Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-12-2007, 04:05   #1
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Żarówka Tajemnice Kazordoon

Dwie z najwiekszych tajemnic na mainie kryja sie wlasnie w kazoo, chodzi mi tutaj o Bazyliszka oraz Skarbiec Imperatora ktore najprawdopodobniej sa ze soba powiazane. Bylo juz miliony tematow o tym, ale wszedzie sa glownie nabijane idiotyczne posty typu "a teraz kolej na moja bajke o bazyliszku, skarbcu i dslach, a wiec tak..." lub w ogole sugestie i pomysly nie z tego swiata...
Spiszmy tutaj wszystko co wiemy, badz tez tylko przypuszczamy, a moze w koncu do czegos dojdziemy.
A wiec jesli chodzi o bazyliszka, to wedlug mnie sa 2 mozliwe sposoby na dotarcie do niego. Pierwszy - dziura za kamieniami odchodzaca na lewo zaraz za znakiem w kopalni z dwarfami, gdzie byc moze kryje sie tp do bazyliszka. Drugi - dziura (o ktorej nikt nigdy nie wspominal, bynajmniej ja nigdzie nie wyczytalem) zaraz przed wejsciem po schodach na lewo gdzie sa 3 beary (za farma jak sie winda zjezdza na dol). Do zadnej z nich nie da sie dostac poniewaz sa zablokowane przez kamienie. Co moze przesunac kamienie? Oczywiscie dzwignia. Dzwigni w kazoo jest wiele. Nie znalazlem rowniez nigdzie tematow na ich temat, a wydaje mi sie ze one powinny byc glownym celem. Zaraz po zejsciu do miasta na lewo i na prawo widac po 1 dzwigni, aby sie tam dostac trzeba wejsc lewymi lub prawymi drzwiami ktore sa troszke dalej, ale skad klucz?! Stamtad spada sie rowniez do wiezienia (wiem z ots;p), po drodze znowu sa az 3 dzwignie (2 na -2 poziomie, 1 na -1), a nad samym wiezieniem (poziom -7) kolejne dwie ktore chroni pare dwarf guardow. W ten spad mozna rowniez wejsc innymi drzwiami (Fortres), ktore znajduja sie na pierwszym poziomie calkiem na poludniowy zachod (jak sie idzie do npc magicznego - poziom nizej)
Co do skarbca imperatora, rowniez wydaje mi sie ze waznym celem tutaj sa 2 dzwignie, ktore znajduja sie na poziomie 5 (widac je nad drzwiami na poziomie 4), przed samym skarbcem gdzie jest npc Tulf, niestety tam rowniez drzwi sa zamkniete na klucz.
Jesli ktos ma ktores z tych kluczy albo chociaz wie jakie to numery to prosze pisac! A jesli nie to trzeba szukac Dla jasnosci napisze ze zaden klucz z kazoo (a sa tylko 3 - chyba...) 3800,3801 i 3802 nie pasuje do zadnych z tych wszystkich wyzej wymienionych przeze mnie drzwi. Prosze o madre pomysly i Wasze sugestie
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-12-2007, 21:00   #2
Garlion
Użytkownik Forum
 
Garlion's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2007

Posty: 29
Imię: Garlion
Domyślny

Ile prawdy w tym co napisales to nie wiem. Zycze Ci tego aby udalo odkryc Ci sie odkryc ta tajemnice. Ale znajac zycie na tym forum nikt Ci nie pomoze tylko beda wyzywac ze to juz bylo, jestes dzieciakiem i nie potrafisz szukac. Dlatego raczej musisz liczyc tylko na siebie bo malo tu jest osob chetnych do pomocy. Tak czy inaczej powodzenia. Moze jednak jest jakis uzytkownik tego forum co Ci pomoze
Garlion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2007, 21:19   #3
anonymousexd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2007

Posty: 53
Domyślny

Ja moge ci pomóc jeśli zrobisz sobie postać na Iridii.... najlepiej palka. Razem zwiedizmy tamten teren i zoabcvzymy co sie da zrobić...
Ale co do cytayu:
"(wiem z ots;p),"
uważam że on jesdt trochje bez sensu.. na ots wszystko jest inaczej!
anonymousexd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2007, 23:23   #4
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez anonymousexd Pokaż post
Ja moge ci pomóc jeśli zrobisz sobie postać na Iridii.... najlepiej palka. Razem zwiedizmy tamten teren i zoabcvzymy co sie da zrobić...
Ale co do cytayu:
"(wiem z ots;p),"
uważam że on jesdt trochje bez sensu.. na ots wszystko jest inaczej!

Te miejsca za drzwiami akurat nie moga byc inaczej bo sa odkryte, chodzi mi glownie o dostanie sie tam... Poza tym WIEM ze da sie tam dostac bo juz pare razy widzialem wybite tam guardy albo fooda rzuconego bo pewnie tam ktos sobie afkowal i mlvl trenil.
"Razem zwiedzimy tamten teren i zobaczymy co sie da zrobic..."
Myslisz ze ja sie juz nie nachodzilem z kumplami i nie mam co robic tylko nowego chara zeby se z Toba pochodzic ? -.-
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2007, 23:39   #5
Lynx
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 09 2006
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 979
Stan: Początkujący
Imię: Leo Eloon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Equimanthorn
Świat: Nebula
Lynx ma numer GG 2022284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez verlog Pokaż post
Te miejsca za drzwiami akurat nie moga byc inaczej bo sa odkryte, chodzi mi glownie o dostanie sie tam... Poza tym WIEM ze da sie tam dostac bo juz pare razy widzialem wybite tam guardy albo fooda rzuconego bo pewnie tam ktos sobie afkowal i mlvl trenil.
"Razem zwiedzimy tamten teren i zobaczymy co sie da zrobic..."
Myslisz ze ja sie juz nie nachodzilem z kumplami i nie mam co robic tylko nowego chara zeby se z Toba pochodzic ? -.-
Mieszkam w kazordoonie od tibii 7.5 i jeszce nie widzałem tam wybitego respa chyba że coś zmienił update 8.1 (chodzi mi o te guardy nad lava, jak sie wchodzi do kazo)
Lynx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 03:26   #6
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

widzialem w 7.92 i w 8.0 wiec nie dodali tego dopiero teraz, a to ze Ty nie widziales a tak dlugo grasz to nie znaczy ze to niemozliwe :> moze akurat na Twoim swiecie nikt nie ma tego odpowiedniego klucza.
a w ogole tez jestem z zabrza ;s
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 09:58   #7
anonymousexd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2007

Posty: 53
Domyślny

A próbowałeś wejść tam za pomocą czaru levitate?
anonymousexd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 10:35   #8
Zelmex
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 09 2007

Posty: 14
Profesja: Druid
Domyślny

lol, wy w to wierzycie?według mnie nie da się wejść i tyle
Zelmex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 11:51   #9
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez anonymousexd Pokaż post
A próbowałeś wejść tam za pomocą czaru levitate?
tak probowalem, tzn kumpel probowal z pacciem przy mnie, dopiero potem sie zorientowalem ze to jest 2 poziomy wyzej, zobacz sobie na tibian earth zreszta, tam wszystko widac
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 11:55   #10
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zelmex Pokaż post
lol, wy w to wierzycie?według mnie nie da się wejść i tyle
nie znosze takich komentarzy ;/ "nie da sie wejsc..", "jest nie do zdobycia..", "..niemozliwe.." itd. Skad Wy to mozecie wiedziec! Gdyby kazdy tak mowil od powstania tibii to by zaden quest nie byl rozwiazany -.- wiec prosze Was...
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 12:11   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Sprawa skarbca imperatora byla wielokrotnie dyskutowana i moim zdaniem zostala wyjasniona w odpowiednim stopniu. Dosc powiedziec, ze mozliwosc wejscia tam i zdobycia kilku egzemplarzy jednych z najrzadszych itemow w grze bylaby idiotyczna.

Co dziury w kopalni dwarfow, glowy za to nie dam ( bo za cholere nie moge sobie przypomniec czy juz to sprawdzalem ) ale jestem prawie pewien ze to jest small hole, o czym mozna sie przekonac np rzucajac tam zloto.

"Spad" w Dwacarcie sluzy do karmienia wiezniow, ile razy tam bylem widzialem tam sporo fooda, co do ktorego pewien jestem ze respi sie automatycznie, bo wszelkie proby wrzucenia tam czegokolwiek spelzly na niczym. Wiadomo tez, ze nie znajduje sie on 1 poziom powyzej Dwacarty ( bo daloby sie tam wejsc po 4 odpowiednio ustawionych parcelach ) albo mozliwosc wejscia tam jest wogole zablokowana.

Poza tym z pewnych wiarygodnych zrodel, ktorych istnienie nawet nie przyszloby wam do glowy, wiem ze cala zabawa z bazyliszkiem powoduje brniecie w slepa uliczke, a przynajmniej bylo tak jeszcze pare miesiecy temu.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 31-12-2007 o 12:12.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 12:40   #12
Ptak~
Użytkownik Forum
 
Ptak~'s Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 963
Stan: Na Emeryturze
Świat: Obsidia
Domyślny

hej Mog , tu Love~/MFD

nie bede zakladal nowego tematu, to tez da rade podpiac pod 'tajemnice kazordoon'

do glowy mi nie przyszlo, zeby Cie o to zapytac, a brat mowil, ze lubisz sie w takie rzeczy bawic. od okolo dwoch lat bezskutecznie pytam kogo sie da, o klucz do tego miejsca
http://tibia.pl/earth.php?x=32529&y=31965&z=7&q=103.77
wejsc da sie tam na pewno, a przynajmniej dalo sie jakies 2-3 lata temu. sam probowalem troche szukac tego klucza w kazz oraz podziemnym przejsciu miedzy kazz a thais, przekopalem swoje kilofem, ale nic. jesli cos o nim wiesz, daj znac, najlepiej pm, bo po co spoilowac tak swietne miejsce


i druga sprawa, tez ciekawi mnie, jak wejsc na te guardy nad lawą, na poziomie -2 tuz po zejsciu po schodach, po drodze do kazz. naprawde wiele razy widzialem te guardy wybite, poczawszy od 7.3, skonczywszy na 7.8 pozniej poprostu prawie nie odwiedzalem kazz
__________________

I wipe it off on tile, the light is brighter this time
Everything is 3D blasphemy
My eyes are red and gold, the hair is standing straight up
This is not the way I pictured me
I can't control my shakes
How the hell did I get here?
Something about this, so very wrong
I have to laugh out loud, I wish I didn't like this
Is it a dream or a memory?
Ptak~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 12:54   #13
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
"Spad" w Dwacarcie sluzy do karmienia wiezniow, ile razy tam bylem widzialem tam sporo fooda, co do ktorego pewien jestem ze respi sie automatycznie, bo wszelkie proby wrzucenia tam czegokolwiek spelzly na niczym.
Jak dla mnie to o wiele bardziej wiarygodne jest ze to KTOS go tam dawal, tym bardziej ze jak widac wyzej ktos napisal nie tylko ja widzialem wybite guardy, a same raczej sie nie wybily... I dwignie raczej tez nie sa do ozdoby.
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 13:22   #14
Ptak~
Użytkownik Forum
 
Ptak~'s Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 963
Stan: Na Emeryturze
Świat: Obsidia
Domyślny

food sie tam respi, to pewne, sprawdzone
__________________

I wipe it off on tile, the light is brighter this time
Everything is 3D blasphemy
My eyes are red and gold, the hair is standing straight up
This is not the way I pictured me
I can't control my shakes
How the hell did I get here?
Something about this, so very wrong
I have to laugh out loud, I wish I didn't like this
Is it a dream or a memory?
Ptak~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 17:34   #15
Spooner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2006

Posty: 12
Domyślny

Pewnie najlepiej z góry ustalić, że się nie da wejść do skarbca.... Wiadomo, że nie da się wejść tam łatwo... Znalazłem inny temat dotyczący księgi znalezionej w AB. Jest w niej mowa o legendarnym mieczu Excalibug i.... bazyliszku...(TU link)Z tego można wnioskować, że skarbiec imperatora ma o wiele więcej powiązań niż tylko z samym kaz. Aby rozwikłać tą zagadkę należy rozpocząć poszukiwania w całej tibi. Trzeba przestudiować księgi znajdujące się w kazrodoon jak i w innych miastach. Należy poznać historię skarbca, bazyliszka, dowiedzieć się dlaczego (zarówno skarb jak i bazyliszek) są zamknięci. Jeśli pozna się historię (jak i dlaczego do tego doszło i kto to zrobił) może uda się rozwiązać tą zagadkę.

Jako przykład dam zagadkę z SOF-em (chodzi o ss na rooku). Jego zagadki nie poznano w szerszym świetle (sposób zdobycia ss na rooku jest nie do końca potwierdzony). Npc na rooku mają silne powiązania ze sobą... Nie będę tego wszystkiego przywoływał, ale żeby rozwiązać zagadkę ss na rooku należy również pogadać z npc na mainie...

Wracając do skarbca. Poznanie historii skarbca jest o tyle ważne, że po zapoznaniu się z nią można dotrzeć do npc którzy są za to odpowiedzialni... Wszyscy teraz powiedzą, że to imperator, ale może ktoś mu pomagał....

Tibia ma więcej zagadek niż sobie wyobrażacie. CipSof celowo je zamieścił, żeby dociekliwi gracze je rozwiązywali... (gdyby były na pokaz CS by to powiedział a on tego ani nie potwierdza ani nie zaprzecza...). To jest właśnie prawdziwa tibia , odkrywanie sekretnych zagadek a nie ciągłe bicie lvl, pkowanie, thiefowanie itp...
Pomyślcie o tym....

Ps. Prosiłbym, żeby ludzie udzielający się w tym temacie pisali tylko o rzeczach wnoszących coś do tematu.
Spooner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 20:15   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Sorry ale jaka w tym zagadka, ze imperator zamknal swoj skarbiec na klucz zeby nikt nie mogl sie dostac do skarbu ? Przeciez to jest oczywiste. Tak samo oczywiste jak to, ze po potencjalnym wejsciu do skarbca moglbys wyzbierac wszystko z ziemi, w tym itemy ktorych nie dostawali nawet ludzie majacy, poprzez wymierna pomoc Cipsoftowi, wplyw na ksztaltowanie gry ? A ty sobie rozgryzles zagadke i przy kazdym resecie mapy bedziesz te legendarne itemy raz po raz zbieral ? Przeciez to jest absurdalne.

Mowisz o bazyliszku - zamkniety jest dlatego, ze krasnale po zauwazeniu do czego sie dokopaly zasypaly wejscie. Absurdalna bylaby mozliwosc odkopania tegoz wejscia. Absurdalne byloby, gdyby nie wiadomo skad gdzies znalazl sie teleport do wejscia ( bo z teleportem tak jak z kijem - ma dwa konce, krasnale poszukalyby drugiego konca i upewnily sie ze nikt przez przypadek do bazyliszka nie wlezie ani rzeczony bazyl swojej komnaty nie opusci ). Dodatkowo zapewniam cie, ze konwencjonalnej drogi dotarcia do bazyliszka nie ma a pomiedzy ta dziura kolo posagu ( w ktora i tak sie nie da wlesc ) i poziomem z bazyliszkiem jest jeszcze sporo cieplej lawy.

Nie traktujcie zaraz wszystkiego co widzicie na ekranie i nie potraficie wyjasnic jako wieloczesciowej zagadki zgotowanej wam przez Cipsoft.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 20:59   #17
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez verlog Pokaż post
nie znosze takich komentarzy ;/ "nie da sie wejsc..", "jest nie do zdobycia..", "..niemozliwe.." itd. Skad Wy to mozecie wiedziec! Gdyby kazdy tak mowil od powstania tibii to by zaden quest nie byl rozwiazany -.- wiec prosze Was...
Prosilem zeby tego tu nie pisac jezeli ktos tak twierdzi, zostaw to dla siebie jezeli uwazasz ze sie NIE DA. Stworzylem ten temat dla tych ktorzy wierza tak samo jak ja i maja jakies pomysly a nie dla tych ktorzy sa negatywnie nastawieni i mysla ze wszystko wiedza.... GM jestes ze wiesz ze ten quest nie istnieje? A co do tego co napisales ze po rozwiazaniu moglbym sobie dziennie po restarcie brac te itemki na nowo to tylko swiadczy o tym jak wysoko myslisz. Logiczne ze potem pewnie juz questa drugi raz nie daloby sie wykonac (jak wiekszosc).
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:00   #18
Spooner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2006

Posty: 12
Domyślny

@Vil
A Ty nie musisz to wszystkiego podchodzić pesymistycznie... Może to jest jakiś quest, a jak wiadomo questy da się wykonać tylko raz. Co do historii bazyliszka masz racje, ale może jest jakieś urządzenie w tibi które pozwoli na odkopanie dziury. Zresztą jeśli nie wierzysz Twoja sprawa. To tak ja z UFO jedni wieżą inni nie taka już natura ludzka.
Spooner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:09   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez verlog Pokaż post
Logiczne ze potem pewnie juz questa drugi raz nie daloby sie wykonac (jak wiekszosc).
Questa wykonasz raz, mozliwosc otwarcia drzwi i usuniecia kamieni pozostanie.

Nie jestem nastawiony pesymistycznie tylko logicznie, poza tym nie bawi mnie roztrzasanie tego samego po raz szoty czy siodmy w kolejnym temacie, wypowiadaly sie na ten temat setki osob w ciagu ostatnich 3-4 lat, nikt nie poruszyl sie do przodu nawet o krok.

Z wiara w UFO jest tak, ze slepa wiara nie jest bezsensowna. Rozwodzenie sie nad rzeczami absurdalnymi jest.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:37   #20
verlog
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mitrhill
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 151
Skille: 94/91
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Questa wykonasz raz, mozliwosc otwarcia drzwi i usuniecia kamieni pozostanie.
Skad to wiesz ? -.-

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Nie jestem nastawiony pesymistycznie tylko logicznie, poza tym nie bawi mnie roztrzasanie tego samego po raz szoty czy siodmy w kolejnym temacie, wypowiadaly sie na ten temat setki osob w ciagu ostatnich 3-4 lat, nikt nie poruszyl sie do przodu nawet o krok.
Jak Cie nie bawi to nie nabijaj postow i nie udzielaj sie wiecej prosze.
A jak nikt sie nie poruszyl do przodu nawet o krok to moze w koncu czas najwyzszy, ale jesli inni bda pisac tak jak Ty to gó*no z tego bedzie -.-

Ostatnio edytowany przez verlog - 31-12-2007 o 21:40. Powód: zle ujety cytat
verlog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.


Powered by vBulletin 3