Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-04-2005, 00:57   #41
Filthy
Zbanowany
 
Filthy's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Lokacja: Sanok

Posty: 455
Imię: Sephiroth
Gildia: SOLDIER
Świat: Promised Land
Wyślij wiadomość przez ICQ do Filthy Filthy ma numer GG 2652863
Domyślny

Schodzimy do ratów. Bierzemy ciala i sprzedajemy je az do osiagniecia 20 gp. wtedy kupujemy line. z lina idziemy naokolo (nie przez most, bo tam jest bramka lvlowa od 2), zeby sie dostac na 1 lvlu do chain armor quest i jak bedziemy mieli szczescie to beda drzwi otwarte, a jak nie to na pacc area poszukac small axe. nastepnie idziemy po carlin sworda i wedke. wracajac do miasta wpadamy na wasp tower po honey flower. I zaczynamy expic na czym nam sie zywnie podoba. odradzam tylko solowac spearmany nizej niz 4 lvl. nie wspominajac o minoskach. reszte potworów spokojnie tępimy z eq: carlin sword, chain armor, studded legs, legion helmet (quest przy bear room) i jakas tarcza (najlepiej copper)
A teraz hit sezonu: jak juz zarobimy na druga line, to robimy nowa postac, dajemy jej line, lopate i scythe. nastepnie udajemy sie do copper shield quest nie zatrzymujac sie przy ogniach. w ostatnich chwilach zycia wkladamy copper shield do reki, i z odrobina szczescia po smierci nam nie wypada i cieszymy sie z najlepszej tarczy na rooku.
Filthy jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-05-2005, 09:03   #42
pawepek
Użytkownik Forum
 
pawepek's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 395
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
pawepek ma numer GG 6976708 Send a message via Skype™ to pawepek
Domyślny ;)

Na swiatach gdzie na rooku nie ma ludzi od cholery to tak: na ratach 1 lvl robie, a potem to łaze na wszystko co sie da: skieletony, pajaki (poison tez) weze, beary, orci itd)

a na śwaiatch gdzie ejst duuuuuuuuuuuuuuuzo ludzi na rooku to ni ma zadnej taktyki... tam wlasciwie sie nie da expic... (zwykle wychodze z rooka w 4 h a na rooku pelnym ludzi to w 4 h zrobilem tylko jeden lvl...)
__________________
-> regulamin
pawepek jest offline  
stary 27-05-2005, 07:47   #43
Fast'Gex
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 05 2005

Posty: 5
Domyślny

Byl juz taki temat...No ale nie ch bedzie:
Jak masz pacca :spidery,wolfy(na powierzchni, bardzo szybki rest(,1-4level-raty(tez na pacc),jest ich tam od cholery
Jak nie masz pacca-zachodnio poludniowa czesc mapy-snejki,wolfy, jaskinia pajakow,ale najlepiej na pajakach tylko 1 i 2 lev pod ziemia bo na 3 jak jest full resp mozna pasc,przez zblokowanie
Fast'Gex jest offline  
stary 27-05-2005, 19:54   #44
Kacziv
Użytkownik Forum
 
Kacziv's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004

Posty: 76
Kacziv ma numer GG 5619795
Domyślny

Taktyka jest prosta: Nie zbijamy bąków marudząc, że Rookgard jest głupi tylko koncentrujemy sie na grze.
Kacziv jest offline  
stary 27-05-2005, 23:46   #45
krzysiu13
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny re

ja mam tak ze jak mam jakas postac na rooku to od razu mam: legion helmet, chin armor, katana, copper shield, silver amulet, kase, shovel, ropa i fluidy bo zawsze jak robie nowego ludka to jakims innym wychodze a jak sie ma taki eq to: 1-2 lvl szczury, 3-4 bug, troll, wolf, 5-6 skieletons, orcs, 7-8, skieletons, orcs, rotworm (ale to z kims) i tak rooka mazna przejsc w jakies 5-6 godz
 
stary 28-05-2005, 13:35   #46
Miki Lopez
Guest
 

Posty: n/a
Szczęśliwy Taktiko

Ja mam pomysl taki ze: gracz odrazu jak sie wloguje niech wyrzuci wszystko co mam przy sobie jedynie niech se zostawi baga i tego cluba aby miec capa i niech idzie na rabbity deary i sheepy(aby uniknac pierwszego starcia z ratami z nieciekawym eq i nie denac), meat'y i ham'y trzeba sprzedac w sklepie, po uzbieraniu okolo 120gp(niecala 1h chodzenia) nalezy kupic se mace albo sworda i plate shielda.Potem udac sie dokanalow i zabijac raty do 2 leva. Na ratach potren se skille do 15/15(skille te zrobi sie w 2h mze mniej zalezy jaki kto ma talent ). z ratow powinienes uzbierac na chain armora, potem zbierz zarcie i sprzedaj tak aby miec z 40 gp i kup se helm(viking albo legion helmet).Gdy masz te skille i eq idziesz na trole(jak ktos nie wie gdzie to niech skorzysta z mapy respawnu http://www.tibia.pl/map.php?map=respawn). na trolach poexpijcie do 4 leva powinny wam wypasc z nich leather buty i lina.Rowniez mozliwe jakies itemy kture potem sprzedajecie.Gdy sprzedales itemki udaj sie na orki,pajaki,wilki,bugi(spokojnie se z nimi poradzisz)i tak doepij do 6 leva.Skille napewno przynajmniej o 1 skoczyly(czyli mamy np.16/16 lub wieksze)Teraz wszystko ltwo pujdzie i z kasa ze wszystkim.Chodzcie se na skieletony z kturych jest super kasa bo dpoia sword'y,maczugi,viking helmety,brass shieldy a z nich jest fajna kasiorka na rook'u(na skieletony radze sie udac na polnocny-wschod to takie 3 groby ta nizsza czesc tego srodkowego nalezy rozkopac radze tam isc poniewazna polnocno-zachodniej czesci wyspy na samej gurze sa 2 orki spearmany i z 2 orki dlatego jest duza szansa ze mozna poprostu zdechnac), A wiec spokojnie chodzcie se na skieletony na polnocny wschod zbierajcie se kase ile wam sie bedzie chcialo. Jak wam sie znudzi to doexpijcie do 8 leva na pajaczkach bugach wolfach rolach orkach.jesli ktos chce sie na rooku pobawic to wypadalo by se zrobic wieksze skille i uda sie na minosy wykonac jakies questy.
Nie wiem ale z minosow jak pisze ze wypada poison daggera (niezwykle zadko)tak wiec jak ktos sie pobawi z minosami to moze mu dropnie ten poison dagger(ma ATK:18 DEF:9)a to byloby znakomicie jak by sie komus udalo go zdobyc. Tylko nie wiem moze na rooka zrobili tak z on poprostu nie wypada z tych minosow.

OK dzieki staralem sie jak moglem kazdy zrobitak jak bedzie chcial.



Miki Lopez

Char:
Server: Solera
Miki Lopez
8 lvl 6mlvl
33/29

Najsilniejszy Potwór Solo:
dwarf guard
Najsilniejszy Potwór Team
orc warlord
 
stary 28-05-2005, 20:50   #47
Oerta
Zbanowany
 
Oerta's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2005
Lokacja: Guild Wars
Wiek: 31

Posty: 778
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Guild Wars: P
Poziom: 20
Oerta ma numer GG 8324646
Domyślny

Ja osobiście do 3 lwl jestem na ratach i ich ciała selne Tomowi jak mam kase już to kupuje najlepszy sprzęt i chodze na wolfy,bugi,trolle,czasem orki i spiedery.potem ide do Oracle i MAIN!
Oerta jest offline  
stary 29-05-2005, 13:37   #48
Marcin wymiatacz
Użytkownik Forum
 
Marcin wymiatacz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nienapisze bo pedofili jest za duzo ;p

Posty: 92
Imię: Tajne
Profesja: Sorcerer
Poziom mag.: 46
Domyślny to jest straszne Oo expic na trollach

Na rooku po uzyskaniu 2lvla najlepiej zalatwic sobie mace i jakis shield ,a pozniej odrazu isc na bugi poisony i spidery na zachód rooka ,a na trollach orcach i szkieletach sie nie expi tylko loota zbiera. W taki sposob mozna w 1-2h przejsc na maina.

Ostatnio edytowany przez Marcin wymiatacz - 01-06-2005 o 11:23.
Marcin wymiatacz jest offline  
stary 29-05-2005, 13:54   #49
kilerkuba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Niemcza ok. 71

Posty: 42
kilerkuba ma numer GG 2667125
Domyślny

do 4 lvl na jakis stworkach i robienie questow a potem tylko roty i skelety
__________________
"-Kim jestesmy?
-Polakami ku**a"
kilerkuba jest offline  
stary 29-05-2005, 14:49   #50
Lord Stel
Użytkownik Forum
 
Lord Stel's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 34

Posty: 50
Profesja: Elite Knight
Evul Teraz ja :D

Moim ulubionym sposobem na rooka są trole i ps'y
Jest tam najmniej ludzi, jak zauważyłem. Ewentualnie z paccem dobrym expem od 1-5 lvl'ku są cave raty i raty pod "miejscem wymainy itemów". Dobry spawn, dużo kasy i ogólnie dobrze tam sie expi. Jednak zdecydowanie polecam Ps'y
__________________
...
Lord Stel jest offline  
stary 02-06-2005, 21:00   #51
SNOA
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja wale to co tylko w lapy wpadnie no ze moze MINOTAURY to joz troche przesada.
 
stary 03-06-2005, 14:57   #52
Punish
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 203
Domyślny

Nie wiem po co sie tak bawic z tymi ratami?
Ja zawsze zaczynam rano przed save serwera i nabijam 2 lvl na ratach oetm pedze do mino hell i razem z jakas grupa wchodzimy tam (a po save serwera jest mniej minoskow)
Wykonuje jeszcze quest na chain armor i legion helmet i kraze miedzy trollami a orkami (ewentualnie jakies bugi), do miasta wracam tylko zeby sprzedac loot i kupic jakies zarcie
Trzeba byc aktywnym ciagle cos zabijac a nie stac przez caly dzien na srodku miasta i wolac "plz dajcie cos"
__________________
Kliknij TUTAJ Nowa tibimc, tibigg, tibiaid i inne bajery
Punish jest offline  
stary 04-06-2005, 17:34   #53
Grzybms
Użytkownik forum
 
Grzybms's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005

Posty: 24
Król ...

Mnie spodobało się ostatnio przechodzenie rooka, ponieważ chodzimy z qmplem na hunty.
Bijemy szkielety, spearmany, roty itp.
Majątek z loota jest ogrooomny(szczególnie ze szkieletów, no chyba, że masz szczęście do studded legów) przez 2 dni weszło mi ponad 600gp
Exp z huntw też niczego sobie
A jeśli jestes samotnikiem i chodzisz wszedzie solo to polecam beary, szkielety oraz spidery i poison spidery.
Grzybms jest offline  
stary 07-06-2005, 21:30   #54
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Moja taktyka?
Lece na Pacc Area ubijam raty do 2 lvl,kupuje jakieś eq i robie rundki na Wolfach. Wtedy Rook = 1,5h.(Przynajmniej dla mnie )
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline  
stary 21-08-2005, 18:50   #55
arimedes
Użytkownik Forum
 
arimedes's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Poznań City

Posty: 48
Imię: Cruci
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Poziom: 30
Skille: 60/58
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mr.marm
Nie nie nie i jeszcze raz NIE!!!

Jeśli czegoś oczekujesz od ludzi (w RL też) to najpierw sam taki bądź, pokaż przykład. Niech każdy zacznie od siebie, a a nie gada, że "ja tak zrobię bo mi też tak robią"! Ja nie zabijam czyichś potworów, nie kradnę, nie robię LURE, ani nie przeszkadzam w treningu. I nie jestem frajer, jak pewnie kilku nOObów by powiedziało. Dzięki takiemu zachowaniu mam dobrych znajomych w Tibii, bo poznałem ich dzięki temu, że jestem spoko. Jak ktoś jest noobem, to jest skazany na samotność, lub na towarzystwo innych noobów. A wtedy jest już przegrany w Tibii - nigdy się nie zmieni jak będzie miał innych noobów dokoła siebie...
I tu sie zgadzam !!!! najpierw spojrzmyna swoje zachowanie !!!! a nie tylko gadacie " oj Ale noob on mi wczoraj ukradl buga to i ja mu cos zrobie" mysilicie ze ja bije czyjes potrory?? a jak ktos mi zacznie byc trolla to ide dalej niech sobie noobek poexpi.
a po za tym nie robie np: pod "rynkiem" na rooku <jak sie idzie na raty> sobie zarobku z mostku jak pewnie część z was tak robi nie zamykam mosku mowionc pay...> i kto tu jest noobem.......
arimedes jest offline  
stary 21-08-2005, 21:28   #56
Geharb
Użytkownik forum
 
Geharb's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005

Posty: 15
Geharb ma numer GG 7981011
Domyślny

moja taktyka to nabic 2 lvl na ratach przy okazji zdobyc rapiera potem studded shield i short sword z qestów do 3-4lvl na ratach potem na qesty po chain armor legion helmeta i jesli ktos chce carlin sword a potem laze po wyspie na bugi,wolfy i czasem na skeletony bo dobry loot z nich wypada
Geharb jest offline  
stary 30-08-2005, 17:36   #57
gita gall
Guest
 

Posty: n/a
LOL tylko bugi

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bosunio
Chciałbym sie dowiedzieć, jak pokonujecie rooka? Jakie są wasze taktyki, na expienie i kase. Jakie potwory bić, aby efektywnie i szybko wyjść z rooka?
Chce aby to wszystko było w tym temacie. Wypowiadajcie sie i powiedzcie czy temat ma sens?
ja 2 lvl robie na ratach a potem szybko jakies szukam w tunelu z orcami tarcza byle byla i rapier kilka pochodni i na bugi sa dwa super miejsca ktore ja znam tam ustawiamy sie i walimy wszystkie bugi wyszlem tak 7 postaciami i ani razu nie dednalem kasy mozna sporo wyciagnac i szybko level rosnie a potem szybko mainland i do AB
 
stary 30-08-2005, 17:46   #58
Opuszczony
Użytkownik Forum
 
Opuszczony's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2005
Lokacja: OlShTyN
Wiek: 21

Posty: 239
Stan: Na emeryturze
Imię: Khunda
Profesja: Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 15
Skille: 16/18
Poziom mag.: 28
Opuszczony ma numer GG 1856851 Opuszczony ma login Tlenu cream_21@tlen.pl
Domyślny

Taktyka na szybką i niezłą kasę:
Raty raty i raty i może jeszcze raty... i bym zapomniał o cave ratach!
Bugi pod sklepikiem Aldiego
Taktyka na szybki i niezły exp:
Bugi pod Al die oraz jaskinia na zachodzie rooka(skelety). Oczywiście pacc area.
Trolle w Minohell
__________________
(\_/)
(O.o)
(>.<) Zapanujemy nad światem! Tak, tak dopisałem kropeczkę, ale tak ładniej wygląda :^P Czyż to nie bunny boy xD?
Opuszczony jest offline  
stary 30-08-2005, 19:08   #59
Bake Romkant
Użytkownik Forum
 
Bake Romkant's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Jastrzębie Zdrój
Wiek: 33

Posty: 29
Bake Romkant ma numer GG 9282741
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiqo Deziom
No te niech oni sie zachowuja jakos a nie a ni nam wybijaja potwory a my kolo nich przechodzimy......
OMG czemu noobki mają pierwsi przestać bić twoje stwory może oni myślą tka samo jak ty :/ takim sposobem nigdy niedojdzie się do poroumienia.
__________________

I dont speak english but umiem dobrze po polsku.
Klikając tutaj pomożesz mi
Zdenerwowałem cię a może co pomogłem napisz mi notke
Bake Romkant jest offline  
stary 31-07-2007, 15:07   #60
Klose
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja zawsze wbijam 2 lvl na ratach pozniej ide na trole po jakąs tarcze czy bron chodze na bugi , pajaki , wolfy polecam
  Received Infraction
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.


Powered by vBulletin 3