależności hitów jakie będziemy zadawać(50% to broń, bo przecież z mace nie uderzysz za 150 nawet jak masz 90/90. 20% to level).
A tY NOBKU skad masz takie informacje z palca wyssane ? Pierw zapoznaj sie z rzeczywistoscia a nie klepiesz jak potluczony. Zanim zaczniesz udzielac rad sam musisz cos wiedziec. Formuła na obliczenie hita jest nastwpujaca gdzie x to atak broni y skil a l level. Wiec przy realnych wartosciach wplyw levelu to mniej niz 1 % a skila około poltora raza wiekszy niz atku broni, gdyz skil jest zawsze wiekszy niz atk.

Ostatnio edytowany przez ZenonRozbojnik - 04-05-2009 o 21:29.
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2009, 18:07   #8
demen
Użytkownik Forum
 
demen's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2009
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 22
Skille: 74/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

@Up:
Jeżeli chodzi o formułę, to masz rację.

@Topic:
Jeżeli chodzi o grę w Tibię to znacznie ona zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat. Jak słusznie zauważył Diablo91 "Kiedyś dobre skille były niezbędne do gry knightem". Teraz to wszystko się zmienia. Różnica w ataku między 8 a 200 levelem na tym samym skillu jest już dość znacząca (dodajmy, że 200 lvl może już używać najlepszych broni dostępnych w grze). Moim zdaniem powinieneś dobić około 65-70 skilla - w zupełności wystarczy. W czasie, w którym ktoś będzie wbijał ~85 skill ty już dawno zdobedziesz 80-100 level, bardzo dobrą broń, i przede wszystkim skille (które wejdą w trakcie expienia). Zmierzając ku końcowi - jeżeli masz zadatki na h-levela to warto poświęcić te ~300h na skillowanie, natomiast, jeżeli kręci Cie gra knightem tak po prostu zajmij się biciem levela.
__________________
"Shut up and take the pain! Take the pain!"
demen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.


Powered by vBulletin 3