Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-08-2008, 23:19   #21
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kombossik Pokaż post
100 ek expi - dragi , małpy , żółwie , max solo dl'e
100 ms expi - dl'e , ancienty , demony , warlocki , hero , bk
siedzenie na bk w zaden sposob nie mozna nazwac expieniem
nie wmowisz mi, ze 100ek nie moze siedziec na hero bez wiekszych problemow. ancienty to samo
co do demonow 100ms to tez nie jest exp tylko powolny hunt
Cytuj:
80 ek to nawet demca nie bloknie na tym lvl bo padnie a co mówić o solo :/ ,
to ten knight blokuje chyba bez myszki, klawiatury, monitora i internetu. max combo demca to 1 ghp
50ek da sie demona blokowac a co dopiero 80

Cytuj:
wiesz o tu niemasz racji bo jesli umiesz grac to knight jest doskonalym pekerem
chyba 20lev pod carlin. na afku.
hity normalnego ek z grana w pvp to 200-250, max 300. pokaz mi kogos 60+ kto tego nie przetrzyma

Cytuj:
to daj mi cynk gdzie moge wyciagnac na expowisku solo troche kasy?
bo oprocz necro, gdzie (jak sie uda) poleca bohy, to raczej nie ma opcji zarobic wiecej niz 5k.
60+ sam na bk moze siedziec majac ladna kase z tego. ancient scaraby sypia kasa i przedmiotami do rashida
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.

Ostatnio edytowany przez xoz - 04-08-2008 o 00:51.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-08-2008, 00:14   #22
Herezjusz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 02 2008
Lokacja: Hindenburg O/S
Wpisy bloga: 4

Posty: 58
Profesja: Elder Druid
Gildia: Mordheim <3
Świat: Nebula
Herezjusz ma numer GG 2022284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xoz Pokaż post
siedzenie na bk w zaden sposob nie mozna nazwac expieniem
nie wmowisz mi, ze 100ek nie moze siedziec na hero bez wiekszych problemow. ancienty to samo
co do demonow i wrl 100ms to tez nie jest exp tylko powolny hunt
to ten knight blokuje chyba bez myszki, klawiatury, monitora i internetu. max combo demca to 1 ghp
50ek da sie demona blokowac a co dopiero 80

według Ciebie 100 ms ma wolny exp na wrl?
idz teraz spróbuj bloknac dema tym swoim 50 ekiem, gl !
a 100 ek na ancientac może może posiedzieć ale profitu nie zrobi ;s
Herezjusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 00:49   #23
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
według Ciebie 100 ms ma wolny exp na wrl?
mialy byc same demce, bez wrl
ms tez profitu na wrl nie zrobi, bardziej ogromne waste

Cytuj:
idz teraz spróbuj bloknac dema tym swoim 50 ekiem, gl !
nie mam 50ek na składzie, nie uzywalem shp. bynajmniej na uhah sie dalo
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 00:52   #24
juran_se_spychowa
Użytkownik Forum
 
juran_se_spychowa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Sin
Świat: Selena
Poziom: 43
Skille: 71/50
Poziom mag.: 11
Domyślny

dobra, teraz ja sie wypowiem ;D

Knight - profesja z natury bogata (ekhm... nie zawsze, ale niby tak jest). Dobrze radzi sobie zarówno na facc, jak i na pacc. Doskonała profesja, jeżeli chcesz w krótkim czasie bez dużych kosztów wbić jakiś rozsądny lvl. Trochę nudawo sie gra na wyższym lvl, ale jak ma sie kumpli, to zawsze można gdzies skoczyć, na jakieś hyderki, dl'e, nawet pożal sie Boże gs'y ^^. Knight jest z natury silny, więc co za tym idzie ma duży udźwig, co daje mu możliwość dłuższego expienia na danym expowisku/spawnie. Najtrudniej jest dobić te skille tak ze 65/65 żeby jakoś w miare porządnie expić, ale zawsze można postawić bota (blablabla, gadajta co chceta, dla mnie spędzenie 200h przed komputerem na skillowaniu to głupota). Ogółem mówiąc, chcesz sie nie martwić o kase i życie, bierz knight'a.


Sorcerer - Potężny od 45 lvl (sdki). Przed MS'em każdy czuje respekt. Profesja z natury biedna (ekhm... nie zawsze ale niby tak jest). Na facc radzi sobie tak średnio, za to na pacc wymiata. Nie potrzebuje to coraz nowszego eq jak knight, ale latanie całe życie w plate secie to tez troche nie teges ;p. Zazwyczaj mag kase na eq bierze z questów (dezert, paradox, blue legs itp) ponieważ trudno magiem dorobić się fortuny, a jak już sie jej dorobisz, to cały ten majątek wydasz na mf'y i ew. jakieś runki. Magiem raczej sie nie botuje, no chyba, że klepiąc mlvl w nocy, ale to też, nie ma musu. Mlvl na faccu do ~~30 lvl nie robi wielkiej różnicy. Żadko brany na hunty, ale to tylko taki stereotyp. Mag miał, ma, i będzie miał zawsze najwyższe stałe dmg więc zawsze masz pewność, że dany potworek napewno oberwie. Nie wiem jak niektórych, ale małe hity z wanda doprowadzają do zajoba (przynajmniej mnie ;p).


Z tych dwóch profesji polecam Ci paladina. Troche magi, walczy na dystans, hity są dobre, skille lecą szybko. Ogólnie mówiąc, taki magorycerz dystansowy ;]. Pozdro...

Juran

Down@
Wg. mnie lepiej, żeby wziął WoD i poszedł na tą "mini tombe dla facc". Ja tam 14 druidem wyciągałem 2k w samej kasie + lvl, więc z tego ci widzę, jest tam lepiej niż na guardach (większa kasa i więcej przestrzeni do uciekania)

@autor
Cytuj:
Sorc:
Grałem kiedys sorkiem na otsie z rl mapa, gdzie bym nie poszedl to waste, a ghost land i roty mi sie znudzily (miałem lvl 30). Przez co nie mozna zarobic za duzo pieniedzy.
ło, powiedział co wiedział... "grałem na ots rl mapka". Ja bym się nawet wstydził do tego przyznać...
__________________
Cytuj:
Prosze o zamieszczenie linkuw lub obrazuw przedstawiające gdzie mozna odkopac tego tomba.
Jeśli zly dzial lub jest juz taki temat przepraszam.
Nie lubię "matoluw"

09:38 Ciekiera [20]: chcesz miec dobre itemki na Selenie?? jak tak to napisz do gm na gg 1148937


15:49 Elite Bloodseeker [8]: Sprzedam zestaw mlodego lucznika lók+ 100 arrows~~~~~

Ostatnio edytowany przez juran_se_spychowa - 04-08-2008 o 09:47.
juran_se_spychowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 09:26   #25
Paciuch
Użytkownik Forum
 
Paciuch's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2008
Lokacja: Y ten no.. niewiem
Wiek: 26

Posty: 651
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Pacera
Poziom: 42
Skille: 68/45
Poziom mag.: 11
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sobiesz Pokaż post
Sorc:
Grałem kiedys sorkiem na otsie z rl mapa, gdzie bym nie poszedl to waste, a ghost land i roty mi sie znudzily (miałem lvl 30). Przez co nie mozna zarobic za duzo pieniedzy.
A na dwarf guard sprawdzałeś?
@topic Graj sorcem, na 45lvl możesz robić sd od wand o cosmic energy możesz iść na dwarfy guardy (sam tam expie na 30 lvl) i wyciągam tyle, że starcza mi na 2 bp manasów i 1k zostaje, polecam.
__________________
Cytuj:
Druid Leprzy



Cytuj:
Otrzymałeś ostrzeżenie na Forum Tibia.pl.

Powód: Offtopic, wulgaryzmy
Uppsss....
Paciuch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 10:16   #26
sobiesz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Rawa

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

Cytuj:
ło, powiedział co wiedział... "grałem na ots rl mapka". Ja bym się nawet wstydził do tego przyznać...

CZemu niby ? Wszystko realistycznie jest odwzorowane także to samo co ryl tylko mialem pacc za darmo i troche szybciej lvl lecial -.-


@ post
Dzieki za odpowiedzi.
sobiesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 11:57   #27
Herezjusz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 02 2008
Lokacja: Hindenburg O/S
Wpisy bloga: 4

Posty: 58
Profesja: Elder Druid
Gildia: Mordheim <3
Świat: Nebula
Herezjusz ma numer GG 2022284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xoz Pokaż post
nie mam 50ek na składzie, nie uzywalem shp. bynajmniej na uhah sie dalo
może na uhah się dało ale cipsoft dodał demonom nowy atak coś jak hmm i teraz ma combo nawet jak stoisz po skosie o 350 większe ;p
Herezjusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 23:40   #28
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Doskonała profesja, jeżeli chcesz w krótkim czasie bez dużych kosztów wbić jakiś rozsądny lvl.
W KRÓTKIM czasie nie da się wbić wysokiego lvla niewielkim kosztem. A już na pewno nie knightem.
Chyba, że mówisz o 25 lvlu w tydzień, to pardon.
Cytuj:
Potężny od 45 lvl (sdki).
I co on tymi sdkami? Bo chyba nie poexpi.
Cytuj:
Przed MS'em każdy czuje respekt.
Tak było w czasach przed 7.6.
Cytuj:
Profesja z natury biedna
Jak ktoś nie umie grać, to biedna.
Cytuj:
Magiem raczej sie nie botuje
Zależy kiedy, bo do 33 lvla botować najlepiej.
Cytuj:
Żadko brany na hunty, ale to tylko taki stereotyp
To w końcu brany RZadko czy często?
Odpowiem za ciebie - rzadziej niż druid, ale wystarczająco.
Cytuj:
Mag miał, ma, i będzie miał zawsze najwyższe
Druid ma taki sam dmg.

Ogólnie, to chyba nie miałeś wyższego lvla niż 50, a robisz za znawcę.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 00:00   #29
juran_se_spychowa
Użytkownik Forum
 
juran_se_spychowa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Sin
Świat: Selena
Poziom: 43
Skille: 71/50
Poziom mag.: 11
Domyślny

Cytuj:
W KRÓTKIM czasie nie da się wbić wysokiego lvla niewielkim kosztem. A już na pewno nie knightem.
Chyba, że mówisz o 25 lvlu w tydzień, to pardon.
A czy ja powiedziałem, ile ten "krótki czas" będzie trwał? -.-
Z resztą, stawiasz bota i jedziesz co innymi profesjami raczej nie bardzo...

Cytuj:
I co on tymi sdkami? Bo chyba nie poexpi.
ale od 45 lvl jest już fajne PvP -.- SD'ki ,summony, mort hur...

Cytuj:
Tak było w czasach przed 7.6.
I tak jest do dzisiaj, no chyba, że ty grasz na no-pvp... tam nikt nikogo nie respektuje

Cytuj:
Jak ktoś nie umie grać, to biedna.
No... wiadomo, jak się będzie siedziało do 35 lvl na rotach to sie nie jest biednym

Cytuj:
Zależy kiedy, bo do 33 lvla botować najlepiej.
no wiesz, botować na rotach można każdą profesją

Cytuj:
To w końcu brany RZadko czy często?
Odpowiem za ciebie - rzadziej niż druid, ale wystarczająco.
Teraz, to już nikt nie chodzi z sorcem, bo z palem taniej wychodzi


Cytuj:
Druid ma taki sam dmg.
mowa o sorcu czy o druidzie?

Cytuj:
Ogólnie, to chyba nie miałeś wyższego lvla niż 50, a robisz za znawcę.
No i wystarczy, żeby uważać się za znawce... A skoro z Ciebie taki pro znawca, to czemu nie wypowiesz się, tylko krytykujesz opinie innych? pff...
__________________
Cytuj:
Prosze o zamieszczenie linkuw lub obrazuw przedstawiające gdzie mozna odkopac tego tomba.
Jeśli zly dzial lub jest juz taki temat przepraszam.
Nie lubię "matoluw"

09:38 Ciekiera [20]: chcesz miec dobre itemki na Selenie?? jak tak to napisz do gm na gg 1148937


15:49 Elite Bloodseeker [8]: Sprzedam zestaw mlodego lucznika lók+ 100 arrows~~~~~
juran_se_spychowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 03:58   #30
Elesar Inferno
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006

Posty: 662
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 187
Skille: 109/94
Poziom mag.: 25
Domyślny

Zdecydowanie Sorc ponieważ może i jest wiecznie bez kasy ale za to może expić niemal wszędzie o wiele wydatniej niż knight, pozatym na brak kasy jest sposób.. mianowicie:
-Nie wydawaj pieniedzy na żadne super, elo bezsensowne eq tylko zaopatrz sie w sety różnego rodzaju.
-Polecam sprawdzać codziennie każdego z bossów a jeśli jesteś cierpliwy to baaardzo dużo zarobisz z czym sie wiąże szybki, przyjemny exp
-Olej addony

No i podstawa gry jak dla mnie każdą profesja expić na potworach które może nie daja sporo expa ale za to wyciagasz duży profit (W twoim przypadku Dragi, Ancienty, Necro) No a jak już jakąś sumke zarobimy to lecimy na coś silniejszego póki nie skończy sie kasa i tak w kółko ;P może i wydawać sie nudne ale z biegem czasu zobaczysz że taki sposób gry doprowadzi cie do wysokiego lv.
Elesar Inferno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 08:28   #31
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
A czy ja powiedziałem, ile ten "krótki czas" będzie trwał? -.-
Myślałem, że krótki = stosunkowo krótki do lvla. A w czasie stosunkowo krótkim do lvla bez ponoszenia kosztów knightem nie ma co pgować, szczególnie na niskim lvlu.
Cytuj:
ale od 45 lvl jest już fajne PvP -.- SD'ki ,summony, mort hur...
Tibia jest grą w której możliwości walki z innymi graczami leżą nie w profesji, a w umiejętnościach (choć szczątkowych) i przygotowaniu.
Cytuj:
I tak jest do dzisiaj, no chyba, że ty grasz na no-pvp... tam nikt nikogo nie respektuje
Nie liczy się to, jaki ty masz lvl, tylko to, jaki lvl mają twoi kumple, ilu ich jest i do jakiej gildii należą. Chyba, że chodzi ci o takie respekt, że random pker cię nie zabije, ale sorce to najłatwiejsze ofiary, bo w grę wchodzi z reguły przewaga lvlowa, która jest dla sorca o wiele bardziej przytłaczająca niż dla knighta.
Cytuj:
No... wiadomo, jak się będzie siedziało do 35 lvl na rotach to sie nie jest biednym
Ostatnio grałem chwilkę sorcem, wybotowałem go do 29 na rotach i potem już tam nie wracałem. Stać mnie było na expienie, waste'owanie i paręnaście k różnych paymentów. I bohy kupiłem nawet.
Cytuj:
no wiesz, botować na rotach można każdą profesją
Więc nie pisz, że raczej się nie botuje, bo można botować z powodzeniem. Po prostu będzie to MNIEJ korzystne niż w przypadku knighta. Ale wciąż korzystne.
Cytuj:
Teraz, to już nikt nie chodzi z sorcem, bo z palem taniej wychodzi
Taniej, ale nie zawsze lepiej.
Cytuj:
mowa o sorcu czy o druidzie?
Mówisz, że sorc ma NAJWIĘKSZY dmg, więc porównujesz go chyba z więcej niż jedną profesją. Chyba, że w przypadku porównywania dwóch rzeczy mówisz "największy", a nie "większy".
Cytuj:
No i wystarczy, żeby uważać się za znawce... A skoro z Ciebie taki pro znawca, to czemu nie wypowiesz się, tylko krytykujesz opinie innych? pff...
Bo ile razy można powtarzać, że najlepszy jest sorc?
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 10:08   #32
Myszomor-ek
Użytkownik Forum
 
Myszomor-ek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2008
Wiek: 29

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Luminera
Myszomor-ek ma numer GG 7994301
Domyślny

To może teraz ja się wypowiem. Ja Polecam ci Knighta. Dlaczego? Na samym początku jest problem z kasą, potem czeka cię skillowanie, expienie, skillowanie do 70/70(wydaje mi się, że takie skille wystarczą). Potem można już tylko expić. Knight expi najszybciej ze wszystkich profesji. Fakt odnosi obrażenia podczas walki, ale od czego ma się potionki, poza tym przy dobrych skillach i EQ obrażenia nie są wcale takie straszne. Sorciem nie miałem okazji grać, ale powiem ci tyle, że zadna profesja nie zastąpi knighta. POZDRO!
__________________
HEJ MYSZOMOREK , FUTERKOWATY I BRZUCH JAK WOREK!
Myszomor-ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 10:24   #33
nock keciron
Użytkownik Forum
 
nock keciron's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2006
Lokacja: yyy.. zapomnialem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Myszomor-ek Pokaż post
To może teraz ja się wypowiem. Ja Polecam ci Knighta. Dlaczego? Na samym początku jest problem z kasą, potem czeka cię skillowanie, expienie, skillowanie do 70/70(wydaje mi się, że takie skille wystarczą). Potem można już tylko expić. Knight expi najszybciej ze wszystkich profesji. Fakt odnosi obrażenia podczas walki, ale od czego ma się potionki, poza tym przy dobrych skillach i EQ obrażenia nie są wcale takie straszne. Sorciem nie miałem okazji grać, ale powiem ci tyle, że zadna profesja nie zastąpi knighta. POZDRO!
to może najpierw zagraj, jak to okresliles, sorciem, a dopiero pozniej sie wypowiadaj.

1. co dadza ci skile chocby 90/90 na 8 poziomie, skoro i tak nie masz wystarczajaco duzo hp, zeby isc expic nawet na guardach.
2. knight expi najszybciej? na którym otsie?
3. tak, obrazenia nie sa straszne, zwlaszcza od lepszych potworow, ktore atakuja magia. wtedy eq ci pomoze.
__________________
"Było piękne społeczeństwo, ale wyzdychało..."

Ostatnio edytowany przez nock keciron - 06-08-2008 o 09:01.
nock keciron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2008, 22:24   #34
Vexok
Użytkownik Forum
 
Vexok's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Gdynia

Posty: 20
Świat: Valoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herezjusz Pokaż post
może na uhah się dało ale cipsoft dodał demonom nowy atak coś jak hmm i teraz ma combo nawet jak stoisz po skosie o 350 większe ;p
Weźsie uspokuj.. najpierw sprawdź potem gadaj, da sie demca na 50 lvl bloknąć.

Ostatnio edytowany przez Vexok - 05-08-2008 o 22:31. Powód: zły cyta xd
Vexok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2008, 17:11   #35
Myszomor-ek
Użytkownik Forum
 
Myszomor-ek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2008
Wiek: 29

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Luminera
Myszomor-ek ma numer GG 7994301
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nock keciron Pokaż post
to może najpierw zagraj, jak to okresliles, sorciem, a dopiero pozniej sie wypowiadaj.

1. co dadza ci skile chocby 90/90 na 8 poziomie, skoro i tak nie masz wystarczajaco duzo hp, zeby isc expic nawet na guardach.
2. knight expi najszybciej? na którym otsie?
3. tak, obrazenia nie sa straszne, zwlaszcza od lepszych potworow, ktore atakuja magia. wtedy eq ci pomoze.
1. kto mu kaze skillowac do 90/90
2. na każdym
3. nie wiem czy wiessz, ze cipsoft wprowadził takie coś co sie nazywa ''healh potion''
__________________
HEJ MYSZOMOREK , FUTERKOWATY I BRZUCH JAK WOREK!
Myszomor-ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2008, 17:30   #36
nock keciron
Użytkownik Forum
 
nock keciron's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2006
Lokacja: yyy.. zapomnialem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Myszomor-ek Pokaż post
1. kto mu kaze skillowac do 90/90
2. na każdym
3. nie wiem czy wiessz, ze cipsoft wprowadził takie coś co sie nazywa ''healh potion''
1. kto mu kaze w ogole skilowac? niezaleznie czy ma 40/40 czy 90/90 i tak na 8 lvl expic bedzie na trolach, na 60 na zolwiach, a na 100 smokach i ewentualnie dlach.
2. tu moze masz racje - na otsach nie gram. jednak Twoje otsowe prawdy nijak nie maja sie do realiów.
3. nie wiem czy wiesz, ze kazdy health potion kosztuje. polecam poczytac tibiawiki. poza tym ci, ktorzy pamietaja uhy nie zachwycaja sie tak potkami.

@edit:
moze chodzilo Ci, ze najszybciej expi na poziomach od 8-20(30). bo jak nie to juz w ogole nie wiem co miales na mysli (chyba ze szybkim expieniem nazywasz 30k/h robione na lagunie czy barbarianach).

male porownanie:
Pephy (dzis zdobyl najwiecej expa)-224ms
czas spędzony online (jako ze pskonejott jest strona brazyliska, czy kto wie jaka, w kazdym razie z ameryki pld. , zsumuje czas online z dnia dzisiejszego i wczorajszego) = 10h+2h=12h
zdobyl on w tym czasie 4,401,061 expa.

teraz Lord'Paulistinha (4 miejsce) - 352 ek, czyli ponad 100 poziomow wiecej.
czas spedzony online: 11h+3h=14h
w tym czasie zdobyl 3,424,685 expa - 1 milion mniej.

a teraz exp/h:

Pephy: 4 400 000 : 12 = 360 k/h
Lord: 3 400 000 : 14 = 280 k/h

widzisz roznice?
jezeli nie - polecam okuliste (jakiegos dobrego)
__________________
"Było piękne społeczeństwo, ale wyzdychało..."

Ostatnio edytowany przez nock keciron - 07-08-2008 o 17:49.
nock keciron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2008, 11:58   #37
kakil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 03 2008

Posty: 26
Szczęśliwy knight vs sorc

Rycerz jest fajny na wysokich skillach. Jeżeli ktoś jest cierpliwy i potrafi dużo skillować to knight będzie dla niego dobrym rozwiązaniem. Knightem gra się ciężko, ponieważ nie masz tyle expowisk do wyboru co profesje uderzające na dystans. Naprzykład Paladyn na 25 levelu może spokojnie już zabijać crypt shemblery(nawet wcześniej). Knight musi expic na potworach, których jest więcej a są troche słabsze,a inne profesje na występujących rzadziej(chodzi o kase) i dających więcej expa. Jeżeli sorc/ drut wybraliby się na potwory które mają 90 hp i dają 45 expa występujące co 5 sekund to mana zeszła by mu do 0 w chwile, a manasy by się nie zwróciły.

Sorcem gra się też bardzo fajnie, ale trzeba liczyć ciągle kase bo bardzi często jest się waste. Największym plusem tej profesji jest to że może chodzić na najlepsze potworki na najniższym levelu(z innych profesji). Gra się ciekawie bo ciągle można zmieniać expowiska, czego nie powiem o knighcie.
kakil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2008, 21:28   #38
Myszomor-ek
Użytkownik Forum
 
Myszomor-ek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2008
Wiek: 29

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Luminera
Myszomor-ek ma numer GG 7994301
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nock keciron Pokaż post
1. kto mu kaze w ogole skilowac? niezaleznie czy ma 40/40 czy 90/90 i tak na 8 lvl expic bedzie na trolach, na 60 na zolwiach, a na 100 smokach i ewentualnie dlach.
2. tu moze masz racje - na otsach nie gram. jednak Twoje otsowe prawdy nijak nie maja sie do realiów.
3. nie wiem czy wiesz, ze kazdy health potion kosztuje. polecam poczytac tibiawiki. poza tym ci, ktorzy pamietaja uhy nie zachwycaja sie tak potkami.

@edit:
moze chodzilo Ci, ze najszybciej expi na poziomach od 8-20(30). bo jak nie to juz w ogole nie wiem co miales na mysli (chyba ze szybkim expieniem nazywasz 30k/h robione na lagunie czy barbarianach).

male porownanie:
Pephy (dzis zdobyl najwiecej expa)-224ms
czas spędzony online (jako ze pskonejott jest strona brazyliska, czy kto wie jaka, w kazdym razie z ameryki pld. , zsumuje czas online z dnia dzisiejszego i wczorajszego) = 10h+2h=12h
zdobyl on w tym czasie 4,401,061 expa.

teraz Lord'Paulistinha (4 miejsce) - 352 ek, czyli ponad 100 poziomow wiecej.
czas spedzony online: 11h+3h=14h
w tym czasie zdobyl 3,424,685 expa - 1 milion mniej.

a teraz exp/h:

Pephy: 4 400 000 : 12 = 360 k/h
Lord: 3 400 000 : 14 = 280 k/h

widzisz roznice?
jezeli nie - polecam okuliste (jakiegos dobrego)
1. Od 8 levela powinien skillować do 60/60.
2. Nie mają się do realiów? Znaczy chcesz powiedzieć, że sorc expi szybciej od kina? To bzdety! I nie porównuj mi tu MS'a do EK'a bo on nic o tym że promocje chce kupić nie wspomniał!
3. Uhy? Wiesz od jakiego ml'a są Uhy? 4ml. Wiesz na jakim levelu ma się 4ml? Pozatym nie widziałem żadnego kina, który hunciłby DL'e z Uhami! Każdy ma potionki lub strongi, nawet gdy mają 4ml.
__________________
HEJ MYSZOMOREK , FUTERKOWATY I BRZUCH JAK WOREK!
Myszomor-ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2008, 21:42   #39
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

w czasach kiedy krolowaly uhy, przecietny knight wbijal 4mlev w granicach 20-30 poziomu. przed tym ciagle istnialy life fluidy i ihy. dalo sie zyc
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2008, 21:56   #40
Patrol3211
Guest
 

Posty: n/a
Dumny Pomoc

polecam knight ! jeżeli masz zamiar grać na non-pvp to tylko i wyłącznie knight !
wypisze ci kilka zalet i wad na świecie tym i tym

Pvp:
Knight-jak się skilluje i do skillowało się np 90 skill ataku ktoś może podejść i zajechać z 3 skille w plecy >.</bardzo utalentowany w sztuce zabijania /bloker !

Sorcotki ;/ many many (kasa)/jak ma zabijać to raz dwa nie przeciągać na długą walke (wszczególności jak masz zamiar bić silnego knighta)/skączy się mana to dufa ;/


non-pvp:

Knight-śmiało skilluj jak wbijesz np ten 50 skill i ktoś ci np zluuruje ktoś guarda dasz rade (z potkami)[skont wiem ...? miałem taką akcje ]/kiedy blokujesz a w teamie znajdzie się "dezerter" który będzie chciał cie zabić nie mart się to non-pvp blokuj śmiało i ciesz się !


Sorc:może używać najsilnejszych czarów nie martwiąc się że uderzą gracza lub summona /masz ochote na SD a nie chce ci się robić ręcznie ?? spokojnie nastaw bota by solo ci zrobił SD ! nikt nawet nie będzie szans cię tknoć




to wszystko co wiem ale te informacje przydzadzą ci się tylk gdy masz zamiar daleko zajść i zostawić w tibi po sobie jakiś śład !
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.


Powered by vBulletin 3