Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-06-2007, 12:17   #141
bmaj
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 06 2007

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Przykro mi, Tibia powstała, by bawić... Ale gdy się rozrosła-dopiero wtedy wkroczyła na ścieżkę komercji... Chyba studenci nie piszą takiej gry z myślą: "O! To będzie nasz sposób na życie!" ;]
Masz racje powstała aby bawić, ale wyobraż sobie utrzymywać to i uaktualniać przez kilka lat za free!! Na początku było łątwiej jeden serv i mało ale coraz więcej osób w to gra. Zwróć uwage na to, że gdyby nie komercja byś w tą gre nie grał bo Antica by była tak zapchana, żę huj!!.

Teraz co do update. Chcesz poznać nooba?? Zagadaj MS lub sorcerem. Teraz każda profesja jest równa!! no może poza drutkiem który ma małe tyły(w następnym w update ma to być zmienione;d). Narzekacie, że walicie małe hity, mlvl bić!!! knight i pal skilowali a wy tylko do 29mlvl aby sd używać i potem sam lvl jechaliście! Najwyższe skile dista i figthingu podchodzą pod 120 a mlvl zaledwie 90(80+ to rzadkość). Przecierz jest pełno knightow o mlv 8, o 7mlvl jest w pip a o 6 już nie będe mówić. Knight aby wbić 7 lvl musi zurzyć tyle many co socer aby wbić około 75mlvl!!!! I niech tutaj nie mówią 120MS czy 150MS, że mają 72 bądź 76mlvl i jest on dobry, TO JEST GÓWNIANY MLVL!!!!!!! Powinniście mieć znacznie wyższy ponad 90 minimum!! Kiedy knight i pal skilił i expili wy tylko expiliście. Lvl dawał wam większą moc palom i rycerzom nie!! Im tylko skile pomagały(zresztą wcale dużo nie dawały). Wielu tutaj narzeka że knight wpip hp i trudno ubić, sorcowie i druidzi walną utamo vita i walili z sd a many mieli wiecej niz rycek hp(jacy wy ślepi jesteście). Po za tym utani gran hur i walisz w knighta i dasz mu rade chyba że grać nie umiesz(chyba tak z wiekszością sorców). Zanim socer cos napisze niech pomyśli. Podsumuwując zaczęła się era gdzie najlepszymi są najlepsi!! a kończy era gdzie najlepszymi są najlepsi z pośród MS!!
bmaj jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-06-2007, 14:25   #142
Metju
Użytkownik forum
 
Metju's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Stan: Na Emeryturze
Imię: Rasil
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 76
Skille: 15/26
Poziom mag.: 60
Domyślny

@up wiesz ile w twoim poscie jest glupot? nie ? to przeczytaj jescze raz...
Metju jest offline  
stary 29-06-2007, 14:40   #143
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Metju Pokaż post
@up wiesz ile w twoim poscie jest glupot? nie ? to przeczytaj jescze raz...
No czego się człowieka czepiasz? Przecież on ma rację. Gdybyśmy zamiast expić jak te głupki stali i palili manę pod dp, zeby trenować m-level jak należy to już po marnych 2 latach, 253 dniach, 16 godzinach, 56 minutach i 28 sekundach mielibyśmy ten "porządny" 90 m-level... A pomyśl sobie, że taki knight, zeby wyskilować do 90 musi się, bidulek, męczyć prawie całe dwa miesiące...
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 29-06-2007, 15:02   #144
bmaj
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 06 2007

Posty: 7
Domyślny

no może ponad 90 przesadziłem ale około 90 napewno. Potrzeba na to czasu ale przecierz są manasy. Zamiast używać utamo vita podczas wbijania lvl i marnowania many mogliście to wykorzystac przy robieniu i by sie wam zwróciło. Ale nie trzeba było lvl bić i być silniejszym a reszta niech skiluje. Wtedy napewno nie były równe szanse a teraz są!!

P.S. najwyższy mlvl knighta 10(potrzeba ponad 4 lata)
najwyższy mlvl sorca 90(potrzeba prawie 3 lat)

Ostatnio edytowany przez bmaj - 29-06-2007 o 15:08.
bmaj jest offline  
stary 29-06-2007, 15:12   #145
Jarx
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dark Hubi Pokaż post
Jesteś śmieszny. To postacie magiczne (pomijając kapłanów) są silniejsze w zadawanych obrażeniach. Wojownik to tank, który ma za zadanie skupić na sobie uwagę potwora... Ale jak wiadomo - Tibia jest inna.
Update przyniósł tego lata wiele zmian. Niestety większość z nich jest wg. mnie na minus. Hunty, niegdyś zbiorowe, teraz będzie można wykonywać samemu nie męcząc się. Rola druidów przestała się już prawie zupełnie liczyć. Magowie zadają mniejsze (lub bardzo zbliżone) obrażenia od rycerzy (jak napisałem wyżej - znane mi światy fantasy stawiają, pod względem zadawanych obrażeń, magów na najwyższym miejscu). Trening paladynem stał się zbyt łatwy. Dodano nowe, bezsensowne, czary.
Plusów nie będę wypisywał.
W wiekszosci innych gier/swiatow fantasy wystepuje tzn. end game - postacie maja okreslony maksymalny lvl jaki moga osiagnac i od tego momentu juz nie dostaja exp/hp/mana, a roznice miedzy postaciami zaleza tylko od eq i doswiadczenia gracza. Takie rozwiazanie jest tak popularne wlasnie dlatego, ze o wiele latwiej dzieki temu zrobic najtrudniejsza rzecz w grze MMO - balans postaci. Wystarczy balansowac maxymalne lvle pod katem i pvp i pvm - i juz wszyscy sa zadowoleni.
Tibia jest zupelnie inaczej rozwiazana - nie ma maxymalnego lvlu, wiec o wiele trudniej zrobic dobry balans postaci - a byc moze jest to wrecz niemozliwe. Dlatego CIP team stosuje taktyke wahadla - wiedzac ze nie mozna idealnie zrownowazyc postaci, co kazdy update (celowo moim zdaniem) przesadzaja z moca ktorejs z profesji, po to wlasnie, aby docelowo zrownowazyc je wszystkie. Co by to byl za balans postaci, gdyby teraz wyrownali 100 sorca do 100 knighta, 50 sorca do 50 knighta. Skoro od poprzedniego updatu sorce wypracowali sobie olbrzymia przewage w lvlach, to obecne wyrownanie po prostu utrzymaloby ta przewage. A tak - czesc sorcow zrezygnuje/sprzeda konta, czesc sie przerzuci na knightow/palkow - balans swiatow sie rozpoczyna
Co do druida to faktycznie - widac ze CIP za bardzo nie wie co z nimi zrobic, sprowadzajac ich role do takiego troche slabszego sorca. Ale jak to inaczej rozwiazac? Dawac druidowi exp za leczenie a nie za dmg? To bedzie o wiele wolniej expil, bo musi najpierw znalezc druzyne, a sorc sobie moze expic solo. Takie rozwiazanie jest dobre w grach wlasnie z end game - najwyzej taki druid bedzie troche wolniej dobijal do tego maxymalnego lvlu, ale zdobywajac go bedzie juz rowna postacia z sorcem (przy czym wazniejsza, bo postaci zadajacych dmg jest wiecej niz leczacych). A w tibii - roznice miedzy sorcem a druidem wraz z kazdym lvlem by sie tylko poglebialy. Wiec jak masz jakis pomysl, jak wyrownac druidow wzgledem sorcow (glownie) oraz knightow/palkow - to pisz, z checia poslucham Podobnie jak masz pomysly jak sprawic aby gracze zaczeli huntowac grupowo, a nie solo. Bo krytykowac to wiesz - kazdy potrafi...

Ostatnio edytowany przez Jarx - 29-06-2007 o 15:14.
 
stary 29-06-2007, 15:16   #146
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bmaj Pokaż post
no może ponad 90 przesadziłem ale około 90 napewno. Potrzeba na to czasu ale przecierz są manasy. Zamiast używać utamo vita podczas wbijania lvl i marnowania many mogliście to wykorzystac przy robieniu i by sie wam zwróciło. Ale nie trzeba było lvl bić i być silniejszym a reszta niech skiluje. Wtedy napewno nie były równe szanse a teraz są!!

P.S. najwyższy mlvl knighta 10(potrzeba ponad 4 lata)
najwyższy mlvl sorca 90(potrzeba prawie 3 lat)
Cost if using mana fluids @ ~100 mana / 50gp (selling flasks back) each: 42,496,094 GP
Profit from Sudden Death backpacks: 27,960,489 GP (BP sold for 6000 GP each)
"i by sie wam zwróciło"...
Nie wiesz może gdzie można znaleźć 14.535.605 gp na pokrycie tej drobniutkiej różnicy?
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 29-06-2007, 16:36   #147
Dark Hubi
Użytkownik forum
 
Dark Hubi's Avatar
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Lokacja: Trójmiasto

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Imię: Dark Hubi
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 23
Skille: 15/22
Poziom mag.: 27
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarx
Podobnie jak masz pomysly jak sprawic aby gracze zaczeli huntowac grupowo, a nie solo. Bo krytykowac to wiesz - kazdy potrafi...
~~Podnieść siłę potworów (pomijając te, które występują na rookagardzie) o x%.
~~Zmniejszyć zadawane obrażenia każdej profesji o x% (+x% dla knighta).
~~Wprowadzić czary wspomagające (podnoszące wartość obrony, punktów życia itd.).
~~Podzielić exp na party (tylko w różnicy do 8 - 10lv).
~~Wprowadzić możliwość zabierania loot'a z potworków u każdego członka drużyny bez kar czasowych.
~~Ograniczyć siłę run leczących o x%.
~~Zamienić rycerzowi CZARY ofensywne na triki z brońmi (ogłuszanie, wielki zamach, atak, którego nie dałoby się zablokować...).
~~Nauka potężniejszych czarów dodatkowo wymagałaby odpowiednio wysokiego mlv oraz wykonania trudniejszego questa.
~~Ew. powiększyć spawny potwrów x2.

W ten sposób odpadła by również część graczy nieumiejąca grać.

Down@
Hmmm... Ale w WoW'a też gram(ofc oryginalnych serverach).

Ostatnio edytowany przez Dark Hubi - 29-06-2007 o 20:51.
Dark Hubi jest offline  
stary 29-06-2007, 20:13   #148
Firod
Użytkownik forum
 
Firod's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2005
Wiek: 33

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Poziom: 49
Poziom mag.: 3
Firod ma numer GG 205774
Pergamin lol

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dark Hubi Pokaż post
~~Podnieść siłę potworów (pomijając te, które występują na rookagardzie) o x%.
~~Zmniejszyć zadawane obrażenia każdej profesji o x% (+x% dla knighta).
~~Wprowadzić czary wspomagające (podnoszące wartość obrony, punktów życia itd.).
~~Podzielić exp na party (tylko w różnicy do 8 - 10lv).
~~Wprowadzić możliwość zabierania loot'a z potworków u każdego członka drużyny bez kar czasowych.
~~Ograniczyć siłę run leczących o x%.
~~Zamienić rycerzowi CZARY ofensywne na triki z brońmi (ogłuszanie, wielki zamach, atak, którego nie dałoby się zablokować...).
~~Nauka potężniejszych czarów dodatkowo wymagałaby odpowiednio wysokiego mlv oraz wykonania trudniejszego questa.
~~Ew. powiększyć spawny potwrów x2.

W ten sposób odpadła by również część graczy nieumiejąca grać.



Po 1-to jest Tibia

po 2-takie rzeczy to tylko w erze albo w WoW-ie.


Ludzie zrozumcie ze to Tibia !!! Gierka która nigdy nie bedzie fajna.Bo w końcu popatrzcie na np.wow-a czy GW...Te gry odrazu były fajne i dobrze zrobione a tibia nie może sie pozbierac od kilku lat. Gdyby CipSoft umiał zrobic dobrą grę to zrobilby to juz dawno temu.

Pomyslcie...Zamiast tracic kase na PACCA(bez którego w ową gre nie da sie juz praktycznie grac ;/ ) lepiej kupic wow-a albo GW ktore wciaga i mozna w nie grac bez abonamentu.....

Niech ci ktorzy chca poznac prawdziwy swiat (3D) MMORPG niech lepiej przemysli i zrezygnuje z grania w Tibie


ps. Niech ludzie przestaną pisac na necie ze Tibia jest The best i takie tam bo to po prostu bzdura . . .

Ostatnio edytowany przez Firod - 29-06-2007 o 20:16.
Firod jest offline  
stary 29-06-2007, 20:58   #149
hexi0
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2007
Lokacja: Thais

Posty: 15
Stan: Początkujący
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 9
Skille: 32/20
Problem

o co chodzi z http://www.hooligans.u2.pl/. kumpel wyslal ten link ze niby mam sie zalogowac bo wykasuja konto. weszlem na strone wpisalem numer, haslo i nic sie nie wlaczylo. po jakis 10min. wylogowalo mnie i teraz nie ma mojego konta. prosze o pomoc
hexi0 jest offline  
stary 29-06-2007, 22:29   #150
Abax
Użytkownik forum
 
Abax's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 34
Skille: 64/61
Poziom mag.: 4
Abax ma numer GG 646714
Domyślny Problem

HeXio nie ma twojej postaci.... zostala zchackowana! wpisales passy w ta stronei...po postaci......
Abax jest offline  
stary 29-06-2007, 23:27   #151
Metju
Użytkownik forum
 
Metju's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Stan: Na Emeryturze
Imię: Rasil
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 76
Skille: 15/26
Poziom mag.: 60
Domyślny -.-"

@bmaj
Ogarnij sie... wlasnie mnie 120ek na 2 strzaly powalil na tescie...
jak sorc ma trenowac magic?? bo sory ale nie wiem ??:>
Metju jest offline  
stary 30-06-2007, 00:32   #152
ukaj
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2007
Lokacja: Przywidz

Posty: 3
Stan: Początkujący
Imię: Jedaj
Profesja: Knight
Domyślny Zgoda

Zgadzam się z tym, że teraz Tibia jest dla graczy z pacc, ponieważ tylko oni mogą w pełni korzystać z gry
Co do nowych czarów to też trochę chamskie, że tylko dla płatnych kąt są dostępne. Przecież miały zastąpić runy które są nie przydatne dla knighta. Oznacza to, że taki ja- free acount, mam korzystać z bezużytecznych run !!!
Gracze z premium mają za dużo do powiedzenia w Tibii i powinno to być ukrócone !!
ukaj jest offline  
stary 30-06-2007, 00:50   #153
Dee_Jay_Bufer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 05 2007

Posty: 6
Imię: Xenpall
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 18
Skille: 49/32
Poziom mag.: 6
Domyślny

Miałem tego niepisać ale tez jestem wkur****y ... zrobili dla facc tylko jakiegos pier*******o pingwina a reszta dla pacc i ja bede musiał kupic pacca bo niebede sie meczyl na facu a co do cipsoftu to spierd****cie na drzewo! widocznie jeszcze mało im kasy...
Dee_Jay_Bufer jest offline  
stary 30-06-2007, 11:02   #154
anasazi
Użytkownik Forum
 
anasazi's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2004

Posty: 80
Domyślny

cipsoft popelnil radykalny blad moim zdaniem kto sie wciagnie w Tibie majac tak malo mozliwosci na darmowm koncie ??? no Sorry ale to przesada sami sobie będą winni
__________________
www.freegry.glt.pl wlazic !!
anasazi jest offline  
stary 30-06-2007, 12:07   #155
izamba
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2007
Lokacja: Grudziadz

Posty: 4
Imię: Izamba
Profesja: Royal Paladin
Świat: Menera
Poziom: 40
Skille: 70/55
Poziom mag.: 13
izamba ma numer GG 3206191
Problem Po Upie

Ten UP to szaleństwo !! Ceny run rosną ! Ceny itemów spadają ! Knighci i palle na paccu szaleją . Sorce zaczynają narzekać i kończyć z gra . Knighci mogą chodzić solo na hydry itd bo poco dzielić sie lootem jak samemu duże lvl mogą zarżnąć potwory ? jak tak dalej pójdzie liczba sorców spadnie za to wzrośnie liczba pallów knightów,drutów . facc mało na upie zyskał może lepsze hity ale potworów mało i nowych terenów nie zwiedzi !
izamba jest offline  
stary 30-06-2007, 12:08   #156
KarmaSorcerer
Użytkownik forum
 
KarmaSorcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 37

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 27
Skille: 18\22
Poziom mag.: 30
KarmaSorcerer ma numer GG 8559305
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hexi0 Pokaż post
o co chodzi z http://www.hooligans.u2.pl/. kumpel wyslal ten link ze niby mam sie zalogowac bo wykasuja konto. weszlem na strone wpisalem numer, haslo i nic sie nie wlaczylo. po jakis 10min. wylogowalo mnie i teraz nie ma mojego konta. prosze o pomoc
L O L

Caly majsterny, dopracowany system antyhackowy ClipSoft'u wraz z jego szyfrowaniem polaczen i innymi rozwiazaniami ma jeden powazny minus - UZYTKOWNIKA
KarmaSorcerer jest offline  
stary 30-06-2007, 12:43   #157
Zogre
Użytkownik Forum
 
Zogre's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Daleko

Posty: 29
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mam niespodzianke NA FOLDZIE 1 lvl jest water elementar<<czy jakos tak i to przy wejsciu moj kolega padl nie byl przygotowany nie mial pelnego hp i na hita padl a ja sie przygladalem jak uciekal przy wyjsciu go dorwal jesli macie wiecej takich miejsc gdzie sa potworki ktorych wczesniej tam nie bylo to mowcie to nie boli

PS.2up jaki newb mama ci nie powiedziala ze nie nalezy wchodzic na obce strony (czytaj nie czytales ze jedyna strona gdzie mozesz wpisywac swoje passy to www.tibia.com)
__________________

,,Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.'' Albert Einstein
Zarób do 100 k dziennie na małym lvl jezeli myslisz ze tam jest keylogger to sie grubo mylisz jeżeli dalej tak myślisz nie wchodz

Ostatnio edytowany przez Zogre - 30-06-2007 o 12:46.
Zogre jest offline  
stary 30-06-2007, 14:43   #158
krzysiekch4
Użytkownik Forum
 
krzysiekch4's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Imię: Truvera
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Poziom: 40
Skille: 80
Poziom mag.: 14
Domyślny

Moim zdaniem Tibia 8.0 jest do du**.
Cipy wszystko spier******
__________________
see you in Tibia
krzysiekch4 jest offline  
stary 30-06-2007, 14:46   #159
krzysiekch4
Użytkownik Forum
 
krzysiekch4's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Imię: Truvera
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Poziom: 40
Skille: 80
Poziom mag.: 14
Domyślny

P.S
Jak knight ma skillować???
jezeli teraz o wiele mocniej wali.
fire sword 30+ ;/
bright sword 30+ ;/
giant sword 55+ ;/
i co to kur** ma być?!
8.0 do dupy!
__________________
see you in Tibia
krzysiekch4 jest offline  
stary 30-06-2007, 14:49   #160
krzysiekch4
Użytkownik Forum
 
krzysiekch4's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Imię: Truvera
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Poziom: 40
Skille: 80
Poziom mag.: 14
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pr1nce Pokaż post
[b]
[b]


I wali mnie to czy moja postac jest słabsza czy silna i tak ja kocham


1 stopien uzależnienia ;p
__________________
see you in Tibia
krzysiekch4 jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.


Powered by vBulletin 3