Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-11-2006, 16:18   #41
Bani Anleabanix
Użytkownik Forum
 
Bani Anleabanix's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2006

Posty: 24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ber-ek Pokaż post
Witam
Co prawda nie przejżałem tylko początek tematu, nie użyłem opcji szukaj (wg mnie dziala bardzo slabo, do tej pory znalezienie czegoś co mi odpowiada zajmowało wieki) ale mam pytanie odnośnie zarobku..
Do tej pory grałem knightem, generalnie zawsze zarabia się expiąc..
Teraz, od niedawna, kasę zarobioną knightem wydaję na exp dla druida.. i tu pytanie. Jak rozsądnie zarabiać druidem? Szybki exp na vampach wychodzi zazwyczaj na minus, exp z rodem (volcanic) na guardach lub gdziekolwiek indziej jest straaaaszliwie powolny.. o uhach nie wspominam bo nie sądzę żeby to był "rozsądny" zarobek. Proszę o wskazówkę
Pozdrawiam
hmm..jesli maszz zaufanego blokera i z 1 sorca to mozesz sprobowac na hydrach ...stawiacie po 2 ds bloker ruluje ,ty puszczasz dsy i bijesz z v roda exp pownien byc calkiem niezly +niezly loot
__________________
Dont forget than tibia is only a computer game.DONT!!
Bani Anleabanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-11-2006, 18:46   #42
Shuyah
Użytkownik Forum
 
Shuyah's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2006
Wiek: 35

Posty: 191
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Domyślny

@Up
Nie bądz głupi..
@Topic
Ja proponuje soldki, pewna osoba powiedziała że do 30 z soldkami można walczyć, lol! Ja bym raczej powiedział że do 45, a potem, na guardy (mniejsze waste) ogólnie loot dobry i można se zakupić jakieś eq.
__________________
Otrzymałeś ostrzeżenie na Forum Tibia.pl.
Powód: nakłanianie do samobójswa jest przestępstwem w.g. prawa. ; )
Shuyah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2006, 19:45   #43
coconut
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2005
Lokacja: LW

Posty: 136
coconut ma numer GG 8527132
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kuldan Azielmak Pokaż post
A mój kolega miał promocje na 14 lvl --.--.....zrokował sie z 36
--.-- wiesz co to zrookowac?? widze ze nie xD zrookowac to wrocic na rook... na 14 lvl z 36 to chyba jak nigdy nie wychodzil -.- chociarz mam pewne watpliwosci co do posiadania promocjii <ironia>
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!
coconut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2006, 22:41   #44
Ber-ek
Użytkownik forum
 
Ber-ek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2006
Lokacja: Lublin

Posty: 11
Stan: Niegrający
Imię: Berzerktoo
Profesja: Elite Knight
Gildia: Myrmidons
Świat: Guardia
Poziom: 77
Skille: 82/77
Poziom mag.: 6
Domyślny

@dwóch panów, kilka postów up
1. Hm, guardy juz bilem, teraz pewnie jeszcze mniej bede na nich palił jako że się trochę dopakowałem od owego czasu.. a z tego co pamiętam to hunt mi się mniej więcej zwracał. Dzięki za pomysł, serio, zapomniałem o guardach exp nie taki jak na vamp ale duzo mniejszy waste..
2. Hydry.. jako że gralem knightem to i blokowałem wiele hydr koledze (po update). Nie wiem, może to mój pech ale rzadko kiedy coś udało się lootnąć, zazwyczaj po dość dlugim huncie w plecaku mialem poza zlotem jakiś pojedyńczy warrior helmet/ k-arm.. Ale i tak dzięki za pomysł, wart rozważenia.
Pozdrawiam
Ber-ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 00:50   #45
Profesormarian
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: venore

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: seromontis
Profesja: Paladin
Świat: Solera
Poziom: 7
Poziom mag.: 7
Domyślny

A ja powtórze to samo ze najlepszy zarobek na mino ale dodam tym razem chujowego screena bez light effects
screen z 6h huntu w Mintwalin, 101 skór ponad 4 bp zlota 1200 boltów i ponad 35k oz loota
Profesormarian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 20:02   #46
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ber-ek Pokaż post
@dwóch panów, kilka postów up
1. Hm, guardy juz bilem, teraz pewnie jeszcze mniej bede na nich palił jako że się trochę dopakowałem od owego czasu.. a z tego co pamiętam to hunt mi się mniej więcej zwracał. Dzięki za pomysł, serio, zapomniałem o guardach exp nie taki jak na vamp ale duzo mniejszy waste..
2. Hydry.. jako że gralem knightem to i blokowałem wiele hydr koledze (po update). Nie wiem, może to mój pech ale rzadko kiedy coś udało się lootnąć, zazwyczaj po dość dlugim huncie w plecaku mialem poza zlotem jakiś pojedyńczy warrior helmet/ k-arm.. Ale i tak dzięki za pomysł, wart rozważenia.
Pozdrawiam
Na guardach jest bardzo cienki exp i loot. Exp jest 2-3 razy gorszy niz w elf fortress a loot 1,5-2 razy gorszy niz w elf fortress. Nie polecam. Na dodatek duze ryzyko smierci na lagu, o wiele wieksze niz na elfach. Na guardach trzeba robic lootbaga, na elfach nie trzeba bo bez lootbaga sie zarabia wiecej niz na guardach z lootbagiem. Ogolnie guardy sux dla knighta. (dla innych profesji calkiem calkiem chociaz tez przeludnienie przeszkadza)

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 26-11-2006 o 20:03.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2006, 03:48   #47
Profesormarian
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: venore

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: seromontis
Profesja: Paladin
Świat: Solera
Poziom: 7
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ja dodam jeszcze ze nie dosc ze na minotaurach zbija sie fortune na loocie to od ostatniego updatu mozna tez niezle zarobic na skórach, luzie dają za nie naprawde sporo kasy, a jak nazbiera sie za duzo to zawsze mozna od biedy pchnac je u NPC Irmany.

Profesormarian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2006, 18:51   #48
seba92
Guest
 

Posty: n/a
Szczęśliwy Dobry zarobek

1. Hydry: najbardziej oplacalny hunt dla loota (zwraca sie nieraz po 15x za uhy) 33+ sorc, 40+ druid i ty bloker...
2. Minosy: duzo zabawy z lootem ale nieraz sie oplaca (moj qmpel zarobil 96k w kasie z jednego dnia na mino cave ale troche tam siedzial
3. Lizardy, Malpy, Zolwie, Dworci: raczej bardziej dla expa bo lepiej jest se na minosach posiedziec
4. Dragi: Ryzykowna sprawa xD Nieraz masz waste nieraz plus, zalezy od szczescia, a co do beho... musiales dlugo tam siedziec ze takiego loota masz

Raczej osobiscie na Twoim miejscu poszedl bym na Minosy, a jak masz pacc i ekipe to jak najbardziej na hydry
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 02:57   #49
matkow21
Użytkownik Forum
 
matkow21's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2005
Lokacja: stare pudelko pod monopolowym

Posty: 185
Stan: Na emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Szambiarze
Świat: Mój nos
Poziom: 1mm
Skille: 85/50
Poziom mag.: 19
Domyślny

poh najlepszy moim zdaniem tylko tak aby po całym łazić...
Dziennie po 30-45 k wynoszę.
Guardy jeszcze loota nie sprzedałem ale ostani loot 170 k w ciągu 2 dni
(trochę loota noobkom podkradłem -,.,- z 50-70 k ale reszta samemu(jak widać niezły loocik leci) i zasada 1 zbieraj wszystko co warte więcej jak 15 gp
Minoski przy dużym szczęściu można się nieźle obłowić w kasę...(najlepiej bez tamtego badziewnego knifa on tylko pecha przynosi)
No i oczywiście dragunie dragi + lordziki to niezłe połączenie szybki exp ,a jak coś się trafi to często masz kasy na następne kilka dni expenia przy dobrym gospodarowaniu mi średnio taka dsmka leci tak co 2 tygoddnie czasem co tydzień ,a takie dragon shieldy ,dragon hammerki to 2 dniu po klika czasem kilkanaście leci.Pamiętajcie zawsze dużo mieć capa zbierać droższe rzeczy do plecaka i broady do worka i dragon hammery SM wylocisz to leć do depo zanieść bo szkoda potem stracić przypakiem nie raz tak się dałem.
Jak narazie w karierze 6 demków zabitych łącznie ,ale niedługo skille zacznę robić lepsze trochę ,hmmków nakupię ii się pójdzie skopać im siedzenia
__________________


[01:39:41] matkow21 napisał(a):no dobra jesteś pedałem cieszysz się?
[01:39:42] grim1234 napisał(a):no ja jestem caly czas
matkow21 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 09:08   #50
Cashtan
Użytkownik Forum
 
Cashtan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Mielec
Wiek: 33

Posty: 499
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sazgih
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jakas
Świat: Hiberna
Poziom: 100
Skille: Jakies
Poziom mag.: ?
Cashtan ma numer GG 3857546
Domyślny

Ja mam teraz 53 lvl, knight oczywiscie..
I expie sobie na malpkach. Z kazdej malpy 30-40 gp i musze nosic pare bpkow na kase, po ~2 godz. mam juz ~3,5k na bp uh, a trace jakies.. hmm 5 uhow, tylko jak mi sie zrespi wiecej, albo jak jakis merklin sie lurnie
Opracowalem sobie trase, orientuje sie w czasie respawnu i sobie ustawiam okreslony czas na dany teren, bo jak za dlugo wysiedze to mi sie w innym zrespi za duzo No i exp nawet leci (po paru dniach mam 500+ bananow, 300+ kokosow i 15 pomaranczy, bo nimi sie dozywiam na expie ).
__________________

Cashtan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 09:24   #51
MuChaCz
Użytkownik Forum
 
MuChaCz's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2005
Wiek: 34

Posty: 92
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Skille: 83/82
Poziom mag.: 6
MuChaCz ma numer GG ..|..
Strzałka :p

Chcesz szybko dorobic i jestes facetem(male) to idz na soldy i rób loot'a z soldier helmetow. 2h i masz 10k do przodu bez straty niczego PP monotonne jest tylko sprzedawanie tego hehe
MuChaCz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 10:39   #52
Dariush756
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2006

Posty: 18
Domyślny

YY pierwszy raz slysze ze solider helmety idzie sprzedawac u kogo??
Dariush756 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 18:34   #53
Arturo Soprano
Użytkownik Forum
 
Arturo Soprano's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Lokacja: Granollers/ Hiszpania

Posty: 151
Stan: Niegrający
Świat: Morgana
Arturo Soprano ma numer GG 7249509
Domyślny

@up

Soldier helmety można sprzedać na Outlaw Camp, 2gp za sztuke, u tego NPC co scale army
Arturo Soprano jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 19:17   #54
Aravenn
Użytkownik forum
 
Aravenn's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2006
Wiek: 33

Posty: 9
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MuChaCz Pokaż post
Chcesz szybko dorobic i jestes facetem(male) to idz na soldy i rób loot'a z soldier helmetow. 2h i masz 10k do przodu bez straty niczego PP monotonne jest tylko sprzedawanie tego hehe
Lepiej już pobawić się w zbieranie Hatchetów, większy zysk, i więcej zalega tego shitu
Aravenn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2006, 19:55   #55
nadzemnik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 43
Imię: evo IX rox
Świat: Harmonia
nadzemnik ma numer GG 2608864
Żarówka Kasa...

Moja metoda na kasę, to robimy uhmakera, potem klepiemy tyle uh ile się da (można na macro<lottery>, lub normalnie), część z nich dajemy na normalnego chara, część sprzedajemy i za kasę z uh kupujemy to co nam potrzeba, a na expie nie zwracamy uwagi na to czy waste-uh, czy się zwraca, tylko expimy. Taka metoda jest wg. mnie dobra i szczerzę ją polecam...
__________________
HIM & Judas Priest best ever
Mitsubishi Lancer Evolution IX Rox!
nadzemnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 07:47   #56
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Mam 26+ lvl druida no i nie wiem gdzie mógłym dobrze poexpić , przy czym nieźle zarobić. Jak dotąd zbierałem hatchety na dwarfach , ale wtedy trace dużo czasu na ciągnięcie worka , a na dwarfach liczy się raczej ilość spawnu więc expienie z zarabianiem na dwarfach wg odpada. Co proponujecie ? Może być to nawet 2k/1h.
__________________
Morgaroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 10:01   #57
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Mino z VR. Te koło Kazordoon.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 16:30   #58
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Mino z VR. Te koło Kazordoon.
Ale tam normalnie mino magi i guardy latają czy są w jakiś sposób poodzielane ? Bo chociażby mino mag + 2 guardy na raz to już waste.
__________________
Morgaroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 17:18   #59
Targean
Użytkownik Forum
 
Targean's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: Mysłowice

Posty: 62
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 87
Targean ma numer GG 5066035
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gumowy Pokaż post
Ostanio swoim knightem postanowilem sprawdzic na jakicdz gdzie sie najlepiej zarabia (na 50 lvl skills 70.70 z k setem tower shieldem i bs). Postanowilem wybrac sie na beholdery. Z BP UH polecialo mi...
-7,2k w kasie,
-6 BH eyes,
-12 m starow,
- 16 s shieldow,
- 10 2h swordow.
Hmm znacie moze jeszcze jakies wysokozarobkowe potwory
Najlepiej gdyby byly dosc powszechne w Tibi oraz dostapne prawie dla kazdych graczy.

Hmmm oplaca sie expic na dworcach? glownie chodzi mi o loot?
Proponuję Ci mintwalin...
Ale zanim tam pójdziesz, uzbrój się do skilli ~80/80. Bierzesz D lance/GS w łapę na full atk i kosisz równo.

Jak chcesz mieć jeszcze mniejsze waste, ropasz 2 minomagi po drabinkach do góry, tak aby się nie respiły. Będziesz w ten sposób bić tylko archery/guardy i zwykłe minoski.

Loot? Lepiej nie pytaj....:) Ludzie mówią, że ile k oz. loota wyciągniesz, tyle masz kasy. (Mi sie wydaje, że np. 1k oz loota, to 700gp czyli wychodzi na to że 75% z loota, tyle dostaniesz kasy)

Wiem, bo sam miałem EK na tym levelu i mialem problem z kasą.
Po dwóch tygodniach (nie expiłem tam codziennie, tylko 2-3 razy w tygodniu) wbiłem 62lvl i dorobiłem się: RH, DSM, C Legs, SB, AOL'a.

@Morgaroth
To może spróbój hellgate ?

Ostatnio edytowany przez Targean - 17-12-2006 o 17:19.
Targean jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 21:16   #60
Tengo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2006
Lokacja: Hmm chyba w domu
Wiek: 37

Posty: 106
Stan: Niegrający
Imię: Ladnie
Profesja: Druid
Gildia: nie ma
Świat: Aldora
Poziom: 57
Skille: nie mam
Poziom mag.: 53
Tengo ma numer GG 4039420
Domyślny

jak chcesz dobze zarobic to mint lub jesli posiadasz pacc tomby moj bro poszedl na tomby na 19 lvlu z volcaniciem i zarabial 4-6k/h + hmmy lacznie zlozyl 3 bp Hmm bo jeszcze vampy ale mu sie za wszystko zwrocilo bo lotnol 2 vamp shield + 10 black pearl a wiedz dla pacc polecam tomby
__________________
Best solo ragon Lord:
Best team ragon Lord:
Zaniedlugo bede mial pacca

:smile:
Tengo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:30.


Powered by vBulletin 3