Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-10-2009, 16:38   #181
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

sam jesteś edytowany klient tibii... Każdy może stworzyć sobie równie podbny interfejs od podstaw. K-z (twórca zeze) tak się składa pracował przy phobosie, i na podstawie kodu z tej gry, która i tak pozostaje offline, opracował Zezenie. ZOnline w przeciwienstwie do Phobosa stale się rozwija, i w nabliższej przyszłości czeka ją update, który zrewolucjonizuje tą grę.
Res Khmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-10-2009, 18:09   #182
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

To ciekawe, że autor "inspirował się" tibią... Zresztą, tu WSZYSTKO wygląda identycznie, jedynie tekstury zostały lekko zmodyfikowane. Widziałeś RP-Online? To jest gra tworzona na podstawie tibii.



Chyba widać różnicę pomiędzy projektem napisanym od zera, ale na podstawie tibii, a tibią ze zmienionymi teksturami i nazwami klas? :)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:04   #183
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
a tibią ze zmienionymi teksturami i nazwami klas?
nie wspominając o całkowicie innej mechanice. wejdziesz, posmakujesz, zauważysz kolosalną różnicę.
Res Khmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:13   #184
yokamiza
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2009

Posty: 27
Domyślny

widzę, że ktoś gra w tą gierkę jeszcze
może ja do niej powrócę jeszcze jak wyjdzie te update
yokamiza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:19   #185
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Cipsoft zniszczy tą grę, gdy tylko się o niej zrobi głośno. Trzeba walczyć z plagiatem.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:44   #186
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Res Khmer Pokaż post
nie wspominając o całkowicie innej mechanice. wejdziesz, posmakujesz, zauważysz kolosalną różnicę.
Nie mam zamiaru grać w takie niszowe, niskobudżetowe i najniższe gatunkowo gry jak tibia czy zezenia :) To jest OTS i mojego zdania nie zmienisz :*

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcan Pokaż post
Cipsoft zniszczy tą grę, gdy tylko się o niej zrobi głośno. Trzeba walczyć z plagiatem.
Agree.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:51   #187
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Ee, sry, ale tak wygląda ta zezenia?! Lol, to jest edytowany klient tibii...
serjo ? Teraz już wiem czemu są podobne
Liper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 19:52   #188
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
To jest OTS i mojego zdania nie zmienisz :*
OTS -
Kod:
Wykorzystują one lukę prawną, związaną jeszcze z wersją niekomercyjną Tibii.
gdzie zatem zezenia wykorzystuje lukę prawną?

Kod:
Same serwery są legalne, lecz używanie oficjalnego klienta Tibii do grania na nich nie jest zgodne z prawem, ze względu na warunki licencyjne gry.
Całkowicie inny klient, nie potrzeba instalowac zadnej z dystrybucji CipSoftu, tak więc nazywanie Zezeni OTSem jest nieadekwatne do zaistniałej sytuacji.

Ponadto zauważ, że gdy Tibia powstawała to garściami czerpała z innych gier (czytaj Ultima Online).

Ostatnio edytowany przez Res Khmer - 21-10-2009 o 19:58.
Res Khmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 20:00   #189
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

LOL TO PRZECIEŻ JEST TIBIA!! tylko zrobiona inaczej z innymi grafikami i pierdutami HAHAHAHAHAHA

weźcie, toż to gorsza kopa od otsa, postawionego przez dziecko co nawet czytać nie potrafi. I jescze ta nazwa 'Zezenia' loolololool . :

Mam nadzieję, że twórca tej gry zostanie oddany na watanagashi. I żeby się w połowie egzekucji maszyna do wyciągania jelit zacięła.


Moim zdaniem granie w to powoduje raka. (ewentualnie katar)


Poważnie, zasada na jakiej opiera się grafika tej gry jest identyczna w 100% jak w tibii. I nie mówcie mi tutaj, że tibia i my fantasy mają taką samą gfx, bo zaraz pewnie podasz jakiś przykład 2d mmoerpega i będziesz się tym zasłaniał, jak gwałcony dzieciak kawałkiem deski klozetowej.

Ostatnio edytowany przez __HAPPY_SVEN__ - 21-10-2009 o 20:02.
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2009, 20:20   #190
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Res Khmer Pokaż post
Całkowicie inny klient, nie potrzeba instalowac zadnej z dystrybucji CipSoftu, tak więc nazywanie Zezeni OTSem jest nieadekwatne do zaistniałej sytuacji.
Tibia to freeware - a więc ściągając ją, mamy licencje na korzystanie z niej. Nie na przerabianie. Twórca zezenii złamał prawo.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Res Khmer Pokaż post
Ponadto zauważ, że gdy Tibia powstawała to garściami czerpała z innych gier (czytaj Ultima Online).
Czerpanie inspiracji z innych gier to zupełnie co innego, jak przerabianie już istniejącej, wydawanie tego pod inną nazwą (beznadziejną i kompletnie nie zachęcającą, chciałem dodać) i twierdzenie, że zrobiło się to samodzielnie, od początku. Żal kropka pe-el, a Cipsoft jak się "zczai", poda twórcę zezenii do sądu. Pozdro, wasze granie w zezenie przypomina mi granie na privach WoWa - i tak postacie, nad którymi się męczycie, zostaną zapomniane, wywalone itd poprzez wyłączenie serwerów.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2009, 00:36   #191
R.R.
Użytkownik Forum
 
R.R.'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: God Wars Dungeon
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
R.R. ma numer GG 7838431
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Tibia to freeware - a więc ściągając ją, mamy licencje na korzystanie z niej. Nie na przerabianie. Twórca zezenii złamał prawo.
Sorry man, ale Zezenia może być co najwyżej kopią Phobosa, gdyż na jego kodzie bazuje, więc przestań srać o tym przerabianiu Tibii.

Cytuj:
Pozdro, wasze granie w zezenie przypomina mi granie na privach WoWa - i tak postacie, nad którymi się męczycie, zostaną zapomniane, wywalone itd poprzez wyłączenie serwerów.
Nie no, zabłysnąłeś. Porównać grę 2D z 3D. Poza tym jakie męczarnie- w WoWie na globalu 80lev wbija się jakieś 2tyg, a na privie to kwestia kilku dni.

I wyprzedzę twoją wypowiedź- nie gram w Tibię ani ZO, ponieważ T&ZO<WoW.
__________________

Ostatnio edytowany przez R.R. - 22-10-2009 o 00:41.
R.R. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2009, 15:35   #192
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post
Nie no, zabłysnąłeś. Porównać grę 2D z 3D.
Porównać?! Lol, a gdzie ja tu coś porównałem? Powiedziałem, że wasze granie w zezenie PRZYPOMINA MI granie w WoW na privach. Chodzi o to, że i tak serwery kiedyś zamkną i wszystko pójdzie się... łaskotać. Mam ci to narysować? :)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post
w WoWie na globalu 80lev wbija się jakieś 2tyg
Nolife detected, wiesz chociaż co oznacza słowo 'kumpel'? Nie, nie chodzi o 'friend online'. Kumpel :)

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 22-10-2009 o 15:37.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2009, 15:55   #193
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

Nolife detected, wiesz chociaż co oznacza słowo 'kumpel'? Nie, nie chodzi o 'friend online'. Kumpel [/quote]

"Po co mi koledzy w szkole, same książkowe mole."



@Wszyscy broniący Rzeźni [zezeni lol]
TU NIE CHODZI O TO NA JAKIM KODZIE BAZUJE GRA! CHODZI O EFEKT! A jest on identyczny (chociaż bardziej kiczowaty) jak w tipii (nie chodzi mi o dom indianina )
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2009, 17:51   #194
R.R.
Użytkownik Forum
 
R.R.'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: God Wars Dungeon
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
R.R. ma numer GG 7838431
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Porównać?! Lol, a gdzie ja tu coś porównałem? Powiedziałem, że wasze granie w zezenie PRZYPOMINA MI granie w WoW na privach. Chodzi o to, że i tak serwery kiedyś zamkną i wszystko pójdzie się... łaskotać. Mam ci to narysować?
Globalne serwery gier też kiedyś upadną. Poza tym na privach gra się dla przyjemności i czystej rozrywki, a nie z przymusu, więc Twoje stwierdzenie 'nad którymi się męczycie' jest błędne. Ofc można mówić o ludziach uzależnionych, którzy płaczą na widok dc czy wiadomości o zamknięciu serwera i wbijają levele miesiącami z braku znajomości gry, ale ich w to nie mieszajmy. (:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Nolife detected, wiesz chociaż co oznacza słowo 'kumpel'? Nie, nie chodzi o 'friend online'. Kumpel
Haha, fail. Stwierdziłem ogólny fakt, w tym zdaniu nie ma nawet 'ja' w domyśle. W ogóle to co Cię obchodzi czyjeś życie prywatne? Książkę piszesz?

Cytuj:
CHODZI O EFEKT! A jest on identyczny (chociaż bardziej kiczowaty) jak w tipii (nie chodzi mi o dom indianina )
Inne gry(odchodząc od Zezenii) też są podobne do siebie. Przykładowo te wszystkie animeshity typu Silkroad, Metin, Knights Online i inne. Podobne, a jednak się różnią.
__________________

Ostatnio edytowany przez R.R. - 22-10-2009 o 17:53.
R.R. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2009, 20:06   #195
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post
Inne gry(odchodząc od Zezenii) też są podobne do siebie. Przykładowo te wszystkie animeshity typu Silkroad, Metin, Knights Online i inne. Podobne, a jednak się różnią.
Tak, ale te gry nie są AŻ TAK podobne jak zezenia z Tibią. W zezenii nawet taki sam podgląd mapy jak w tibii jest, nie wspominając o eq. Pare slotów więcej to nie jest duża różnica, to jest wręcz bezczelny plagiat.
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2009, 23:35   #196
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post

Inne gry(odchodząc od Zezenii) też są podobne do siebie. Przykładowo te wszystkie animeshity typu Silkroad, Metin, Knights Online i inne. Podobne, a jednak się różnią.

@offtopic
kocham wchodzić na tibie.pl do działu Rpg zawsze można się pośmiać

a co do ciebie stary przegiąłeś jak można Metina porównywać do Silkroad i Knight online lub mówić że jest podobne LOL Metin w porównaniu z tymi grami co podałeś to jakby nazwać to hmm :> Metin Alpha version 1 ( jeżeli wiesz ocb )

a co do zezeni jedni grają w to bo mają nadzieje że stanie się tak popularna jak tibia i nie zepsują ją updatami jak w tibi a jednym po prostu się podoba :> inny klimacik nic dodać nic ująć w sumie grałem w to do 25 lvl można pograć wszystko zależy od gustu a ja gustuje w grach 2d więc każdego mmorpg 2d sprawdzam


@up
a co do ciebie że mówicie że to plagiat co prawda to prawda ale kod i inne pierdoły wszystko sami robili więc nie można się do nich dopier!! mogli to nawet nazwać Ibia lub Dibia nie ważne nie mogą się doczepić do niczego

Ktoś wcześniej pisał że jakby tibia podała ich do sądu to by dostali po dupie , wybacz ale się mylisz nie mogą się do niczego doczepić , to nie jest takie proste na jakie wygląda , gry mmorpg rządzą się własnym prawem...
Diablo II mogło by się doczepić do tibi że robili update według ich Aktów na to samo wychodzi bezpodstawne oskarżenie


@edit

wiesz mogli by się doczepić do tego ja tu widzę połączenie tibi i Ultimy online
http://www.daimonin.org/

ale i tak nic zrobić nie mogą jeżeli pisze Free to Play jeżeli by zrobili z tego płatną grę wszystko jest możliwe


NO BEZ PRZESADY ŻEBYM WSZYSTKICH ZAGIĄŁ :>LoL

Ostatnio edytowany przez Marchewki - 24-10-2009 o 17:55.
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2009, 19:31   #197
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
@up
a co do ciebie że mówicie że to plagiat co prawda to prawda ale kod i inne pierdoły wszystko sami robili więc nie można się do nich dopier!!
Można , tak samo było w przypadku gry Limbo of the lost soul , niby kod inny ale sciagneli grafe z innych gier. ;> m.in z obliviona , rtcw
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2009, 19:11   #198
Kodzak19
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 10 2009
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Sprzedam postac na zezeni za real kase jesli ktos jest chetny pisac na gg:8333984
Kodzak19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2009, 21:25   #199
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Oczko

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marchewki Pokaż post
@offtopic
kocham wchodzić na tibie.pl do działu Rpg zawsze można się pośmiać

a co do ciebie stary przegiąłeś jak można Metina porównywać do Silkroad i Knight online lub mówić że jest podobne LOL Metin w porównaniu z tymi grami co podałeś to jakby nazwać to hmm :> Metin Alpha version 1 ( jeżeli wiesz ocb )

a co do zezeni jedni grają w to bo mają nadzieje że stanie się tak popularna jak tibia i nie zepsują ją updatami jak w tibi a jednym po prostu się podoba :> inny klimacik nic dodać nic ująć w sumie grałem w to do 25 lvl można pograć wszystko zależy od gustu a ja gustuje w grach 2d więc każdego mmorpg 2d sprawdzam


@up
a co do ciebie że mówicie że to plagiat co prawda to prawda ale kod i inne pierdoły wszystko sami robili więc nie można się do nich dopier!! mogli to nawet nazwać Ibia lub Dibia nie ważne nie mogą się doczepić do niczego

Ktoś wcześniej pisał że jakby tibia podała ich do sądu to by dostali po dupie , wybacz ale się mylisz nie mogą się do niczego doczepić , to nie jest takie proste na jakie wygląda , gry mmorpg rządzą się własnym prawem...
Diablo II mogło by się doczepić do tibi że robili update według ich Aktów na to samo wychodzi bezpodstawne oskarżenie


@edit

wiesz mogli by się doczepić do tego ja tu widzę połączenie tibi i Ultimy online
http://www.daimonin.org/

ale i tak nic zrobić nie mogą jeżeli pisze Free to Play jeżeli by zrobili z tego płatną grę wszystko jest możliwe


NO BEZ PRZESADY ŻEBYM WSZYSTKICH ZAGIĄŁ :>LoL
Jesteś zaślepiony obiektywizmem. Zezenia przestanie istnieć zanim Marcin Dragon Wielki wbije jako pierwszy gracz 300lvl.



Poważnie, tam nawet wooden shield tak samo jak w Tipi wygląda


twórca tej gry zrobił sobie jajca i za 2 dni wszystko sam delejtnie HŁEHŁEHEHLEH
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2009, 22:51   #200
Toiatenab
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 11 2009

Posty: 6
Domyślny

Na razie jedyną wadą gry jest to, że nie można w nią grać.

O KURWA
Toiatenab jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:51.


Powered by vBulletin 3