Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-02-2011, 23:41   #1
Tuba^^
Użytkownik Forum
 
Tuba^^'s Avatar
 
Data dołączenia: 08 09 2005
Lokacja: Braniewo
Wiek: 34

Posty: 154
Stan: Niegrający
Domyślny Stara Tibia

Witam,
Dawno nie gralem w Tibie, ze 4 lata bedzie,nigdy tez nie gralem w inna gre MMORPG.
Dzisiejsza Tibia mnie nie zadowala, chodzi w niej tylko o level, nie wiem czy na tym forum moge o to pytac, jak nie to prosze o skasowanie tematu i z gory przepraszam, ALE czy istnieje jakis OTS z tibia powiedzmy 7.5, albo cos w ten desen ?
Ewentualnie czy ktos mogl by mi podac jakas fajna, kliamtyczna gre MMORGP, gdzie moge sobie spokojnie pograc, a nie bic level do upadlego ?
__________________



"Sex, drugs and Hardstyle!"
Tuba^^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-02-2011, 23:57   #2
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

"A nie bić level do upadłego"? Poczekaj na Guild Wars 2 :)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 07:23   #3
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

przecież w starych wersjach też chodziło o to, żeby bić level do upadłego, tylko w bardziej ubogim wystroju.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 07:40   #4
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny

Ja polecam ci WoWa , jest maksymalny level który szybko się wbija, Dofusa super mmo z turową walką albo Maple Story , ale tu już więcej expienia i grindu
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 09:57   #5
vanil
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 02 2011

Posty: 7
Domyślny

ultima online, polski shard DM II - nie trzeba bić lvl, bo go w tej grze nie ma
vanil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 13:01   #6
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez VarianWrynn Pokaż post
Ja polecam ci WoWa , jest maksymalny level który szybko się wbija, Dofusa super mmo z turową walką albo Maple Story , ale tu już więcej expienia i grindu
Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.

Od razu mówię, dyskusji prowadzić nie będę. Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 15:26   #7
X-Zero
Użytkownik Forum
 
X-Zero's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2006
Wiek: 30
Wpisy bloga: 12

Posty: 1,925
Stan: Niegrający
Imię: b.d.
Domyślny

Odnośnie tego, co napisał _WrD_:
Maple akurat należy do jednej z lepszych gier pod względem społeczności ( i nie grają w to same dzieci, grają też osoby w wieku około osiemnastu lat i nawet wyżej ), na prawdę, od kiedy gram ( pierwsza odpowiedź w temacie o maple pochodzi sprzed czterech lat ), rzadko spotkałem jakiegoś dzieciaka, nooba, czy co tam jeszcze jest. Mało też spotykam wulgarnych osób, w przeciwieństwie do niektórych gier... tytułów nie będę wymieniał, nie chcę schodzić z tematu ( chociaż właśnie to robię ).
Cytuj:
Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL
Tak jak w prawie każdym MMO. Oczywiście ja tu bym dodał "m.in.", bo do tego dochodzą statystyki, skille, tytuły, gildia i wiele innych pierdół, które są w prawie każdym MMO.
Cytuj:
jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind.
Jest pół darmowe, można kupić NX. Co do grindu to jest, jak w prawie każdym MMO, ale oprócz tego są party questy na które idzie się w teamie, bossy, różne questy odbiegające od schematu zabij/przynieś...
Cytuj:
Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.
Wiesz, ja nie czuję się cofnięty umysłowo z tego powodu, że gram w Maple, w sumie to nawet wcale nie czuję się cofnięty umysłowo w porównaniu do moich niektórych kolegów, którzy grają w WoW'a, ew. CS'a, LoL'a, czy co tam kto chce. Co prawda to nie ja powinienem decydować kto jest bardziej (nie) cofnięty, no ale chwile, które na prawdę wymagają "umysłu" mówią same za siebie...
I nie wiem od kiedy to gra, w którą się gra/grało, jest wyznacznikiem cofnięcia umysłowego.
Cytuj:
Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.
Mnie się zawsze czepiają, że jak w coś nie grałem, to nie powinienem krytykować ( no po za grafiką, tu nie trzeba grać ). Co prawda uważam że nie mają racji, ale ocenianie gameplay'u w stylu "grind, grind, grind", bez wcześniejszego sprawdzenia czy to prawda jest trochę głupawe.
I dziękuję za to ostatnie zdanie. Powyższa część postu jest skierowana do autora tematu, nie oczekuję żadnej reakcji, ani niczego innego.


--------------

Co do pytania z tematu, to myślę że ultima byłaby dobrym rozwiązaniem, chociaż z tego co pamiętam to tam niby się expa nie biło, ale wbijanie umiejętności też wymagało sporo czasu : P
__________________
◕ ‿‿ ◕

Ostatnio edytowany przez X-Zero - 09-02-2011 o 15:29.
X-Zero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 19:23   #8
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.

Od razu mówię, dyskusji prowadzić nie będę. Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.
Gry mają dostarczać rozrywki , nie ma znaczenia czy gra ta wymaga nie wiadomo jakiej strategii czy wysiłku umysłowego(choć np. gram teraz w strategiczne MMO , Dofus które wymaga jednak wiecej strategii niż zdecydowana większość mmo , a grafikę ma tak bajkową jak maple) jeśli dostarcza rozrywki. Naprawdę uważasz ,że jeśli ktos bawi się przy takiej czy innej gierce odrazu jest dzieciakiem? Myślę nawet ,że w maple to jest inaczej, spotkałem się kiedyś z opinią jakiegoś 13(~~) latka , że nie będzie grał w takie gry dla dzieci. I dobrze, im mniej takich tym lepiej. Dobra, ale wróćmy do samego MapleStory. Jakie ma znaczenie to po co ludzie grają? Naprawdę uważasz ,że granie dla wyglądu postaci , bardziej świecących skilli i przede wszystkim zabawy jest gorsze niż granie dla najwyższego rankingu/statów jak to jest w lolu w którego grasz? Zapewne grałeś kiedyś w różne losowe gry takie jak chińczyk czy oczko i dobrze się bawiłeś. Wymagało to wysiłku umysłowego? Raczej nie , i nie można mówić ,że taka czy inna zabawa cofa w rozwoju.

Czym się różni ciągły grind/questy od ciągłych meczy w LoLu? Oczywiście zapewne wyskoczysz z tekstem (jak większość fanów Lola) ,że każdy mecz jest inny, jest w pizdu postaci blablablal... I co z tego? Gram obecnie w kilka gier, głównie w dofusa ale często też w MapleStory i właśnie lola i wiem,że te mecze tak naprawdę wiele się od siebie nie różnią a ludziom nadal się to podoba. Wniosek? Nie pieprz głupot. Ciebie może kręcić codzienna gra w Lola , kogoś innego MapleStory i nie powinieneś oceniać gry jeśli w nią nie grałeś. kkthxbb

Ostatnio edytowany przez VarianWrynn - 09-02-2011 o 19:32.
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 19:51   #9
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Dobre MMO no to WoW ale to płatne
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 20:07   #10
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Albo EVE Online, też płatne, ale droższe od WoW. Jeśli bardzo dobrze znasz angielski, nie sprawia ci problemów 50zł miesięcznie i chcesz się dobrze bawić, nie tracąc czasu na grind - polecam. Niedawno wyszedł epicki character creator, a w niedalekiej przyszłości mają wprowadzić patch umozliwiający wyjście posiacią ze statku na stacjach. No i ekonomia rozwijana przez graczy, a nie narzucana przez twórców gry. Jest tylko jeden problem - uzależnia bardziej niż WoW. I przez ten jeden powód w to nie gram.

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 09-02-2011 o 20:09.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 20:12   #11
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Albo EVE Online, też płatne, ale droższe od WoW. Jeśli bardzo dobrze znasz angielski, nie sprawia ci problemów 50zł miesięcznie i chcesz się dobrze bawić, nie tracąc czasu na grind - polecam. Niedawno wyszedł epicki character creator, a w niedalekiej przyszłości mają wprowadzić patch umozliwiający wyjście posiacią ze statku na stacjach. No i ekonomia rozwijana przez graczy, a nie narzucana przez twórców gry. Jest tylko jeden problem - uzależnia bardziej niż WoW. I przez ten jeden powód w to nie gram.
Wszystko uzależnia jak się nie zna umiaru.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 20:19   #12
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin Pokaż post
Wszystko uzależnia jak się nie zna umiaru.
Tylko że questy i misje w EVE dzieją się w czasie rzeczywistym, więc to gra narzuca ci, ile czasu musisz przy niej spędzić. Zaakceptowanie questu (na zrobienie którego masz, powiedzmy, dwa dni - dwa prawdziwe dni) to pewnego rodzaju umowa, zerwanie której może skończyć się w wielu przypadkach przykrymi konsekwencjami dla postaci, na przykład dana frakcja może stać się wroga i w wielu lokacjach będziesz ścigany.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 21:23   #13
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.
Hm.... czy zdajesz sobie sprawę, że ten opis jak ulał pasuje również do Tibii?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2011, 21:31   #14
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Hm.... czy zdajesz sobie sprawę, że ten opis jak ulał pasuje również do Tibii?
Zdaję, jak najbardziej pasuje. Jednak sprzeczałbym się co do grafiki - Maple Story ma ją celowo, bo twórcy robili ta grę myśląc o 6-latkach, a nie wiedzieli, że jest aż tyle 20-latków z umysłem 6-latka. A Tibia ma taką grafikę, bo robiło ją dwóch niedoświadczonych nastolatków, dopiero potem przekształciło się to w dość dużą firmę, która nie jest w stanie zrobić nic lepszego z tak ograniczonego silnika 2D opierającego się na spritach.

@down
Nie gram w WoW, what's the problem?

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 10-02-2011 o 16:53.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2011, 16:49   #15
Emcess
Użytkownik Forum
 
Emcess's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,239
Domyślny

idz graj w swojego pro WoWa z innymi nerdami. atmosfera w maplu jest ok, w porownaniu do takiej tibii. bo jesli grasz na gMS i jest jedna polska gildia, to wszyscy sobie pomagaja, a jesli np. na eMS jest wiecej, to juz sie robi rozgardiasz.
__________________
last.fm ; d
NOTKA?

Ostatnio edytowany przez Emcess - 10-02-2011 o 17:13.
Emcess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2011, 17:54   #16
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Emcess Pokaż post
idz graj w swojego pro WoWa z innymi nerdami. atmosfera w maplu jest ok, w porownaniu do takiej tibii. bo jesli grasz na gMS i jest jedna polska gildia, to wszyscy sobie pomagaja, a jesli np. na eMS jest wiecej, to juz sie robi rozgardiasz.
Dlaczego tak uogólniasz nazywajac graczy WoWa nerdami?
__________________
TORG > to forum
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2011, 20:00   #17
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez VarianWrynn Pokaż post
Dlaczego tak uogólniasz nazywajac graczy WoWa nerdami?
Właśnie, tyle samo jest w Tibii/Maple Story/cholera wie gdzie jeszcze. Może nawet więcej, bo w Tibii jest więcej 10-latków.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2011, 20:44   #18
X-Zero
Użytkownik Forum
 
X-Zero's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2006
Wiek: 30
Wpisy bloga: 12

Posty: 1,925
Stan: Niegrający
Imię: b.d.
Domyślny

A skąd wiecie że miał na myśli wszystkich graczy, a nie kilka osób, z którymi nakazuje grać? ; P
__________________
◕ ‿‿ ◕
X-Zero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2011, 16:47   #19
tolekcacek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 06 2011
Lokacja: UK
Wpisy bloga: 1

Posty: 7
Domyślny

To nie Tibia się starzeje, to ludzie dziadzieją.
tolekcacek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2011, 15:17   #20
adammistrz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 02 2006

Posty: 114
Domyślny

Ja mysle, ze w tibi jest juz mniej trollow w wieku okolo 9-13 lat. Wiekszosc dostala juz lepsze kompy i przesiedli sie na wow'y i inne z lepsza grafika. Wg teraz juz tibia umiera. Graja tylko dawni, starsi bywalcy.
__________________
www.fasole.pl UWAGA (darmowe rzeczy min. PACC)
kiedy bedziesz robil konto wpisz ze naprowadzil cie Gestmax
Bede wdzieczny
adammistrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.


Powered by vBulletin 3