Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-05-2007, 11:23   #141
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez soanord Pokaż post
Knight na facc nie ma ani jednej miejscowki nie obleganej przez hordy noobow z wand of vortex, a pal ma na przyklad dsy na ghostland pierwsza jaskinia poziom -3. Nikt tam nie przychodzi a exp 20k/h i strzaly kupuje sie 10 sqm dalej. Zwrot kasy pewny z samej kasy z ghouli ktore sa przy ds jak sie expi ze strzal.

Sorc/drut musza expic tak jak knight na obleganych miejscowkach wiec kicha straszna.
no no wsytarczy że napiszesz to 1 temacie nie musisz się powtarzać a co do jaskiń z dsami to jakiś 30+ drut/sorc może se tam wejść na niewidce i z "wandem" wszystko zalerzy od serva więc nie tragizuj już tak.
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-05-2007, 11:25   #142
soanord
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cenarius Pokaż post
no no wsytarczy że napiszesz to 1 temacie nie musisz się powtarzać a co do jaskiń z dsami to jakiś 30+ drut/sorc może se tam wejść na niewidce i z "wandem" wszystko zalerzy od serva więc nie tragizuj już tak.
Niewidka jest od 35 a ponizej 50 lvla magicznym sie tam nie oplaca. (strzala kosztuje 2 gp a strzal z rozdzki 5,5 i do tego z bliska)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 11:43   #143
Coach
Użytkownik Forum
 
Coach's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2007
Lokacja: Krupski Młyn/Tarnowskie Góry

Posty: 342
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: rosną
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zax-Max Pokaż post
Cytuje : "Pal i knight teoretycznie najmniej tracą bez PACCa"

co do pala to sie zgadzam ale wyzszym lvl poniewaz jest juz tak szybki ze nie musi miec utani hur (GS)

co do knighta to tu jestes w bledzie

knight bez exori jest lipny

wiec jak juz to graj palem
Ale czy exori się tak bardzo przydaje podczas expienia na mint , of albo ef ??
Coach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 00:08   #144
dwafmen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Reda
Wiek: 33

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 85
Poziom mag.: 57
Domyślny

na faccu knight najlepszy trenowac mozna wszedzie expic moznan szybko etc

na faccu Sorc?... chyba sd maker ;p
Druid na faccu i na paccu jak narazie strata czasu
Palladyn : ahh... na faccu przezyjesz na paccu tak samo ;p nie lubie tej profesji jedyne do czego sie nadaje to pkowanie lov lvli

gram w tibie 3 lata do takich wnioskow doszedlem i jestem w stanie zmienic zdanie ale jak narazie nie zapowiada sie na to

Odradzam wszystkim palladyna na dzien dzisiejszy kiedys byl lepszy dzisiaj na niskim lvlu ( bo nie spodziewakjcie sie ze wbijecie 100 lvl w 2 dni) to prawdziwy rarytas dla knightow podchodzisz do palka 2-3 hity z bliska i po klopocie... jak wiecie nie tylko palek moze miec bohy t ringa etc
dwafmen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 16:34   #145
xxxxx
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja gram w Tibie 2 lata. Często zmieniałem światy i postacie nie mogąc sięna żadną z nich zdecydowa. Po graniu wszystkimi postaciami doszłem do wniosku ,że dla mnie najlepszą postacią jest Druid. Jest to bardzo ciekawa postać. Może nie ma takich czarów jak ue itd , ale za to ma sio i jest już od miejszych lvl brany na hunty. A i jak się ma lagi można uhy porobić
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 17:43   #146
Jeri_Irod
Użytkownik Forum
 
Jeri_Irod's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007

Posty: 32
Imię: Jigo Lucar
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 41
Poziom mag.: 5
Domyślny

Dla mnie najlepszą profesją jest Sorcerer posiada wiele czarów ofensywnych nie to co druid albo knight. Rośnie mu szybko mana i mlvl.

SORCERER ROX
Jeri_Irod jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2007, 20:59   #147
wOjT.aSS
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knight - bez skilli to straszny cienias, więc jeśli nie jesteśmy nastawieni na długie ślęczenie przed kompem to odradzam tę profesję. Ja sam gram knajtem i moja ocena może nie być obiektywna... Gdy już nabijemy te skile i zaczniemy bloczyć poważniejsze potworki (gs, dl) stajemy się bogaci i nietykalni. Osoby, którym bloczymy zazwyczaj zapewniają nam protekcję, a łupy są dzielone po równo dla wszystkich.

Palladin - tę profesję polecam tylko posiadaczom szybkiego dostępu do internetu, gdyż nasze Tibijskie życie zależy od płynności gry - nawet najmniejszy lag może zakończyć się śmiercią postaci. Moim zdaniem najlepsza profesja, chociaż też uzależniona od skili. Jednak w PvP doskonale radzi sobie z magami z racji swojego dobrego mlvla i walki dystansowej - wiele może się wydarzyć zanim sorek w końcu dogoni pala, żeby pociągnąć mu z różdżki

Sorcerer i Druid - opisuje razem gdyż są bardzo zbliżone - jeśli zaczynamy naszą przygodę z Tibią, to jest najlepszy wybór. Expienie można zacząć od razu po wyjściu na Main, więc przychodzi to z dużą łatwością. Od 25 lvla (drut od 24) możemy znaleźć gościa, który będzie nas bronił jeśli udzielimy mu rabatu i wtedy zaczyna się życie - robimy runy czasem tylko wychodząc w teren aby odbić soula - ogółem nuda ;S No chyba że mamy PACC-a, to już inna sprawa.

no vocation - tzw. Rookstayer - po wbiciu 8 lvla nie idziemy do Oracle tylko nadal expimy. Tę "profesję" polecam tym, którym main już się znudził... Zgłębianie tajemnic rooka to dobre zajęcie na wiele wieczorów a tym, którzy boją się wychodzić na main z powodu pk-erów polecam światy non-PvP (tak zrobił pewien 300 lvl -.-)

Mam nadzieje że to komuś pomoże...

hAiL!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2007, 19:26   #148
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Zastanawiam się jaką profesję wybrać na nowych serwerach które wyjdą po dniu dziecka do wyboru mam knight i palladyn co do knighta to skille będą wysokie coś ok 90/90
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2007, 20:33   #149
Gronkowiec
Użytkownik Forum
 
Gronkowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Strefa 51

Posty: 28
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Capitalism
Świat: Nerana
Poziom: 62+
Skille: 73\71
Poziom mag.: 5+
Gronkowiec ma numer GG 1367230
Domyślny

WEDŁUG MNIE jak skille mają mieć po 90 ty napewno to palll musi być 90 dist ahhhhh
__________________
Virus=Gronkowiec


[CHAR]Blood Blooker[/CHAR]

Przeszedł Mario w lewo ^^
Gronkowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2007, 17:32   #150
pazuzu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004
Lokacja: ankrahmun

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 170
Skille: 98/92
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
Zastanawiam się jaką profesję wybrać na nowych serwerach które wyjdą po dniu dziecka do wyboru mam knight i palladyn co do knighta to skille będą wysokie coś ok 90/90
jesli tylko to te profesje to tylko paladyn
bedzisz mial jakies w czasie gdy ryckiem zrobisz skilla 90 to palkiem zrobisz 100+ no i palkiem masz pewne male szanse na dorownanie najpotezniejszej profesji w tibii czyli sorcowi

rycka daruj sobie calkowicie bo znim dotrenujesz te skille to na serwerze bedzie kilkudziesieciu sorcow 100+ wymiatajacych na najlepszych expowiskach a ty bedziesz jedynie low lvlowym ryckiem ze skillem 90 ktory moze co najwyzej zabijac trolle w takim tempie jak owi sorcowie np. hydry

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wOjT.aSS Pokaż post
Knight - bez skilli to straszny cienias,...
rycek ze skillami to nadal cienias tyle ze ze skillami na ktore poswiacil kilkaset godzin nudnego treningu w tym samym czasie sorc robi high lvlowa postac z wysokim mlvlem i WYMIATA !

LUDZIE NIE GRAJCIE RYCKAMI BO TO KANAL!!!

Ostatnio edytowany przez pazuzu - 01-06-2007 o 17:37.
pazuzu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 22:56   #151
cieju04
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2007
Lokacja: Tereny PACC

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Król

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pazuzu Pokaż post
LUDZIE NIE GRAJCIE RYCKAMI BO TO KANAL!!!
Tu sie nie zgodzę z tobą, i pewno wielu ludzi też. Knight nie jest aż taki zły. Dobry bloker, zadaje większe hity niż palek (może nie cały czas, ale stosunkowo czesto), może sobie siedzieć na expowisku długi godziny a palek musi biegać po strzały/bolty. No i fajny czar "exori", gdyby tylko miał stałą wartość to by był git.
Acha nie sugeruj się levelem, ponieważ to nie mój pierwszy knight
cieju04 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 22:16   #152
Aquentic
Guest
 

Posty: n/a
Cool Odpowiaddaaaammmmmmm!!!

Powiedzmy tak:
Chcesz walczy super magią? Wybierz sorca.
Chcesz być znany jako uzdrowiciel UH-maker, uzdrawiać ekipę bądź gildię? Druid to to.
Walka na dystans to twój żywioł? Wybierz palka (całkiem dobrze używa magii, ale nie może trzymać tarczy)
Jeżeli fascynuje Cię wielogodzinne robienie skilli i sterczenie przed monitorem, aby nie być afk. Wybierz knighta (z drugiej strony jak wbijesz mnogość skilli to expienie całkiem fajne)

Pzdr
Anonimowy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 19:38   #153
filip1432
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2007

Posty: 53
Domyślny

po przeczytaniu tego tematu dalej mam problem kogo wybrać
więc pisze
Chciałbym grać na świecie non pvp
wady i zalety
- knight wady skile nigdy nie mam czasu skilować Trzeba kupować uh i eq trohe kosztuje ami zawsze gp brakuje jak na złość. dobur broni to dla mnie koszmar
zalety można bić silne stworki solo. można brać druzo loota.

Pall
wady- często mam lagi. nie znam blokerów amunicja druzo waży
zalety tania amunicja szybko się expi (chyba że ma sie lagi) zabiera trochę loota

Druid
wady zawsze mało capa mało hp
zalety można druzo zarobić na uh można zabijać silne stworki na małym lvl

sorc
wady jak u druida
zalety mocne czary (ale po ubdate to nie wiem) o sorku mało wiem bo krutko grałem

i tyle miałem wszystkie profesje i dalej nie wiem

PS
roogard za mało expa ciężko się lvl na bija
filip1432 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2007, 22:42   #154
major94
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie

ej czy ktos zna tabele przyrostu zycia, szybkosci itp.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 23:59   #155
Oley92
Guest
 

Posty: n/a
Cool Jak wyskilic super knighta

Wedlug mnie to knightem powinniesmy na 8 lvl poskilowac na trolach do 25 skila potem dobic na tych trolach 9 kupic exurke i do kazo w kazo do kopalni na dwarfy do 50 skila i jak juz 50 skila kupujemy lepsza bron i idziemy w kopalni expic do 20 lvl. Jak juz mamy 20 lvl to kupujemy jakis plate secior i bp ih kupe food i na slimy (polecam folda lub kazo nad soldierami) skilujemy do 60 i iddziemy na dc expimy do 30lvl potem skilujemy te 80 skila to cala tajemnica skilowania pozdro Oley Cale zycie knightami
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2007, 00:20   #156
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oley92 Pokaż post
expimy do 30lvl potem skilujemy te 80 skila to cala tajemnica skilowania
Skilluje się tyle, na ile dana osoba ma ochotę. Jak ktoś chce, to może na 70+ latać ze skillami 75/75 i wyciskać sporo więcej expa niż ten 30 lvl z 80/80.

Cytuj:
pozdro Oley Cale zycie knightami
Czyli ile? Całe 2 dni?
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."

Ostatnio edytowany przez P0nury - 25-06-2007 o 00:21.
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2007, 15:55   #157
cieju04
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2007
Lokacja: Tereny PACC

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Teraz sie zaczęa epoka knighta, będzie knightow od groma, a gdy w następnym update polepsza np sorak to sie nobki na sorka przezucą. Osobiście gram knightem i po tym update siekam już niezle, chodz cały czas skiluje. Mam PACC także testa z nowego exori trza srobowac
cieju04 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2007, 11:28   #158
Adika
Guest
 

Posty: n/a
Król

Moim zdaniem po letnim update najlepiej wybrac knighta lecz tak zwiększyli atak że sie nie da skilowac. Wiem cos o tym bo sam mam 8 knighta ze skilami 35/34 i z 1 m lvl.

Lecz moim zdaniem knight i tak jest najlepszy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2007, 19:51   #159
Hooligan90
Użytkownik Forum
 
Hooligan90's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: tam

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: brak
Świat: Pacera
Poziom: 16
Skille: 60+/60+
Poziom mag.: 4
Domyślny

KNIGHT bez skilli to gówno .... niechce Ci sie skillowac? odpusc sobie...naprawde...
__________________
skills=respect


--------------------------------
09:55 Qutearstat mat [12]: maasz pulapke na zwierze ta
09:55 Elite Knight Kornelius [18]: jaka pulapke?
09:55 Qutearstat mat [12]: jak whodzi to mu zabiera rzycie
09:56 Qutearstat mat [12]: morzna kupic w edron


/\ Pwned Xd
Hooligan90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 23:20   #160
Cikez
Użytkownik forum
 
Cikez's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 4
Stan: Początkujący
Imię: Cikez
Profesja: Druid
Świat: Trimera
Poziom: 15
Poziom mag.: 20
Cikez ma numer GG 5505201
Domyślny

Sam mam drugą postać którym jest knight ( 27 level ) skile też nie są złe, ale nie o to tu chodzi. Jak ty nie możesz skilować co ty na ratach na max ataku skilujesz. Zapraszam na orc lud dwarf jeżeli już jesteś na "dużym" ( nie wiem jak to sie nazywa ) lądzie. Ustawiasz na max defensiwe i jedziesz, a co do zdania że knight na małych skilach to gówno - to sie zgodze, ale jak ma już z 60 fighting i z 55 shielding daje sobie rade.
Cikez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:11.


Powered by vBulletin 3