Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki inne, niezwiązane z Tibią

Notki

Poradniki inne, niezwiązane z Tibią Poradniki napisane przez użytkowników forum, które nie dotyczą Tibii, jednak są warte umieszczenia na stronie i przeczytania.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-11-2008, 15:33   #141
Wunakeh
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 49
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Kamikaze
Świat: Thoria
Domyślny

Zgrywając HyCam'em2 coś z tibii, mam ustawic jakis kodek w kompresji obrazu czy ustawic "Pełne klatki (bez kompresji)"?
Wunakeh jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-11-2008, 19:04   #142
scooby1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hej, przeczytałem ale tego co chce zrobić nie ma tutaj! a jest wg mnie przydatne!
Jak dodac efekt do wybranej czesci filmu ale nie chodzi mi o os czasowa np od 2s do 8 s filmu tylko np takie cos :
efekt zakrycia twarzy człowieka np efektem pixelize, czyli tak jak w wiadomościach nie chca pokazać twarzy to zakrywają to pixelami, jak do zrobić
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2008, 18:13   #143
Bek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Świetny poradnik! sam używam tego programu, już od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolony. Z tego poradnika dowiedziałem się parę ciekawych rzeczy Dziękuje.

Pozdrawiam!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2009, 17:28   #144
pawel27pl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 02 2007

Posty: 5
Domyślny Świetny poradnik!

Twój poradnik jest świetny daje mu 10/10 ale mam 1 pytanie jak zrobić żeby wycięło postać i było wyrysowane jej kontury np na czerwono z góry thx!!
pawel27pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-01-2009, 16:30   #145
leszczu1112
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam problem bo nie wiem o co chodzi. Jak moge uzyskac taki efekt jak jest w tym filmie? Dokladniej 2:09 minuta. ( Chodzi o to ze z boku pojawia sie maly ludek jak go ktos zabil)

http://www.netmovies.pl/mourning-walls-collapse/


Bardzo prosze o wytlumaczenie na forum albo gg: 10137744
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-01-2009, 22:46   #146
snakeye
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

nawet nie wiesz jak bardzo dziekuje ci za ten tutorial
swietne wprowadzenie do sony vegas, dzieki
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2009, 15:41   #147
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Genialnie zrobione 5/5. Mam tylko pytanko czy jest polska wersja Sony Vegas?? może być spolszczenie.
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-01-2009, 23:24   #148
Danekc
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny słaba jakość vido w sony vegas pro 8

Witam wszystkich.Jestem nowy i bardzo zielony,poradnik jest świetny i dał mi wiele,ale mimo wszystko mam kłopot.Materiał zgrany z kamery(sony fx1) odtwarzany w różnych programach ma dobrą jakość ,ale po wgraniu do vegas pro 8 jest zamazany mało ostry.Mam pytanie czy ktoś wie czemu tak jest?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-01-2009, 15:59   #149
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Heyho.
Mam jedno pytanie (posiadam Sony Vegas 9.0) - czy da się zrobić tak, żeby napisy w filmie/obraz drgał? Tzn trząsł się? xD Czy może są też inne animacje dla tekstu? Nie chodzi mi tutaj o wejścia takie jak są w WMM. Po prostu animacje tekstu... Jest taka opcja?
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 01:23   #150
Gesior
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Lokacja: Grodzisk Maz.

Posty: 387
Stan: Na Emeryturze
Imię: Akatedih
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 16/23
Poziom mag.: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawel27pl Pokaż post
Twój poradnik jest świetny daje mu 10/10 ale mam 1 pytanie jak zrobić żeby wycięło postać i było wyrysowane jej kontury np na czerwono z góry thx!!
Na to pytanie nie mam odpowiedzi (jakis .png z konturem i przezroczystym tłem nalozony na ekran, a reszta przezroczysta - duuuzo roboty jak postac zmienia kierunek biegu/outfit, ale jak chcesz film dobry miec to duzo roboty). Wiekszosc czasu zajmuje sie robieniem wlasnego OTS, a montarzem ponad pol roku sie nie zajmowalem.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
Genialnie zrobione 5/5. Mam tylko pytanko czy jest polska wersja Sony Vegas?? może być spolszczenie.
Nie slyszalem o polskiej wersji.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Danekc Pokaż post
Witam wszystkich.Jestem nowy i bardzo zielony,poradnik jest świetny i dał mi wiele,ale mimo wszystko mam kłopot.Materiał zgrany z kamery(sony fx1) odtwarzany w różnych programach ma dobrą jakość ,ale po wgraniu do vegas pro 8 jest zamazany mało ostry.Mam pytanie czy ktoś wie czemu tak jest?
W opcjach poszukaj w pixerRatio w ustawieniach vegas. Moze kamera uzywa innej rozdzialki, niz domyslnie vegas przez co wyglad jest bardzo slaby. np. Winamp na dole pokazuje na dole rozdzielczosc, zobacz jaka ma i taka sama ustaw dla vegas.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez leszczu1112 Pokaż post
Mam problem bo nie wiem o co chodzi. Jak moge uzyskac taki efekt jak jest w tym filmie? Dokladniej 2:09 minuta. ( Chodzi o to ze z boku pojawia sie maly ludek jak go ktos zabil)
http://www.netmovies.pl/mourning-walls-collapse/
Bardzo prosze o wytlumaczenie na forum albo gg: 10137744
W warstwie efektu mozesz ustawic "alpha" przez co efekt moze zaslaniac (100%) lub byc niewidoczny (0%), oprocz tego mozesz uzyc menu Pan/Crop, zeby wyciac kawalek obrazu przez co nie bedzie zaslanial reszty akcji na ekranie. Efekt na tym filmie glownie opiera sie na zgraniu kolorow przez co wklejony ludek wydaje sie dodal dobrze do obrazu.
__________________
Kurs > Sony Vegas 7.0 < napisany przez Gesiora:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=125885
Gesior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 01:25   #151
Gesior
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Lokacja: Grodzisk Maz.

Posty: 387
Stan: Na Emeryturze
Imię: Akatedih
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 16/23
Poziom mag.: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LookamZzaRogu Pokaż post
Heyho.
Mam jedno pytanie (posiadam Sony Vegas 9.0) - czy da się zrobić tak, żeby napisy w filmie/obraz drgał? Tzn trząsł się? xD Czy może są też inne animacje dla tekstu? Nie chodzi mi tutaj o wejścia takie jak są w WMM. Po prostu animacje tekstu... Jest taka opcja?
W menu Pan/Crop (prawy guzik myszki na film) ruszasz film prawo/lewo/gora/dol na osi czasu. Na filmie wyglada jak by sie trzesl.
__________________
Kurs > Sony Vegas 7.0 < napisany przez Gesiora:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=125885
Gesior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2009, 20:02   #152
Punx
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 50
Skille: 75/60
Poziom mag.: 14
Punx ma numer GG 3811831
Domyślny

Możliwości Vegasa doskonale pokazuje ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=f-j6F...eature=related

Przydałoby mi się tu jeszcze parę rzeczy jak np. tak zwany "duch w lustrze" http://www.youtube.com/watch?v=5ddYe...eature=channel , ale i tak dużo się nauczyłem

Ostatnio edytowany przez Punx - 26-02-2009 o 20:10.
Punx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2009, 17:22   #153
Matejccc
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Odpalam Sony Vegas 7.0 i wyskakuje ze mam jakis kod podac co mam zrobic?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2009, 17:09   #154
rapciorek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

witam...mam dosc nietypowa sprawe..otoz ostatnio zaczalem sie bawic programem sony vegas(musze projekt zrobic) i mam ciagle,jeden a ten sam problem,gdy wlaczam program,mam normalny widok,ale zawsze prypadkiem naciskam ten guzik
http://img17.imageshack.us/img17/9431/123ytz.jpg i widok projektu calkiem mi sie zmienia,a nie umie zrobic noralnego widoku,tylko teraz jest jakas miniaturka..jak wrocic do poprzedniego stanu?? pobowalem wszystkiego a jestem amatorem tego programu ;/

chodzi mi o normalny widok projektu np. http://img11.imageshack.us/img11/4070/123bbs.jpg
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2009, 21:23   #155
Siton
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cześć !
Mam pytanie dotyczące SV , a mianowicie mam filmiki z TibiaCam TV i nie wiem jak je wsadzić do SV ktoś mógł mi może pomóc ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2009, 18:31   #156
pawel27pl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 02 2007

Posty: 5
Domyślny Thx!!

Thx za odpowiedz Gesior mam jeszcze jedno pytanie np. film zaczyna sie od wydarzenia A i kończy sie na B czy można to odwrócić i w jaki sposób ??
pawel27pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2009, 14:48   #157
Alexondre
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam!

Mam problem z zapisaniem projektu do formatu .avi. Mianowicie po skonczonym "renderowaniu" i zapisaniu filmiku do formatu.avi mam tylko czarny obraz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2009, 04:03   #158
Gesior
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Lokacja: Grodzisk Maz.

Posty: 387
Stan: Na Emeryturze
Imię: Akatedih
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 16/23
Poziom mag.: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawel27pl Pokaż post
Thx za odpowiedz Gesior mam jeszcze jedno pytanie np. film zaczyna sie od wydarzenia A i kończy sie na B czy można to odwrócić i w jaki sposób ??
CHYYYYBA (od roku sie vegasem nie zajmuje) trzeba przymac CTRL (tak jak przy przyspieszaniu/zwalnianiu filmu) i przeciagnac film 'przez' siebie, czyli przejechac koncem filmu w lewo, zeby przeszlo przez poczatek. Z tego co pamietam wtedy film leci od tylu jesli o to Ci chodzi.
__________________
Kurs > Sony Vegas 7.0 < napisany przez Gesiora:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=125885
Gesior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2009, 11:47   #159
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alexondre Pokaż post
Witam!

Mam problem z zapisaniem projektu do formatu .avi. Mianowicie po skonczonym "renderowaniu" i zapisaniu filmiku do formatu.avi mam tylko czarny obraz
Jakie opcje renderowania ustawiłeś? Jaki kodek?
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-06-2009, 10:14   #160
sarawan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Sony Vegas a YouTube.

Witam.
A ja ma pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy wgrywaniem filmu na YouTube poprzez program z Sony Vegas a przeglądarkę www?
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 2 (zarejestrowanych: 0, gości: 2)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.


Powered by vBulletin 3