Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-01-2008, 15:20   #61
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Tak tak nauczyciele mają wolne 2 meisiące w wakacje plus ferie i inne swięta, pracują od 5 do 7 amx 8 godzin a większość z nich poda temat i każe uczniom pisać notatki na tablicy a sama z pizdą siedzi i nic nie robi, i za to kase zgarnia. (jedna z moich nauczycielek) ale takich jest więcej napewno.
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-01-2008, 15:31   #62
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
A gdyby tak obniżyć pensje posłów o te 30-40% to wyszło by że kraj jest 'jakiś' grosz do przodu.
biorac pod uwage ze diety poselskie sa na poziomie 10k +- 2k to oszczedzisz na tym ze 2 miliony czyli mniej niz kasa ktora przeplywa przez 1 szpital.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 16:00   #63
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Protest dotyczy nauczania publicznego. Jak ktos sobie dorabia, to inna kwestia. Chodzi tu o zarobki nauczycieli i lekarzy w placowkach PUBLICZNYCH. Lekarz wcale dluzej sie nie uczy, a zarabia o wiele wiecej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Wiesz, moja ciotka była nauczycielką z LO wieczorowym a zarazem wicedyrektorką i zarabiała 3-3,5 tysiąca, więc to, że Twoja mama tyle zarabia nie znaczy, że wszystkie nauczycielki.
Prywatna szkoła i stanowisko wicedyrektora...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Tak tak nauczyciele mają wolne 2 meisiące w wakacje plus ferie i inne swięta, pracują od 5 do 7 amx 8 godzin a większość z nich poda temat i każe uczniom pisać notatki na tablicy a sama z pizdą siedzi i nic nie robi, i za to kase zgarnia. (jedna z moich nauczycielek) ale takich jest więcej napewno.
Wyp...dalaj stad -,-
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej

Ostatnio edytowany przez Pramus - 27-01-2008 o 16:02.
Pramus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 16:50   #64
Rincewind
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2004
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 203
Domyślny

Zrozum, ze lekarze zarabiaja wiecej bo pracuja na 2-3 etaty+dyzury. Pensja lekarza specjalisty w szpitalu jest nizsza niz 2k. Zauwaz tez, ze lekarzy specjalistow 1-go stopnia naprawde malo pracuje w szpitalach. Wiekszosc ma specjalizacje 2-go stopnia i doktoraty a nauczyciele w jakis 80% albo i wiecej maja tylko magisterke

Ostatnio edytowany przez Rincewind - 27-01-2008 o 16:55.
Rincewind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 17:15   #65
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Oto lista płac opublikowana przez "Politykę":


1900 zł.- lekarz w trakcie specjalizacji w szpitalu wojewódzkim na Podlasiu (z dyżurami).

1900 zł.- lekarz z II stopniem specjalizacji w stołecznym szpitalu (48
godzin tygodniowo).

2233 zł.- lekarz z I stopniem specjalizacji na oddziale wewnętrznym w woj. Lubelskim (pensja zasadnicza 1925 zł. + dodatek za wysługę lat

308 zł.), dodatkowym źródłem dochodu jest praca w pogotowiu 2 dni w tygodniu (stawka 26 zł. za godzinę).

2400 zł.- lekarz kończący specjalizację z chirurgii w dużym mieście wojewódzkim (9 lat stażu pracy).

2650-7940 zł.- wysokość pensji lekarza specjalisty zatrudnionego w ZUS.

2923 zł.- pediatra w przychodni rodzinnej

3000 zł.- lekarz rodzinny, właścicielka NZOZ w woj. Lubelskim.

3500 zł.- lekarz ginekolog z Podkarpacia, 15 lat pracy, własna praktyka.

4500 zł.- lekarz z II st. specjalizacji z lubelskiego szpiatala (pensja zasadnicza 3 tys. zł.+ dodatek za wysługę 600 zł.+ dodatek funkcyjny

900 zł.), brak dodatkowych źródeł dochodu.

5611 zł.- lekarz urolog z II stopniem specjalizacji w woj. lubelskim (pensja zasadnicza 3011 zł., dodatek funkcyjny 800 zł., za wysługę lat

600 zł., dodatkowe źródła dochodu: praca w dwóch gabinetach, w jednym przyjmuje średnio 7 pacjentów tygodniowo, w drugim 20, z każdego dochód ok. 600 zł. miesięcznie).

6600 zł.- lekarz internista z 11-letnim stażem (pensja w klinice w dużym mieście 3 tys. zł., ułamek etatu szpitalnego z dyżurami 1600 zł., praktyka prywatna 2 tys. zł.).

7000 zł.- doświadczony lekarz rodzinny z Podlasia, ma pod opieką 3 tys. pacjentów, przyjmuje od pon. do pt. i w jedną sobotę w miesiącu, sam opłaca ZUS i inne składki.

11 200 zł.- dr hab. dwóch specjalności medycznych, jako dyrektor dużego szpitala w centralnej Polsce zarobił w 2006 r. ponad 134 tys. zł., jako wykładowca uczelni ponad 23 tys. zł., z innych źródeł ok. 6 tys. zł.

12 800 zł.- lekarz chorób wewnętrznych z 18- letnim stażem w dużej klinice + pensja z uczelni 4500 zł., w instytucie naukowo- medycznym 3800zł., za konsultacje medyczne dla firmy ubezpieczeniowej 4500 zł.

13 194 zł.- prof. dr. hab. chorób wewnętrznych i gastroenterologii, jako kierownik kliniki szpitala uniwersyteckiego zarobił w 2006 r. 130 600 zł., inne dochody to: działalność gospodarcza- 12 300 zł., prywatny gabinet- 10 400 zł., umowy o dzieło- 3600 zł., prawa autorskie- 1420 zł.)


Niech ktoś powie, że lekarze zarabiają mało, to zaśmieję mu się w twarz.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 17:24   #66
Davido16
Użytkownik Forum
 
Davido16's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 29

Posty: 568
Stan: Na Emeryturze
Davido16 ma numer GG 6040279 Davido16 ma login Tlenu davido16@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez marla666 Pokaż post
Oto lista płac opublikowana przez "Politykę":


1900 zł.- lekarz w trakcie specjalizacji w szpitalu wojewódzkim na Podlasiu (z dyżurami).

1900 zł.- lekarz z II stopniem specjalizacji w stołecznym szpitalu (48
godzin tygodniowo).

2233 zł.- lekarz z I stopniem specjalizacji na oddziale wewnętrznym w woj. Lubelskim (pensja zasadnicza 1925 zł. + dodatek za wysługę lat

308 zł.), dodatkowym źródłem dochodu jest praca w pogotowiu 2 dni w tygodniu (stawka 26 zł. za godzinę).

2400 zł.- lekarz kończący specjalizację z chirurgii w dużym mieście wojewódzkim (9 lat stażu pracy).

2650-7940 zł.- wysokość pensji lekarza specjalisty zatrudnionego w ZUS.

2923 zł.- pediatra w przychodni rodzinnej

3000 zł.- lekarz rodzinny, właścicielka NZOZ w woj. Lubelskim.

3500 zł.- lekarz ginekolog z Podkarpacia, 15 lat pracy, własna praktyka.

4500 zł.- lekarz z II st. specjalizacji z lubelskiego szpiatala (pensja zasadnicza 3 tys. zł.+ dodatek za wysługę 600 zł.+ dodatek funkcyjny

900 zł.), brak dodatkowych źródeł dochodu.

5611 zł.- lekarz urolog z II stopniem specjalizacji w woj. lubelskim (pensja zasadnicza 3011 zł., dodatek funkcyjny 800 zł., za wysługę lat

600 zł., dodatkowe źródła dochodu: praca w dwóch gabinetach, w jednym przyjmuje średnio 7 pacjentów tygodniowo, w drugim 20, z każdego dochód ok. 600 zł. miesięcznie).

6600 zł.- lekarz internista z 11-letnim stażem (pensja w klinice w dużym mieście 3 tys. zł., ułamek etatu szpitalnego z dyżurami 1600 zł., praktyka prywatna 2 tys. zł.).

7000 zł.- doświadczony lekarz rodzinny z Podlasia, ma pod opieką 3 tys. pacjentów, przyjmuje od pon. do pt. i w jedną sobotę w miesiącu, sam opłaca ZUS i inne składki.

11 200 zł.- dr hab. dwóch specjalności medycznych, jako dyrektor dużego szpitala w centralnej Polsce zarobił w 2006 r. ponad 134 tys. zł., jako wykładowca uczelni ponad 23 tys. zł., z innych źródeł ok. 6 tys. zł.

12 800 zł.- lekarz chorób wewnętrznych z 18- letnim stażem w dużej klinice + pensja z uczelni 4500 zł., w instytucie naukowo- medycznym 3800zł., za konsultacje medyczne dla firmy ubezpieczeniowej 4500 zł.

13 194 zł.- prof. dr. hab. chorób wewnętrznych i gastroenterologii, jako kierownik kliniki szpitala uniwersyteckiego zarobił w 2006 r. 130 600 zł., inne dochody to: działalność gospodarcza- 12 300 zł., prywatny gabinet- 10 400 zł., umowy o dzieło- 3600 zł., prawa autorskie- 1420 zł.)


Niech ktoś powie, że lekarze zarabiają mało, to zaśmieję mu się w twarz.
To mnie utwierdza w przekonaniu, że chcę być pediatrą w przyszłości oO
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich
P.S. Bardzo ładne piszę opowieści i ładnie maluję.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ten_Obok
Osobiście myślę że Tibia traci swój urok. Jak grałem rok temu w listopadzie to aż mi stawał. Teraz jakoś mniej ;/
Davido16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 17:29   #67
Rincewind
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2004
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 203
Domyślny

A mnie to utwierdza w przekonaniu, ze "Polityka" nie wie co pisze bo lekarz urolog z II stopniem specjalizacji w Lublinie nie zarabia 5k i ja to wiem z pierwszej reki a nie z gazety.
Rincewind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 17:34   #68
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
biorac pod uwage ze diety poselskie sa na poziomie 10k +- 2k to oszczedzisz na tym ze 2 miliony czyli mniej niz kasa ktora przeplywa przez 1 szpital.
Chodziło mi o wieczne narzekanie iż brakuje kasy. To był tylko przykład. zlikwidować zbędne ministerstwa i były by kolejnych 4-6 milionów. Pokombinować jeszcze a mielibyśmy następną kase. Także nieopłaca się wieszać psów na nauczycielach że strajkują (dla większości niepotrzebnie, choć niema się co oszukiwać - prosze zobaczyć na to forum) tylko na rządzie bo to ich wina : )

Cytuj:
To mnie utwierdza w przekonaniu, że chcę być pediatrą w przyszłości oO
Nic bardziej pożądnego, dotykać chore dzieci xd A potem za pedofilie sie siedzi

Ostatnio edytowany przez Voon - 27-01-2008 o 17:40. Powód: AaA to niemożliwe...
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 17:51   #69
Rincewind
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2004
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 203
Domyślny

No ja nie wiem czy dla wiekszosci niepotrzebnie. Faktem jest, ze nauczyciele zarabiaja za malo i duzo osob sie z tym zgadza, tylko jak to sie mowi "male psy najglosniej szczekaja", chodza takie dzieciaki sfrustrowane, bo jedynke dostaly i wypisuja glupoty.
Rincewind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 18:04   #70
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Jedynke nie jedynke ale do szkoły nie chce się chodzić. Jeśli jest protest - brak zajęć w szkole - brak nauki i całodzienne ciupanie przy kompie. Ot tok myślenia 70% tego forum. A i większość w tym temacie osób mówi że protest jest niepotrzebnie bo to szkoła państwowa i tyle. I gdzie tu opozycja?
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 18:41   #71
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Niech ktoś powie, że lekarze zarabiają mało, to zaśmieję mu się w twarz.
Lekarze zarabiają mało.

Cytuj:
No ja nie wiem czy dla wiekszosci niepotrzebnie. Faktem jest, ze nauczyciele zarabiaja za malo i duzo osob sie z tym zgadza, tylko jak to sie mowi "male psy najglosniej szczekaja", chodza takie dzieciaki sfrustrowane, bo jedynke dostaly i wypisuja glupoty.
tru tru

Cytuj:
A i większość w tym temacie osób mówi że protest jest niepotrzebnie bo to szkoła państwowa i tyle. I gdzie tu opozycja?
No to pitolą farmazony i tyle.
Jak dla mnie ci wszyscy ludzie nie potrafią zrozumieć jednego - chcą zarabiać więcej i by żyło się lepiej. A tego się nie da naraz zrobić. Albo budżet przeznacza się na rozwój i to umożliwia większe podwyżki w przyszłości, albo na podwyżki i stoimy w miejscu lub nieznacznie idziemy do przodu/cofamy się.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 20:05   #72
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
A gdyby tak obniżyć pensje posłów o te 30-40% to wyszło by że kraj jest 'jakiś' grosz do przodu. Ale z drugiej strony bawić się w robin hooda? Zabiore bogatym dam biednym - teraz bogaci są biedni a biedni bogaci. Ni jak nie idzie tego pogodzić. Jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie dochodów państwa. Ewentualnie można zrobić datki na szkolnictwo.
Najlepszym rozwiazaniem jest prywatyzacja W gruncie rzeczy panstwowa powinna pozostac tylko armia, sadownictwo, no i wladza (najlepiej dyktator).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pramus
Wyp...dalaj stad -,-
Prawda boli, co? Prawda jest taka, ze jesli nauczyciel pracuje dodatkowo, by wyrabiac tyle godzin, co przecietny pracownik to zarabia dobrze. Moja nauczycielka angielskiego z gimnazjum, gdy mnie uczyla miala ~23 lata i sama mowila, ze zarabia dobrze, bo pracuje duzo (w 2 szkolach + w szkole jezykowej).
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 20:35   #73
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Lekarze zarabiają mało.
Argument? Większość lekarzy pracuje na dwóch etatach, w państwowym szpitalu i w prywatnym gabinecie. Stać ich na wakacje za granicą, auto i dom. Gdyby zarabiali mało, nie stać by ich było na to.

@Rincewind
Źródłem tego tekstu jest artykuł zamieszczony w piśmie medycznym "Puls Medyczny".
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 21:00   #74
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

Dyrektor technikum gastronomicznego w b-stoku zarabio 450zl wiecej od zwyklego nauczyciela(chodzi o tyle co nauczyciel zarabia od panstwa bez zadnych dodatkow i 2 etetow). Gdzie on ma najwiecej roboty(sa to 3 technika + 2 zawodowki) ma full pracy na caly dzien i moze jedynie pomazyc o pracy na 2 etacie. Cale wakacje i ferie siedzi w pracy i nic nie robi jak zalatwia rachunki, wynajmuje sale, przyjmuje nowych ucznow itd. A moja nauczycielka angielskiego uczy w 2 szkolach(tutaj w technikum oraz gdzies w liceum) + w 2 szkolach jezykowych i dalej spedza mniej czasu w pracy niz dyrektor a zarabia okolo 7000 miesiecznie, a na dodatek kocha swoją robote czyli praca z mlodzieza z jezykiem angielskim. I powiedzcie mi czy to jest sprawiedliwe. Nauczyciele moga zarabiac tyle co lekarze tylko trzeba umiec to sobie zalatwic. lekarz zalatwil sobie prace w panstwowym szpitalu, oraz w prywatnej przychodni/gabinecie i dodatkowo wyklada na uniwerku to i zarabia, a jak glupi nauczyciel siedzi tylko na panstwowym garnuszku i placze ze mu malo to tylko i wylacznie jego wina.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.

Ostatnio edytowany przez kołbaś - 27-01-2008 o 21:02.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 22:34   #75
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Argument? Większość lekarzy pracuje na dwóch etatach, w państwowym szpitalu i w prywatnym gabinecie. Stać ich na wakacje za granicą, auto i dom. Gdyby zarabiali mało, nie stać by ich było na to.
Przeciętny tłumacz pracuje w firmie i zarabia kilkanaście tysiecy miesięcznie. im szersza oferta tym lepiej.
Tłumacz przysięgły z j. angielskiego dostaje po kilka tysięcy za dokument - wprawdzie musi się uczyć z 10-15 lat, ale jest.
Tłumacz (nie przysięgły) języka japońskiego za ok. 3-5 lat nauki (zależy jak szybko chce się uczyć) dostaje więcej (niż jego np. angielski odpowiednik) . LG ostatnio szukało takowego na posadę za 12 kafelków. Prowadząc własną firmę można wyciągnąć więcej kasy, bo wtedy nie jest się ograniczonym do jednej firmy, a w tym biznesie często firmy zlecają takie rzeczy "ludziom z zewnątrz".

@Kołbaś:
Sporo masz racji, ale weź pod uwagę, że żyjemy w Polsce. Masa ludzi marzy o magicznej zasadzie "Czy się robi, czy się leży tysiąc sześćset <czy ile tam> się należy"
Więc sie obijają. Inni zarabiają więcej to ci uznają, że lepiej zarobić więcej.
Oczywiście jest sporo przypadków jak te opisane przez wielu userów, co pokazuje że sporo rzeczy w pracy w placówkach państwowych jest do zmiany.
No, w końcu prawda jak zwykle stoi po środku.
No i do tego dochodzi to co pisałem już wcześniej
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eerion
Jak dla mnie ci wszyscy ludzie nie potrafią zrozumieć jednego - chcą zarabiać więcej i by żyło się lepiej. A tego się nie da naraz zrobić. Albo budżet przeznacza się na rozwój i to umożliwia większe podwyżki w przyszłości, albo na podwyżki i stoimy w miejscu lub nieznacznie idziemy do przodu/cofamy się.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.

Ostatnio edytowany przez eerion - 27-01-2008 o 22:45.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2008, 22:51   #76
Vekegi
Użytkownik Forum
 
Vekegi's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2004
Lokacja: Bełchatów/"...W państwie pełnym nienawiści..."
Wiek: 32

Posty: 716
Stan: Niegrający
Świat: Kyra
Domyślny

Nauczyciele - kasa za nauczanie w szkołach, korepetycje.
Lekarze - a więc lekarze gadają o słabych pensjach w szpitalach, no, ale jeśli lekarz dobry jest, to ma nawet z 3 gabinety prywatne (Jak mój ortopeda - powiedzmy ma po 10 umówionych gości po 100 zł za wizytę).

A jak mam popierać protesty, to pielęgniarkom należy się więcej (nie, moja mama nie jest pielęgniarką, po prostu takie jest moje zdanie).
__________________
Łza na ślipiach, nie przerwie niczego i tak 247
Nad czaszkami groźby, być złym czy dobrym?
Zero pytań, wątpisz ? Strach tonie w liczbach
One odbite w źrenicach, a świat upadły w mitach
Zamiast powstać w krytykach czynów,
kreuje co dnia lepszych skurwysynów
Od siebie minimum by z dumą się nie rozstać 2005
Realia Made in Polska
Vekegi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2008, 01:47   #77
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

A moje zdanie jest takie, że biedne państwo jakim jest Polska nie jest w stanie być opiekuńcze i zawsze ktoś będzie poszkodowany.
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2008, 07:02   #78
raf420
Użytkownik Forum
 
raf420's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2007

Posty: 134
Gildia: tez brak
Świat: i znowu
Domyślny

Zaważając na to, że musieli skończyć płatne studia, mieć dość dobry wynik w szkołach, urzerać sie z gównarżerią, niszczyć sobie w szkołach psychikę (tak to jest poważne), zapierda**ać na jakieś spotkania i pracować w nadgodzinach (sprawdzanie sprawdzianów, robienie planu zajęć itp) to nauczycielom musimy dać trochę więcej tego grosza. xd

Oczywiście każdy nauczyciel pracuję inaczej, ale na serio są tacy, którzy pracują 2x więcej niż zarobią.

""Spider-Najlepszym rozwiazaniem jest prywatyzacja W gruncie rzeczy panstwowa powinna pozostac tylko armia, sadownictwo, no i wladza (najlepiej dyktator).""

Nie byłoby to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ znając naszą Polskę nauczyciele (i inni) dostawaliby tyle samo, a cena za "zycie" byłaby o wiele większa. (pożylibyśmy tak pewnie 10 lat aż rząd ruszy tłustym łbem)
raf420 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2008, 09:06   #79
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Najlepszym rozwiazaniem jest prywatyzacja
Jeno nie pomyślałeś że jeśli to zbytnio nic nie da (jest taka moliwość) to wtedy nie będzie ani pieniędzy ani usług. Istnieje jeszcze wyjście że wszystko opanuje jedna firma i będziemy mieli monopol i to oni stawki będą dyktować.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2008, 12:02   #80
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Nie rozumiem, dlaczego wielu uzytkownikow pisze "lekarze zarabiaja duzo, przeciez maja 3 prywatne gabinety i zarabiaja 5 tysiecy!". Protest ma na celu podwyzke, aby lekarz zarabial na normalnym, europejskim poziomie przy jednej pracy, a nie przy 3. Policzcie sobie, ile lekarz pracuje przy tych 3 posadach, czy ma czas dla siebie i rodziny (przypominam, ze ciagle musi uzupelniac wiedze). Dlaczego gornikom albo nauczycielom mozna dac podwyzke? Przeciez analogicznie do lekarzy mozemy im powiedziec, zeby dawali dodatkowe korepetycje/zatrudnili sie w kopalni na kolejna zmiane....

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
no i wladza (najlepiej dyktator).
Pojedz na Kube, tam przeciez sam miod i orzeszki... ~~
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 28-01-2008 o 12:03.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:14.


Powered by vBulletin 3