Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Pokaż wyniki sondy: Jak myślicie? Czy nasze posty mogą zakwiestionować ,że EXCALIBUG żyję?
Tak... 498 40.59%
Nie... 183 14.91%
Wszystkie posty nie dały rzadnych rezultatów 212 17.28%
Heh, ja już wiem o co ci chodzi... (Już wiem jak to zrobić według naszych postów) 115 9.37%
Nie mam zdania 219 17.85%
Głosujących: 1227. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-01-2006, 13:49   #541
lukasz772
Użytkownik forum
 
lukasz772's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -brak-
Świat: Kyra
Poziom: 11
Skille: 43/34
Poziom mag.: 3
lukasz772 ma numer GG 5346768
Żarówka

Ja kiedyś na Arcani znalazłem pergamin (po zabiciu jakiegoś lamusa) i pisało na nim: "Play a flute to master of snakes" chciałem biec do bazyliszka z fletem ale niestety nie wiem gdzie on jest... LoL wiem tylko ze w kazzo ;p Z nim się nie da rozmawiać bo jest za daleko a jak by sie zagrało to by podszedł? I może ruszycie doprzodu...? Mam nadzieje że coś wniosłem do rozmowy DO roboty! sprawdźcie to. A flet chyba w Thais można kupić a jak nie to Priests trzeba ubić. odpiszcie tu co sie stało

EDIT:
Aha i jeśli to Quest Spoiling to nie banujcie mnie ani nie usuwajcie tematu! modki plax!

EDIT2:
Emm gdzieś w temacie o skarbcu imperatora kazzo psiało, że MUZYKA JEST KLUCZEM. Ona może być kluczem do rozmowy, zabicia BAZYLISZKA którego krasnoludy chciały się pozbyć, a imperator pozwoli wybrać Jedną z rzeczy ze skarbca jako nagrode. Możliwe? Może ktoś popróbuje bo ja na Guardy sie nie pcham na 11 levelu z takimi skillami lol 3majcie sie

EDIT3: LOL rozkminka na maxa. Gdyby zagrać bazyliszkowi na Wooden Flute to by podszedł. pogadałoby sie. Imperatorowi zanieść trupa Snake'a zwykłego i powiedzieć mu że to bazyliszek. np: Hail, dead basilisk, yes (wiecie i key dostanie sie) a key znika po dostaniu go, a rzeczy mogą być takie jak Honey Flower, klikasz Use, i dostajesz

APEL: Sprawdź ktoś to, podziel sie tym ze mną lub na forum bo to naprawdę... Bardzo ciekawe

Ostatnio edytowany przez lukasz772 - 19-01-2006 o 16:21.
lukasz772 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-01-2006, 17:34   #542
VIPek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A ja mam takie pytanie, a mianowicie, w jaki sposób NPC'e naprowadzają ludzi na anihilatora? tzn. co mowią i czy w ogole cos wiedzą o ani?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 20:50   #543
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lukasz772
Ja kiedyś na Arcani znalazłem pergamin (po zabiciu jakiegoś lamusa) i pisało na nim: "Play a flute to master of snakes" chciałem biec do bazyliszka z fletem ale niestety nie wiem gdzie on jest... LoL wiem tylko ze w kazzo ;p Z nim się nie da rozmawiać bo jest za daleko a jak by sie zagrało to by podszedł? I może ruszycie doprzodu...? Mam nadzieje że coś wniosłem do rozmowy DO roboty! sprawdźcie to. A flet chyba w Thais można kupić a jak nie to Priests trzeba ubić. odpiszcie tu co sie stało

EDIT:
Aha i jeśli to Quest Spoiling to nie banujcie mnie ani nie usuwajcie tematu! modki plax!

EDIT2:
Emm gdzieś w temacie o skarbcu imperatora kazzo psiało, że MUZYKA JEST KLUCZEM. Ona może być kluczem do rozmowy, zabicia BAZYLISZKA którego krasnoludy chciały się pozbyć, a imperator pozwoli wybrać Jedną z rzeczy ze skarbca jako nagrode. Możliwe? Może ktoś popróbuje bo ja na Guardy sie nie pcham na 11 levelu z takimi skillami lol 3majcie sie

EDIT3: LOL rozkminka na maxa. Gdyby zagrać bazyliszkowi na Wooden Flute to by podszedł. pogadałoby sie. Imperatorowi zanieść trupa Snake'a zwykłego i powiedzieć mu że to bazyliszek. np: Hail, dead basilisk, yes (wiecie i key dostanie sie) a key znika po dostaniu go, a rzeczy mogą być takie jak Honey Flower, klikasz Use, i dostajesz

APEL: Sprawdź ktoś to, podziel sie tym ze mną lub na forum bo to naprawdę... Bardzo ciekawe

hmmm... dobrze konbinujesz. Ale niestety ci, ktorzy angazowali sie w ten temat, juz tu nie zagladaja. A byly tez wieszke lvle, ktre mogly to sprawdzic. :/
__________________
-
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 21:50   #544
Mathius
Użytkownik forum
 
Mathius's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2005
Lokacja: WroCłAw

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: xXx
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Death.....
Świat: Danubia
Poziom: 40
Skille: 73/47
Poziom mag.: 14
Król MHmmm

ja bylem sobie na katedrze moim 24 sorkiem i zagadalem do lorbasa ale co zrozumialem mowil tylko o excalibugu ze jest ukryty w podziemiach w edron tak powiedzial ale po angielsku
moze to jakas wskazówka bedzie moze postaram sie jeszcze polazic.
Mathius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 09:56   #545
Zuper Hero
Użytkownik Forum
 
Zuper Hero's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2006
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 57
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Galana
Poziom: 40
Skille: 70/45
Poziom mag.: 15
Domyślny

znalazłem ciekawą ksdiazke w kazzo
Introduction of the War of Welcome

The War of Welcome took place near the southern bridge, that the humans call 'the dwarf bridge'. The southern territory was once inhabited by a mighty orcish tribe and the few dwarves brave enough to stick around the mountain were constantly being hasseled by these orcish people and some were enslaved by the vile orcs! To the Northwest lie Carlin, a place inhabited by humans who struggled for survival on their own and could not help the dwarves in this matter either. As time went by the dwarves who called for war against the orcis raiders grew in number and voice. They felt they had a right to reatake these lands from the orcish invaders.
__________________
mod skasował mój podpis
Zuper Hero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 10:26   #546
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zuper Hero
znalazłem ciekawą ksdiazke w kazzo
Introduction of the War of Welcome

The War of Welcome took place near the southern bridge, that the humans call 'the dwarf bridge'. The southern territory was once inhabited by a mighty orcish tribe and the few dwarves brave enough to stick around the mountain were constantly being hasseled by these orcish people and some were enslaved by the vile orcs! To the Northwest lie Carlin, a place inhabited by humans who struggled for survival on their own and could not help the dwarves in this matter either. As time went by the dwarves who called for war against the orcis raiders grew in number and voice. They felt they had a right to reatake these lands from the orcish invaders.

To jest wprowadzenie do wojny ktora rozegrala miedzy dwarfami a orcami . Tak mi sie wydaje
__________________
"Real power can't be given it must be taken"
Evil Maul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:15   #547
lukasz772
Użytkownik forum
 
lukasz772's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -brak-
Świat: Kyra
Poziom: 11
Skille: 43/34
Poziom mag.: 3
lukasz772 ma numer GG 5346768
Domyślny

Tak to o wojnie krasnali z orkami, jest powiedziane też że ludzie im nie pomogli... Tylko nie wiem czy to moze miec zwiazek z excalibugiem.
lukasz772 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:42   #548
Wojtuś
Użytkownik forum
 
Wojtuś's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2005
Lokacja: Starogard Gdaśki
Wiek: 37

Posty: 10
Wyślij wiadomość przez ICQ do Wojtuś Wojtuś ma numer GG 1982468 Wojtuś ma login Tlenu wole gg Adres Jabbera do Wojtuś
Domyślny

Idżcie do Baxtera on wam ppowie że jest w podziemiach i że gorn go poszukuje (tak j a zrzumiłem)
Wojtuś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:56   #549
Dawergo
Użytkownik Forum
 
Dawergo's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 831
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dawergo
Profesja: Druid
Gildia: Poland Team
Świat: Eonar
Poziom: 80
Domyślny Omur,Mugluf-Darashia

12:43 Dawergo Sewery: hi
12:43 Omur: Welcome at the humble booth of Omur, Dawergo Sewery.
12:43 Dawergo Sewery: excalibug
12:43 Omur: Is that the name of a djinn?

13:00 Dawergo Sewery: hi
13:00 Mugluf: Greetings Dawergo Sewery, seeker of delicacies.
13:00 Dawergo Sewery: noodles
13:00 Mugluf: That must be an important Thaian noble. Regulary Darashian delicacies are sent for him to Thais.

Co to ma znaczyc?? Co on ma namysli??
__________________
Prawie nowy rekord. 62 KB w podpisie. Wald~

http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf

Ostatnio edytowany przez Dawergo - 21-01-2006 o 12:15.
Dawergo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 15:02   #550
Mr.Hania
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 01 2006

Posty: 21
Profesja: Sorcerer
Świat: Fortera
Poziom: 14
Poziom mag.: 15
Domyślny

Lol. Ja jestem w Tibii nowy ale jak tak czytam te wszytkie posty z nierozwiązanymi zagadkami to ta gra jest zarąbista. Może grafe ma denną, ale rywalnością moze naprawde wciągać... Naprawde niezłe to wszystko..
Mr.Hania jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 16:52   #551
lukasz772
Użytkownik forum
 
lukasz772's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -brak-
Świat: Kyra
Poziom: 11
Skille: 43/34
Poziom mag.: 3
lukasz772 ma numer GG 5346768
Domyślny

13:00 Mugluf: That must be an important Thaian noble. Regulary Darashian delicacies are sent for him to Thais.

Po przetłumaczeniu tego wyszło mi
13:00 Mugluf: To musi być ważny szlachcic z Thais. Istne Daramskie (chodzi o Darashie) delikatesy są wysyłane dla niego do Thais.

Hmmm wydaje mi sie że to może mieć związek z Postman Questem (nie pisze więcej bo Quest Spoiling) chyba wiecie co mam na myśli. Poszukam poszlak odnośnie excalibuga w nocy jak bedzie małe przeludnienie (lub po save server gdy nooby nie psują klimatu RPG i nie ruszaja książek z miejsc )
lukasz772 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 00:06   #552
Arekmir
Użytkownik forum
 
Arekmir's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2005
Lokacja: Tłuchowo
Wiek: 31

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sharexiv
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xantera
Poziom: 29
Poziom mag.: 31
Arekmir ma numer GG 9899378
Domyślny Co to za książka?

Nie jestem pewien, ale myślę, że chodzi tu o wojne wszystkich najpotężniejszych wojowników i potworów, które reprezentują swą rasę. Jest to bitwa, która toczyła się o jakiś potężny artefakt, rzadki przedmiot (Excalibug). W tej bitwie mieli również udział Bogowie, którzy użyli swych potężnych mocy, aby rozgromić bitwę. Myślę, żo tu chdzi o to
Arekmir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2006, 04:55   #553
Mynyx
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Wawa

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Imię: Non Moriar
Profesja: Knight
Świat: Azura rlz!
Poziom: 27
Skille: n/c
Poziom mag.: 4
Strzałka ...

Sam się bardzo zaangażowałem w rozgryzienie języka 469 i historię Excalibuga postaram podowiadywać się czegoś więcej i będę o tym pisał na forum.

P.S. Specter, na 30-którejś stronie widzę jakieś próby rozwikłania języka 469. Jesteś idiotą bo ściągnałeś ten pomysł z forum na http://tibia.gamigo.de. A idiotą jesteś głównie przez to, bo twierdzisz że sam to wymyśliłeś. Perfidny plagiat...
Mynyx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 14:01   #554
lukasz772
Użytkownik forum
 
lukasz772's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -brak-
Świat: Kyra
Poziom: 11
Skille: 43/34
Poziom mag.: 3
lukasz772 ma numer GG 5346768
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wee Boom
Według mnie to elfy moga miec schowanego excalibuga z dwóch powodów: spocony cyklop mówi ze może zrobic excalibuga a elfy wmawjaja ze nic o tym nie wiedzą-moze wiedza a nie chca powiedzieć?
To tak: Mieszkam w Ab'dendriel i spytałem spoconego cyca o excalibuga. Odpowiedział: Me wish I could make weapon like it.

Czyli powiedział: Chciałbym umieć zrobić taką broń jak ta.
a nie że może zrobić -.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wee Boom
Skarbiec Imperatora kazz takze moze zawierac excalibuga... ale skad wziasc klucz?
Możliwe, że zawiera. A Bazyliszek ma klucz. Na stronie 30 bodajże ktoś umieścił tekst o języku z opisem. Pisze że bazyl ukradł klucz który się nazywa Mel'thinas. A kluczem do zagadki jest muzyka. Znalazłem na Arcani w trupie człowieka list: Play a flute to the master of snakes. A bazyl jest królem węży. Tylko że chyba nie ma jak zagrać. Chyba ze podejsc do sciany a bazyl coś krzyknie w innym języku czy cos. Więc? Pora to sprawdzić... TYLKO ŻE NIE MAM JAK BO MAM ZA MAŁY LEV jak ktoś chce to niech sprawdzi to. Wtedy albo sie posuniemy do przodu albo nie. Przynajmniej bedziemy mogli wyeliminować tą drogę z graniem bazylowi.
lukasz772 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 15:22   #555
korgan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 02 2006

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Doom Brigade
Świat: Iridia
Poziom: +++
Skille: ROSNĄ
Poziom mag.: ++
Domyślny

wiec ja troszke pozniej wloczylem sie do dyskusji i nie przeczytalem wszystkich postow, ale z poczonkowych fragmentow wynika(mj domysl) ze dobrzy bogowie postanowili zniszczyc zlego za cale zlo ktore stowrzyl...
on widząc kleske postanowil stworzyc zly zakon jego czcicieli, i hordy demonow, ktore bedą walczyc w Jego Imię...

a rowniez sądze, że to może miec związek z osadą krasnoludów na Tiquandzie... szukają tam czegoś. prawdopodobnie bazyliszka...

Ostatnio edytowany przez korgan - 08-02-2006 o 15:29.
korgan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 17:34   #556
lukasz772
Użytkownik forum
 
lukasz772's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -brak-
Świat: Kyra
Poziom: 11
Skille: 43/34
Poziom mag.: 3
lukasz772 ma numer GG 5346768
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez korgan
a rowniez sądze, że to może miec związek z osadą krasnoludów na Tiquandzie... szukają tam czegoś. prawdopodobnie bazyliszka...
Czyżby bazyliszek uciekł z podziemi Kazzordoon?
Hehe. A co do tego bazyla... Musze zrobic level i sam sie wybrać bo widze ze nie ma tu aktywnosci :/ a szkoda.
lukasz772 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 20:56   #557
korgan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 02 2006

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Doom Brigade
Świat: Iridia
Poziom: +++
Skille: ROSNĄ
Poziom mag.: ++
Domyślny

moze krasnale szukają samego Excalibug'a?? nie wiem jak to interpretowac... a może po prostu szukają skarbów...

@edit bylem u spoconego cyca:
21:36 Korgan the Blood Axe: hi
21:36 A Sweaty Cyclops: Hum Humm! Welcume lil' Korgan the Blood Axe.
21:36 Korgan the Blood Axe: steel
21:36 A Sweaty Cyclops: Manny kinds of. Like Mesh Kaha Rogh, Za'Kalortith, Uth'Byth, Uth'Morc, Uth'Amon, Uth'Maer, Uth'Doon, and Zatragil
21:36 Korgan the Blood Axe: Mesh Kaha Rogh
21:36 A Sweaty Cyclops: Steel that is singing when forged. No one knows where find today.
21:36 Korgan the Blood Axe: Za'Kalortith
21:36 A Sweaty Cyclops: It's evil. Demon iron is. No good cyclops goes where you can find and need evil flame to melt.
21:36 Korgan the Blood Axe: 'Uth'Byth
21:36 Korgan the Blood Axe: Uth'Byth
21:36 A Sweaty Cyclops: Not good to make stuff off. Bad steel it is. But eating magic, so useful is.
21:37 Korgan the Blood Axe: Uth'Morc
21:37 A Sweaty Cyclops: Lil' ones it thieves' steel call sometimes. It's dark and making not much noise.
21:37 Korgan the Blood Axe: Uth'Amon
21:37 A Sweaty Cyclops: Brigthsteel is. Much art made with it. Sorcerers to lazy and afraid to enchant much.
21:37 Korgan the Blood Axe: Uth'Maer
21:37 A Sweaty Cyclops: Heartiron from heart of big old mountain, found very deep. Lil' lil ones fiercely defend. Not wanting to have it used for stuff but holystuff.
21:37 Korgan the Blood Axe: Uth'Doon,
21:37 A Sweaty Cyclops: It's high steel called. Only lil' lil' ones know how make.
21:37 Korgan the Blood Axe: Zatragil
21:37 A Sweaty Cyclops: Most ancients use dream silver for different stuff. Now ancients most gone. Most not know about.

Ostatnio edytowany przez korgan - 08-02-2006 o 21:37.
korgan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 21:33   #558
Gatho Gokhinin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Wiek: 32

Posty: 215
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Pythera
Poziom: 110
Skille: 90/89
Poziom mag.: 7
Domyślny następny..

Kto zgadnie co to za NPC? Od niego najmniej się spodziewałem, ale COŚ powiedział, wg mnie ciekawego

21:26 Galan Goth: hi
21:26 Boozer: Welcome to the Hard Rock Racing Track, Galan Goth.
21:26 Galan Goth: excalibug
21:26 Boozer: Heard about it now and then. Then again I also hear there a bogeyman somewhere inthe swamps.
21:26 Galan Goth: bogeyman
21:26 Boozer: Just a tale to scare the kids.

pozatym na nic już nie reagował (dwarves, quest itp itd)
Gatho Gokhinin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 21:51   #559
korgan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 02 2006

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Doom Brigade
Świat: Iridia
Poziom: +++
Skille: ROSNĄ
Poziom mag.: ++
Domyślny

a tak w ogole
Ing przelumaczyl ten tekst... i wg mnei calkiem dobrze mu to wyszło, ale nic nie mowi za tym, ze to nei odwrotna treść... tzn, ze to moze nie wychwalanie a krytykowanie Zatha(skrot) i potępianie jego złych czynów??

to ciężko bedzie dokladnie zinterpretowac... jednakowoż zastanawiają mnie te rodzaje stali i ta ostatnia...najbardziej

"Oni są winni "EXEVO GRAN MAS VIS"!!!
Zathroth nie przegrał... Zathroth który przetrwał!
Fardos śmierć zmienił w nowe istnienie...
Które teraz trwa, trwa..."

Tak brzmiało tłumaczenie Inga~ weslug mnie to brzmi troche inaczej... znaczy "wtedy zabrzmiało "EXEVO GRAN MAS VIS"
Zathroth przezył...Zathroth znikł
Fardos zamienił cierpienie w panowani, ktre trwa i trwa..."

Ostatnio edytowany przez korgan - 08-02-2006 o 21:56.
korgan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2006, 12:49   #560
Tristhe
Użytkownik Forum
 
Tristhe's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 17
Świat: Honera
Tristhe ma numer GG 1962629 Tristhe ma login Tlenu tristhe@tlen.pl
Domyślny Moja opinia

Wiem że to nic nie wnosi do tematu, ale może Excalibug to poporstu jedna z silniejszych broni np: Warlord Sword. I tak jak np: jest na Magic Swordzie: "It's the Sword of Valor" to na Warlord Swordzie(nie mówie że odrazu Warlord Swordzie, może być MLS) pisze tak: "It's the Excalibug".
__________________
Zagłębie Sosnowiec - Wiara, która przetrwała.
Tristhe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.


Powered by vBulletin 3