Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-03-2007, 19:25   #1
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny Jak obronić się rycerzem w PvP?

Dziś po raz pierwszy w moim Tibijskim życiu musiałem walczyć a raczej bronić się moim rycerzem przed przeważającymi siłami wroga. Zostałem zaatakowany przez 5 graczy w tym 130 MS, 105 EK, 88 MS, 118 RP i jeszcze jeden EK. Terenem mojej heroicznej walki była najpierw forteca orków, potem teren między wieżą Wyvern i wejściem do OF.

Mam takie pytanie do znawców walki PvP jakie taktyki obronne mogliby polecić.

1. Nikt mi nie mógł pomóc
2. Starałem się cały czas biegać aby nie dać sie zblokować.
3. Miałem 160 UHów

Czy coś pomogłoby gdybym:
1. Zatrzymał się i próbował atakować?
2. Uciekł na jakąś wieżę i metoda Up/Down

Czy może moja sytuacja była patowa i jedyne co mogłem zrobić to przetrwać aż do końca UHów-co też zrobiłem.

Pozdrowienia i ciekawi mnie co byście zrobili na moim miejscu.
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-03-2007, 19:40   #2
nock keciron
Użytkownik Forum
 
nock keciron's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2006
Lokacja: yyy.. zapomnialem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Dobil 9 ml i nosili ze sobą przynajmniej bag mwalli ;] Dzięki nim można naprawdę wiele zdziałać..
__________________
"Było piękne społeczeństwo, ale wyzdychało..."
nock keciron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 19:43   #3
The Shodow
Użytkownik Forum
 
The Shodow's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 242
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Wiac do kazo, kazdym tunelem ktorego zobaczyles.....

...i nie dac sie zlapac
The Shodow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 19:50   #4
Lipers
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Lokacja: Lucera

Posty: 86
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Lucera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maryan Pokaż post
Zostałem zaatakowany przez 5 graczy w tym 130 MS, 105 EK, 88 MS, 118 RP i jeszcze jeden EK.
masz 100 lvl a ich bylo pieciu.... nic bys nie zrobil gdybys sie zatrzymal tzn bys odrazu dednal ( szybciej napewno niz ucieczka ), w takich przypadkach to nogi za pas, UHy w pogotowiu i wiac do najblizszego miasta, nie mysl o walce
__________________
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć." ( Albert Schweitzer )

http://www.fasole.pl/default.asp?id=11162 zbieraj fasole i wymieniaj je na nagrody ( sms, doładowania ...), nie martw się link bez wirów

www.naturalnie.ovh.org strona o medycynie naturalnej
Lipers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 19:55   #5
Mroku
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 37

Posty: 546
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Julera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maryan Pokaż post
Dziś po raz pierwszy w moim Tibijskim życiu musiałem walczyć a raczej bronić się moim rycerzem przed przeważającymi siłami wroga. Zostałem zaatakowany przez 5 graczy w tym 130 MS, 105 EK, 88 MS, 118 RP i jeszcze jeden EK. Terenem mojej heroicznej walki była najpierw forteca orków, potem teren między wieżą Wyvern i wejściem do OF.

Mam takie pytanie do znawców walki PvP jakie taktyki obronne mogliby polecić.

1. Nikt mi nie mógł pomóc
2. Starałem się cały czas biegać aby nie dać sie zblokować.
3. Miałem 160 UHów

Czy coś pomogłoby gdybym:
1. Zatrzymał się i próbował atakować?
2. Uciekł na jakąś wieżę i metoda Up/Down

Czy może moja sytuacja była patowa i jedyne co mogłem zrobić to przetrwać aż do końca UHów-co też zrobiłem.

Pozdrowienia i ciekawi mnie co byście zrobili na moim miejscu.
biegac ,biegac,probowac ich zgubic..jak to nic nie da <powinienes zwrocic uwage ,jakie max. combo ci ubili i do ilu cie zjechali... musisz miec wyczucie kiedy sie uhac>..jak to nic nie da,to leciec i up & down robic kilkla minut ,a potem w najmniej spodziewanym momencie ,zaczac uciekac ,do tej dziury kolo dragga w kazz ,i bys wyszedl przy d0bridge...z d-bridge to do ab leciec ,jak najszybciej ,bo w veno by cie trapneli latwo ;x
Mroku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 19:59   #6
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Pomysł z rozkopaniem dziury i ucieczką tunelem odpuściłem bo wydaje mi się, że:

1. Nie zdążyłbym rozkopać dziury, bo pewnie rzuciliby albo Magic wall albo garnek na dziurę.
2. Jakbym wszedł do tunelu to tam jest wąsko i łatwiej byłoby mnie zblokować Mwallem, po drugie muszę jeszcze użyć liny, co również mogliby mi uniemożliwić rzucająć garnek na miejsce do użycia liny.


A gdybym tak wszedł na wieże, tam jest może 5-8 kratek +3 orc spearmany i poczekał aż wejdą za mną-wtedy staliby na 1 kratce wszyscy-odpaliłbym exori i uderzał z GFB+GS. Czy to miałoby jakiś sens?
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:06   #7
Lipers
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Lokacja: Lucera

Posty: 86
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Lucera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maryan Pokaż post


A gdybym tak wszedł na wieże, tam jest może 5-8 kratek +3 orc spearmany i poczekał aż wejdą za mną-wtedy staliby na 1 kratce wszyscy-odpaliłbym exori i uderzał z GFB+GS. Czy to miałoby jakiś sens?
Ty exori + gfb + GS oni SD SD SD ( 2 sorki + pal ) + EK + RP + co tam jeszce sorki puszcza
__________________
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć." ( Albert Schweitzer )

http://www.fasole.pl/default.asp?id=11162 zbieraj fasole i wymieniaj je na nagrody ( sms, doładowania ...), nie martw się link bez wirów

www.naturalnie.ovh.org strona o medycynie naturalnej
Lipers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:09   #8
Diego'Odin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Ustka

Posty: 461
Gildia: MON
Domyślny

pytanie:
czy przed ich atakiem miales pz lock?
jesli tak to up/down czekajac az ktos pomoze lub jakos powalczyc ale ytzeba by bylo ich odlurowac troche od siebie zeby w grupie nie byli
Diego'Odin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:10   #9
Malkowicz
Użytkownik Forum
 
Malkowicz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Wiek: 34

Posty: 158
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Dwimenor na topicu o nie ale i tak go lubię
a na temat uciekać uciekać a najlepiej wbić 9 magic i z 1,5 baga magic walli oni cię cię gonią a ty uh i magic wall i jeden sorc juz jest na tyłach musi użyc utani gran hur żeby dogonić później używasz ich więcej a oni zwalniają twoja przewaga coraz większa i większa i uciekłeś
__________________
Na przeczytanie tego nijakiego podpisu potrzebujesz około 12(mi to zajmuje 8) sekund swego marnego i dennego życia.
Ps:Nie marnuj życia na czytanie podpisów zrób coś innego(budyń na ten przykład)
Budyń rox

Klik w morderce.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gore.spell Pokaż post
Screeny 4,5/10 Mi siE one nIeszCzEgUlnie podobajom nankó

Ostatnio edytowany przez Malkowicz - 13-03-2007 o 20:11.
Malkowicz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:17   #10
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diego'Odin Pokaż post
pytanie:
czy przed ich atakiem miales pz lock?
jesli tak to up/down czekajac az ktos pomoze lub jakos powalczyc ale ytzeba by bylo ich odlurowac troche od siebie zeby w grupie nie byli
Tzn nie rozumiem o co Ci chodzi z PZ lockiem? Normalnie expiłem na OF kiedy po mnie przyszli. Nie mogłem się wylogować z oczywistych przyczyn.

Nikt mi by nie pomógł-napisałem w 1 poście.

Kwestia rozdzielenia atakujących-próbowałem, biegałem ale niestety byli naprawdę dobrze zgrani i wg mnie komunikowali się na ventrilo, bo kiedy nawet udało mi się zgubić 2-3 to nadal były zablokowane drogi ucieczki z pola bitwy
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:33   #11
boromeusz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Przedewszystkim unikać wąskich tuneli i przejść.
Od razu powiadomić gildię żeby ktoś pośpieszył z pomocą.
Nie walczyć bo to nie ma sensu, uciekać ale w taki sposob zeby nie pasc na trapa, czyli daleko od scianek itp.
Jedyna i najlepsza taktyka to taktyka na przetrwanie, czyli jak najdluzej utrzymac sie przy zyciu i jak jest jakas okazja to zwiac z pola bitwy, bo nawet jak jednego zabijesz (w co watpie) i tak sam padniesz a wlasnie o to chodzi zeby nie pasc.
Runki mwall i destroy field obowiazkowe.
Niestety ale taka sytuacja jest tragiczna i na dobra sprawe bez pomocy z zewnatrz jestes martwy.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:40   #12
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

Atakowanie to największy idiotyzm w takiej sytuacji (przynajmniej jeżeli chcesz trochę pożyć), oczywiste jest że nawet jeżeli jakimś cudem zabijesz jednego z przeciwników (chociaż musiałby być niezłym noobem), to i tak pozostali mogą cię dalej klepac, a ty nawet do PZ nie zwiejesz. Jedyna rada to uciekać; jesli np. blokują ci w OF drogi ucieczki jakimiś wallami albo cuś, to trzeba biegać dość chaotycznie żeby się koncentrowali na blokowaniu i atakowaniu, a gdy droga się otworzy szybko biec. Up & down pomaga, ale i tak nie przybliża cię do PZ, a mimo wszystko marnuje trochę UH - stosować należy głównie wtedy, gdy nie masz w danej chwili żadnej innej drogi ominięcia combosa. Knightem nie odetniesz się żadnym m wallem, więc pozostaje tylko uciekać i mieć nadzieję że starczy UHów. Takie życie rycerza.

@up
Pierwszy był >.<
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~

Ostatnio edytowany przez Cadonis - 13-03-2007 o 20:55.
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:43   #13
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Zapytam jeszcze o te runki Mwall. W Jaki sposób miałyby mi one pomóc. Rozumiem, że mogą spowolnić pościg w wąskich miejscach ale równie dobrze sam mogę zostać strapowany w takim wąskim przejściu.


Niestety upewniam się w przekonaniu, że po prostu moja śmierć musiała nastąpić, wcześniej czy później...
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:45   #14
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

A moglbym wiedziec dlaczego padles? Tzn, co bylo tego powodem, combo, koniec uhow czy co?
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:49   #15
Diego'Odin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Ustka

Posty: 461
Gildia: MON
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maryan Pokaż post
Tzn nie rozumiem o co Ci chodzi z PZ lockiem? Normalnie expiłem na OF kiedy po mnie przyszli. Nie mogłem się wylogować z oczywistych przyczyn.
chodzilo o to czy nie ubiles jakiegos noobka
trza bylo uciekac do dp np. w ab albo venore

Ostatnio edytowany przez Diego'Odin - 13-03-2007 o 20:52.
Diego'Odin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:53   #16
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maryan Pokaż post
Zapytam jeszcze o te runki Mwall. W Jaki sposób miałyby mi one pomóc. Rozumiem, że mogą spowolnić pościg w wąskich miejscach ale równie dobrze sam mogę zostać strapowany w takim wąskim przejściu.

M wall stoi 20 sekund, co pozwala ci uciec o 100+ kroków od pościgu, ofcoz pod warunkiem że przejście jest w jedną stronę (tzn nie mogą ominąć walla inną drogą). Jeśli chodzi o zostanie trapniętym - kwestia tego kto szybciej rzuci walla Zauważ, że ty chwilę przygotowujesz się do wbiegnięcia w wąski korytarz, a oni są raczej zajęci zabijaniem. Jeśli mają słaby refleks, to mogą nie zdążyć postawić ściany... Zresztą, co za różnica. I tak m walli nie możesz używać ;o
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:54   #17
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Combo jako takie przeżywałem bez większych problemów-nie spadało mi HP poniżej 400.

Ogólnie nie było większego problemu z leczeniem się. Padłem bo nie wiedzieć czemu nacisnąłem ESC zamiast F1 pod którym mam UHa. Do końca UHów zostało mi 20, więc tak czy inaczej po jakiś 3-5 minutach byłoby po wszystkim.
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 20:54   #18
Vis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005
Lokacja: Neverland
Wiek: 38

Posty: 50
Świat: Pythera
Domyślny

Mam pytanko jeśli pozwolisz.

Jakim CUDEM zrobiłeś 100 level bez zdobycia choćby minimalnej wiedzy o walce PvP? Przez 100 leveli nikt nigdy Cię nie zaatakował i o!, nagle teraz przyszli? O co kaman?

@ topic

Atak w takiej sytuacji jest najgorszym pomysłem - jedyny sposób to skierowanie się do najbliższego PZ (Ab'dendriel od OF).
__________________
"We must always fear evil men. But there is another kind of evil that we must fear the most, and that is the indifference of good men."
Vis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 21:02   #19
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

@Vis
Obstawiam że Maryan dostał "hunta" za "PGing to join war"; powiedzmy że orientuję się trochę w sytuacji na jego servie.

@Maryan
Co do UHów: nie lepiej mieć pod f12? DUŻO bliżej strzałeczek, szybciej się używa...
Ah, i tak, ci goście na 100% mieli ventrilo.
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 21:03   #20
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vis Pokaż post
Mam pytanko jeśli pozwolisz.

Jakim CUDEM zrobiłeś 100 level bez zdobycia choćby minimalnej wiedzy o walce PvP? Przez 100 leveli nikt nigdy Cię nie zaatakował i o!, nagle teraz przyszli? O co kaman?

@ topic

Atak w takiej sytuacji jest najgorszym pomysłem - jedyny sposób to skierowanie się do najbliższego PZ (Ab'dendriel od OF).
Ależ proszę: oto odpowiedź:
Nabiłem 100 lvl regularnie zabijając potwory, nie biorąc udziału w wojnach i innych zadymach. Przeczytaj dokładnie mojego posta-było 5 vs 1, nie jest problemem obronić się 1 vs 1 lub 1 vs 2. Takie potyczki są o wiele łatwiejsze niż próba przetrwania przy takiej przewadze liczebnej wroga.

Moja wiedza o PvP jest wystarczająca do przeżycia przy spotkaniach z nisko lvl PK ale zawsze warto się zapytać co inni-mądrzejsi by zrobili na moim miejscu w takiej sytuacji w jakiej się znalazłem.

I jak widzisz z postów powyżej-wydaje mi się, że CAŁKOWICIE wykorzystałem wszystkie możliwości na przeżycie...
Pozdrowienia


@Cadonis
hehe, nie mam czasu na PG, zresztą moje PvP jest do bani jak widać, dlatego do żadnej wojny przystąpić nie zamierzałem i nie zamierzam.

Sama moja śmierć nic nie zmieni w sytuacji na servie bo zmienić nie może. Ale nie róbmy Off-topic'u
__________________
God heals, doctor takes the fee...

Ostatnio edytowany przez Maryan - 13-03-2007 o 21:08.
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.


Powered by vBulletin 3