Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki inne, niezwiązane z Tibią

Notki

Poradniki inne, niezwiązane z Tibią Poradniki napisane przez użytkowników forum, które nie dotyczą Tibii, jednak są warte umieszczenia na stronie i przeczytania.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-02-2005, 20:11   #1
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny Alternatywa

Alternatywa

Wstęp
Czy zdenerwowaliście się kiedyś, bo wasza Winzgroza znowu się zacięła, dostaliście mailem wirusa, przez którego musieliście formatować dysk, a przecież mieliście tam ważne dokumenty. Czy Internet Explorer doprowadził was kiedyś do szaleństwa, przez swoją „nadzwyczajną” szybkość działania. Czy znowu musieliście zmieniać numer gg i męczyć się z odzyskiwaniem kontaktów z innymi bo Gadu-gadu właśnie się zepsuło ? Ja miałem takie i podobne problemy, które pojawiały się tysiące razy, za każdym razem coraz bardziej mnie denerwując. Dlatego odszedłem od standardów i zacząłem poszukiwać alternatywy. Myślę, że wielu z was także denerwowały niektóre „standardowe” programy, dlatego z tym artykule postaram się was przekonać, że standardy to przeżytek, tym tylko zatrzymujemy lub cofamy postęp związany z rozwojem internetu (oczywiście jeżeli standardy są przestarzałe).

Przeglądarki Internetowe
Chyba najbardziej denerwującym standardem jaki obowiązuje w internecie jest Microsoftowy „Internet Explorer” (w skrócie IE). Program ten jest jednym z gorszych programów do przeglądania stron internetowych. Jest wolny, posiada pełno dziur, przez które „pakują się” do naszego systemu najróżniejsze wirusy, trojany i tym podobne pasożyty. Niestety (co jest całkowitym absurdem) wiele osób go używa. Wiedza połowy takich osób najczęściej nie wykracza ponad włączenie przeglądarki, następnie otworzenie Wirtualnej Polski i przejrzenie wiadomości. Jednak druga połowa zna się wystarczająco na internecie, by przynajmniej zdenerwować się na IE.
Niestety te osoby po prostu boją się zmieniać przeglądarki z różnych powodów. Właśnie takie osoby hamują rozwój internetu. Wszystkie strony internetowe zamiast według obowiązującego standardu, budują stronę internetową pod IE. Robią to ponieważ jeśli wiedzą, że większość internautów, którzy odwiedzają ich strony używa IE, to po co stosować się do standardów ? Ja chciałbym was nakłonić (o ile sami tego wcześniej nie zrobiliście) nakłonić was do korzystania z alternatywnych przeglądarek.
a) Mozilla Firefox – nowoczesna przeglądarka, która od IE różni się wieloma cechami, wypiszę najważniejsze:
  • Panele – zamiast męczyć się z przeglądaniem kilku stron w osobnych oknach, co spowalnia pracę komputera, strony przeglądamy w różnych panelach, które możemy przełączać dużo szybciej niż okna.
  • Blokada wyskakujących okienek – na pewno zawsze denerwujesz się, kiedy po otworzeniu jakiejś strony, nagle wyskakuje ci 10 okienek z reklamami, które musisz za każdym razem wyłączać. Firefox blokuje te okienka, dzięki czemu masz przynajmniej częściowy spokój.
  • Wbudowana wyszukiwarka – Firefox posiada wbudowaną wyszukiwarkę stron „Google”, dzięki czemu nie będziesz musiał(a) czekać, aż załaduje ci się strona google.pl
  • Kanały RSS – Mozilla Firefox posiada wbudowaną przeglądarkę kanałów RSS, dzięki czemu nie będziesz musiał(a) już otwierać osobnego programu do ich przeglądania.
  • Pluginy – do Firefoxa można dołączać pluginy, zwane wtyczkami – są to rozszerzenia, dzięki którym np. będziesz mógł/mogła szybciej ściągnąć plik lub dodać nową wyszukiwarkę.
  • Style – dzięki obsłudze stylów będziesz mógł/mogła dowolnie zmieniać wygląd przeglądarki za pomocą darmowych nakładek ze strony Firefoxa.
Firefoxa możesz pobrać z tej strony: http://www.mozillapl.org/pobierz/ (wersja dla Linuxa i Windowsa)
b) Opera – tak jak Firefox daje wiele możliwości, wypiszę najważniejsze:
  • Panele – tak jak w Firefoksie.
  • Blokada wyskakujących okienek - tak jak w Firefoksie.
  • Wbudowana wyszukiwarka - tak jak w Firefoksie, z tym że standardowo Opera posiada kilka wyszukiwarek.
  • E-mail – Opera posiada wbudowany program odbierający pocztę.
  • IRC – przeglądarka na wbudowany klient sieci IRC (do prowadzenia chatów).
  • Notatki – Opera posiada wbudowany program do zapisywania notatek.
  • Style - tak jak w Firefoksie.
Operę możesz pobrać z tej strony: http://www.opera.com/download/ (możesz zaznaczyć odpowiednie pole, jeżeli chcesz Operę z obsługą Javy).


Komunikatory
Nie mniej denerwującym programem od Internet Explorera jest Gadu-gadu (w skrócie GG). Program ten mimo licznych wad stał się w Polsce, tak jak IE na świecie standardem. GG przyjął się w Polsce i wszyscy go używają, mimo iż w internecie można znaleźć wiele programów dużo lepszych od Gadu-gadu. Poniżej przedstawię więc te najleprze, które posiadają wbudowaną obsługę sieci GG, tak żebyś mógł/mogła rozmawiać z osobami, które posiadają Gadu-gadu (przecież wszyscy nie dadzą się namówić na zmianę komunikatora).
a) Konnekt – komunikator, który napewno przekona cię do natychmiastowego usunięcia GG. Tak jak w wypadku przeglądarek wypiszę zalety Konnekta:
  • Wbudowana obsługa wielu sieci. W tym (jak na razie) sieć Gadu-gadu, Tlen, Jabber oraz łączenie się komputerów na lanie.
  • Style – będziesz mógł/mogła zmieniać wygląd komunikatora.
  • Kontakty jako książka adresowa – w Konnekcie można do każdego kontaktu dodać wiele informacji o danej osobie – zamieszkanie, dodatkowe notatki, telefony ...
  • Pluginy – dzięki nim możliwe będzie rozszeżeni możliwości programu. Wypiszę te najciekawsze – wysyłanie SMSów, gra onLine w kółko i krzyżyk, dodawanie odnośników jako kontakty.
Konnekta możesz ściągnąć z tej strony: http://konnekt.info/download.php#konnekt (wybierz paczkę standardową).
b) Tlen – komunikator, który może także stać się twoim programem pocztowym, Główne zalety Tlenu:
  • Wbudowana obsługa sieci Tlen oraz GG.
  • Style – tak jak w Konnekcie.
  • · E-mail – ze względu na to, że program te został stworzony przez firmę, która udostępnia darmowe konta E-mailowe, program posiada wbudowaną przeglądarkę E-maili (tylko tych, które zostały dostarczone do twojego konta z loginem – zakładając konto dostajesz gratis konto mailowe [email protected], [email protected] oraz [email protected]
  • W programie możesz sprawdzić najnowsze wiadomości.
Komunikator Tlen możesz ściągnąć z tej strony: http://www.tlen.pl/ (kliknij na "Zainstaluj")


Mam nadzieję, że ten artykuł skłoni was do korzystania z alternatywnych, lecz lepszych programów, także tych, których tu nie opisałem.
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-02-2005, 20:17   #2
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny

Ciekawy poradnik, namawiam ludziska do wzięcia sobie tych informacji do serca. Sam używam Opery i wesoło stwierdzam "IE sux!".
Sam używam Konnekta i wesoło stwierdzam "GG sux!".
Spróbujcie zmienić swoje stare przywzyczajenia (o ile tego jeszcze nie zrobiliście), bądźcie reformowalni i przyznajcie, że rzeczywiście jest wiele przeglądarek lepszych od brudnego Internet Explorera!
__________________
TheNatoorat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 21:40   #3
Gorcik
Użytkownik Forum
 
Gorcik's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2003
Lokacja: Bieruń
Wiek: 33

Posty: 51
Gorcik ma numer GG 6080500
Domyślny

Ja od dawna uzywam konnekta i firefoxa, bo gg jest słabo rozbudowane a na IE bardzo łatwo złapać jakies wirusy :/
__________________
Gorcik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 22:08   #4
suchyxxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004

Posty: 170
Domyślny

Taa mądry poradnik.Sam uywam firefoxa od 5 miesięcy i czekam z niecierpliwością na wersję 1.1 .Używałem też opery i muszę stwierdzić że opera i ff są nieco podobne znaczy tak samo dobre.Microsoft myśli że jest boski bo wydał w sp2 dla xp nową wersję IE i jak się chwali że ta wersja może blokować okienka.Nie jest to do końca prawda bo niby blokuje okienka ale nie wszystkie np. www.cracks.am wchodzę tam mozillą i spoko widzę napis że zablokował program który chciał mi się zainstalować a IE??Pomimo blokady okienek tego nie zablokował i zainstalował mi się sex toolbar i dostałem wirusa...Microsoft normalnie w następnej wersji IE zrobi możliwość otwierania okienek w panelach wooow tyle że ff i opera już tio mają od dawna.Wogóle microsoft jak wymyśli coś nowego to się chwali i cieszy i podnieca że jest the best a głupi sp2 dla wina xp okazał się wadliwy.Pamiętam jak microsoft ogłaszał że wkrótce wyjdzie sp2 i będzie to jakby "nowy system" i będzie zmieniał windowsa w zupełnie inny lepszzy system.Tak pisano a tu co??Czy widać dużą różnicę??No jest suuuuuuper centrum zabezpieczeń wooow beznadzieja...Ja nie wiem co za idioci siedzą w microsofcie i robią programy!!!Boże czy oni nie wiedzieli że jest ff i opera jak tworzyli IE z możliwością blokady okienek??Jestem za używaniem innych programów niż microsoft poleca
suchyxxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 22:28   #5
Pola
Użytkownik forum
 
Pola's Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2004
Wiek: 34

Posty: 27
Pola ma numer GG 1407185
Domyślny

Ja też nie uzywam IE o wiele lepszy jest MyIe2 które ma wiel przydatnych opcji. Z komunikatorów mam gg ale rzadko teraz wchodze (Tibia oczywiście) więc nie narzekam. Gz poradnika
Pola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 22:33   #6
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Pola:
Dzięki, jednak warto zauważyć, że MyIE to nie osobna przeglądarka, a jedynie nakładka (stąd nazwa MyIE).

Microsoft robi co może, by uleprzyć swoją przeglądarkę, jednak według mnie ta firma ma poprostu zbyt dużo programów, które musi uleprzać - dlatego IE jest taki słaby.

Dr.Unkown:
Tym tekstem mnie rozwaliłeś. MSN to przeżytek i na dodatek denerwuje, jak każdy wie. Na szczęście można go usunąć...
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski

Ostatnio edytowany przez Slajt - 25-02-2005 o 23:02.
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 22:39   #7
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slajt
Pola:
Dzięki, jednak warto zauważyć, że MyIE to nie osobna przeglądarka, a jedynie nakładka (stąd nazwa MyIE).

Microsoft robi co może, by uleprzyć swoją przeglądarkę, jednak według mnie ta firma ma poprostu zbyt dużo programów, które musi uleprzać - dlatego IE jest taki słaby.
A co myślisz o MSN'ie?
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 22:44   #8
Raistlinek
Użytkownik Forum
 
Raistlinek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: W bloku ;p
Wiek: 35

Posty: 421
Raistlinek ma numer GG 4646947 Raistlinek ma login Tlenu borkos007
Domyślny

hm...przekonałeś mnie! ściągam oba pliki, zobacze jak działają
__________________

Umiesz rysować? WEJDŹ!
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=35552


Mój film z Amazon Camp
Film
Mój film z Draga, niestety ze śmiercią blokera
Film
Raistlinek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 23:46   #9
Wordi
Zbanowany
 
Wordi's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Antica Pacera
Wiek: 24

Posty: 142
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Od A do P ...
Poziom: 87
Skille: .......
Poziom mag.: ..
Wordi ma numer GG 7044855
Domyślny

Poradnik zaloguje na gratulacje. Ale jest bardziej opisany i skierowany na poroszenie tematu lecz nie na jego rozwiazanie ....
Wordi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2005, 23:51   #10
J. Hunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 12 2004
Wiek: 33

Posty: 36
Stan: Niegrający
Domyślny

Mogłeś też wspomnieć o komunikatorze AQQ (Akuku). Całkiem sympatyczny programik. Ma wbudowaną obsługe sieci gg, aqq, icq, wpk i tlen. Oprócz tego standardowo bramka sms oraz np. wideo konferencja.
__________________
"Poczuj smak religii, zjedz księdza" - Maridiana (Antica)
J. Hunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 00:02   #11
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Poradnik ciekawy, napisany dobrze, aczkolwiek mogłeś przedstawić więcej programów, np. w komunikatorach WPKontakt, AQQ, a w przeglądarkach Avant Browser (mało popularna w Polsce, lecz bardzo dobra i znana przeglądarka).
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 00:09   #12
Browar
Użytkownik Forum
 
Browar's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: WWa GRCHW
Wiek: 35

Posty: 102
Domyślny

Używam Tlena i Avant Browser + Opera 8, chiba dobrze...
Browar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 01:30   #13
dym3k
Użytkownik Forum
 
dym3k's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2004
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 37

Posty: 33
Stan: Na emeryturze
Imię: Wofanath
Profesja: Knight
Poziom: 61
Skille: 83/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Gratz za poradnik... Od jakiegos czasu użuwam już Mozilli, ale o komunikatorze "konnekt" nie słyszałem... Zainstalowałem go, no i jest bardziej funkcjonalny od GG, i już przy nim pozostane. Thx
__________________
_________________
dym3k jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 08:26   #14
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny

Moim zdaniem AQQ jest "wybajerzony", acz bardzo niedopracowany. Nie wiem, dlaczego obecne wersje tego programu nie nazwano betami, ponieważ ilość błędów przewyższa ilość zalet. Dodatkowo niekompatybilność z Win98 - czyżby Windowsowa dyskryminacja?
Tak sobie skomentowałem news na stronie www.myportal.pl (tam można zdobyć AQQ - choćby dla przetestowania) wychwalający ich program na podstawie testu:
Cytuj:
Do administratorów sieci AQQ - może trochę skromności? Napisalibyście, że jest jednym z najlepszych polskich komunikatorów, a nie go idealizujecie!
Chchecie podstawowy błąd waszej pracy? Nikomu nie chce się stworzyć AQQ kompatybilnego z Win 98. Może się nie chce, może prace wrą, lecz za wolno. Jeżeli uważacie się za konkurencję dla np. sieci GG dlaczego tak jak oni nie stworzycie produktu dla WSZYSTKICH użytkowników? Sam mam Windows 98 i jestem z niego zadowolony, nie zamierzam zamieniać GG na Akuku, ponieważ wiem, że jego autorzy są operacyjno-systemowymi dyskryminatorami. Pewnie wszyscy teraz powiedzą: "TheNatoorat wal się AQQ wymiata GG śmierdzi". Niech sobie piszą - świadczy to tylko o ICH inteligencji.
Kolejna prośba do stworzycieli AQQ - zadbajcie o dobro wszystkich użytkowników, a jak nie chcecie, przyznajcie się po prostu, że wasz komunikator nie jest doskonały. Z 7 komunikatorów z jakimi miałem do czynienia WSZYSTKIE prócz waszego były kompatybilne ze wszystkimi wersjami Windowsa.
Nie olewajcie 30% użytkowników komputerów w Polsce, później nie skarżcie się że taki "szmelc" jak GG bije rekordy popularności.
Jeszcze raz do bluzgających niekurtularnie na GG - zniżę się do waszego poziomu - "AQQ śmierdzi".
__________________
TheNatoorat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 08:47   #15
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Mało, mało, mało, za mało tych programów opisałeś. Z komunikatorów mogłeś dopisać mirande, opisać kilka popularniejszych-icq, msn(sUx). Podobnie z przeglądarkami, za mało ich tutaj.
5/10
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 11:43   #16
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Według mojej myśli ten artykuł sam w sobie nie miał przedstawić (czyt. zareklamować) programów. Chodziło mi głównie o to by odejść od standardów, jednak jeżeli tyle osób chce, to mogę przedstawić w najbliższym czasie jeszcze kilka komunikatorów, przeglądarek, być może dodam też coś z pocztą...
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 12:58   #17
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

poradnik kiepski ponieważ to tylko wierzchołek góry ... poza tym już kiedyś była obszerna dyskusja na temat alternatywnych przeglądarek. Osobiście używam: Avant Browser i Konnekt-a. U Ciebie zabrakło właśnie chociażby AB, również Mirandy (komunikator), power GG ... Jeżeli szukamy alternatyw mogłeś również napisać o alternatywach dla wyglądu windowsa, nie mam na myśli takich shitów które tylko nakładają "skórki", tylko zmieniają całego shella, np. AstonShell.
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 13:44   #18
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Tekst w miarę dobry, ale:

Cytuj:
Czy zdenerwowaliście się kiedyś, bo wasza Winzgroza znowu się zacięła, dostaliście mailem wirusa, przez którego musieliście formatować dysk, a przecież mieliście tam ważne dokumenty.
1. Nie opisujesz dalej "alternatywnych" programów pocztowych. Wstęp raczej brzmi jak reklama średniej klasy Software
2. A od czego są dyskietki. Dokumenty tekstowe można na nich zapisać. Tak samo dalej piszesz o ciągłym odzyskiwaniu listy kontaktów z GG, a co to za problem Importować wcześniej zapisaną??
Sam program GG tak strasznie często się nie psuje(używam rok i ani jednej reinstalki...raczej w grę wchodzi prowadzenie całego systemu), ale czasami sieć pada(raz w miesiącu??). A na to nic się nie poradzi. Nawet "alternatywy" nie uruchomią zepsutej sieci.



Przeglądarki Internetowe
Cytuj:
Chyba najbardziej denerwującym standardem jaki obowiązuje w internecie jest Microsoftowy „Internet Explorer” (w skrócie IE). Program ten jest jednym z gorszych programów do przeglądania stron internetowych. Jest wolny, posiada pełno dziur, przez które „pakują się” do naszego systemu najróżniejsze wirusy, trojany i tym podobne pasożyty. Niestety (co jest całkowitym absurdem) wiele osób go używa. Wiedza połowy takich osób najczęściej nie wykracza ponad włączenie przeglądarki, następnie otworzenie Wirtualnej Polski i przejrzenie wiadomości. Jednak druga połowa zna się wystarczająco na internecie, by przynajmniej zdenerwować się na IE.
1. Wolny?? Jakoś nie odczułem różnicy po przejściu na Firefox w szybkości przeglądania stron internetowych.
2. Wiele osób go używa, bo jest automatycznie instalowany z Windowsem. Także "edukacja" informatyczna w szkole opiera się tylko na IE

Cytuj:
Niestety te osoby po prostu boją się zmieniać przeglądarki z różnych powodów. Właśnie takie osoby hamują rozwój internetu. Wszystkie strony internetowe zamiast według obowiązującego standardu, budują stronę internetową pod IE. Robią to ponieważ jeśli wiedzą, że większość internautów, którzy odwiedzają ich strony używa IE, to po co stosować się do standardów ? Ja chciałbym was nakłonić (o ile sami tego wcześniej nie zrobiliście) nakłonić was do korzystania z alternatywnych przeglądarek.
1. Czy ja wiem, czy zmiana przeglądarki zrewolucjonizuje internet.
2. Tylko 2 popularne przeglądarki opisałeś. Zdobywającego sławę Firefoxa oraz Operę. Są przecież inne.
Cytuj:
Wbudowana wyszukiwarka – Firefox posiada wbudowaną wyszukiwarkę stron „Google”, dzięki czemu nie będziesz musiał(a) czekać, aż załaduje ci się strona google.pl
Tu mnie dobiłeś . Kod strony google.pl zajmuje 16-20 linijek tekstu(zależy czym przeglądamy). Naprawdę, strasznie dużo czasu zajmie IE przetrawienie tego. No chyba ze ktoś używa połączenia modemowego 2kb/s

Cytuj:
Mam nadzieję, że ten artykuł skłoni was do korzystania z alternatywnych, lecz lepszych programów, także tych, których tu nie opisałem.
"alternatywne" -napewno, ale czy leprze....można się długo spierać(patrz dyskusja: "pośmiejmy się z Windowsa....." w Owionie). Tu raczej kwestią jest przyzwyczajenie i samo-świadomość społeczeństwa internetowego.
Pamiętajmy, że korzystają z niego także ludzie o dość nikłej znajomości komputera. Role także odgrywają grube miliony przeznaczone przez MS na reklamę.

Ocena:4/10
-Wstęp jest raczej reklamą a nie rzeczywistym uzasadnieniem korzyści płynących z przejścia na inny program
-Wymieniłeś tylko dwie grupy programów(przeglądarki i komunikatory). Można dodać programy pocztowe(a i tak do zwykłego pisania maili wystarczy webmail), do odtwarzania multimediów itd
-O alternatywnych programach toczyły się już dyskusje
-Nie zapominajmy, że jest to forum Tibia.pl Tematy mogą być luźno związane z Tibią, ale nie przesadzajmy
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 15:28   #19
TiTuS
Użytkownik Forum
 
TiTuS's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2004

Posty: 371
Domyślny

Firefox nie tylko ma wyszukiwarke google
ma też :
allegro
onet.pl
PWN
szukacz - nie sprawdzłem
Wikipedia - równiez na sprawdzałem

ale wiadomo że każdy najpierw wpisze hasło w google
TiTuS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2005, 15:44   #20
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

Co do IE to sie w calkowitej zupelnosci zgadzam... Ale Konnekta nie lubie i tyle, wole moje stare biedne zmeczone juz dluuuga praca GG
__________________
WWW.RZALIBUL.PRV.PL - macie niepowtarzalna mozliwosc wyrzalenia sie i wyrazenia swoich buluw xD
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.


Powered by vBulletin 3