Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-01-2011, 23:31   #41
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Z punktu wiedzenia krowy - tak.
Pytam o punkt widzenia człowieka.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-01-2011, 23:32   #42
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Nie wiem, skąd wiesz, jak to odbiera zwierzę, ale ja bym wolał być zabity niż zgwałcony.
Zwierze z reguly nastawione jest na przetrwanie i zrobi niemal wszystko by przezyc, patrzac chlodno i bez emocji gwalt jest dla zwierzecia malym zlem w porownaniu z usmierceniem.
Wiekszosc ludzi dziala tak samo, zrobia wszystko by przetrwac, wlacznie z pozwoleniem na zgwalcenie siebie. Czesc oczywiscie bedzie wolala dac sie zabic, ale to mniejszosc.
Kolejna kwestia - kon, krowa, pies, to sa jednak zwierzeta. Jesli jako ludzie mamy prawo do zabijania ich, to sprzeczne z logika bedzie karanie ludzi za gwalt na zwierzetach.
W takim przypadku najwyzsza kara jest ostracyzm spoleczny po tym jak takie sklonnosci wychodza do wiadomosci publicznej.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin
Pytam o punkt widzenia człowieka.
Ok, wiec z punktu widzenia czlowieka zabijanie i jedzenie zwierzat jest jak najbardziej normalne.
Gwalcenie zwierzat jest juz ostrym naruszeniem norm spolecznych i zdecydowanie nie jest normalne.
Niemniej sady nie powinny zajmowac sie tym, czy ktos gwalci swoje zwierze, a kara dla takiego czlowieka jest wykluczenie spoleczne gdy jego sklonnosci wyjda na jaw.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 22-01-2011 o 23:36.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-01-2011, 00:24   #43
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Zwierze z reguly nastawione jest na przetrwanie i zrobi niemal wszystko by przezyc, patrzac chlodno i bez emocji gwalt jest dla zwierzecia malym zlem w porownaniu z usmierceniem.
Wiekszosc ludzi dziala tak samo, zrobia wszystko by przetrwac, wlacznie z pozwoleniem na zgwalcenie siebie. Czesc oczywiscie bedzie wolala dac sie zabic, ale to mniejszosc.
To, co robi człowiek/zwierzę, niekoniecznie koreluje z tym, co dla nich najlepsze. Dziecko molestowane seksualnie często godzi się na to, zwłaszcza jeśli dotyczy to członka rodziny, bo nie rozumie, że tak być nie powinno. Przywiązany do budy pies też nie zbuntuje się przeciwko swojemu panu, tylko w pokorze będzie znosił ten los, choć lepiej by mu było u kogoś innego albo może i nawet na wolności, żyjąc z tego co uda mu się znaleźć/upolować albo na łasce obcych ludzi (a ja - znów to powiem - już wolałbym nie żyć, niż całe życie spędzić będąc uwiązanym na łańcuchu). Bita i poniżana żona często trwa przy mężu z chorej lojalności i naiwnej wiary, że "może się zmieni". Etc. etc. Tak więc fakt, że ktoś dokonuje takiego a nie innego wyboru, nie znaczy wcale, że będzie mu z tym lepiej, niż gdyby zdecydował inaczej.
Ciężko tu mówić, co jest "lepsze", bo nie da się tego obiektywnie porównać. Ale o tym, że ktoś lub coś woli zazwyczaj przeżyć za wszelką cenę, decyduje przede wszystkim instynkt samozachowawczy, a nie fakt, że życie, niezależnie od jego jakości, jest bezwzględnie lepsze od śmierci.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Kolejna kwestia - kon, krowa, pies, to sa jednak zwierzeta. Jesli jako ludzie mamy prawo do zabijania ich, to sprzeczne z logika bedzie karanie ludzi za gwalt na zwierzetach.
W czasie wojny mamy "prawo" zabijać żołnierzy przeciwnika - czyli możemy ich także bić, poniżać, gwałcić etc. dla zabawy? Czy to samo powiedziałbyś o znęcaniu się nad zwierzętami?
Zabijamy zwierzęta, bo jest to niemal niezbędne do przeżycia (robimy to albo dla zdobycia pożywienia, albo dlatego, że nam pośrednio lub bezpośrednio zagrażają). Nie jest to piękne, ale to konieczność. Gwałcenie koniecznością bynajmniej nie jest.
Każde zwierzę powinno mieć prawo do życia we w miarę godnych warunkach i szybkiej bezbolesnej śmierci. To, że i tak je zabijemy, nie znaczy, że możemy mu na dodatek zrobić z życia piekło.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 23-01-2011 o 00:34.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-01-2011, 13:03   #44
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Molestowanie dzieci, bicie zony czy zabijanie wrogow na froncie nie ma kompletnie nic wspolnego z wieszaniem zoofilow, zdecydowanie za daleko odplynales w swoich dywagacjach.
Zoofilia nie jest zbyt szkodliwa spolecznie wiec nie powinna byc karana ustawowo. Idac twoja pokrecona logika mozna uznac, ze dzieci ktore odrywaja odnoza pajakom nalezy wysylac do poprawczaka.
Mi nie chodzilo o twoje prywatne przekonania, a jedynie odniesienie sie do twoich slow, ze zoofilow powinno sie wieszac. Udowodnij, ze tak byc powinno, a znajde ci mnostwo innych przykladow maltretowania zwierzat, az sam dojdziesz do absurdu swojego przekonania.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-01-2011, 22:35   #45
laxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2007

Posty: 374
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcan Pokaż post
Przeciwnicy powiedzą, że fetysz, zwolennicy że ideologia. Ten temat wygląda jak niektóre wątki muzyczne, które po paru postach już zamieniają się we flame.

Do autora tematu:
Zakładając taki temat na forum tibii, nie spodziewaj się rozmowy na poziomie. To nie miejsce na rozmowy światopoglądowe, kiedy większość użytkowników woli napisać "to jest chore", niż wdawać się w dyskusję.
Czy tym że napisałem "to jest kurwa chore" nie wdaję się w dyskusje?
Wyrażam swoje zadanie.
laxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2011, 14:16   #46
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Kolejny śmiałek, który probował kogoś czymś zainteresować.

Fail, wszyscy tutaj rozpatrują tematy w kategorii spisku i prowokacji.

Na pewno zabawnie byłoby się raz przebrać i poświrować pawiana przy tłumie ludzi, samemu będąc pod maską. Mimo wszystko nie chciałbym się dłużej obracać w towarzystwie gwałcicieli zwierząt, fe.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 27-01-2011 o 14:27.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2011, 16:02   #47
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@Duch

Od której strony by nie patrzeć, rozumowanie spidera jest zdecydowanie bardziej racjonalne i przekonujące. Zresztą, powtarzając swoje słowa sprzed miesięcy (lat?) w innym temacie napisze ponownie: w obliczu śmierci niemal napewno (niemal, bo jest szansa, że rzeczywiście tak cenisz swoją godność/tak nie szanujesz swojego życia) zmieniłbyś swoje zdanie. Nie mam pewności, bo takiej pewności nie ma nikt, dopóki życie nie zmusi go do podjęcia decyzji. Instynkt samozachowawczy jest silniejszy niż może się to wydawać, gdy nasze życie nie jest zagrożone. A nawet wyłączając jego role, zgwałcony człowiek ma szanse na przeżycie wielu szczęśliwych chwil, chociaż takie wspomnienia są na pewno straszliwe a gwałt na dziecku jest rzeczywiście czymś nieludzkim (właściwie nie tylko na dziecku, ale dziecięca bezbronność a nawet fizyczne nieprzygotowanie do uprawiania seksu jest jeszcze bardziej potworne) ale mimo wszystko pozostaje zbrodnią zgoła mniejsza od zabójstwa. Odbierając życie odbiera się danej istocie przyszłość, natomiast skutki gwałtu (podkreślam, rzeczy straszliwej) można po pewnym czasie i fachowej pomocy zniwelować.

@topic

Smutne to.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2011, 19:50   #48
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
A nawet wyłączając jego role, zgwałcony człowiek ma szanse na przeżycie wielu szczęśliwych chwil, chociaż takie wspomnienia są na pewno straszliwe a gwałt na dziecku jest rzeczywiście czymś nieludzkim (właściwie nie tylko na dziecku, ale dziecięca bezbronność a nawet fizyczne nieprzygotowanie do uprawiania seksu jest jeszcze bardziej potworne) ale mimo wszystko pozostaje zbrodnią zgoła mniejsza od zabójstwa.
To już zależy od użyteczności zabitego człowieka w społeczeństwie - czyt. czy nie był złodziejem/gangsterem/znęcającym się psychicznie na innych psychopotą, czy ciężko pracującym. Dziecko natomiast to kształtujący się byt, któremu takie zbrodnie mogą odcisnąć ślad w psychice. W rezultacie może być obniżona jego zdolność poznawcza, a kiedyś móc popełnić samobójstwo z braku jakiegokolwiek celu w swojej istocie bycia. Dziecko gwałt za wczesnych latach nie będzie tak odbierało, jednak gdy dorośnie i uświadomi sobie, że jego rodzice zrobili mu taką krzywdę, to przy dobie "idealnych i czystych rodziców" dzisiaj Bóg wie jeden jak samo destrukcyjnie to może wpłynąć na jego osobę.
Dlatego wole by ustrzelili jakiegoś dziada, któremu nie chce się iść do uczciwej roboty zarabiać, niż ktoś miał gwałcić dziecko.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2011, 20:40   #49
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Miałem na myśli jedną i tą samą osobe i mówiłem o skutkach tego so się z nią stanie dla niej samej. Tzn porównywałem dziecko zabite i zgwałcone a nie zgwałcone dziecko i seryjnego, psychopatycznego morderce. Oczywiście, że ludzie nie są równi a nasze własne poczynania definiują naszą wartość jako częśći społeczeństwa.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2011, 18:41   #50
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:

Ostatnio edytowany przez Zamne - 31-01-2011 o 12:42.
Zamne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2011, 15:42   #51
SoulHunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2011

Posty: 82
Domyślny

Skoro można się fascynować samymi Gwiezdnymi Wojnami, StarTreckiem albo czymkolwiek innym to czemu ktoś nie miałby się interesować maskotkami z tym związanymi albo przebieraniem się za coś/kogoś.

Jeżeli ktoś ma dużo wolnego czasu to się bawi w takie rzeczy. Ja Gwiezdne Wojny, serial Star Treck i inne tego typu oglądałem bo lubię Fantastykę jako taką. Ale nie widzę powodu żeby się przebierać za jakąś postać, zbierać jakieś gadżety, pluszaki etc - po co mi to????

Dla mnie takie produkcje jak te które wymieniłem są jak guma di żucia, fajne, kolorowe, łatwe do przełknięcia. Pobawić się tym chwilę i sięgnąć po następny film/książkę/grę.
SoulHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2011, 20:16   #52
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Nie powinno się połykać gum do żucia, tak mnie przynajmniej uczono.

@down

?!

Ostatnio edytowany przez Argen - 01-02-2011 o 00:23.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:34.


Powered by vBulletin 3