Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2009, 18:01   #21
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Halo, to jest SŁUŻBA. Robisz to ochotniczo by pomagać. A potem jednak żądasz wielu pieniędzy..?
No w sumie dobry pomysl - niech policja, wojsko, sluzba zdrowia i straz pracuja za darmo.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2009, 18:03   #22
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeleesee1992 Pokaż post
Hmmm czytam i czytam, i dziwię się, że tylko mnie omijają „źli” policjanci (a parę razy miałem z policjantami do czynienia). Mnie jakoś zawsze traktowali normalnie, bez wrogości.
+1

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
No w sumie dobry pomysl - niech policja, wojsko, sluzba zdrowia i straz pracuja za darmo.
Bo przecież to nie praca, to powołanie : )
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:15   #23
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Dobra, bardziej poważnie: osobiście miałem kontakt tylko z porządnymi policjantami (chociaż wiadomo, że nic miłego być spisanym, choćby mundurowy był najmilszy ; )). Raz spisali, pożartowaliśmy sobie trochę z nimi, innym razem w ogóle uniknąłem spisania (- "wie pan, jest taka ustawa...", - "tak, wiem, artykuł 43. ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi", - "o, zna pan..." xd)... no ale są też służbiści (i nie tylko policjanci, straż miejska czy służba ochrony kolei też), którzy wlepią mandat, bo leżysz (trzeźwy, zdrowy, zmęczony) na ławce (bo nie wolno, ławka jest do siedzenia), gdy w promieniu 100 metrów nie ma nikogo (czyli nikomu Twoje leżenie nie przeszkadza).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 11-08-2009 o 18:16.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:17   #24
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Do wszystkich, którzy uważają, że nie ma żadnych podstaw do mówienia źle o policji - czy wy w ogóle czytacie gazety?
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:18   #25
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Nienawiść do czegokolwiek bierze się z:
a) zazdrości
b) strachu przed nieznanym
c) bo taka moda
d) bo mamy z tym czymś złe wspomnienia
Niepotrzebne skreślić. Nie ma sensu taka dyskusja, bo zaraz się znajdą ci, co policjantów to by pomordowali, i tacy, co będą ich bronić. Zawód jak zawód. Poza tym co, człowiek może pobić policjanta, ale policjant nie może go stuknąć pałką (w obu przypadkach druga strona "nic nie zrobiła")?

Aha i jeszcze coś: STEREOTYPY. Dziwne, bo ja się spotkałem tylko z miłymi i pomocnymi policjantami. Żaden mnie nie bił bez powodu, nie klął. Czyżbym mieszkał w Utopii? Czyżbym miał szczęście? A może po prostu jestem normalnym obywatelem, który nie stwarza kłopotów?

EDIT: Nie jestem po żadnej stronie, jakby co.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:20   #26
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Do wszystkich, którzy uważają, że nie ma żadnych podstaw do mówienia źle o policji - czy wy w ogóle czytacie gazety?
Co innego podstawy do mówienia źle o policji, co innego "hwdp tak zostałem wyhowany tylko bug morze mnie sondzić". Wiadomo, że stróże prawa nie są idealni, ale bez nich pewnie byłoby gorzej.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:22   #27
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Ja na ten przykład powiem, że jak byłem ze znajomymi w Jarocinie, to znaleźliśmy fajne miejsce na rozbicie się. Jak namioty były już postawione, to jakaś babcia przyjechała na rowerku i powiedziała, że mamy się wynosić, a ona jedzie po policję. No i po 2 minutach wróciła z policją. Wy- jotpeki zeroprocent- pewnie byście pomyśleli, że zaraz was siłą wyrzucą z prywatnego terenu, ale nie. Wytłumaczyliśmy im jak normalnym ludziom (a nie jak "tym złym"), że chcieliśmy się po prostu tu przespać i nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to prywatny teren, a oni pomogli nam negocjować z tą babką i ostatecznie zostaliśmy tam przez 3 dni.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:22   #28
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Co innego podstawy do mówienia źle o policji, co innego "hwdp tak zostałem wyhowany tylko bug morze mnie sondzić". Wiadomo, że stróże prawa nie są idealni, ale bez nich pewnie byłoby gorzej.
Oczywiście. Ja nie pochwalam wypisywania jakichkolwiek haseł na murach, wliczając w to "hwdp". Ale policja nie bez powodu ma taką reputację, jaką ma nie tylko wśród dresiarzy i "ludzi ulicy".

A że bez niej byłoby gorzej - wiadomo. Ale to nie znaczy, że trzeba ją lubić w jej obecnej postaci. Ja uważam, że bez powszechnego szkolnictwa też byłoby gorzej, ale w obecnej postaci mam o nim opinię negatywną.

Ostatnio edytowany przez Litawor - 11-08-2009 o 18:27.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:41   #29
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

glupie dzieci zajarane tzw. hiphopem ->
Cytuj:
najczesciej Firma, Peja lub Popek
ktore mysla, ze jak sobie wkleja zdjecie jp na nk to juz sa dziecmi ulicy.
i to jest wielka nienawisc do policji.

ich debilizm przerasta wszystko.

sam niezbyt przepadam za niebieskimi, ale mam ku temu swoje powody.
chociaz wsrod nich tez napewno znajda sie normalni ludzie.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:55   #30
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

to fakt , wiele dzieciakow ktorzy sie nasluchali hip-hopu nienawidza policji , a z nimi mieli problemy moze z 20% tych ludzi...

ja osobiscie mialem z nimi duzo problemow i 2 razy obili mi ryja ale to juz bardziej moja wina. Ogolnie nie lubie policji i wstydzilbyl sie jak by ktos z rodziny zistal policjantem. Ze wszystkich spotkan z nimi tylko raz zdarzyl sie normalny policjant ....
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 18:59   #31
Gordorczyk
Użytkownik Forum
 
Gordorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 213
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Domyślny

robimy se jaja- ciagle powatrzamy ze kazdy pies to faja
(wielbiciele policji darujcie sobie wasze marne komentarze na temat tego tekstu)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez miszcz78 Pokaż post
Pewien koleś w grze internetowej (plemiona) wysłał do mnie wiadomość, ze chyba je**alem na glowe, jesli mysle ze go przejme, a pozniej "spier****". Czy jesli zglosze to na policje, zrobia cos?
Полскa!!!
Gordorczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:00   #32
BialyOleander
Użytkownik Forum
 
BialyOleander's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2009
Lokacja: Okolice piekła
Wiek: 31

Posty: 209
Stan: Na Emeryturze
BialyOleander ma numer GG 2109611
Domyślny

Dzisiejsza młodzież to banda dresów i dzieci ulicy wykrzykujących JP HWDP 'MASZ PROBLEM'? itp. więc jakim cudem oni mogą szanować policje jak ona ich za samą twarz powinna lać pałami.
__________________
"my name is Lucifer, please take my hand"
BialyOleander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:15   #33
Wiślaczek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Wiek: 24

Posty: 254
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Skad to sie bierze? Z czystego debilizmu i akceptacji spoleczenstwa muzyki hiphop.

http://demotywatory.pl/31693/CHWDP
Powiedzial co wiedzial...
Wiślaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:15   #34
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeleesee1992 Pokaż post
Hmmm czytam i czytam, i dziwię się, że tylko mnie omijają „źli” policjanci (a parę razy miałem z policjantami do czynienia). Mnie jakoś zawsze traktowali normalnie, bez wrogości. Nie dziwię się im że jak widzą jakiegoś dresa włącza im się tryb „uwaga, to pewnie jeden z tych którzy bazgrzą po murach >>HWDP<<”
Nigdy nie miałem głowy zgolonej na łyso ani dresu na sobie. Ani innych rzeczy kojarzących się z tą subkulturą. A na pytanie odpowiadałem grzecznie, bo po co się kłócić? I jak mi to wytłumaczysz? Do spięć dochodziło wielokrotnie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
No w sumie dobry pomysl - niech policja, wojsko, sluzba zdrowia i straz pracuja za darmo.
Świetnie odwróciłeś kota ogonem Tylko co do całej sprawy mają ich zarobki? Bo pierwszy o tym wspomniałeś. Dziś (tak mi się wydaje) dużo ludzi idzie do służb mundurowych nie dla tego by pomagać, ale by mieć szybko emeryturę..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Poza tym co, człowiek może pobić policjanta, ale policjant nie może go stuknąć pałką (w obu przypadkach druga strona "nic nie zrobiła")?
Chyba na odwrót. Spróbuj uderzyć policjanta to zobaczysz co będzie w sądzie. A jaka miła jazda na komisariat... Chociaż w tym wypadku się akurat im nie dziwię.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:24   #35
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Skad to sie bierze? Z czystego debilizmu i akceptacji spoleczenstwa muzyki hiphop.

http://demotywatory.pl/31693/CHWDP
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem- słuchając rapu, należy jebaci policie na stuwe?
Fuck, w takim razie nie wiem czego słucham.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:29   #36
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Haha, chcieli byście usłyszeć rozwinięcie skrótu "JP na 100%" w ustach Droma : D.

Co do tematu - jest to bardzo proste. Taka mentalność młodzieży. Ukształtowała się w określonych warunkach itp itd. Na pewno muzyka nie jest tu całkiem obojętna, no ale to tylko jedna ze składowych całego systemu, który nakłania człowieka żyjącym w określonym środowisku do takiego myślenia i zachowania.

Co do tego, jaka jest w tym wina policji, wydaje mi się, że minimalna. Oni wykonują swoją pracę, na którą wykonywanie w cywilizowany sposób nie każdy im pozwala. Miałem parę razy kontakt z policją w określonych warunkach, w moim niepatologicznym środowisku (zarówno jak byłem młodszy, jak i jakiś miesiąc temu) i nie zauważyłem zupełnie nic, co by mogło mnie od niej odepchnąć.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 11-08-2009 o 19:47.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:38   #37
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Doswiadczen z policja mialem pare i wiekszosc dotyczyla 'picia w plenerze'. Raz dostalem mandat, raz go uniknalem, a raz dostali kumple za 'usilowanie spozycia' (20zl, czyli nic). Spisali pare razy, nigdy bez powodu. All in all, nie mam co narzekac. Wiekszosc tych bucow od 'jp na 100%' tez nie, ale na nk trzeba sie lansowac ;<
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:52   #38
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem- słuchając rapu, należy jebaci policie na stuwe?
Fuck, w takim razie nie wiem czego słucham.
Nie trzeba. Pomijajac moje osobiste poglady na rap, a w szczegolnosci na czesc tego gatunku muzyki tworzonego w Polsce (jesli muzyka mozna nazwac np. cos takiego - http://www.teksty.org/Hemp_Gru,Zemsty_nadejdzie_czas), w mojej poprzedniej wypowiedzi chcialem poruszyc wiekszy problem, jakim jest akceptowanie zachowan propagowanych przez czesc tworcow hiphopowej sceny muzycznej. No chyba, ze ktos uwazam iz zasadne jest pogardzanie czyjas praca (ktora de facto chroni mu tylek), albo np. niszczenie mienia publicznego, piszac na murach "JP100% CHWDP ELO GROZNI BANDYCI" - ciekawe, gdzie taka osoba pojdzie, gdy ukradna mu telefon badz samochod.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 11-08-2009 o 19:53.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 19:58   #39
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
ciekawe, gdzie taka osoba pojdzie, gdy ukradna mu telefon badz samochod.
Chcąc zaimponować kumplom, znajdzie i stłucze tą osobę na kwaśne jabłko. A potem będzie się żalić, że policja coś do niego ma...

A wiecie co mnie najbardziej bawi? Dzieci na moim osiedlu puszczają na max. głośność muzykę typu HWDP, latają, klną, jadą policje ile wlezie... Mniej więcej do czasu, kiedy rodzice wracają z pracy, wtedy jest tu spokojniutko że hoho. Tacy z nich elo jeb się.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2009, 20:12   #40
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

To masz szczęście, że wyłączają ten bullshit. Polski pseudo gangsta-rap w dodatku puszczany przez głośnik telefonu (Jakby słuchawek nie było) Jest czymś co super pewne siebie dresiki wyprostowane i bujające się słuchają podczas chodzenia z idelanie wyprostowaną szyją.

__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:45.


Powered by vBulletin 3