Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 10-05-2005, 20:17   #21
kiri
Guest
 

Posty: n/a
Dumny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bulboglowy
Paladyn ma najłatwiejszy start.
Pierwsze 8h na mainie to trolle/roty ze spearów na full def.
Pewnie już masz 15lvl/4mlvl i 50 dist, więc idziesz klepać Cyclopy.
Po tygodniu masz 20-25 level i na tym kończy się start.
Nie dasz rady z Cyckami na tych skilach bez Uh of course

Ostatnio edytowany przez kiri - 10-05-2005 o 20:27.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-05-2005, 20:18   #22
kiri
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez patrikoz
Sorc ma latwiejszy start niz palek, bo palek ma nudne podnoszenie spearow, ale jak dobije 60 dista to do 50 lvla expi najszybciej
Zal mi cie
 
stary 10-05-2005, 20:36   #23
endykoł
Użytkownik Forum
 
endykoł's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2005
Lokacja: przed kompem
Wiek: 32

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Domyślny

jak masz lov lvl (-15) to 7 spearow i do 30 dista na trolach a 30+ na bearach a od 40+ na ludziach :/, i jak nie ma kolegow to ciezko

,,na 40+ na jakich potworach skilowac? bo na non pvp nie mozna party..
__________________
Cytuj:
To nie AoL, to poprostu smycz z kluczami do domku w Venore i przeciwwaga dla wiatrów szalejących po pustniach Ankrahmun
endykoł jest offline  
stary 10-05-2005, 20:52   #24
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Nie dasz rady z Cyckami
Nie mów czy dam sobie radę czy też nie skoro nie wiesz.
1. Na 50 distem spokojnie można expić na Cyclopach, nawet ze strzał.
2. Z 50 distem expiłem na Guardach z blokerem, a także solo na DS'ach i ty mówisz, że z Cyckami sobie nie poradzę...

Po prostu:
Cytuj:
Zal mi cie
Bulboglowy jest offline  
stary 10-05-2005, 21:01   #25
Deythwen
Użytkownik Forum
 
Deythwen's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Wiek: 35

Posty: 74
Stan: Na Emeryturze
Świat: Dan00bia
Domyślny ech...

Ja osobiście uważam że wszystkie profesje są wyważone. Każda w każdym momęcie ma jakies + i -, wystarczy się w tym rozeznać i umiec to wykozystac.
Sorcem nabic szybko 3 mlvl, potem expic "pip" (tajne miejsca ) palac runy... i masz kase + exp szybko.
Pallym wystarczy szybko nabic skilla expiac przy okazji na trollach i rownież szybko masz skille i exp (pallemu equip jest malo potrzebny )
Ryckiem stajesz na pozcatku, nabijasz dobre skille, a potem exp z górki.
KAŻDYM się da jak się umie!
__________________
Fly on the wings of love, fly baby fly!
Deythwen jest offline  
stary 11-05-2005, 20:20   #26
Marczio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 02 2005
Lokacja: polack
Wiek: 36

Posty: 597
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: selena/xerena
Poziom mag.: 45
Marczio ma numer GG 1065481
Domyślny

Eh najtrudniejszy start ma sorcerer i taka jest prawda. Palkowi szybko przybedzie skila i moze isc ze sperami na +40 na soldy spokojnie. Z +50 na cyce lajtowo i potem na guardy oczywiscie z arrows. Pojdzie na guardy na 16-17lvl spokojnie ma duzo expa i loota i jest happy a sorc jest zmuszony kupowac zaraz bron i jakies eq bo z jego skilami ciezko nawet na dwarfach bez broni +30 atk. Oczywiscie sorc moze najszybciej kupic eq za sprzedane runki i podbic mlvl ale expienie jest monotonne do kwadratu. Na 20lvl i z 28-29mlvl mozna isc z kumplem (najlepiej palkiem ok 20lvl) na guardy. Oczywiscie walac z hmm. Exp jest sredni to zalezy jak ty walisz i kumpel. Loot wiadomo na polowe ale czas i przez to exp szybciej leci a wrazenia niezapomniane szczegolnie przy lagach . Samemu na guardy mozna isc na 25lvl i z +30mlvl i dobrym celowaniem z hmm. Oczywiscie polecam poziomy guardy + soldy bo tam respy guardow sa pojedynczo i jest latwo a exp super. Wiadomo na 27lvl mamy monka i na tym mozna uznac zaczynanie sorcem bo z 2 monkami na guardy to jest lux (oczywiscie jesli wiesz jak z nimi expic). Z monkami w 3h zrobilem 22k expa + 1,6k w samej kasie i 5k oz. lootbag. No i jak dojdziesz sorcem do 27lvl to juz masz fajnie
__________________
20:24 Iyan Xoder [14]: lol btw, old pl Szarancz or new swe one?
Marczio jest offline  
stary 19-05-2005, 17:37   #27
Adash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 08 2004
Wiek: 34

Posty: 54
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Furora
Adash ma numer GG 3532616
Domyślny

Pall ma najtrudniej ze wszystkich profesji ale to tylko tak do 12lvlu.
Musi meczyc sie na trollach ze spirami, trafia raz na 10, mozna dostac schizy. Ale pozniej to jest looz.
*12-16 lvl sieka sie soldki(najlepiej 1sza kopalnia)<niskie skille stykna>
*16-22 lvl soldki z pojedynczymi respemi guardow(najlepiej 4ta lub 5ta kopalnia)<niskie skille stykna>
*22-30 lvl guardy(2ga[podobno 1sza tez jest fajna ale ja tam jeszcze nie bylem])<niskie skille stykna>
*od 30 lvlu mozna isc do bardziej zaawansowanych kopalni na guardy<na jedno pietro niskie skille stykna, ale jak ktos ma wysokie to moze spokonie expic na 2 pietrach>

Noszenie przy sobie uhow na wszelki wypadek jest wielce wskazane.
Jesli ma sie pacca to mozna sobie w tombach polatac.

Ostatnio edytowany przez Adash - 19-05-2005 o 17:59.
Adash jest offline  
stary 20-05-2005, 21:10   #28
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Pall ma najtrudniej ze wszystkich profesji ale to tylko tak do 12lvlu.
OMG ! A może:
- Knight ma najgorzej między 12 a 13 levelem, bo 13 przynosi pecha.
- przyszły Sorcerer na najgorzej na 7 levelu, bo już wie jak trudno będzie na mainie
- Druid ma najgorzej na 6 levelu, bo jak go zabiją wróci na Rookgaard.
- Paladyn ma najlepiej od 20 lvl, bo nie musi spearów podnosić, ale zaraz! jego kolega już na 19 nie podnosił. Oszukaństwo !

Cytuj:
*12-16 lvl sieka sie soldki(najlepiej 1sza kopalnia)<niskie skille stykna>
Poradnik na www.soldy.rl.net:
Na nowym serwie jest luz, bo newbie czytające nasz sabotażowany post schodzą do nas "na obiad" z 12-16 levelem i niskimi skillami. Pamiętajcie: jeden blokuje tarcze frajera (hit+bolt), a reszta go wykrwawia na śmierć.

Cytuj:
Noszenie przy sobie uhow na wszelki wypadek jest wielce wskazane.
Czytanie bzdur nie jest wskazane.

Człowieku pomyśl co ty wogóle piszesz. Mówisz, że na 12 levelu trafiasz w trolla raz na 10 spearów i doradzasz, żeby iść na Soldy ? Albo Dwarf Guardy: 'niskie skille stykna'.
Wiadomo, że można tak grać, ale doradzać coś takiego 'newbie' ? Przecież to jest posyłanie go na pewną śmierć !
Bulboglowy jest offline  
stary 20-05-2005, 21:29   #29
Adash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 08 2004
Wiek: 34

Posty: 54
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Furora
Adash ma numer GG 3532616
Domyślny

Hmmm no ja jakos tak expilem i nie wymagalo to ode mnie jakis szczegolnych umiejetnosci.
Na soldach bylem ze skillem 40, dawalem spokojnie rade.
Na soldo-guardach bylem ze skillem 50, spokojnie dawalem rade.
Na guardach w 2giej kopalni bylem ze skillem 60, spokojnie dawalem rade.
Na guardach w 4tej kopalni bylem ze skillem 65, no tu juz jak bylo 850+ ludzi byly czasami male problemy, ale tylko male.

Poza tym to byla moja opinia, a nie porada.
Adash jest offline  
stary 20-05-2005, 22:14   #30
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

Najtrudniejszy początek zawsze mają magowie i druidzi. Na pvp zwykle każdy ma trudny początek Wbrew pozorom paladyn to bardzo łatwa w rozwoju postać, przejdź na main, kup kilka podstawowych czarów, zacznij ich użwyać, trenuj do distance 40 i możesz skutecznie zacząć używać łuku, dalszy trening to już twoja sprawa
A co do ostatniego pytania, to nie koniecznie, ale nie jest to wykluczone, zalezy to przede wszystkim od sposobu polowania.

Ostatnio edytowany przez Jerkov Thundersword - 20-05-2005 o 22:15.
Jerkov Thundersword jest offline  
stary 22-05-2005, 14:40   #31
Asenion
Użytkownik Forum
 
Asenion's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2005
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 33

Posty: 270
Stan: Aktywny gracz
Świat: Selena
Poziom: 18
Poziom mag.: 4
Asenion ma numer GG 1986695
Domyślny

Według mnie paladynem początek jest lepszy od sorca/druta a gorszy od knighta ale to tylko moja opinia
Asenion jest offline  
stary 22-05-2005, 17:23   #32
Berburio
Użytkownik Forum
 
Berburio's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 283
Domyślny

@up


a według mnie najłatwiejszy Oo na rooku jeździmy tymi swordami itp. i zbieramy speary!! potem na mainie wystarczy 10 spearów...eq z rooka i jedziemy na trolle zbierać kase na coraz lepsze. Według mnie jest najltatwiej!
Berburio jest offline  
stary 22-05-2005, 17:39   #33
El'Magnifico
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 05 2005

Posty: 147
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Start paladyna jest trudny, bo skillując musisz sie reka namachac i speary podnosic. A jak expisz to wystarczy lag i ded... Start jest najtrudniejszy dla sorca.

chyba, że jesteś suiterem


@topic:

Paladyn ma trudny start, bo nie zawsze ma z kim trenić skille. Jak dotrenisz skille do 45/20 to już leci z górki
El'Magnifico jest offline  
stary 22-05-2005, 17:48   #34
Sir Duet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 80
Domyślny

[quote=VMendaV]Moim zdaniem paladyn ma najłatwiejszy start Po prostu jestes na manie zabijesz pare trolli i juz na roty i dwarfy ciekasz skille bardzo szybko rosna a po 2 Ktos nabisal ze 1 lag i dead ? Chciał bym powiedziec ze palladyn jest lepszym blokerem od knighta poniewaz posiada mana shield a po 3 palladyn najszybciej moze np solowac dragi czy cos lepszego pall to szczere złoto


lol no i co ze ma mana shield skonczy mu sie mana i co mfy bedzie pil:> a knight zalozy energy ringa tez ma mana shield i jeszcze ma wiecej hp
Sir Duet jest offline  
stary 22-05-2005, 17:59   #35
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny

[quote=Sir Duet]
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez VMendaV
Moim zdaniem paladyn ma najłatwiejszy start Po prostu jestes na manie zabijesz pare trolli i juz na roty i dwarfy ciekasz skille bardzo szybko rosna a po 2 Ktos nabisal ze 1 lag i dead ? Chciał bym powiedziec ze palladyn jest lepszym blokerem od knighta poniewaz posiada mana shield a po 3 palladyn najszybciej moze np solowac dragi czy cos lepszego pall to szczere złoto


lol no i co ze ma mana shield skonczy mu sie mana i co mfy bedzie pil:> a knight zalozy energy ringa tez ma mana shield i jeszcze ma wiecej hp
Nie wiem czy wiesz ale mana palka+hp palka to więcej niż mana knighta + hp knighta.
Część punktów do podziału idzie u knighta na cap, u palka mniej.
S.P.M jest offline  
stary 22-05-2005, 18:04   #36
Evul Indigo
Użytkownik Forum
 
Evul Indigo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2005
Lokacja: Grudziadz
Wiek: 46

Posty: 46
Evul Indigo ma numer GG 4511990
Domyślny

Chyba warto poskillowac zeby gra sie stala latwa?
__________________
Nick:Hurro Kurak

Level:12

City:Rookgard

World:Secura

Best Hit:21 at Orc,21 at Minotaur <katana>

Need a friend I will help all with all quests

Kto mnie zna ten mnie zna
Evul Indigo jest offline  
stary 25-05-2005, 15:51   #37
Level
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 209
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 3dsmaxman
ja mam palka na lev 12 z zabojczymi skilami (48/37, a na 12 levie dobije do okolo 60/45) na Infernie (pvp-enf) i powiem, ze start nie jest bardzo trudny; bierzesz eqip dla noobow (taki jak z rooka, lecz scale arm i brass legs) i bijesz trole do skilli 30/25, a potem na roty do skili okolo 55/40; nastepnie mozesz troche poexpic i jeszcze potrenic do 60/45(50) i idziesz na minos-guardy, cyce itp.

denerwowalo mnie podnoszenie spearow, wiec sobie zainstalowalem macro
palek ma tez dobre to, ze podczas treningu robi strzaly, ktore potem wykorzystuje lub sprzedaje
Każesz poczatkującemu iśc na trolle na infernie? Na trolach jest najszybszy "spawn" pk jaki widzialem, trolle na infernie określiłbym jako expowisko,ale dla pk.



Grałem sorciem i pallem powiem,ze sorc ma o wiele bardziej trudny start (szczególnie na e pvp).

Zaczałem grac pallem i jest spoko, dista mam 30 i zabijam mino guardy z luku, bo włócznie mi sie znudzily (tzn.ich podnoszenie) .
Level jest offline  
stary 26-05-2005, 17:28   #38
Schihan
Użytkownik Forum
 
Schihan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2005
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 82
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Lunara
Poziom: 87
Skille: 87/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Mi sie wydaje ze palek ma bardzo latwy start poniewaz nie musi za duzo trenowac poniewaz skille szybko leca,nie musi miec dobrego eq bo wali z dystansu i w poczatkowej fazie gry palek najszybciej lapie exp.
__________________
Schihan jest offline  
stary 26-05-2005, 18:51   #39
khazad
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Mahakam
Wiek: 41

Posty: 332
Domyślny

w cyclo na full spawnach to zrobic 100k expa to jest 3-4 godziny jak sie ma uhy, level i skille... o eq nie wspomne
__________________
baruk khazad!!! khazad aimenu!!!

Hail Mahakam!!!

khazad jest offline  
stary 27-05-2005, 14:30   #40
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

[quote=mejlun]
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Duet
Nie wiem czy wiesz ale mana palka+hp palka to więcej niż mana knighta + hp knighta.
Część punktów do podziału idzie u knighta na cap, u palka mniej.
od momentu, gdy mozesz uzywac uhow leczysz sie nimi ryckiem za ~250. Zeby w takim tempie odnawiac mane musialbys wypijac jakies 3-4 mf na sekunde co 2-3 sekundy.Okolo 70-75 levela rycek leczy sie juz za ~500. Wypijanie mf w takim tempie jest niewykonalne niezaleznie od tego czy many masz wiecej czy mniej niz rycek ( jest to jednym z glownych powodow nie zabierania sorcow/drutow na annihilatora - wejsc na mana shieldzie jest latwo, przezyc troche trudniej ;> ale to juz inna bajka )
Palek od biedy ujdzie do blokowania slabszych stworkow ale na soldnego hunta raczej sie nie nada ..
Vil jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.


Powered by vBulletin 3