Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-11-2006, 22:03   #1
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny Biblioteczka

Bede tu co jakis czas wrzucal tlumaczenia tibijskich ksiazek.



Mroczna Katedra

Zapiski Z Domu Czarnego rycerza

Demona

Zapiski z Martwego Domu

Minotaury

Tlumaczenia XIII

Ksiazki z Deserta by XIII cz.I

Ksiazki z Deserta by XIII cz.II

Ksiazki z Deserta by XIII cz.III

Tlumaczenia Radka 666

Paradox Tower by Radek 666
__________________
Na pochybel sk*********.

Ostatnio edytowany przez Winiak - 27-11-2006 o 19:16.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-11-2006, 22:03   #2
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

MROCZNA KATEDRA

ZWOJE.

1
Plany postepuja do przodu. Metoda indoktrynacji i i dezinformacji przynosi sukcesy.Kazdego tygodnia mozemy wysylac nowych uczniow na dalsze kursy. Ostroznosc jest nadal potrzebna , oczywiscie. Nasi wrogowie sa liczni i silni. Gdyby dowiedzieli sie kiedys o naszych planach i poznali ten kompleks , caly projekt bylby zagrozony. Jest zdecydowanie za wczesnie by sie ujawniac. Dlatego sugeruje by zbudowac druga baze w jakims odleglym miejscu.Jest bardzo wazne ze mamy zapasowe miejsce, bez wzgledu na koszty jakie trzeba poniesc.
2
Niedawny wypadek w laboratorium nie zaklocil zatrutego wywaru w znaczny sposob. Strata glowy przez glownego alchemika wywolala pytanie o potrzebne zastepstwo. Aczkolwiek pozostali alchemicy musza pracowac dwa razy ciezej niz przedtem, wszystko jak narazie idzie dobrze.Nadal, musze zauwazyc ze ta praca ponad sily powoduje nowe wypadki, jednakze jestem gotow podjac ryzyko nim przybedzie zastepstwo.
3
Nasz falszywy kaplan jest nadal zdolny odstraszac poszukiwaczy przygod od zbadania ruin. Chociaz wydajnosc tej placowki jest cudowna, musze zauwazyc ze moi studenci nie zdobywaja nawet odrobiny doswiadczenia w rozwiazywaniu klopotow.
4
Tak zwana "tradycja" posrod studentow kazaca wysylac nowo mianowanych zabojcow na jakas glupia misje zebrala swoje zniwo. Mlody Roland zmarl probujac ukrasc flage z Thaiskiego zamku. Nie tylko stracilismy czas i wysilek wlozony w jego edukacje, ale cala sprawa sciagnela niepotrzebna uwage na nasza organizacje. Jest calkiem pewne ze ten mlody glupek uzyl jednego z naszych najwyzej wyspecjalizowanych sprzetow w swojej zalosnej misji. Jak dotad wiem ze cala sprawa jest pod ciagla obserwacja lokalnych autorytetow. Musielismy znalezc sposob by skierowac ich zainteresowanie na inne tory nim zbyt wiele pytan zostanie zadanych. Musialem wyeliminowac dwoch doswiadczonych uczniow by dac przyklad na przyszlosc. Takie wypadki musza sie skonczyc ale boje sie ze krzywda juz sie stala i jest nieodwracalna.
5
Myslalem ze Malicious wyeliminowal tego trzykroc przekletego agitatora ktory pozwolil sobie na pieprzona zabawe. Przetracil nasze pieniadze wspierajac falszywa rewolucje. Nie moge uwiezyc w ta glupote, pieprzony lobuz! Malicious zostal wezwany spowrotem do wazniejszych zadan, inni maja znalezc drania!
6
Nasza wtyczka w Port Hope twierdzi ze niejest jeszcze w stanie nawiazac kontaktu z dworcami. Zaloze sie ze ten tchorz nawet nieprobowal. Z tak przepastnej odleglosci niesposob nalezycie go ukarac. Gdybysmy mogli wyslac specjaliste, zajalby sie nawiazaniem kontaktu zdworcami odpowiednio. Z drugiej strony, tamtejsza wtyczka jest spokrewniona z dzungla i moglaby udowodnic swoja wartosc wysylajac naszego zabojce w rece tych kanibali.
7.
Proba znalezienia miejsca Brotherhood of Bones(Bractwa Kosci) nie powiodla sie dotychczas. Glownym problemem jest fakt ze Bractwo kontaktuje sie tylko z wybranymi przez siebie kandydatami. Jedynym sukcesem jest skierowanie ich interesow na bohatera ktory zabil jednego z zatrudnionych przez nas nektomantow. Coprawda Bractwo wykradlo pozniej cialo i przywrocilo je do zycia. Mam nadzieje ze nie robili nic z dusza ,inaczej niepozadane informacje mogly wyciec do nich.
8
Ten zlapany kaplan/kaplanka powinna byc wyeliminowana najszybciej jak to tylko mozliwe. To zbyt niebezpieczne by trzymac ja jako wieznia z conajmniej kilku powodow. Rozumiem ze dowodzctwo chce ja przesluchac, ale ja jestem pewny ze zroblilismy wszystko i ta kobieta niewie nic waznego. Nie zwazajac na strach moich zwierzchnikow, jestem przekonany ze prowadzila swoje wlasne sledztwo niemajace nic wspolnego z naszymi wrogami.

LISTY

1
Odnosnie do twoich sugestii by trenowac naszych agitatorow w innym miejscu by byc pewnym bezpieczenstwa: Dyskutowalismy o plusach i minusach i doszlismy do wniosku ze byloby to nieskuteczne na obecnym etapie projektu. Jesli powiekszymy nasze ryzyko, powiekszymy tez nasze zasoby. Agitatorzy, jak ich nazywasz, sa uzyteczni jedynie gdy szkoli sie ich rownierz jako zabojcow. Uzyteczniejsze jest wybierac mlodych studentow i szkolenie ich w oratorstwie i manipulacji. Jesli ktos okaze sie nieodpowiedni, mozemy latwo skierowac spowrotem na zwykly trening. Gybysmy mieli dwie bazy, ryzyko zdobycia wiedzy o nich obydwu jest bliskie zeru. Zreszta zapewnia nam to ochrone przed atakiem na baze. Wiesz ze twoja praca jest niszczyc wszystkie wymierzone w nas ostrza. Ci ktorych trening byl na tyle dobry by stanowili dla nas wartosc beda zdolni do ucieczki na wlasna reke i bedea poinformowani o miejscach przygotowanych specjalnie na wypadek zagrozenia.
2
Jestesmy zadowoleni slyszac o przedwczesnej smierci kupca wzmiankowanego w naszym poprzednim liscie. Twoja operacja udowodnila ze jestes zreczny i wycwiczony w aranzowaniu takich drobnych wypadkow w porcie. Przeslij mu nasze pozdrowienia. Jestesmy pewni ze uslyszymy o nim w przyszlosci jeszcze nieraz.
3
To smutne ze musiales nas poinformowac ze tak niezwykla osoba jak Ned Noxious chce byc tylko naszym luznym wspolpracownikiem. Nie bedziemy sugerowac jego eliminacji. Udowodnil swa uzytecznosc w przeszlosci i obawiam sie ze nawet twoj piesek (zwierze) zabojca Malicious jest daleko od zdobycia takich umiejetnosci jakie posiadl Noxious. Noxious jest zdecydowanie zbyt kosztowny ,ale jesli chodzi o naprawde wazne misje, pieniadze nie graja roli. Nadal jest to smutne ze taki wolny strzelec zdeklasowal specjaliste w ktorego trening wlozylismy tyle pieniedzy. Traktujcie Neda Noxiusa nie jako przeszkode ale jako sprawdzian.
4
Drogi mistrzu.
Pisze by poinformowac cie o ze cele zostaly wyeliminowane zgodnie z planem. Nadal ubolewam ze zdecydowales sie powierzyc kupcowi Nedowi Nexiuosowi misje a ja bylem tylko obserwatorem. Mimo ze zadanie zostalo wykonane, niebylo w tem zadnej finezji ani pokazu umiejetnosci w ich eliminowaniu. Upadly palladyn Ned Noxiuos zwyczajnie sprowokowal ich by wyciagneli bron, a wtedy zaskoczyl ich polaczeniem bomb energii i ognistych kul. Oczywiscie autorytety zauwazyly conieco , ale zaraz odezwali sie wlasciciele tawerny mowiac ze zostali zprowokowani. Z niechecia zauwazam ze Noxious posiada te umiejetnosci w skradaniu sie i subtelnym mordowaniu o ktorych opowiadaja historie...

KSIAZKI

TBI Dokument 006ZAH8
Imie: Ned Noxious
Prawdziwe imie: Nieznane
Zawod: Byly palladyn, Zabojca
Miejsce urodzenia: Nieznane
Przebywa: Nieznane, wyglada na to ze podrozuje z miasta do miasta
Przynaleznosc: Nieznana

Wyglada na to ze Ned Noxious pojawil sie znikad. Pierwsze raporty o jego dzialalnosci datujemy na powrot pirackiego konfliktu ktory zagrazal Vonerskim kupcom. Ned zazwyczaj byl zatrudniany przez innych kupcow by przejal kontrole nad niezorganizowanymi piratami. Jakkolwiek nieznamy szczegolow tej sprawy, to Ned Noxious byl jedynym, ktorego zatrudnilo dwunastu kupcow, ktory powrocil by odebrac zaplate. Pozniej byl wynajmowany przez innych ludzi badz grupy do nielegalnych zadan. Jego nastepnym zadaniem bylo wyeliminowanie bandyckiej krolowej amazonek Leerah w obozie pelnym amazonek-renegatow. Jest pewne ze Ned uzyl niewidzialnosci by dostac sie do niej i szybko zabic by zaden straznik niezdazyl zareagowac.
Inne osiagniecai przypisywane Nedowi:
Zabojstwo ostatniego Thaiskiego zarzadcy Venore.
Zabojstwo maga Haramuna w Darashii.
Zabojstwo rodziny Mixtonow.
Sabotaz" Krolowej Torvivy" w porcie w Carlin
Zatrucie studni ns Edron, co spowodowalo smierc pieciu osob.
Zabicie szesciu ostatnich dostojnikow w sprowokowanych pojedynkach.
Nie jestesmy pewni za ktorech z nich mu zaplacona, a ktore wykonal nawlasna reke. Brak dowodow nadal niepozwala nam ukarac go adekwatnie. Na koniec dodam, ze trzy zamach na jego zycie niepowiodly sie.

2
Musimy znalezc lepsze zrodlo zaopatrzenia. Przemytnicy sa niesolidni i zajmuje mase czasu nim odpowiedie towary trafia w ich rece. Niestety droga ladowa odpada ale istnieje pewien magiczny sposob by utrzymac nasze zaopatrzenie od przemytnikow. Przydatny jest tu potezny specjalista z umiejetnoscia" naklaniania" Dalej mi sie niechcialo tlumaczy bo byly to same pierdoly a bylo juz pozno w nocy, wiec Czytelniku dziekuje cierpliwosc i doczytanie az do tego momentu.[/b]
__________________
Na pochybel sk*********.

Ostatnio edytowany przez Winiak - 19-11-2006 o 22:07.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 22:44   #3
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Ciekawy pomysl, ale ja czytam po prostu po ang w tibii xD Jesli masz pacc to przetlumacz ksiazki od djinnow. : P
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 22:49   #4
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

No wlasnie ale duzo osob niezna angielskiego na tyle zeby czytac je w oryginale a co do dzinow to wszystko w swoim czasie , teraz bedzie chyba demona i bk house.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 23:08   #5
Pomocny Murzyn
Użytkownik Forum
 
Pomocny Murzyn's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006

Posty: 810
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Dla mnie bomba, ja znam angielski ale słabo nie przeczytałbym takiej książki
Pomocny Murzyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 23:19   #6
Maximus89
Użytkownik Forum
 
Maximus89's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Wiek: 34

Posty: 261
Stan: Niegrający
Domyślny

Bardzo dobry pomysł(o ile bedziesz to kontynuował). Przykleić od razu!
__________________
Białe serce, krew w czerni, my na zawsze JUVE wierni...
Maximus89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 23:20   #7
grzysztof
Użytkownik Forum
 
grzysztof's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2005

Posty: 234
Domyślny

Wrzuć to na tibiawiki, tam napewno wiecej potencjanych zainteresowanych to znajdzie.
grzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2006, 23:29   #8
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Bedzie wiecej to sie zastanowie , zreszta na wiki w tej chwili nie za duzo sie dzieje a i wiekszosc to sa odsylacze na tibia.pl ^^
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 17:32   #9
Radek 666
Użytkownik Forum
 
Radek 666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Neverwinter
Wiek: 31

Posty: 1,186
Radek 666 ma numer GG 9619721 Radek 666 ma login Tlenu radek12345@tlen.pl
Domyślny

Fajnie, fajnie... Niektórym może się przydać. Ja chyba przeczytałem wszystkie książki z Thais i okolic (od wody na dole aż po Kazordoon ;P). Moja ulubiona to:

Cytuj:
Isaac Brewton, 908 pg


On the movement of objects
As everyone knows many objects do not remain static all the time. But what causes them to move? In some cases this is clear, if I punch a ball I am the cause of the movement, but whatabout an object falling?

Falling objects head downwards, but what is "down", what is below us? The answer is simple: Hell! And who rules hell? Satan! So, obviously Satan is the cause of these movements, Satan is among us all the time. But if he causes these objects to fall, what reason is there that he should not be the cause of all other movements?
Haha .
__________________

In the memory you’ll find me
Eyes burning up
The darkness holding me tightly
Until the sun rises up
Radek 666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 19:17   #10
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

ZAPISKI Z DOMKU CZARNEGO RYCERZA

Dzien pierwszy.
Nastapilo dzis trzesienie ziemi i wyglada na to ze dom osunal sie w bagna.Wszyscy ludzie uciekli w panice , nie zostal nikt kto otworzylby drzwi mojego lochu i mnie wypuscil. Jestem juz zmeczony ciaglym wolaniem o pomoc i waleniem w drzwi...Zdecydowalem sie wykopac tunel na wolnosc...Szczesliwie sa tu zapasy wody i zywnosci wiec przezyje kilka tygodni. Mam nadzieje ze mi sie uda!


Dzien piaty.
Nie moge kopac do powierzchni! Boje sie ze jesli bede kopal w zlym miejscu woda z bagien zaleje moje tunele i umre. Sprobuje kopac troche bardziej na wschod niz poprzednim razem. Szczesliwie naturalne jaskinie ktore znalazlem pomogly mi bardzo.

Dzien dziewiaty.

Zdaje mi sie ze slysze kogos kopiacego gdzie blisko. Mam nadzieje ze to moj czlowiek/mezczyzna przybyl mnie uratowac. Bede kopac w kierunku tych dzwiekow. Zapas wody sie konczy.

Data nieznana.
To oczym myslalem ze to kopiacy czlowiek okazalo sie dziwnym , zielonym stworem z wieloma ramionami lub mowioczami, ktore moga kopac bardzo szybko. Nazwalem je "Beholderami"

Jeszcze mnie niezaatakowaly , a jednak jestem pewny ze mnie wyczuly.
Kto wie, moze nie widza we mnie zadnego interesu i moge uzyc ich tuneli zeby sie wydostac? Nie zaatakuje ich chyba ze bede sie musial bronic.
Przestalem liczyc dni bo stracilem poczucie czasu tu na dole.

Och, ile czasu minie nim znow zobacze ludzi?

Data nieznana.
Jest tu cala rodzina tych Beholderow. Wydaja sie niezaprzatac mna glowy...Czesto mam dziwne sny w ktorych te stwory mowia do mnie uzywajac swych oczu. Ale to napweno tylko koszmary.

Znalazlem maly podziemny strumyk z ktorego czrpie wode, wiec moge przezyc w podziemiach. Porzucilem nadzieje ze moj czlowiek/mezczyzna przyjdzie po mnie. Phi, ludzie...Prawdopodobnie juz nawet o mnie nie mysla.

Data nieznana. Inny kolor pergaminu.
Nienawidze wszystkich ludzi! Zbuduje dom i zamieszkam w podziemiach na wiecznosc, niezasluguja na moj powrot!

Beholdery to moi jedyni przyjaciele. One mnie szanuja.Naleze teraz do nich. W snach pokazali mi droge do tych jaskin.Kiedy spie slysze w glowie szepty obiecujace mi eteryczny byt i niesmiertelnosc. Moi przyjaciele czuja moj glod zemsty i wspomoga mnie w zniszczeniu wszstkich zywych istot.
Nigdy wiecej niebede nosil tej smiesznej zbroji a czern bedzie kolorem mojej zemsty.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 19:27   #11
Vandoz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 03 2006

Posty: 512
Domyślny

Był taki temat.
Wystarczylo poszukac.
"Tajemnicze ksiegi"
Wpisz sobie to =.0

@EDIT
Czyli robisz NEW niepotrzebny temat +.+

Ostatnio edytowany przez Vandoz - 20-11-2006 o 20:57.
Vandoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 20:25   #12
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Tjah...byl. Tylko co z tego? Czytales go? I ile sie dowiedziales? Bo ja tam widze tylko temat gdzie gosc PROSI O TLUMACZENIE dziwnych ksiazek [a jest takich wiele]. Natomiast ja Wam daje swoje tlumaczenia podzielone na kategorie.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 22:10   #13
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vandoz Pokaż post
Był taki temat.
Wystarczylo poszukac.
"Tajemnicze ksiegi"
Wpisz sobie to =.0

@EDIT
Czyli robisz NEW niepotrzebny temat +.+
Myślałem, że jak nie ma licznika postów to i nie będzie bezsensownych postow, a jednak..
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~

Ostatnio edytowany przez wrogonastawiony - 21-11-2006 o 15:24.
wrogonastawiony jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2006, 22:12   #14
Eternix
Użytkownik Forum
 
Eternix's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2006

Posty: 92
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom mag.: 5
Domyślny

ciekawe te tłumaczenia...pisz dalej...
Eternix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 16:55   #15
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Noo zrobiles na mnie wrazenie, te pierwsze listy jakies nieciekawe, ale ta geneza bk mnie zaciekawila : )

Keep it up!
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 20:00   #16
Angelus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 313
Król

Pomysł prosty i zarazem genialny !!!
Aż dziwne , że do tej pory nie powstał dział - biblioteka - obok potworów albo przedmiotów ..
Bilbliotek rookgardu i biblioteka poszczegolnych miast albo miejsc , myślę ze taki powinien być podział.
Jak najbardziej twoje tłumaczenia umilają graczom tibijskie życie ..
Czekam na dalsze przekłady i jeszcze raz gratuluję pomysłu

Pozdrawiam-uzdrawiam
Angelus.

P.S. Wspomnienia Czarnego Rycerza .. po prostu rarytas !
__________________
..

Niesłuszna droga wiedzie tam , gdzie żadne kary mnie nie ruszą.
Mój los wykuwam sobie sam i sam steruję swoją duszą.

Ostatnio edytowany przez Angelus - 21-11-2006 o 20:07.
Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 20:41   #17
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

DEMONA

Magiczne miasto Demona
Spisane przez Danae , historyka warlockow.
Cz I

Nie wiemy dokladnie kiedy to miasto zostalo zbudowane. Ale musialo to byc wieki temu. Zgromadzilem troche informacji ktore mamy z przeszlosci i sprobowalem zrekonstruowac narodziny miasta:

Starozytni uzyli swojej poteznej magii by kontrolowac lawe na dole , z pomoca naszych lojalnych trolli, zbudowali w jakis sposob to miasto.

Miasto ktore sluzylo tylko jednemu celowi : By zbadac magie w Tibii.

Cz II

Nasz swiat Tibiia jest pelen roznych rodzajow magii. Do dzis nie wiedzielismy o nich zbyt wiele.Tylko mala czesc calej magii jest pod nasza kontrola.Naszym celem jest zbadanie magicznej sieci tak, by ja kontrolowac , zeby osiagnac nasz ostateczny cel : niesmiertelnosc !!!

Nim bedziemy mogli sie do tego zabrac , starozytni maja wiele problemow do zbadania.

Cz III

Na poczatku , starozytni zyli w izolacjii. Byli przekonani ze moga przezyc tam na dole bez zadnego kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Ale z biegiem czasu zrozumieli ze nie moga stworzyc dosc wody i jedzenia by wyzywic wszystkich warlockow. Zrozumieli rowniez ze trzeba byc pod otwartym niebem by uzywac pewnych czarow ( Jak naprzyklad czar : "Szlak gwiazd "
moze byc uzyty tylko jesli mag widzi gwiazdy ). Wiec stworzyli proste wyjscie na wolnosc. Wszystko zdawalo sie dzialac lecz z biegiem lat pojawily sie kolejne problemy.

Cz IV

Dzikie zwierzeta i podroznicy odkryli tunel do Demony i probowali podbic miasto. Tylko dzieki wielkiemu poswieceniu i duzemu szczesciu udalo nam sie utrzymac miasto.

Ale cos trzeba bylo z tym zrobic. Potrezbny byl tunel ale musielismy sie jakos zabezpieczyc.

Mielismy wiele pomyslow. Ale najlepszym bylo stworzenie ogromnego labiryntu. My znalismy dobra droge , ale nasi wrogowie mogli bladzic miesiacami i umierac z glodu lub uciekac na powierzchnie i nigdy nie powracac.

Tak zaczela sie praca nad labiryntem.

Cz V

Dzieki naszej poteznej magii i z pomoca naszych nowych przyjaciol , wioski trolli , stworzylismy wspanialy labirynt w mniej niz miesiac. Po skonczeniu budowy prawie nikt nie znalazl wejscia do naszego miasta , a ci ktorzy je odkryli zostali zgladzeni .Zatrudnilismy rownierz najemnikow i zaplacilismy dobrze by chronili czesci labiryntu. I tak bylo od wiekow az do dzis. Moglismy prowadzic nasze badania w ciszy i bez strachu ze zostaniemy zaatakowani.

Pewnego dnia osiagniemy nasz cel, a wtedy nie bedziemy sie musieli bac nikogo. Nikogo!


Labirynt zagubionych dusz.

Wieki temu starozytni zbudowali ten labirynt by chronic miasto Demona przed bandytami i wojownikami. Z pomoca naszych lojalnych trolli zbudowali go w mniej niz miesiac.

Ten labirynt chronil nas od wiekow i mam nadzieje ze bedzie sluzyl przez nastepne stulecia.


FORMULY


Formula honeminas.
Napisane przez Mathemicus

Formula honemina jest jedna z podstawowych formul opisujacych jak magiczna siec zostala stworzona przez bogow. Nie jest jeszcze kompletna poniewaz mathematicus zmarl zabity przez dwoch intruzow .Ale probujemy dokonczyc jego prace.Ale jestem pewny ze ktoregos dnia dokonczymy ja i bedziemy duzo blizej naszego celu.

Jak dotad odkrylismy takie formuly :

e=3m*2g+3p

Formula Donina

To formula oparta na honemina formule. Powinna pomoc w zrozumieniu pulsowania czerwonego swiatla w magicznej sieci.

ft:=E[3,2,3]*fd(3.2),as->20
io=g[i,u]+2

Ksiazek z formulami bylo bardzo duzo, wszystkie jednak byly w stylu " Widzisz dziwne formuly ktorych nie mozesz odczytac".

MAGICZNA SIEC

Teleport na powierzchnie.
Napisane przez Zhandramon

Witam was bracia i siostry.
Dwa wieki temu, stworzylem ten teleport bysmy mogli prowadzic nasze eksperymanty o wiele szybciej.
W dawnych dniach musielismy podrozowac przez caly labirynt. Teraz wystarczy wejsc w teleport blisko miejsca odpoczynku i jestes na powierzchni. Oczywiscie nie mozemy ryzykowac zbudowania teleportu na powierzchni z powodu naszych wrogow. Wiec bedziesz musial wrocic przez labirynt. Ale kiedy znasz wlasciwa droge , nie powinno to trwac dlugo.

Powodzenia!

Badania o teleportacji w magicznej sieci.
Notigeus

Uzylismy honeminas formuly by otworzyc specjalne drzwi w magicznej sieci. Te specjalne drzwi pozawalaja teleportowac sie do dowolnej czesci naszej krainy. Probowalismy juz kilka razy i za kazdym dzialalo.
Lecz musimy byc bardzo ostrozni bo teleportacja przez magiczna siec jest wielce niebezpieczna.. Niefortunnie nie umiemy kontrolowac drzwi wyjsciowych. Wiec mozemy tylko teleportowac do przypadkowych miejsc. A to moze byc smiercionosne. Dopoki nie wiemy wiecej kazda teleportacja jest zakazana.


Magiczna siec oplata swiat.
Heronias

Od wiekow badamy ta magiczna siec w naszym swiecie Tibii.
Im bardziej staramy sie ja poznac tym bardziej mysle ze jest niemozliwe poznac jej wszystkie sekrety. Ale nie stracilismy jeszcze nadziei. Moze znajdziemy kiedys jakis kluczowy element ktory pomoze nam otworzyc wiele drzwi w magicznej sieci. Do tego czasu bedziemy starali sie rozwiazac jak najwiecej zagadek.

Teleportacja w magicznej sieci.

Bylem jednym z pierwszych ktorym pozwolono na teleportacje w magicznej sieci.

Moglem latwo otwierac wrota moca mojej woli.Ale kiedy bylem posrod magicznej sieci tracilem kontrole. Wiec wyszedlem niedaleko Carlin a chcialem niedaleko Thais. Wszyscy inni doswiadczyli tego samego.

Wszystko dzialo sie tak szybko gdy bylem w magicznej sieci. Moglem zobaczyc tylko czerwone linie i inne bramy przez ulamki sekund. I wtedy bylem juz blisko Carlin. Moze ktoregos dnia bedziemy mogli teleportowac sie do magicznej sieci i w niej pozostac. Z przyjemnoscia bym ja zbadal.

Podsumowanie badan o czerwonym swietle

Jeszcze nie odkrylismy czym jest czerwone swiatlo w magicznej sieci. Lecz z cala pewnoscia maja decydujaca role. Wydaje sie ze w jakis sposob kontroluja bramy w magicznej sieci. Jesli to prawda to bedziemy mogli kontrolowac bramy pewnego dnia.


PRZEDMIOTY I STWORY

Legendy o rozdzce mocy.

Ta ksiazka jest o pochodzeniu rozdzki mocy.

Po pierwsze chce powiedziec ze nikt nie jest pewny kto i jak ja zrobil.Ale zawiera w sobie potezna moc niewiadomego rodzaju.

Jako ze stracilismy wiele ksiazek naszych starozytnych nie mozemy stwierdzic jak dostala sie w ich rece.

Jednakze jestesmy bardzo zadowoleni z faktu ze ja zdobyli bo pomagala nam i pomaga w zrozumieniu magicznej sieci wokol planety.

Na przyklad tylko dzieki niej znalezlismy bramy teleportacji w magicznej sieci.

Robimy teraz pewne eksperymanta z roznymi rodzajami rozdzek i mamy nadzieje ze rozdzka mocy wejdzie w reakcje z niektorymi.

JAK KONTROLOWAC LAVE

Lawa od poczatku byla naszym przyjacielem.
Zawsze posiadalismy moc "rozmowy" z lawa i jej formowania.Ale te rytualy wymagaly calkowitej koncentracji i udzialu wielu warlockow by wybudowac to miasto posrod lawy.

Jak to dzialolo:

<Reszta ksiazki jest spalona>

Informacje o pierscieniach zycia
Odrylismy ze wielu nieumarlych nosi pierscienie zycia.Zbadalismy to i wiemy ze pierscienie zawieraja w sobie pewien rodzaj magicznej mocy.
Wyglada na to ze pierscienie maja moc przywracania zycia ludzia i zwierzeta.
Nie wiem jeszcze jak wydobyc ta moc , lecz przyjdzie czas ze bedziemy potrafili kontrolowac moc pierscieni zycia. I to moze byc klucz do naszego glownego celu!

LIST
Drogi Gelunidasie
Spodziewam sie ze wyslales mi podwojna rune ktora zamowilem ponad miesiac temu.Jesli sie przekonam ze dzialaja tak jak obiecano zamowie ich wiecej.Moga byc pomocne w moich nastepnych wyprawach. Ten list powinien ci pokazac ze wieci o mojej smierci byly cokolwiek przedwczesne
Mam nadzieje ze ty i twoi warlockowie nie sadziliscie ze wykrecicie sie tak latwo?Jesli nie zajales sie praca ktora zamowilem i nie otrzymam zamowienia spodziewaj sie odwiedzin. Nie polubisz moich nowych przyjaciol.

Ferumbras.

LIST
Sortaje Auterius
Wczoraj zdarzylo sie cos dziwnego o czym musze powiedziec.
Kiedy studiowalem talony przypadkiem upuscilem jeden na ziemie.
Stoczyl sie i wpadl do lawy...
I wtedy rozdzka mocy zaczela promieniowac.
Przez piec minut to trwalo i nagle przestalo.
Bede to badal...

Twoj Tardimen.

KOORDYNATY ZIEM WOKOL Dianscher

Wydaje mi sie ze znalazlem wspolrzedne ziem Wyspy Diansher
p3,q9,0o i p3,23,0t.

Jak narazie musimy poczekac az bedziemy w stanie kontrolowac bramy wyjscia z magicznej sieci.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 20:46   #18
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Dziekuje za poparcie ;] A co do dzialu to jak najbardziej moglby powstac, ale to juz w mocy adminow ^^ Jesli mozecie zwroccie uwage znajomym na temat tlumaczen, moze jesli bedzie nas wiecej to i bedzie jakas sila odzialywania na "wladze".


PS. Poszukuje ludzi chetnych do tlumaczenia [Mnie to zajmie dosc duzo czasu samemu:/] i korektora, bo pewnie zauwazyliscie ze zdarzaja sie literowki.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 22:32   #19
Maximus89
Użytkownik Forum
 
Maximus89's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Wiek: 34

Posty: 261
Stan: Niegrający
Domyślny

Najciekawsze z 3 czesci był opis powstania miasta Demona i list Ferumbrasa zamawiającego runy u warlocków... Ogolnie przyjemnie sie czyta, poniewaz mozna trochę "liznąć" historii Tibii
__________________
Białe serce, krew w czerni, my na zawsze JUVE wierni...
Maximus89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2006, 22:55   #20
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 37

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Strzałka

Kilka ksiazek z Jakundaf Desert - jest ich dokladnie 41, na razie opisze to, co przetlumaczylem.

Niebezpieczenstwa przygod
Napisane przez Netlios

Przygody sa pasja. Niemniej moga byc tez niebezpieczne, jeden moze nawet umierac podczas swoich podrozy przez ziemie. Napisalem te ksiazki w celu pokazania losu 5 ludzi, ktorzy poswiecili sie dla odkrywania nieznanych czesci Tibii. Kazdy z nich byl dzielnym wojownikiem i odkrywca - przezyli wiele ciekawych przygod. Ich podroze roznily sie czasowo - jeden skonczyl po 66 dniach, inny po 100 dniach. Kazda podroz byla bardzo niebezpieczna. Jedna z nich zakonczyla sie smiercia.


Przeglad ksiazek
Napisane przez Adrenius

Wiele ludzi przeczytalo i oczywiscie przeczyta w przyszlosci ksiazki Netliosa - popularna seria "Poszukiwacze przygod Tibii I-VI. Jednak czy ta ksiazka moglaby byc naprawde przewodnikiem dla poszukiwaczy? Nie jestem tego do konca pewien. Byloby ciezko przeczytac te wszystkie ksiazki. Wiele historii zostalo juz powiedzianych, ale czy sa ze soba powiazane? Czy ci ludzie naprawde istnieli? Watpie. Pewnego razu podrozny przyszedl do mnie w celu przekonania mnie, ze historie Netliasa sa prawdziwe. Poprosilem go, aby powiedzial mi imiona ( w porzadku alfabetycznym ), wiek, powody, dla ktorych zaprzestali dalszej podrozy i czas ich trwania. Na poczatku chcialem od niego pierwsze imie i powody. Podroznik rzekl:
,,Anaso, 38, troll attacked, 66 days".
Poprosilem go, aby opowiedzial mi o nastepnej osobie:
,,Elaeus, 40, steped into fire, 100 days".
Zapytalem go o ostatnie trzy osoby i otrzymalem odpowiedzi. Z poczatku jego slowa byly dla mnie wiarygodne. Ale po zastanowieniu sie i przeczytaniu opowiesci Netliosa wywnioskowalem, ze to nie moze byc prawda. Wielu ludzi przychodzilo do mnie z blednymi odpowiedziami na zadawane przeze mnie pytania. Nigdy nie spotkalem kogos, kto przynioslby mi prawidlowe odpowiedzi. Czy rozwiazanie istnieje? Jezeli istnieje, jak ono brzmi? Zdecydowalem sie dac nagrode temu, kto moglby przyniesc mi rozwiazanie.


Spostrzezenia dotyczace legendy jeziora Amroos.
Napisane przez...

Kilka tygodni temu rozmawialem ze swoim przyjacielem Othmorem. Mowilismy o Amroos. Othmor odwiedzil kiedys Carlin, zanim spotkalismy sie i powiedzial mi, ze kraza pogloski, ze mozna w jakis sposob podniesc glebine jeziora, tak aby woda nie byla tak gleboka jak teraz. W ten sposob mozna sie dostac na wyspe znajdujacej sie na jeziorze...Mozna sie dowiedziec, co znajduje sie na tej wyspie. Nigdy nie moglem do tego dojsc - moja magiczna moc nie siega tak daleko...
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.


Powered by vBulletin 3