Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-05-2011, 21:39   #1161
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Dziwi mnie jedna rzecz, że polacy za zachodnią granicą są uważani za profesjonalny i dobrze wyszkolony, pracowity naród, a skoro nasza robota tak podoba się sąsiadom to chyba powinno się w pewnym stopniu to przekładać na nasze pkb i status życia podobnie jak w Japonii, gdzie pracowitych i naumianych ludzi nie brakuję. Od razu przychodzi na myśl nasz (nie)rząd, prawda? Gdy widziałem Tuska podającego ręke Rostowskiemu, bo jesteśmy "zieloną wyspą" w czerwonym Oceanie Europy to aż nóż mi się w kieszeni otwierał, jakby mieli jakikolwiek gówniany udział w tym, że nasza gospodarka po prostu jest silna... tylko dlatego, że polacy potrafią pracować.
Polacy potrafią pracować, ale za granicą, gdzie płacą im niewyobrażalne na nasze warunki (dla nich) pieniądze. U nas jest na zmianę lipa z fuszerką. Ludzie na stanowiskach (nie tylko urzędniczych, ale także zarządcy na budowie), bardzo często to chodzące nieporozumienie. Organizacja pracy leży przeokrutnie. Nie porównuj tego do Japonii, ponieważ jak widziałem jak tam wszystko szybko stawiają i jaki porządek przy robotach panuje, to mi kopara opadła. Logika i pracowitość, u nas za to bardzo często jest jak na tym prześmiewczym obrazku, gdzie jeden robotnik kopie a 10 się mu przygląda.

Więc nie mów mi proszę, że to zasługa ciężko pracujących ludzi, ponieważ różnica w przykładaniu się u nas, a za granicą jest przeokrutna. Chyba, że ktoś zakłada własny biznes, ale to inna bajka.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-05-2011, 21:41   #1162
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Ten kraj popadnie w ruine, trzeba brać przykład z quatozola i spieprzać do Brytani czy gdziekolwiek indziej.
Jak polska postawi elektrownie jadrowa to do tego czasu moze juz wroce i bede szefowal im projekt po praktykach w elektrowniach w Szwajcarii i CERNie.

Ale szczerze, to tak jak jestem za elektrowniami atomowymi, taki ruch nie jest ani inteligentny ani przyszlosciowy. Jak juz inwestowac, to ja bym proponowal zaoferowac spore inwestycje i znaczne upusty na elektrownie atomowe nowego wieku, a nie powielac te z wieku poprzedniego, ktorych inni, jak widac, sie juz pozbywaja. Zawsze tak w tym kraju jest, to co inni wyrzucaja na smietnik to dla nas nowy szal. Az zal dupe sciska.

Zaprosic Billa Gates'a i niech pomysli o polsce jak zacznie planowac budowe pierwszego TWR przez Terrapower. Pierwszy kraj ktoremu uda sie przerobic odpady elektrowni jadrowych (ktore stwarzaja wszystkim obecnie takie problemy) na czysta energie zostanie liderem energetycznym nowego swiata.

A to i tak drobny krok, i nic nie bedzie wart kiedy pierwszy Tokamak wejdzie w uzytek. Jak juz chcecie kurde inwestowac w nowe technologie to postarajcie sie zeby te technologie faktycznie byly NOWE.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2011, 23:25   #1163
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
A to i tak drobny krok, i nic nie bedzie wart kiedy pierwszy Tokamak wejdzie w uzytek. Jak juz chcecie kurde inwestowac w nowe technologie to postarajcie sie zeby te technologie faktycznie byly NOWE.
"Fizyk plazmy Nicholas Krall powiedział "wydaliśmy 15 miliardów dolarów na badania tokamaków i dowiedzieliśmy się, że są do niczego" "

Z polskiej wikipedii

A tak na powaznie - podejsci w pelni sluszne, problem lezy jednak w tym, ze te nowe technologie na razie sa w fazie prototypow - i nie wiadomo, czy dobrze beda pelnily swoje funkcje, a jesli tak - to ich oplacalne zastosowanie moze nastapic dopiero za 20? 30? lat. A Polsce nowe elektrownie (czy to weglowe, czy atomowe, czy jakiekolwiek inne) potrzebne sa juz, teraz.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2011, 18:09   #1164
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

http://www.polityka.pl/kraj/1516394,...-pawla-ii.read
Komedia. Kiedy lewicowi komentatorzy mówili o zawłaszczaniu święta pracy, to chyba jednak nie sądzili, że stanie się to w tak dosłownym sensie.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2011, 23:27   #1165
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Dzien jak kazdy inny, taki sam powod do robienia szopki, jak kazdy inny. Nie oszukujmy sie - kto swietuje 1 maja? Zdecydowana wiekszosc Polakow swietuje zgodnie z nazwa wylacznie w swieta bozonarodzeniowe i wielkanocne, natomiast reszta dni to zadna okazja do "swietowania", tylko zwykly dzien wolny.

Jednakze pomysl przemianowania wszystkiego, co sie da, na "Jana Pawla II" zakrawa na kpine. Rozumiem, ze 1 maja kojarzy sie z socjalizmem, ale chyba jednak zalozenie tego calego "swieta" jest sluszne? Co jest zlego w oddawaniu szacunku pracujacym ludziom?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 02:32   #1166
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Polecam wywiad z JKM:

http://www.youtube.com/watch?v=WoR906A1qt4
http://www.youtube.com/watch?v=pPdkXQjTsXo

Najbardziej mnie wkurza ciągle ta kwestia ZUS - przecież wszyscy wiedzą, że upadnie, ale nic z tym nie robią.
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 02-06-2011 o 02:35.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 14:01   #1167
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

http://wyborcza.pl/1,75248,9712170,R..._sprawdza.html
Paradoks polega na tym, że tego rodzaju opinie wygłaszane są zawsze przez byłych funkcjonariuszy publicznych. Ci, którzy są w trakcie sprawowania swoich funkcji, czują się najwyraźniej zobligowani do trwania w zbiorowej głupocie.

A tu wyjątkowo coś pozytywnego o działaniach rządu:
http://wyborcza.pl/1,97863,9638464,C...z_Polska_.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 02-06-2011 o 14:14.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2011, 02:26   #1168
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
http://wyborcza.pl/1,75248,9712170,R..._sprawdza.html
Paradoks polega na tym, że tego rodzaju opinie wygłaszane są zawsze przez byłych funkcjonariuszy publicznych. Ci, którzy są w trakcie sprawowania swoich funkcji, czują się najwyraźniej zobligowani do trwania w zbiorowej głupocie.
Nie chca stracic posady. Wyobrazasz sobie, jak szybko wylecialby taki funkcjonariusz po apelu o legalizacje narkotykow?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2011, 11:31   #1169
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Ostatnio zastanawialem sie, o co chodzi z tym zamieszaniem wokol jakiejs nowej dziewczyny w SLD. Teraz dostalem taki link:

http://www.pudelek.pl/artykul/32521/...stac_poslanka/


Juz nie wiem, co gorsze - czy Napieralski na grzybach, czy takie cos. I jak po takim czyms ta partie na powaznie? Albo oni sa naprawde glupi, albo sobie robia niezle jaja z potencjalnych wyborcow.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2011, 11:35   #1170
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Toć nie wiesz jak działa polityka? Wybory wygrywa ten, kto się ładniej uśmiechnie do kamery. I nie, nie żartuję.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2011, 12:43   #1171
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Ale ja nie rozumiem, o co chodzi - to nie pierwszy przecież taki przypadek, zdarzają się we wszystkich partiach. Jak jesteśmy przy Napieralskim, to mnie znacznie bardziej zażenowało to:
http://www.wprost.pl/ar/243006/Napie...em-na-maturze/
Ale jakoś informacja ta przeszła bez większego rozgłosu. Jeśli polityk takiej rangi nie musi się w naszym kraju tłumaczyć i kajać po tego rodzaju wyznaniu, a publika podchodzi do tego ze zrozumieniem, to dla mnie jest to trochę szokujące. Nie powinno, ale jest.

Trochę to potwierdza słowa Ducha - Napieralski się przy tym uśmiechał.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 03-06-2011 o 12:44.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2011, 17:23   #1172
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Polacy potrafią pracować, ale za granicą, gdzie płacą im niewyobrażalne na nasze warunki (dla nich) pieniądze. U nas jest na zmianę lipa z fuszerką. Ludzie na stanowiskach (nie tylko urzędniczych, ale także zarządcy na budowie), bardzo często to chodzące nieporozumienie. Organizacja pracy leży przeokrutnie. Nie porównuj tego do Japonii, ponieważ jak widziałem jak tam wszystko szybko stawiają i jaki porządek przy robotach panuje, to mi kopara opadła. Logika i pracowitość, u nas za to bardzo często jest jak na tym prześmiewczym obrazku, gdzie jeden robotnik kopie a 10 się mu przygląda.

Więc nie mów mi proszę, że to zasługa ciężko pracujących ludzi, ponieważ różnica w przykładaniu się u nas, a za granicą jest przeokrutna. Chyba, że ktoś zakłada własny biznes, ale to inna bajka.
Ah nie wspomniałem, których miałem na myśli, nie szkodzi. ;D
Przecież wiadomo, że szeregowych pracowników/fachowców, kadra kierwonicza w polsce to łebki po znajomościach lub ludzie z całkowicie i absolutnie nienagannym wykształceniem bez wyobraźni.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
http://wyborcza.pl/1,75248,9712170,R..._sprawdza.html
Paradoks polega na tym, że tego rodzaju opinie wygłaszane są zawsze przez byłych funkcjonariuszy publicznych. Ci, którzy są w trakcie sprawowania swoich funkcji, czują się najwyraźniej zobligowani do trwania w zbiorowej głupocie.
Musielibyśmy skasować 4ever państwową służbę zdrowia, by móc zalegalizować narkotyki. Gdybyśmy teraz nagle ogłosili, że narkotyki może brać każdy powyżej 18 roku życia to z pół pokolenia błoby doszczętnie sprane, a pieniądze na ich leczenie byłyby wyższe niż te które przeznaczamy na emerytury. ;f

Cytuj:
A tu wyjątkowo coś pozytywnego o działaniach rządu:
http://wyborcza.pl/1,97863,9638464,C...z_Polska_.html
http://www.youtube.com/watch?v=jyVDNOHE4ig
Rotfl

@up
Natura ludzka, trochę szumu w tv i sondaże w góre, ale to też wynika z zerowego pojęcia o polityce ludzi. No bo kto by się tam nią zajmował prawda... Żenujące to jest właśnie to podejście, gdyby ludzie się choć odrobinkę tym interesowali i lekko się zastanowili co każdy ma do zaoferowania to by tak łatwo obłudzić się nie dali (raczej) politycznymi "gierkami'. Stąd rządzą nami aktorzy, kolesie, zbyszki Ryśki i moniśki.

Toteż generalnie moim zdaniem TVP publiczne powinno tylko i wyłącznie zajmować się sprawami politycznymi, by w jakikolwiek sposób wzbudzić zainteresowanie ludzi na "brudne łapska" polityków.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 04-06-2011 o 17:46.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2011, 18:02   #1173
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Gdybyśmy teraz nagle ogłosili, że narkotyki może brać każdy powyżej 18 roku życia to z pół pokolenia błoby doszczętnie sprane, a pieniądze na ich leczenie byłyby wyższe niż te które przeznaczamy na emerytury. ;f
Jasne, no bo w końcu każdy tylko z niecierpliwością czeka, żeby się zaćpać na śmierć albo sobie zrujnować życie. Jak cyjanek potasu będzie w aptekach, to połowa się od razu wytruje, a jak zalegalizujemy miotacze ognia, to 3/4 kraju stanie w płomieniach...
Czytałeś artykuł na temat skutków depenalizacji marihuany w Portugalii, który Litawor jakiś czas temu tu wrzucał? Były one dokładnie odwrotne niż przewidujesz.
Też uważam większość ludzi za idiotów, wiem jednak, że zazwyczaj dysponują oni przynajmniej instynktem samozachowawczym.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 04-06-2011 o 18:05.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2011, 19:15   #1174
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jak naprawic sluzbe zdrowia przez zmniejszenie kosztow?

Badanie krwi w kazdym powaznym przypadku, na obecnosc narkotykow. W przypadku wykrycia wykopac takiego ze zlamana noga czy po zawale na ulice i niech sie sam leczy. :p
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2011, 20:05   #1175
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Badanie krwi w kazdym powaznym przypadku, na obecnosc narkotykow. W przypadku wykrycia wykopac takiego ze zlamana noga czy po zawale na ulice i niech sie sam leczy.
Rozumiem, że tak samo przy wykryciu alkoholu, nikotyny albo kofeiny? No i nie zapominajmy o skontrolowaniu lodówki, czy aby na pewno nie żywi się jakimiś świństwami. (pomińmy drobny szczegół, że zarówno odpowiednie badanie krwi, jak i kontrola lodówki, trwałyby za długo, żeby został jakiś czas na pomoc w tych ciężkich przypadkach)
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2011, 20:13   #1176
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Jak naprawic sluzbe zdrowia przez zmniejszenie kosztow?

Badanie krwi w kazdym powaznym przypadku, na obecnosc narkotykow. W przypadku wykrycia wykopac takiego ze zlamana noga czy po zawale na ulice i niech sie sam leczy.
Toksykologia nie trwa pół godziny.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2011, 02:56   #1177
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
(...) a jak zalegalizujemy miotacze ognia, to 3/4 kraju stanie w płomieniach...
Nietrafiony przykład. Miotacze ognia są awesome, sam bym podpalił całe opolskie.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2011, 11:53   #1178
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Jasne, no bo w końcu każdy tylko z niecierpliwością czeka, żeby się zaćpać na śmierć albo sobie zrujnować życie. Jak cyjanek potasu będzie w aptekach, to połowa się od razu wytruje, a jak zalegalizujemy miotacze ognia, to 3/4 kraju stanie w płomieniach...
Czytałeś artykuł na temat skutków depenalizacji marihuany w Portugalii, który Litawor jakiś czas temu tu wrzucał? Były one dokładnie odwrotne niż przewidujesz.
Też uważam większość ludzi za idiotów, wiem jednak, że zazwyczaj dysponują oni przynajmniej instynktem samozachowawczym.
Dlatego pisze, że musielibyśmy usunąć państwową służbę zdrowia, by ludzie pomyśleli, że nałóg będzie ich kosztować. Nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale znając swoje wiem jestem tego DOSŁOWNIE pewien, że to byłby prawdziwy BUM na narkotyki, a wiadomo że raz na tydzień ktoś weźmie, później raz na jakiś czas... I mamy kłopot, do tego dochodzi jeszcze presja środowiska "bo frajer nie bierze" i masz to o czym wspomniałem, pół pokolenia młodego sprane. Nie można przyjmować, że coś co się działo w Portugalii będzie analogicznie układało się u nas, kwestie odmienności kulturowych. Otóż tam młodzi mieli łatwy dostep do narkotyków od niemal zawsze (sugerując się na słowach ojca który w hiszpani-portugalii pracował 4 lata), więc mariuana w tą czy wew tą nie zrobiła dla nich większej różnicy. Ponadto gdy odebrano pieczęć "zakazanego owocu" to czar prysnął i z tąd pewnie te pozytywne wynki. Narkotyki to inna sprawa to silniejsze związki chemiczne, mocniej uzależniają niż marihuana, więc nie mam pojęcia jak możesz założyć teze, że "nic się u nas nie stanie".

@up
Zacznij od sejmu.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 05-06-2011 o 12:01.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2011, 12:39   #1179
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Tylko z drugiej strony także i u nas jest bardzo łatwy dostęp do narkotyków, a już zwłaszcza do marihuany. Myślisz, że ktoś ma jakiekolwiek problemy by ją zdobyć? Szczerze wątpię. Tylko... sporo osób nie chce, podobnie więc będzie, jak stanie się ona legalna.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2011, 13:31   #1180
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Dlatego pisze, że musielibyśmy usunąć państwową służbę zdrowia, by ludzie pomyśleli, że nałóg będzie ich kosztować. Nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale znając swoje wiem jestem tego DOSŁOWNIE pewien, że to byłby prawdziwy BUM na narkotyki, a wiadomo że raz na tydzień ktoś weźmie, później raz na jakiś czas... I mamy kłopot, do tego dochodzi jeszcze presja środowiska "bo frajer nie bierze" i masz to o czym wspomniałem, pół pokolenia młodego sprane. Nie można przyjmować, że coś co się działo w Portugalii będzie analogicznie układało się u nas, kwestie odmienności kulturowych. Otóż tam młodzi mieli łatwy dostep do narkotyków od niemal zawsze (sugerując się na słowach ojca który w hiszpani-portugalii pracował 4 lata), więc mariuana w tą czy wew tą nie zrobiła dla nich większej różnicy. Ponadto gdy odebrano pieczęć "zakazanego owocu" to czar prysnął i z tąd pewnie te pozytywne wynki. Narkotyki to inna sprawa to silniejsze związki chemiczne, mocniej uzależniają niż marihuana, więc nie mam pojęcia jak możesz założyć teze, że "nic się u nas nie stanie".

@up
Zacznij od sejmu.
A to od kiedy narkotyki są trudno dostępne w Polsce? O o BTW. tutaj chodzi bardziej o sam fakt tego że poprzez legalizację powinniśmy rozumieć opodatkowanie
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin 3