Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-06-2007, 22:23   #41
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana
@up
Może dla ciebie są niewiele warte, dla mnie przeciwnie. Poza tym jeśli wykluczy się kogoś z życia publicznego (politycznego zwłaszcza) to życia mu się nie zrujnuje. Ale i tak powinna być moim zdaniem kara odebrania majątku i najniższa renta dla wszystkich czerwonych zbrodniarzy, co do których jest pewność (są świadkowie, lub byli członkami pzpr itd.).
Czy ty wiesz o czym piszesz? Czerwoni zbrodniarze? Wiesz ilu ludzi wstępowało do PZPR tylko po to, aby znaleźć porządną pracę? Za komuny jeśli nie należałeś do PZPR o dobrą pracę także było cholernie ciężko. I ludzie mają mieć odbierane renty za to, że chcieli godziwie żyć?

IMHO takie babranie się w syfie sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu lat nie ma sensu. Państwo powinno patrzeć w przód i się rozwijać, a nie cały czas żyć w paranoicznym strachu przed tymi "czerwonymi zbrodniarzami", którzy sami poumierają za parę lat śmiercią naturalną.

Poza tym, w 3/4(jak nie więcej) przypadków nie będzie możliwe ustalenie czy ktoś współpracował czy nie ze 100% pewnością.

Ujawniać nazwiska polskich agentów to już w ogóle jest, nie przebierając w słowach, debilizm. Nie słyszałem, aby jakieś inne państwo spaliło całą swoją siatkę wywiadowczą w tak głupi sposób.
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-06-2007, 22:47   #42
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnElKa Pokaż post
I ze mną nie można prowadzić dyskusji bo wyzywam i to zawsze JA zaczynam wyzywanie? Żal mi was, chłopcy..
Jestem Thero, nigdy inaczej.
Nie solidaryzuję się w żadnym stopniu z OnlyShadowem.
Pisząc "żal mi ciebie" w moim odczuciu mnie obrażasz - to możesz potraktować jako przykład.

W przeciwieństwie do was wszystkich nie mam zielonego pojęcia o polityce, nie wiem jakie dokładnie czynniki mają wpływ na kondycję państwa. Nie wiem nawet dlaczego zabrano się za lustrację (może tylko z powodu własnych przekonań? Na prawdę nie wiem), kiedy jest już parę lat za późno żeby to nie śmieszyło. To, że w moim rządzie są przestępcy, nacjonaliści w ogóle mnie nie dziwi - przecież są tam tylko dlatego żeby ktoś inny trwał przy władzy. Na czele tego wszystkiego propaganda PiSu, te wszystkie zagrywki, zabawa w ładne słówka. Najpierw mnie to interesowało, ale teraz ma to głęboko w dupie. Nie mam jak walczyć przeciwko marnym populistom, którym w życiu zostało już tylko obrażać poglądy innych ludzi. Nawet nie czuję takiej potrzeby. Dlatego raczej już tu pisać nie będę.

Ostatnio edytowany przez Thero - 23-06-2007 o 22:49.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2007, 22:59   #43
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Nie chciało mi się wszystkiego czytać, doszedłem za to do czegoś w*****ającego.

Może autorowi to obojętne, ale ja chce wiedzieć kto był komunistą, bo ich nienawidzę i nie chcę by rządzili Polską. Inna sprawa że ogromna banda debili w tym kraju ma gdzieś kto był sprzedawczykiem i dwie kadencję kwaśniewski z pzpr był prezydentem...

@up
A Jaruzelskiego powinni powiesić razem z całą tą sowiecką zgrają. I ciebie też za to że ich bronisz.
No Misiaczku. To przyjeżdżaj i bij mnie w pupkę bo jestem starym komuchem. : ] Powiedz, jakie normalne państwo ujawnia swoich TAJNYCH agentów? Każdy kraj je ma i jego obowiązkiem jest ich kryć, a nie sprzedawać. A Jaruzelskiemu powinni PRZYNAJMNIEJ na starość dać święty spokój. Wprowadził stan wojenny by nie doszło do rusyfikacji. W Polsce komunizmu jako takiego nigdy nie było, gdyby dał wkroczyć Rosjanom do Polski wtedy teraz rozmawiałbyś pa Ruski i dopiero miał prawdziwy komunizm. Raz, że uratował przed jego wpływami na zachód, a dwa uratował przed prawdziwym komunizmem samą Polskę. Widzę, że struktura działania państwa i strategia zimnych, politycznych posunięć jest Ci zupełnie obca.
__________________
/

Ostatnio edytowany przez Glamri - 23-06-2007 o 23:00.
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2007, 23:59   #44
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel
Ostatni rok spędziłęś na księżycu? Giertych nie tępi głupoty, wręcz ją propaguje. Pod postacią homofobii, fanatyzmu religijnego. Stawia na religię w szkołach. Może nawet wprowadzi ją na maturę. A co zrobić mam, np. ja, który na religię nie chodzę od dwóch lat? W jego wizji szkolnictwa zawsze będę gorszy od "katolików", bo nie chodzę do kościoła.
Brak poparcia dla promowania homoseksualizmu nie jest wcale homofobia.
Religia na maturze bedzie przedmiotem dodatkowym. Skoro mozna zdawac wiedze o tancu, to czemu nie religie? Co masz zrobic? Pomyslmy... Moze poprostu zdawac mature z innego przedmiotu? Tez nie chodze na religie, chociaz w Boga wierze, i w zadnym stopniu nie czuje sie dyskryminowany przez kogokolwiek z tego powodu.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel
to niech wycofa wojska z Iraku i Afganistanu, zobaczy ile nagle pieniedzy sie znajdzie
Wojska do Iraku i Afganistanu wbrew woli Polakow wyslal rzad SLD...

Obecnemu rzadowi daleko do idealu, ale na pewno rzadza lepiej niz SLD.
Co do Jaruzelskiego... Jego decyzja uratowala Polske przed interwencja Ukladu Warszawskiego. Natomiast gloryfikowany obecnie gen. Kuklinski powinien byc wg mnie zdegradowany za zdrade.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 00:19   #45
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Cytuj:
Powiedz, jakie normalne państwo ujawnia swoich TAJNYCH agentów?
Agenci komunistyczni nie są polskimi agentami. Służyli prl-owi.
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 00:39   #46
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

W tej sprawie warto skomentować jedno, lustracja czy ujawnianie list agentów (byłych lub obecnych) to IMO czysty debilizm. Przez ludzi, którzy się o to w rządzie starają Polska jest tym czym jest na arenie międzynarodowej (tj. 'jednym wielkim chorym bagnem'). Czy nie sądzicie, że państwo winno nie prać swoich brudów publicznie? Każde normalne państwo załatwia takie rzeczy bez rozgłosu.
Co do stanu wojennego i szukaniu TW, to IMO lepiej aby szukali i sądzili zbrodniarzy wojennych i innych masowo mordujących "niebezpiecznych" polaków w tamtych czasach, a nie ludzi którzy z jakichś powodów zostali wpisani na jakąś listę. A nawet jeśli aktywnie szpiegowali, to co? Zarżnąć ich jak świnie? Albo do więzienia na całe życie? Tamten rozdział historii jest już zamknięty, tamte czasy były inne, tylko niektórzy nie chcą odpuścić i babrają się w tej przeszłości byleby komuś dopieprzyć. Czy w kraju naprawdę nie ma ważniejszych rzeczy do załatwienia czy ustalenia niż to kto kiedyś donosił a kto popierał komunę?

Dziwi mnie jak wielu ludzi (zwłaszcza starszych, bo oparte na przykładzie mojej babci) nie rozumie, że komunizm to ustrój tak samo jak demokracja. Czyli jak wprowadzimy republikę, lub jakiś inny nowy ustrój to wszystkich demokratów za jaja powiesić, co nie? Każdy ma prawo do własnych poglądów na temat tego jaki ustrój społeczny jest najlepszy, a co za tym idzie każdy staje się aktywnym politycznie lub patriotą gdy państwo przyjmuje 'jego' ustrój. Czy za to można karać czy winić? Zwyczajne politowanie mnie bierze gdy widzę te wszystkie słowa nienawiści "komuchy to", "komuchy tamto", "komuchy to ZUO!!!". Pejoratywne nacechowanie wszystkiego co wiąże się z komunizmem można w Polsce wytłumaczyć jedynie tym, że ustrój ten został nam narzucony siłą. Co nie zmienia faktu, że to nadal jest zwyczajny ustrój polityczny, to nie jest czyste zło. EX komuniści nie zaczną dokonywać zamachów samobójczych na ulicach, domagając się przywrócenia komuny.

Cytuj:
W przeciwieństwie do was wszystkich nie mam zielonego pojęcia o polityce (...)
Ale żeś tu co po niektórych dowartościował. IMO każdy kto faktycznie zna się na polityce się w takich sprawach nie wypowiada. Wiadomo przecież jak ta dyskusja się skończy... "Ja wiem swoje, ty wiesz swoje a kompromisów się nie uznaje."
Lub jeżeli wpisać to bardziej w ramy tego forum: "post, ban za obrażanie, ban za spam, post, ban za flame, post, ban za wulgaryzmy..."

Cytuj:
Ktoś tam jeszcze napisał, że czemu to starsi ludzie mówią "komuchy to" "komuchy tamto"... Ty nawet nie wiesz ile strachu oni przeżyli w tych czasach, ich bliskich wsadzano do więzień, torturowano, czasami nawet zabijano, ale oczywiście, co to ma być, phi... Taki jest Twój tok myślenia
Fakt, że komunizm w Polsce wyglądał tak, a nie inaczej jest tylko i wyłącznie zasługą państwa, które było zwierzchnikiem tego ustroju, jak i naszego państwa, a mowa tu o obecnej Rosji. Stąd moje zdanie "Nie lepiej byłoby sądzić zbrodniarzy wojennych itp?". Myli się tutaj pojęcia, ponieważ większość ludzi dokonujących masowych mordów polaków była blisko związana ze Związkiem Radzieckim, choć i niektórzy byli Polakami. Obecnie dość często widzi się Rosjanin = Komunista, a tak nie jest. Poglądy polityczne jak już mówiłem zależą głównie od człowieka, a nie od państwa w którym żyje.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 24-06-2007 o 13:19.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 01:15   #47
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Czyli jak wprowadzimy republikę, lub jakiś inny nowy ustrój to wszystkich demokratów za jaja powiesić, co nie?
Czy w Rzeczpospolitej (tak, to republika...) panuje inny ustrój niż demokracja...?

Co do rządów Kaczyńskich:
"Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi Włoskiej do Wolski..."

Pozdrawiam ;-)
Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 01:28   #48
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Agenci komunistyczni nie są polskimi agentami. Służyli prl-owi.
A PRL to co?
Tak, w pełni legalna władza.
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 01:30   #49
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Agenci komunistyczni nie są polskimi agentami. Służyli prl-owi.
PRL = Polska Rzeczpospolita Ludowa, w 1952 - 1989 istniala na obecnych terenach III RP. Obywatele : ludnosc polska. Wiec dlaczego mowisz, ze to nie byli polscy agenci? Tym tokiem myslenia de facto mozna dojsc do stwierdzenia, ze nawet Polski nie bylo. Powiedz mi jedno - agent wywiadu o pogladach prawicowych jest agentem wywiadu, natomiast agent wywiadu o pogladach liberalnych/lewicowych juz nie?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 10:33   #50
AnElKa
Użytkownik Forum
 
AnElKa's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2004
Lokacja: Braniewo
Wiek: 31

Posty: 192
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Raxilon
Profesja: Knight
AnElKa ma numer GG 3969326
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
A nawet jeśli aktywnie szpiegowali, to co? Zarżnąć ich jak świnie? Albo do więzienia na całe życie?
To, że teraz dostają Bóg-wie-jakie renty, w przeciwieństwie do tych, którzy walczyli o wolność tego kraju. Natomiast jeżeli aktywnie szpiegowali to robili to na szkodę dzisiejszego państwa polskiego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Obywatele : ludnosc polska.
A teraz zastanów się, czy ta ludność polska, chciała w nim być? Bo coś mi się zdaje, że nie.


Ktoś tam jeszcze napisał, że czemu to starsi ludzie mówią "komuchy to" "komuchy tamto"... Ty nawet nie wiesz ile strachu oni przeżyli w tych czasach, ich bliskich wsadzano do więzień, torturowano, czasami nawet zabijano, ale oczywiście, co to ma być, phi... Taki jest Twój tok myślenia
__________________
Ciągle za dużo kb! A jak ja podaje jak ktoś ma 2mb+ w podpisie to oczywiście żeruje przez 2 następne miesiące >.<

Ostatnio edytowany przez AnElKa - 24-06-2007 o 10:35.
AnElKa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 11:17   #51
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnElKa Pokaż post
Ktoś tam jeszcze napisał, że czemu to starsi ludzie mówią "komuchy to" "komuchy tamto"... Ty nawet nie wiesz ile strachu oni przeżyli w tych czasach, ich bliskich wsadzano do więzień, torturowano, czasami nawet zabijano, ale oczywiście, co to ma być, phi... Taki jest Twój tok myślenia

a ty za to wiesz, lol.
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 11:40   #52
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Glamri Pokaż post
A Jaruzelskiemu powinni PRZYNAJMNIEJ na starość dać święty spokój. Wprowadził stan wojenny by nie doszło do rusyfikacji. W Polsce komunizmu jako takiego nigdy nie było, gdyby dał wkroczyć Rosjanom do Polski wtedy teraz rozmawiałbyś pa Ruski i dopiero miał prawdziwy komunizm.
"Internowani zostali niemal wszyscy glowni dzialacze "solidarnosci", a takze ludzie zwiazani z opozycja - lacznie prawie 5 tys osob. Przerwany polaczenie telefoniczne, zamknieto przejscia graniczne, porty i lotniska, a wojsko zablowalo dojazd do miast. ... Na ulice wyjechaly czolgi i transportery opancerzone. Wprowadzono godzine milicyjna. Zamknieto szkoly i uniwersytety. W mediach wprowadzono cenzure, a zwiazki zawodowe zdelegalizowano. Reakcja na stan wojenny byly strajki okupacyjne. Na ulice wprowadzono oddzialy milicji uzbrojone w bron maszynowa. 16 grudnia w kopalni "wujek" w Katowicach jednostka specjalna zaczela strzelac do strajkujacych. W wyniku ostrzalu zginelo w sumie 9 robotnikow, a wielu zostalo rannych.
W niewyjasnionych okolicznosciach zginelo okolo stu antykomunistycznych dzilaczy..."

I to twoim zdaniem bylo patriotyczne? Nie rozsmieszaj mnie... Stan wojenny nie zostal wprowadzony z powodu rusyfikacji, ale przeciwko licznym zwiazkom zawodowym, ktore mogly doprowadzic do podupadku systemu komunistycznego w Polsce. Tak Rosja moglaby wyslac wojska, ale i tak nic by nie zyskali i bylby to gwozd do trumny komunizmu.
A po drugie po Rosyjsku bysmy nie rozmawiali poniewaz nadal istniala wowczas "Solidarnosc", ktora doprowadzilaby do rozpadu ZSRR. (no nie calkiem)

@edit
Tak czy siak Jazurelskiemu chodzilo tylko o komunizm...

Ostatnio edytowany przez janek@ - 24-06-2007 o 11:55.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 14:13   #53
Belizariusz
Użytkownik Forum
 
Belizariusz's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006

Posty: 44
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 13
Skille: 13/17
Poziom mag.: 6
Domyślny

Wszyscy narzekają że to źle i tamto źle. Zamiast czytać te bezsensowne posty, chociarz czasami zdarzą się wyjątki ruszczie dupy i zmieńcie Polskę na lepszą. Najlepiej zacząc od samego siebie.
Belizariusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 14:39   #54
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Agenci komunistyczni nie są polskimi agentami. Służyli prl-owi.
Oj weź się już nie pogrążaj. Przecież PRL to Polska Rzeczpospolita Ludowa, z resztą jasno Ci to już wytłumaczyli moi przedmówcy...
Cytuj:
"Internowani zostali niemal wszyscy glowni dzialacze "solidarnosci", a takze ludzie zwiazani z opozycja - lacznie prawie 5 tys osob. Przerwany polaczenie telefoniczne, zamknieto przejscia graniczne, porty i lotniska, a wojsko zablowalo dojazd do miast. ... Na ulice wyjechaly czolgi i transportery opancerzone. Wprowadzono godzine milicyjna. Zamknieto szkoly i uniwersytety. W mediach wprowadzono cenzure, a zwiazki zawodowe zdelegalizowano. Reakcja na stan wojenny byly strajki okupacyjne. Na ulice wprowadzono oddzialy milicji uzbrojone w bron maszynowa. 16 grudnia w kopalni "wujek" w Katowicach jednostka specjalna zaczela strzelac do strajkujacych. W wyniku ostrzalu zginelo w sumie 9 robotnikow, a wielu zostalo rannych.
W niewyjasnionych okolicznosciach zginelo okolo stu antykomunistycznych dzilaczy..."

I to twoim zdaniem bylo patriotyczne? Nie rozsmieszaj mnie... Stan wojenny nie zostal wprowadzony z powodu rusyfikacji, ale przeciwko licznym zwiazkom zawodowym, ktore mogly doprowadzic do podupadku systemu komunistycznego w Polsce. Tak Rosja moglaby wyslac wojska, ale i tak nic by nie zyskali i bylby to gwozd do trumny komunizmu.
A po drugie po Rosyjsku bysmy nie rozmawiali poniewaz nadal istniala wowczas "Solidarnosc", ktora doprowadzilaby do rozpadu ZSRR. (no nie calkiem)

@edit
Tak czy siak Jazurelskiemu chodzilo tylko o komunizm...
Tak jasne. Tylko podczas ogłoszenia stanu wojennego Rosyjskie wojska już stały na granicy Polsko-Rosyjskiej. Gdyby wkroczyli dopiero byłoby przesrane, a Solidarność miałaby całe gówno do powiedzenia. ; ]
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 16:55   #55
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnElKa Pokaż post
To, że teraz dostają Bóg-wie-jakie renty, w przeciwieństwie do tych, którzy walczyli o wolność tego kraju. Natomiast jeżeli aktywnie szpiegowali to robili to na szkodę dzisiejszego państwa polskiego.
Jesli szpiegowali, robili to na szkode OWCZESNEGO panstwa, bo kto w latach 70-80 mogl wiedziec, ze powstanie III RP? Pozatym - co rozumiesz przez wolnosc? Tak samo rzadzili nami Polacy, jak teraz. Jedynym wyjatkiem jest to, ze teraz raz na 4 lata mozemy wybrac, ktore "elity" narodu moga rzadzic, a lizemy tylek nie ZSRR, tylko USA.
Cytuj:
A teraz zastanów się, czy ta ludność polska, chciała w nim być? Bo coś mi się zdaje, że nie.
Czy ja wiem, czy nie chciala....Dosc duza czesc spoleczenstwa na pewno chciala wolnosci, lecz tez duza czesc strajkowala tylko dlatetego, ze pogarszal sie stan zyciowy (przyklad : Poznan 1956). Zadam tez pytanie : czy dzisiaj wszyscy chca demokracji? Wg ciebie nie ma u nas w panstwie anarchistow, komunistow itd?
Cytuj:
Ktoś tam jeszcze napisał, że czemu to starsi ludzie mówią "komuchy to" "komuchy tamto"... Ty nawet nie wiesz ile strachu oni przeżyli w tych czasach, ich bliskich wsadzano do więzień, torturowano, czasami nawet zabijano, ale oczywiście, co to ma być, phi... Taki jest Twój tok myślenia
Ta, szkoda, ze nie walenlas jeszcze porownania Naszego Wielkiego Przyjaciela (czyt. USA), ktora jest wrecz wykrystalizowana idea Wolnosci i Demokracji (a Guantanamo nie istnieje).
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 17:44   #56
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Może autorowi to obojętne, ale ja chce wiedzieć kto był komunistą, bo ich nienawidzę i nie chcę by rządzili Polską. Inna sprawa że ogromna banda debili w tym kraju ma gdzieś kto był sprzedawczykiem i dwie kadencję kwaśniewski z pzpr był prezydentem...

@up
A Jaruzelskiego powinni powiesić razem z całą tą sowiecką zgrają. I ciebie też za to że ich bronisz.
przestan ogladac antykomunistyczne dobranocki na TV TRWAM, sugeruje rowniez zaprzestanie wypowiadania sie na tematy ktore znasz ( sadzac po profilu ) jedynie z bajek opowiadanych przez prawicowo skrzywionych rodzicow.


Ogolnie zal.pl ze nabieracie sie na marne prowokacje betonowo ustawionych dzieciakow nie majacych pojecia o czym pisza.

Moze pozniej zbiore sie na jakis solidniejszy komentarz.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 24-06-2007 o 17:47.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 18:29   #57
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Jeśli chodzi o lustrację, to uważam, że sprawa jest dość trudna. Z jednej strony można powiedzieć, że osoby, które swojego czasu wspierały PRL, donosiły na swoich rodaków, nie powinny piastować wysokich urzędów, otrzymywać wysokich emerytur, ich wizerunki i nazwiska powinny być jawne - bo niby dlaczego kapuś ma żyć na wysokim poziomie? Z drugiej strony lustracja ściga ludzi za ich grzeszki, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. "No i co z tego, ci ludzie zdecydowali się donosić, niech teraz cierpią". Tyle, że często odrzucenie oferty współpracy równało się ze złamaniem sobie życia, zresztą nie tylko swojego! Zastanówcie się czy chcielibyście, aby wasze dzieci płaciły za wasze decyzje?
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 20:31   #58
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@Smetana

Nie mam siły aby komentować wszystkie głupoty jakie raczysz wysyłać w świat. Powiem tylko tyle: jesteś chory z nienawiści do czegoś, czego nawet nie doświadczyłeś. W przedszkolu napadli cię kolesie w czerwonych koszulkach że tak ich nienawidzisz?

Co do Jaruzelskiego: Prawdą jest że podczas stanu wojennego popełniono wiele zbrodni. Prawdą jest również to, że mieć one miejsca nie powinny. Ale do kurwy nędzy, stan wojenny był potrzebny. Gdyby go wtedy nie wprowadzono, zrobili by to za nas rosjanie, w ramach "bratniej pomocy". Wtedy było by dopiero za czym płakać. I jako ciekawostka:W ramach przewrotu majowego zorganizowanego przez Piłsudzkiego i spółkę w kilka dni zginęło więcej ludzi niż podczas stanu wojennego, który trwał kilka lat. Dlaczego więc Piłsudzkiemu dziś pomniki stawiamy? Przecież najnormalniej w świecie urządził zamach stanu na LEGALNĄ władzę.

Co do Agentów: pewnie, sprzątaczka w więzieniach UB też jest zbrodniarzem, bo widnieje na rejestrze jako pracownik UB. To samo klawisz który przysypiał pilnując cel, bo za to mu płacili. Wszyscy w UB i SB to zdrajcy narodu Polskiego, których najlepiej samych pozamykać do więzień. Czy do szanownych zgromadzonych, którzy tak zaciekle lustrację popierają, nie dociera że to były inne realia, inny świat, a nie każdy kto był agentem był odrazu katem, mordercą i może nawet zboczeńcem, jak się ich dziś przedstawia? A teraz wycieczka w tej sprawie do pana Smetany: pozwolę sobie pominąć wszystkie wulgaryzmy jakie cisną mi się na usta kiedy widzę co płodzisz. Powiem tylko tyle: W PRL to była jedyna Polska, a agencji w jej służbach specjalnych służyli POLSCE!

I tak na koniec, o Giertychu. Sprawdź sobie ile elektoratu PiS straciło w momencie wejścia LPR do koalicji.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...


Ostatnio edytowany przez Gangrel - 24-06-2007 o 20:45.
Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 20:43   #59
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Cytuj:
Każdy ma prawo do własnych poglądów na temat tego jaki ustrój społeczny jest najlepszy, a co za tym idzie każdy staje się aktywnym politycznie lub patriotą gdy państwo przyjmuje 'jego' ustrój. Czy za to można karać czy winić? Zwyczajne politowanie mnie bierze gdy widzę te wszystkie słowa nienawiści "komuchy to", "komuchy tamto", "komuchy to ZUO!!!".
Historia już wielokrotnie pokazała, że komunizm to ustrój słaby. Widać niektórzy muszą się uczyć na swoich błędach.
Cytuj:
Pejoratywne nacechowanie wszystkiego co wiąże się z komunizmem można w Polsce wytłumaczyć jedynie tym, że ustrój ten został nam narzucony siłą.
Słyszałeś o Katyniu? Wojnie polsko-bolszewickiej? prl?
Cytuj:
W ramach przewrotu majowego zorganizowanego przez Piłsudzkiego i spółkę w kilka dni zginęło więcej ludzi niż podczas stanu wojennego, który trwał kilka lat. Dlaczego więc Piłsudzkiemu dziś pomniki stawiamy?
Piłsudski ignorancie. On przywrócił Polskę, a komuchy sprawiły że się stoczyła.
__________________
...

Ostatnio edytowany przez Smetana - 24-06-2007 o 20:51.
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 21:39   #60
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Historia już wielokrotnie pokazała, że komunizm to ustrój słaby. Widać niektórzy muszą się uczyć na swoich błędach.

Słyszałeś o Katyniu? Wojnie polsko-bolszewickiej? prl?

Piłsudski ignorancie. On przywrócił Polskę, a komuchy sprawiły że się stoczyła.
1. Słyszałeś o Chinach? To takie duże państwo bardzo daleko stąd. Komunistyczne, ale ma jedną z najmocniejszych i najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie. Nie wiem czy to taka znów słabość.

2. Da, słyszałem. I co z tego? Katyń był zbrodnią wojenną, prawda. Jedną z wielu, dlatego nie ma co podnosić jej znaczenia tylko dlatego, że była to zbrodnia na naszym narodzie. Historia ma to do siebie, że jest brutalna.

Wojna polsko-bolszewicka? I co z tego? Wojna jak wojna. My też daliśmy się rosjanom we znaki, tyle że dużo wcześniej. Do dziś zresztą w Rosji świętem państwowym jest rocznia wygonienia polaków z Moskwy. Ale to my ich najechaliśmy, może więc powinieneś swój słuszny gniew na Polskę?

PRL - nie rozumiem jak można tak bardzo nienawidzić czegoś, o czym ma się na dobrą sprawę niewielkie pojęcie. Słyszysz tylko co chcesz słyszeć.

3. Jak się pisze, tak się pisze. Nie to jest istotne. Wykorzystałeś mój błąd pisowni aby uniknąć odpowiedzi na argument. Może jestem ignorantem, ale przez tego, jak ty mówisz, zbawiciela, zginęli cywile. Dużo cywilów.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.


Powered by vBulletin 3