Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 28-09-2008, 15:59   #21
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZapodajMuze Pokaż post
Ta a sorc ma od 50 lvlu mozliwosci na tracenie pieniedzy , palladyn takich mozliwosci zabardzo nie ma .
na 50 lvl to chyba bardziej sie przydaje móc zarobic niz zwastowac...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lenny__Valentino2 Pokaż post
To moze rozdzielmy tego skila?
Na Speary Gwiazdki i Bełty/Arrowsy? (tak jak kina ma 3 rodzaje broni xD)
swietny pomysl, tylko ze to trzeba by bylo zbalansowac, a Cipsoft nie jest w tym najlepszy...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-09-2008, 17:59   #22
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

@up
O co ci chodzi? Cipsoft bardzo dobrze zbalansował profesje. Na przykład sorkiem nigdy nie ma czegoś takiego jak waste - Na frostach na przykład zawsze mi się zwraca. Jakieś dsmy i royal helmety to normalka na każdym huncie. Dle to samo. Wogóle mag ma za dużo hp i capa. Powinien dostawać koło 3hp na lvl.
Nikt nie jest tak potrzebny na huntach jak MS - co z tego że nie może siohać? Każdy sork charakteryzuje się tym, że ma dużo kasy. Ja na przykład Xeremonem nigdy nie miałem więcej niż 100k^^ Na co tutaj narzekać, nie rozumiem.
Xr3 jest offline  
stary 28-09-2008, 19:22   #23
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

a ja mam 100 leveli wiecej niz Ty a expie 1-3 razy wolniej kasy mam tyle ze wykladam sobie domek ale nie mam co z nia robic bo nie kupie sobie sd, i nie pojde na warlocki, z exori gran na frostach tez ciezko, bo trzeba zalatwic sobie druida ktory bedzie mial czas zeby latac za mna i siohac, na demony solo nie pojde, a taki 210 ms/ed ma pelno mozliwosci SAMODZIELNEGO expienia, wastowania kasy dla expa lub zabawy
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline  
stary 28-09-2008, 20:13   #24
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Dlatego też uważam, że zarówno EK jak i MS, RP, wymagają wielu zmian i poprawek. EK jest do Bocenia, a mag do robienia bajońsko drogich huntów, które niebywale rzadko się zwracają, co wiem po sobie...
Xr3 jest offline  
stary 28-09-2008, 20:21   #25
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
@up
O co ci chodzi? Cipsoft bardzo dobrze zbalansował profesje. Na przykład sorkiem nigdy nie ma czegoś takiego jak waste - Na frostach na przykład zawsze mi się zwraca. Jakieś dsmy i royal helmety to normalka na każdym huncie. Dle to samo. Wogóle mag ma za dużo hp i capa. Powinien dostawać koło 3hp na lvl.
Nikt nie jest tak potrzebny na huntach jak MS - co z tego że nie może siohać? Każdy sork charakteryzuje się tym, że ma dużo kasy. Ja na przykład Xeremonem nigdy nie miałem więcej niż 100k^^ Na co tutaj narzekać, nie rozumiem.
A ja swoim ed zarobilem SAM na mage wand addon, bez bota, allegro itp i to przed Winter update. Jak to robilem? Trzeba krasc, lurowac i trapowac, innej mozliwosci czesto nie ma. Bo niby skad mam wziasc kase w uczciwy sposob, kiedy prawie zawsze wychodze na minus?

Top~~
Smiac mi sie chce, kiedy rp narzekaja ze maja zle. Tluczecie te biedne frosty robiac po 1kk expa dziennie, z malym waste i na dodatek b malym ryzykiem deda? Macie racje, jestescie udupieni ze łohohoh.

Zauwazylem jednak ze wyzszosc ek i rp na expie i w loocie skutkuje tym, ze coraz czesciej dla takich osob zaczyna sie liczyc tylko exp. Pytajac wiekszosc kumpli ek, czy pomoga w quescie albo pohunca cokolwiek slysze zawsze odpowiedz "teraz expie". Wiec mimo wszystko ciesze sie ze gram ed, i potrafie wciaz czerpac radosc z tej gry
Askaral jest offline  
stary 28-09-2008, 20:33   #26
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dodajmy do tego ze gra bez kolegow od poczatku na 30-100 lvlu magiczna profesja jest nudna ,a tutaj przedewszystkim chodzi o zabawe .
ZapodajMuze jest offline  
stary 28-09-2008, 20:59   #27
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
Jak to robilem? Trzeba krasc, lurowac i trapowac, innej mozliwosci czesto nie ma.
Wolę mieć dobrą opinię i szacunek u innych, niż być pazernym i podłym kundlem twojego pokroju, którym każdy gardzi, nazywając psem i szmatą.

Ostatnio edytowany przez Xr3 - 28-09-2008 o 21:06.
Xr3 jest offline  
stary 28-09-2008, 21:12   #28
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

To placz dalej na forum, jaki to ty nie jestes udupiony i skrzywdzony przez los. :<
Askaral jest offline  
stary 28-09-2008, 21:44   #29
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Nie płaczę, aczkolwiek wolę śmęcić smuty na forum, niż robić itemy za zaufanie, czym nigdy się nie splamiłem (ani żadnymi podobnymi rzeczami). Ja, w przeciwieństwie do ciebie nie muszę szukać sposobu na oszwabienie każdego napotkanego gracza. Dla mnie wartości takie jak godność i honor, są ważniejsze od zdobycia kolejnego, pixelowego itemka. Mnie nie dowartościowuje onanizowanie się, podczas zmieniania się cyferek u npc w Banku. Powiem ci także, że przez takich jak ty, ten kiepski MUD umiera coraz bardziej. Lecz na cóż się zdadzą moje puste słowa, gdyż ty pachołku masz każdego w dupie, więc sugeruję zakończyć ten temat.
Xr3 jest offline  
stary 28-09-2008, 22:04   #30
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Madre slowa przeczytane gdzies w necie nie zrobia z ciebie naukowca. Gadajmy normalnie, bez zadnych "izow,gdyzow i aczkolwiek'ow". Wedlug mnie, glaby sa po to zeby na nich zarabiac, kumpla w zyciu nie ojebalem. I na pewno nie bawilem sie w zadne "kto mi zaufa..." ;s
Tyle na ten temat, koniec z offtopem, postaram sie juz nic nie odpisywac nawet jak znowu wyjedziesz do mnie ~
Askaral jest offline  
stary 28-09-2008, 22:06   #31
*Carlsberg
Użytkownik Forum
 
*Carlsberg's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2008
Lokacja: Bdg

Posty: 197
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Wolę mieć dobrą opinię i szacunek u innych, niż być pazernym i podłym kundlem twojego pokroju, którym każdy gardzi, nazywając psem i szmatą.

A wiesz co? Tak to przynajmniej masz wolne wszystkie expowiska
A na trapowaniu się nie zarabia, mniszek to ewenement bo trapował tylko boty : >
*Carlsberg jest offline  
stary 02-10-2008, 00:34   #32
Panicz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Olsztyn

Posty: 136
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Poziom: ~
Poziom mag.: ~
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Wolę mieć dobrą opinię i szacunek u innych, niż być pazernym i podłym kundlem twojego pokroju, którym każdy gardzi, nazywając psem i szmatą.

hahahaha

ciesz sie tym na swoim noob-pvp.....gdzie byle lajza zawinie ci loot`baga i mozesz mu jedynie pospamowac

padnij pare razy na pvp od PK lub na OB jak masz jaja zeby walczyc,odejmij po 50 k za blessy + 50k za aol`a i wtedy zacznij narzekac na waste i ilosci kasy jaka posiadasz

Jakie ty widzisz roznice w balansie postaci jak nie mozesz sie skonfrontowac z innym graczem ?


ps.sorki ze nie w temacie xD

Ostatnio edytowany przez Panicz - 02-10-2008 o 00:45.
Panicz jest offline  
stary 14-10-2008, 13:11   #33
Elesar Inferno
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006

Posty: 662
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 187
Skille: 109/94
Poziom mag.: 25
Domyślny

Nie zaprzecze że palladyni mają bardzo fajne życie ale chciałem tylko jedną rzecz sprostowac - Dla wszystkich twierdzących, że z frostów sie zwraca z assasin starów polecam samemu sie przejśc a nie wierzyc w opowiastki przymulonych kolegów. Na frostach czy tez POI DL, Hydry nawet dosyć często nie mam zysku nawet z power boltami, tylko wtedy gdy poleci jakis rar
Elesar Inferno jest offline  
stary 24-10-2008, 17:41   #34
Jarasek9595
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007
Lokacja: Veno :D

Posty: 145
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 45
Jarasek9595 ma numer GG 8179662
Domyślny

Rzeczywiście Paladyn jest trochę lepszy od innych profesji, jednak nie bardzo dużo. Zawsze ktoś jest niezadowolony, ja gram paladynem i ogromna różnica nie jest w stosunku do innych profesji. Każda profesja ma plusy i minusy. Plusem paladyna jest dobry zarobek.
Jarasek9595 jest offline  
stary 24-10-2008, 22:22   #35
Zonta
Użytkownik Forum
 
Zonta's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

dobra wrocmy do tematu skoro pal ma byc postacia uderzajaca na dystans to niech tak bedzie. W tibi paladyn POWINIEN ( tak jak to bylo na tiib 7.6 ) odgrywac archera z wieksza iloscia czarow. Tylko teraz on wyglada jak swiety wojownich uzywajacy HOLY i uderzajacy na dystans ale nie ( w wiekszosci przypadkow) strzalami czy boltami tylko spearami wszelkiego rodzaju. Zgadam sie z zalozycielem tematu dobrze bylo by zobaczyc archera a nie mago-kino-archera ;p w koncu na desercie kladzie sie crossbow a nie spear xD
__________________
Kocham filmy tego typu
http://www.tibicams.tibianetwork.net...ies/show/33368
Zonta jest offline  
stary 25-10-2008, 20:49   #36
Duch Guardi
Użytkownik Forum
 
Duch Guardi's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Tarnowskie Góry Postów: 1002
Wiek: 32

Posty: 664
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Saint
Świat: Guardia
Domyślny

Gdyby kusza i bow dodawały dista to może bym zamienił spearsy na bolty bądź strzały

lub
dodać im jakikolwiek minimalny def
__________________
Duch Guardi jest offline  
stary 26-10-2008, 10:32   #37
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

lepszym pomyslemsa 2h speary niz kolejny "wypasiony" xbow
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 27-10-2008, 12:55   #38
Kup.Se.Musk
Użytkownik Forum
 
Kup.Se.Musk's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2007
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 8

Posty: 974
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Quanto
Świat: Guardia
Poziom: 19x
Poziom mag.: 8x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
UP
Wiesz ale palek walnie tak raz na ruski rok a knight swoim exori gran ma taką samą średnią a mniejsze wahania.

Rsy są bardzo zbalansowane, ponieważ mają za słaby atak, żeby nimi bardzo szybko expić a są zbyt ciężkie, żeby znów wyciągać zbyt dużo loota. Ja bym porównał rsy do knighta walącego z mystic blada na lizardach (obie profesje mogą wyciągnąć taki sam exp i loot w tym samym czasie - mówię o możliwościach to, mało mnie obchodzi, że ktoś knightem ma zawsze waste jak nie umie grać to tak ma podobnie jest sorciem). Za to sorc ma bartdzo tanie obszarów może szybciej expić za podobną cenę niż palek z rsami (lurując na tombie moby i waląc z gfb/avalanche) mas san jest owiele droższy...

In conclusion I think that all vocations are balanced very well...

Każdą profesją da się wyciągać duży profit bardzo szybko expiąc i mieć mały zysk lub wolno i mieć duży:
Paladyn:
RSy-wolno bez waste
ASy-szybko z waste
Power bolty-średnio na 0 (zależy od moba na niektóre lepsze są enchanty)

Knight:
melle-wolno duży zysk
exori-średnio na 0
exori gran-szybko z waste

Sorc/druid
gfb/avalanche-szybko przy stosunkowo niewielkim wkładzie finansowym
exori mort/vis/flam/frigo - szybko stosunkowo niewielkim wkładzie finansowym (qmpel 70ms ice witche 100k expa/h bez waste...)
sd-bardzo szybko z waste lub nawet na 0
ue-bardzo bardzo szybko z mega waste
Przy gfb i avalanche mlvl nie rośnie, lurując mase potworów jest też spore ryzyko śmierci, co wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Visy przy niewielkim wkładzie finansowym? Bleh... to, że kumpel nie ma waste na ice witch tower to normalka. Tam jest dobry loot, ale ów miejsce jest ciągle zajmowane przez EK - najcześciej na botach. Expowiska, gdzie mag przy w miare szybkim expie ma 80% szanse na zwrócenie się, można policzyć na palcach u jednej dłoni.

Z SD? Mlvl znowu nie rośnie, a waste okropne.

UE? Duże ryzyko śmierci, coś jak z gfbami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Panicz Pokaż post
hahahaha

ciesz sie tym na swoim noob-pvp.....gdzie byle lajza zawinie ci loot`baga i mozesz mu jedynie pospamowac

padnij pare razy na pvp od PK lub na OB jak masz jaja zeby walczyc,odejmij po 50 k za blessy + 50k za aol`a i wtedy zacznij narzekac na waste i ilosci kasy jaka posiadasz

Jakie ty widzisz roznice w balansie postaci jak nie mozesz sie skonfrontowac z innym graczem ?


ps.sorki ze nie w temacie xD
To właśnie najlepszym sposobem jest pokazanie wzorca i wytłumaczenie mu, że nie na tym gra polega.


@Temat
Ja lekko poprawiłbym EK i magów. Szczególnie sorcerera, dając mu nowe umiejętności przydatne w masowych huntach, których nie posiadałby druid.

Zlikwidowałbym lub w jakiś sposób utrudnił metodę up/down.

Ostatnio edytowany przez Kup.Se.Musk - 27-10-2008 o 12:59.
Kup.Se.Musk jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.


Powered by vBulletin 3