Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-03-2007, 17:47   #121
KUBA222
Użytkownik forum
 
KUBA222's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2007

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ri'goku
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 12
Skille: 0/10
Poziom mag.: 98
Domyślny Ja I Mój Knight

Mam pytanie,dlaczego niemożna wymyślić różdżki dla sorka od takich prawie ze bełtów atak 70 obrona 35 wtedy by i sorek by dał rade położyć demona a także te nowe stwory.Jeszcze jedno pytanko żeby nie zanudzać,to tak raczej proszę oto żeby wymyślili nowe bronie miecz atak 60broń jednoręczna obrona 50 i jeszcze broń obuchowa atak 65 tez jednoręczna obrona 55 i to tyle.



Myślę że tibia dowie się o tym szybko.
KUBA222 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-03-2007, 11:54   #122
Szudarek
Użytkownik forum
 
Szudarek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 3
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Domyślny

Ja obecnie jestem w fazie "testowania możliwości postaci" więc wypowiem się na temat ich zalet i wad, lecz to będą moje osobiste i tylko osobiste odczucia.

Knight:
Skillowanie nie tak uporczywe jak w przypadku paladyna, lecz równie żmudne... i czasochłonne. Gdy expiłem knightem i wbiłem lvl myślałem: "O Jezu, znowu trzeba iść skillować. Wbiłem skille 70/70 axe i 30 lvl. Best hit 204 w beholdera. Na początku gra knightem mnie fascynowała, lecz później po prostu znudziła. Nic, tylko blokowanie, skillowanie etc. Knight zaczyna porządnie walić od 65/65, a żeby wbić te skille trzeba mieć mocne nerwy.
Na PvP świetnie się broni, gorzej z atakiem.

Paladyn:
SKILLOWANIE... nie dość że trzeba podnosić te speary/kamienie to jeszcze się łamią. Jak się jest na świecie non-pvp to jest się całkowicie uziemionym, bo nawet na monku nie poskillujesz... Kolejna sprawa to kasa. Paladynem ze skillami 55/55 exiłem na guardach i całą kasę jaką miałem wydawałem na amunicję. Hity były niezłe, to prawda [best 113] lecz hunty się nigdy nie zwracały. Ogólnie paladyn jest postacią b. trudną do utrzymania, przynajmniej do 30 lvl...
Na PvP ciężko się broni perfekcyjnie atakuje.

Druid:
Bez pacca gra wg mnie nieopłacalna. Ani exura sio, ani exura gran mas res... ani poxa... Brak czarów ofensywnych, najgorzej wbić 13 lvl [snakebite rod :/], a tempest rod ma 1 kratkę zasięgu... Za to można nieźle zarobić na uhach/ihach.
Średni atak i obrona na PvP.

Sorcerer:
Mój faworyt. Czary ofensywne bez pacca [przynajmniej większość], dobre wandy, irytować może do 25 lvla, kiedy jeszcze nie robimy porządnych run i musimy atakować po ~~20 z różdżki. Jednakże później jest sielanka. 50 lvl i gs na 3 hity z exevo mort hur.
Średni atak i obrona na PvP.

Mam nadzieję że moje porównanie się Wam przyda w wyborze profesji.
Szudarek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2007, 12:06   #123
lialving
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
To ty niezły masz talent jak ci się nie zwraca palem na guardach.
Ja swoim charem (staty jak w podpisie) kupuję 700 strzał w sklepie (1400 gp) i idę expić na guardy (przeważnie w 1 lub 2 jaskini więc mnie nie hitają) i jak wracam po skończeniu się strzał to mam w backpacku (zbieram tylko te najbardziej wartościowe itemy do full capa, lootbagów nie robię bo mi zabiorą z takim małym poziomem) loot o wartości conajmniej 2000 gp więc jestem te 600 na plus. Tak więc nie *ierdol *urwa że się nie zwraca no chyba ze ty expisz boltami na tak niskim skillu to się wtedy nie dziwię. Średnio walę tak po 40-45 hp. (normalnie expię solo ale raz jak expiłem ze swoim kumplem 22 lvl druidem to druid otrzymywał za guarda średnio 65 expa a ja średnio 100 expa a jego różdzka volcanic rod ma średni hit za 30 hp więc mój musi być o jakąś połowę wyższy)

Ostatnio edytowany przez lialving - 25-03-2007 o 12:08.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 16:13   #124
Lord Wardi
Zbanowany
 
Lord Wardi's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2006
Lokacja: OW

Posty: 423
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Antica
Lord Wardi ma numer GG 5762125 Send a message via Skype™ to Lord Wardi
Domyślny

@up
Dobiłeś mnie... Kupujesz arrowy?! Jest czar na tworzenie strzał, a ty marnujesz kasę...
Lord Wardi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 16:30   #125
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Wardi Pokaż post
@up
Dobiłeś mnie... Kupujesz arrowy?! Jest czar na tworzenie strzał, a ty marnujesz kasę...
Tym czarem przecież nie nadąży na bieżąco robić strzał podczas polowania, a jak ma stać pod depo 3 godziny i robić amunicję, żeby sobie potem godzinę poexpić, to już lepiej wydać te parę sztuk złota w sklepie.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 26-03-2007 o 16:31.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 17:09   #126
aephilus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Wardi Pokaż post
@up
Dobiłeś mnie... Kupujesz arrowy?! Jest czar na tworzenie strzał, a ty marnujesz kasę...
Posrany jesteś chłopie, spójrz sobie ile czasu się je ręcznie robi. To miałem czekać 10 godzin aż zrobie 500 arrowsów i iść poexpić nimi przez 15 minut? Weź sie zamknij bo jak czytam komentarze takich noobow to mnie normalnie żygon bierze
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-04-2007, 22:58   #127
Emsik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 04 2007

Posty: 17
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kobi Knight Pokaż post
Pamiętajcie, że to tylko moje zdanie więc proszę żeby nikt mnie tu nie zjechał .

Według mnie dobrą profesją jest Sorcerer, ponieważ po tym uptade weszła tak zwana "Stamina". I gdy trenujesz magiem ona Ci nie spada bodajże. Od 23 robisz GFB niezła kasiorka + na 25 HMM. Knight jest też spoko ale te trenowanie po uptade trochę dobija. Oczywiści można pójść na Slimy ale wkońcu zanim na nie pójdziesz musisz wbić 55/55 skilla. Inaczej jest też na pvp tam można trenić na summonach kumpla. Knighta też możesz wybrać bo to była i chyba jest moja ulubiona profesja tyle tylko, że spróbowałem magiem narazie mam 16 poziom planuje zakup już pacca bo chcę sprawdzić jak się nim gra. Jak do tej pory łatwiej i efektywniej. Druid hmmm... Praktycznie to samo co sorc tylko czary go różnią. Sorc jest bardziej tak to ujmę "ofensywny" czyli silniejszy. Druid polecam do robienia run. Palladyn ... O zgrozo!! To już całkiem teraz nie wypał na non-pvp. Speary się łamią, stamina spada. Zanim pójdziesz na slimy to padaczki dostaniesz. Na pvp może być chociaż zanim nie przepadam.

Ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Pa .

Sorki że pytam i nie myślcie że jestem glupkiem , ale po co i co to jest stamina ?
Emsik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2007, 00:34   #128
Lipers
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Lokacja: Lucera

Posty: 86
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Lucera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Emsik Pokaż post
Sorki że pytam i nie myślcie że jestem glupkiem , ale po co i co to jest stamina ?
Stamina to cos takiego ze jak grasz non stop 56h to dalej chyba nie mozesz grac ( puki sie nie naladuja, a zeby sie naladowala musisz sie wylogowac ) nie wime dokladnie nigdy tyle nie gram ^-^ a co do 2up to Pro NOOB... Stamina jest dla kazdej profesji i kazdemu " spada ", no i jeszcze "Paladyn o zgrozo ... " jak ktos umie grać to bedzie grał i paladynem i na jakim świecie chce ....

Wiem ze prosiles zeby Cie nikt nie zjechal ale nie moglem poprostu nie obraź sie
__________________
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć." ( Albert Schweitzer )

http://www.fasole.pl/default.asp?id=11162 zbieraj fasole i wymieniaj je na nagrody ( sms, doładowania ...), nie martw się link bez wirów

www.naturalnie.ovh.org strona o medycynie naturalnej

Ostatnio edytowany przez Lipers - 27-04-2007 o 00:35.
Lipers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2007, 13:33   #129
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lipers Pokaż post
Stamina to cos takiego ze jak grasz non stop 56h to dalej chyba nie mozesz grac ( puki sie nie naladuja, a zeby sie naladowala musisz sie wylogowac ) nie wime dokladnie nigdy tyle nie gram ^-^ a co do 2up to Pro NOOB... Stamina jest dla kazdej profesji i kazdemu " spada ", no i jeszcze "Paladyn o zgrozo ... " jak ktos umie grać to bedzie grał i paladynem i na jakim świecie chce ....

Wiem ze prosiles zeby Cie nikt nie zjechal ale nie moglem poprostu nie obraź sie
Ciebie powinni jechac stamina jak sie konczy nie dostajesz expa za potwory...
Paladyn dla mnie jest najlepsza profesja i czy jest 8% palladynow czy nie lubie nim grac...I mamw dupie MS-ow czy expia 100k/h a ja 70k/h bo to nie chodzi o liczby w tej grze...
Salarigoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2007, 22:52   #130
mateusz885
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2007

Posty: 6
Domyślny

knight i wogule palladynek bo sorc i druid to nie bardzo wogule jest zle sie gra
mateusz885 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2007, 11:42   #131
Izolator
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Oczywiście ms Opłaca się nim grać jednak tylko z paccem i premm, bo nie ma e visów, mortów, ue a i mana trochu owlno się odnawia
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2007, 11:51   #132
Waski_Siwek
Użytkownik forum
 
Waski_Siwek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007

Posty: 7
Domyślny

Jak dla mnie najlepszą profesją jest knight. Dlamnie najłatwiej się nim gra gdyż na na mainie wystarczy znaleźć jakas bron z axe,sword lub club i skillowac.Potem kupic jakiegos p-seta i jakas lepsza broń np.
-sword - serpent sword
-axe - knight axe
-club - clerical mace

(zależy ile kto ma kasy)
i jeżcze tarcze-dwarven shield



I to by było na tyle
Waski_Siwek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 13:08   #133
endys
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 05 2007
Lokacja: Mielec

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Endys
Profesja: Knight
Gildia: Eshin Clan
Świat: Celesta
Poziom: 45
Skille: 79/79
Poziom mag.: 5
Domyślny

ja uważam, że sorc i drut mają teraz bardziej ułatwione zadanie mają visa mają softy po prostu exp teraz dla nich na wyższych levsach jest o wiele szybszy niż na knajcie
endys jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 14:34   #134
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Waski_Siwek Pokaż post
Jak dla mnie najlepszą profesją jest knight. Dlamnie najłatwiej się nim gra gdyż na na mainie wystarczy znaleźć jakas bron z axe,sword lub club i skillowac.Potem kupic jakiegos p-seta i jakas lepsza broń np.
-sword - serpent sword
-axe - knight axe
-club - clerical mace

(zależy ile kto ma kasy)
i jeżcze tarcze-dwarven shield



I to by było na tyle

bueheheheh zgadzam sie z toba w 100% (ironia). no a sorcem albo drutem wystarczy pojsc do sklepu magicznego i wziasc wanda i pojsc expic no knight ma wile zalet jak i wad wiele ale da sie nim grac, zalezy jak sie podchodzi do gry....czy wolisz grac dla przyjemnosci profesja ktora lubisz, czy wolisz byc evul pr0 master pger ktory musi wszystkich roz*******ac i expic najszybciej to najlepsze do tego sa profesje magiczne ;p

no to tyle


Pzdr.
__________________
17:20 Crin Tamweasi [10]: ile masz ataku miecz
-----------------------------------------------
18:29 Krwiozerczy Kroliczek [15]: mam 56 lvl
18:29 Krwiozerczy Kroliczek [15]: i red czaha
18:30 Krwiozerczy Kroliczek [15]: mam 79 mlev
18:31 Krwiozerczy Kroliczek [15]: wszyscy sie mnie boja

00:32 Xemok [129]: mnie nie wychowuja rodzice tylko ulica wiec zamknij pizde i siedz cicho bo o zyciu nic nie wiesz .
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 21:01   #135
ktoturzadzi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

rob knighcika najlepsza pro teraz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 21:19   #136
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Na pvp-nef polecam sorca. Ma vis, nie trzeba nim skilowac, na wyzszych lvl jest bardzo dobrym pk (ue oraz inne czary). Poza tym runki . Jesli zas chodzi o rycerzyka, to troche niestety trzeba skilowac (lub stety - zalezy kto co lubi) i jest gorszym pk - musi dogonic ofiare. Lec za to jest pewnosc, ze nie zginie przez przypadek.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2007, 08:29   #137
maxiok
Użytkownik forum
 
maxiok's Avatar
 
Data dołączenia: 30 03 2007
Lokacja: Zbąszynek

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Burdel
Świat: Harmonia
Poziom: 52
Skille: slabe;)
Poziom mag.: 5
maxiok ma numer GG 3732999
Domyślny heh

Jak dla mnie sorc i drut sa najlepsze a to dlatego ze nie lubie skilowac. Wole potrenic mlvla.


See You In Tibia !!!!!!!!!
maxiok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2007, 14:52   #138
Coach
Użytkownik Forum
 
Coach's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2007
Lokacja: Krupski Młyn/Tarnowskie Góry

Posty: 342
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: rosną
Domyślny co wybrać na facc ???

Którą profesje mam wybrać na FACC area , nie przewiduje kupna pacc .
Pal i knight teoretycznie najmniej tracą bez PACCa , mag i drut najwięcej ( brak exori wszelakiego rodzaju )
Coach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 10:53   #139
Zax-Max
Użytkownik forum
 
Zax-Max's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007

Posty: 6
Problem

Cytuje : "Pal i knight teoretycznie najmniej tracą bez PACCa"

co do pala to sie zgadzam ale wyzszym lvl poniewaz jest juz tak szybki ze nie musi miec utani hur (GS)

co do knighta to tu jestes w bledzie

knight bez exori jest lipny

wiec jak juz to graj palem
Zax-Max jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 11:13   #140
soanord
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knight na facc nie ma ani jednej miejscowki nie obleganej przez hordy noobow z wand of vortex, a pal ma na przyklad dsy na ghostland pierwsza jaskinia poziom -3. Nikt tam nie przychodzi a exp 20k/h i strzaly kupuje sie 10 sqm dalej. Zwrot kasy pewny z samej kasy z ghouli ktore sa przy ds jak sie expi ze strzal.

Sorc/drut musza expic tak jak knight na obleganych miejscowkach wiec kicha straszna.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:07.


Powered by vBulletin 3