Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-03-2009, 15:02   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Zmiany w polityce prywatności

Polityka prywatności Cipsoftu określa szczegółowo, jakie informacje zbierają od graczy oraz w jaki sposób mogą je przetwarzać i wykorzystywać. Każdy tibijski gracz musi zaakceptować te zasady przed założeniem konta.

Nastąpiły pewne zmiany w polityce prywatności. Oto kilka najważniejszych zmian:

Paragraf 2
dotyczy wykorzystania danych, które są określane automatycznie i przekazywane podczas korzystania z usług. Rodzaj przechowywanych danych, które przechowują zostały rozszerzone o dane dotyczące sprzętu i oprogramowania zainstalowanego na komputerze użytkownika. Dane te będą głównie wykorzystywać do anonimowych badań statystycznych, analizy błędów oraz optymalizacji usług.

Paragraf 6
dotyczy wykorzystywania danych osobowych do prowadzenia działań marketingowych. W nowej wersji polityki prywatności dopracowana została subskrypcja biuletynu. Obecnie nie ma możliwości otrzymywania biuletynu, ale taka usługa będzie oferowana w przyszłości.

Paragraf 8 dotyczy przekazywania danych osobom trzecim. Dodano do niniejszego ustępu, że adres IP Cipsoftu będzie przekazywany osobom trzecim (w tym przypadku specjalnym serwerom) do przeprowadzania anonimowych badań statystycznych na temat korzystania z usług online. Przykładem takiej strony jest Google Analytics.

Paragraf 9 odnosi się do zmiany polityki prywatności. Ustęp ten został zmieniony w celu podkreślenia, że nowa polityka prywatności będzie zastosowana do każdego użytkownika, który nie odwołał swojej deklaracji zgody w terminie 30 dni po oficjalnie zapowiedzianych zmianach

Jak to zostało wyjaśnione w starej i nowej wersji polityki prywatności, zmiany będą obowiązywały od 22 kwietnia 2009 roku.

Warto poświęcić kilka chwil na przeczytanie nowej polityki prywatności Cipsoftu.
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 23-03-2009 o 18:12.
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-03-2009, 20:30   #2
Rav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 907
Domyślny

przez tyle lat cipsofty olewały temat botow a teraz widac ze nadrabiaja stracony czas, chociaz szkoda bo ja juz nie bede grac
Rav jest offline  
stary 23-03-2009, 21:48   #3
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Przeczytałem. Zdziwił mnie tylko fakt, że teraz Tibia***** będzie mogła zbierać informację o stronach, na jakie wchodzę. Moim zdaniem, posuwają się za daleko, zdecydowanie za daleko.

Tutaj jeszcze znajdują się dodatkowe wyjaśnienia, również intrygujące:

http://forum.tibia.com/forum/?action...4#post22670474

Przetłumaczony post przeze mnie :

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez http://forum.tibia.com/forum/?action=thread&postid=22670474#post22670474
Witam wszystkich

Dziękujemy wam za wasze komentarze. Pozwólcie, że sprostuję kilka spraw aby uniknąć nieporozumień:

1) Paragraf drugi nie ma nic wspólnego w naszej walce z botowaniem. To znaczy, że nie będziemy używać pozyskanych danych w celu zmuszania do postępowania zgodnie z Tibia Rules.

2) W naszym interesie nie leży skanowanie jak i szpiegowanie osobistych oraz prywatnych informacji, jesteśmy tylko zainteresowani w zbieraniu informacji związanych z Tibią.

3) Nie podamy waszych danych nikomu. Pamiętajcie, że osoby trzecie są zobowiązane do ochrony danych osobowych tak samo jak my.

4) W naszej polityce prywatności, udostępniamy informację jakie dane będziemy zbierać oraz w jakim celu mogą one zostać przetworzone i użyte. Nawet jeśli nie zawiera ona listy wszystkich detali, wyjaśnia najważniejsze punkty jakie powinniście znać. Nie mamy zamiaru ukrywać ważnych rzeczy przed wami.

5) Ulepszona polityka prywatności nie oznacza, że będziecie teraz otrzymywać od nas spam. W celu większej ilości informacji, proszę przeczytajcie także paragrafy 5 i 6 w polityce prywatności (adresy e-mail używane w połączeniu ze skargami i prośbami graczy; newsletter).

6) Paragraf 6 w polityce prywatności wyjaśnia, jak odwołać waszą deklarację pozwolenia.

7) My, community managers, nie możemy dać jakichkolwiek prawnych porad i nie zamierzamy dyskutować na ten temat tutaj. Nie jesteśmy odpowiedzialni za rzeczy związane z prawem, i nie jesteśmy prawnikami.

Wasza,
Mirade
Gonzo jest offline  
stary 23-03-2009, 21:53   #4
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Przeczytałem. Zdziwił mnie tylko fakt, że teraz Tibia***** będzie mogła zbierać informację o stronach, na jakie wchodzę. Moim zdaniem, posuwają się za daleko, zdecydowanie za daleko.
Nie będą to wszystkie strony, a jedynie podstrony tibia.com czyli np. będą zbierali informacje czy odwiedziłeś forum, który post i temat, czy odwiedziłeś ankiety itp. To nie będzie tak, że będą wiedzieli kiedy jesteś na tibia.pl lub na onet.pl.

*Down
Na pewno, jeżeli zobaczą, że użytkownicy lubią oglądać np. listy najlepszych graczy to może je ulepszą
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 23-03-2009 o 22:29.
Voniek jest offline  
stary 23-03-2009, 22:26   #5
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Ciekawe, może w przyszłości da to widoczne korzyści
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 23-03-2009, 22:55   #6
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Przeczytałem. Zdziwił mnie tylko fakt, że teraz Tibia***** będzie mogła zbierać informację o stronach, na jakie wchodzę. Moim zdaniem, posuwają się za daleko, zdecydowanie za daleko.
Wiesz... Poki nie bedzie wysylalo info do cipsoftu o moim wchodzeniu na strone bravo.pl mi to nie przeszkadza.

@
Zupelnie niepotrzebna rzecz, bo jesli chca wiedziec na co najczesciej wchodza gracze, to niech zrobia ankiete. Kto sie interesuje rowniez nowosciami ze swiata tibijskiego "na swiezo" pewnie zaglosuje, kto nie, to nie.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline  
stary 23-03-2009, 23:20   #7
Premm
Użytkownik Forum
 
Premm's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2004

Posty: 199
Imię: Setzer
Profesja: Elite Knight
Świat: UO
Domyślny

Chciałbym zadać czysto teoretyczne pytanie, czy jeżeli po zaakceptowaniu tych warunków będę odwiedzał strony z nazwą "tibia" np; związane z używaniem nielegalnego oprogramowania do tibii bądź grał na OTS'ach i zarazem używał tam tegoż nielegalnego oprogramowania, zaś w normalnej tibii grał uczciwie to czy waląc prosto z mostu, "załapię banana"? ewentualnie jakieś ostrzeżenie?

Skoro tak to dla mnie to bezsens... W dodatku oni są też ludźmi i jak większość ludzi mogą być pazerni na pieniądze, chcieć ich więcej, zakładając spekulacje, że mogą przeglądać twoje dane osobowe o ile masz je zapisane na komputerze przypuśćmy zapisane w dokumencie tekstowym (czytaj .txt) to czy biorąc za przykład 13 letniego chłopca, który ma tatusia miliardera, który znowu ten tatuś np: przechowuje swój numer konta bankowego oraz hasło do tegoż konta może zostać przez nich okradziony, nie prawda?

Może i to lekko nagięty przykład ale możliwy.

Proszę o wypowiedź...
Premm jest offline  
stary 23-03-2009, 23:34   #8
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

@up
Starczylo przeczytac post wyzej:
Cytuj:
1) Paragraf drugi nie ma nic wspólnego w naszej walce z botowaniem. To znaczy, że nie będziemy używać pozyskanych danych w celu zmuszania do postępowania zgodnie z Tibia Rules.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline  
stary 23-03-2009, 23:55   #9
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voniek Pokaż post
Nie będą to wszystkie strony, a jedynie podstrony tibia.com czyli np. będą zbierali informacje czy odwiedziłeś forum, który post i temat, czy odwiedziłeś ankiety itp. To nie będzie tak, że będą wiedzieli kiedy jesteś na tibia.pl lub na onet.pl.
No nie wiadomo. Możliwe, że w celach marketingowych będą pozyskiwać również inne strony, i na tych najwięcej razy odwiedzonych umieszczać reklamy...

... i tym sposobem na RedTube zobaczymy "Join fascinating world of Tibia today!".
Gonzo jest offline  
stary 24-03-2009, 08:57   #10
Jirayia
Użytkownik forum
 
Jirayia's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2006
Lokacja: Twierdza Bogów

Posty: 5
Imię: Leorik
Profesja: Royal Paladin
Świat: Furora
Poziom: 115
Poziom mag.: 18
Domyślny

Tyle głupoty

Prima aprilis??
Jirayia jest offline  
stary 24-03-2009, 14:50   #11
i00n
Użytkownik Forum
 
i00n's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2004
Lokacja: Poland - Żory
Wiek: 36

Posty: 169
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 116
Skille: ogromne
Poziom mag.: 19
i00n ma numer GG 3928089
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
... i tym sposobem na RedTube zobaczymy "Join fascinating world of Tibia today!".
Hahahaha ale bym sie usmial
__________________
i00n jest offline  
stary 24-03-2009, 15:02   #12
Theramiel
Użytkownik forum
 
Theramiel's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2009
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Deramiel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Gib Gibon
Świat: Menera
Poziom: 50
Skille: 75/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

Dla mnie to jakis zart. Jesli np. zgina nam jakies wazne dane z komputera
Jaka mamy gwarancje ze nie zrobili tego ludzie z Cipsoftu...

Wedlug mnie to jest pchanie sie w internetrowe zycie czlowieka z buciorami ...
Theramiel jest offline  
stary 24-03-2009, 15:16   #13
Kucza
Użytkownik Forum
 
Kucza's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2007
Lokacja: Krosno

Posty: 57
Stan: Niegrający
Kucza ma numer GG 6212963
Domyślny

Do licha oni nie okradną ci konta bankowego czy cuś ale będą sprzedawać twoje dane firmom reklamowym.

PS.Nie masz żadnej gwarancji

Ostatnio edytowany przez Kucza - 24-03-2009 o 15:17. Powód: wytrysk
Kucza jest offline  
stary 24-03-2009, 16:46   #14
Wszystkie_nicki_zajete
Zbanowany
 
Data dołączenia: 23 03 2009

Posty: 7
Domyślny

Nie wiem czy wiecie ale takie dane są dużo warte, nawet często wyciekają z urzędów zwłaszcza do banków i firm telekomunikacyjnych które później dzwonią do was z ich ofertami. Poprostu Cipsoft was sprzedaje za pieniądze, a odnośnie zbierania informacji o oprogramowaniu to skandal bo nikt nie ma prawa wiedzieć z jakiego oprogramowania korzystam, a odnośnie monitorowania stron to nie wiem o co chodzi, czy o to, że jak będziecie zalogowani na tibia.com i w chodzić w podstrony tibia.com to ok, ale jeśli zamierzają stworzyć coś ala trojan wyciągający dane z waszego kompa dotyczące przeróżnych stron www to już jest szpiegostwo.

Napisałem do nich emaila, że nie zgadzam się i dostałem ciekawą odpowiedź:

fragment
Cytuj:
If you still insist to revoke your agreement to the privacy policy, we request you to put all your characters on deletion so we can delete the account during an appropriate time.
pojebało ich?

Ostatnio edytowany przez Wszystkie_nicki_zajete - 24-03-2009 o 16:51.
Wszystkie_nicki_zajete jest offline  
stary 24-03-2009, 17:02   #15
Pacxiu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 01 2008
Lokacja: Nie ważne

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Pacx Royal
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 110
Skille: :O
Poziom mag.: 20
Pacxiu ma numer GG 9978875
Domyślny

Będzie jak w PRL, milicja. : <
Szpiegowanie, że chuj. Z resztą banują tyle botów, to patrzcie ile kasy im poszło w .... teraz trzeba sobie to odbić.
Póki co to ich największy fail po stairhoppie...
Pacxiu jest offline  
stary 24-03-2009, 17:37   #16
ChachaŁ
Użytkownik Forum
 
ChachaŁ's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2005
Wiek: 33

Posty: 308
Stan: Niegrający
Gildia: Team Beka
Domyślny

K*rwy...

Tyle tylko na ten temat powiem, to chyba wystarczy.
__________________
T3AM BEKA i po bólu.

ChachaŁ jest offline  
stary 24-03-2009, 18:27   #17
masowaty
Użytkownik forum
 
masowaty's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2009
Wiek: 38

Posty: 8
Stan: Początkujący
Profesja: Elite Knight
Poziom: 55
Skille: 88/88
Poziom mag.: 6
Domyślny

i chcac nie chcac w koncu doszlo do tego ze nawet w domu zostalismy ubezwlasnowolnieni
masowaty jest offline  
stary 24-03-2009, 19:24   #18
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wszystkie_nicki_zajete Pokaż post
If you still insist to revoke your agreement to the privacy policy, we request you to put all your characters on deletion so we can delete the account during an appropriate time.
Hahaha... Nie no ostrzy są
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 24-03-2009, 21:16   #19
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Czyli co, w skrócie możemy opisać to tak:
Zgadzamy się danymi, inaczej delete chara, a oni będą mogli:

-przeglądać nasze foldery na dysku, związane z Tibią,

-udostępniać anonimowe nasze dane, różnym OBOP-om

-nie chcą ukrywać niczego przed nami, ale nie napisali wszystkiego co wejdzie w tej "polityce prywatności"...hmm, konsekwentność duża

-nie będą wykorzystywali tego do szukania botterów, co zastanawia nad "akcją"

Hmmm...ciekawe, ciekawe.
Wylansowany jest offline  
stary 24-03-2009, 21:22   #20
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Ja tam jestem na bank pewny, ze robicie z igly widly. Cipsoft az tak glupi nie jest i wie pewnie tez, ze w tibie nie graja tylko dzieci, a rowniez dorosli ludzie - prawnicy.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.


Powered by vBulletin 3