Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-11-2008, 20:57   #21
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez babcia666 Pokaż post
@Mydelniczek
Set od speeda, jakoś mi się ten pomysł nie podoba, takiego 250 sorca by nie szło dorwać, no chyba że by to było tylko dla kinasów, to inna sprawa.
Ta wiem, ino to jedyne (dodany dla każdej profy np.) nie wpłyneło by tak bardzo by zimbalansować coś (raczej) niemniej - mówie, nie dodadzą nowych armów broni itp bo to zbytnio nie ma sensu, gdyby juz mieli - musieli by przebudować system def/atk itp, bo teraz masz 17 arm bodajże w mpa, to jakby dodali 18 w magic brass armie , to by to nie miało sensu, a jak by dodali z 30 to by była z kolei przesada itd itd.....

Deco itemy łatwo i przyjemnie się tworzy, ma dropić rzadko, i z mocnego moba, a reszta jest obojęta, bo czy to będzie axe z 30 atk, czy sword z 10, czy arm z 12 i 3% (3 hp mniej, przy hicie na 100, 1 mf/hunt oszczędzony, te army koxują!) ochrony przed żywiołem, nie ma to znaczenia, bo i tak nikt tego używać nie będzie.


Cytuj:
o ile mnie pamiec nie myli, szansa na trafienie za 1k zaczyna sie od okolo 109 ataku dla broni melee.
Ta, ale jakby takie koxy wygrały te pojedynki np 3 x to już ma 36 skilla axa więcej, a sorc 15 mlvli...zdeka bezsensowne ;l

Bardziej przydało by się coś takiego, jak np. magowie podstawowo dostają np. 30% więcej z melee, za to mniej z magi etc.
Kina 20% defa do melee więcej, ale np. -20 speed, pallek jakoś pomysłu nie mam, druid to samo co sorc...itp itd.
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.

Ostatnio edytowany przez Mydelniczek - 17-11-2008 o 21:01.
Mydelniczek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-11-2008, 21:30   #22
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Moje wrażenia z teaser'ów? Mizerne.
Pierwszy dotyczył nowych terenów. Przyzwyczaiłem się już, że coś tam dodają, a gracze potem wykorzystują 1/5 potworów, bo są nieopłacalne, za silne lub coś w tym stylu. Nie muszę dodawać, że wszystko dla pacców, facc dostali nowe gobliny na femur hills i odświeżenie kilku terenów i spokój na najbliższe 2 up'y. Żenada.
Drugi - party buff. Szczerze? Nie wiem co to i nie wypowiem się, bo nie znam (nie grałem w MU czy co tam jeszcze było). Sprawdzanie loota w potworze to widoczna walka z botami (niedługo gdy kliknie się na potwora, będzie pokazywany jego pasek HP oraz 'eq' jakie ma na sobie). Czary jak czary, na pewno się przydadzą.
Ogólnie wrażenia z 2 upów - niby coś nowego, a ciągle to samo. Czy to pomoże? Zobaczymy.
__________________
Voniek jest offline  
stary 17-11-2008, 21:31   #23
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

/\ podobnie mysle na przykladzie :
kina : od atkow melee - 20% mniej lecz magia + 10%
pall : od atakow melee - 5% mniej lecz magia +5%
drut : dajmy na to ziemia i lod - 10% lecz ogien i elektrycznosc +10%
sork : na zasadzie odwrotnosci druta
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline  
stary 17-11-2008, 21:36   #24
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mydelniczek Pokaż post
Ta wiem, ino to jedyne (dodany dla każdej profy np.) nie wpłyneło by tak bardzo by zimbalansować coś (raczej) niemniej - mówie, nie dodadzą nowych armów broni itp bo to zbytnio nie ma sensu, gdyby juz mieli - musieli by przebudować system def/atk itp, bo teraz masz 17 arm bodajże w mpa, to jakby dodali 18 w magic brass armie , to by to nie miało sensu, a jak by dodali z 30 to by była z kolei przesada itd itd.....
Dlaczego przesada? 1 pkt arma pochłania 0.7-0.9 dmg, a 17 pkt arma u MPA jest co najmniej żałosne. 30 to jak najbardziej rozsądna ilość przy obecnym systemie. Niech całkowity arm knighta oscyluje w granicach 60-70 a nie 30-40 jak obecnie. I tak knight ma już najdroższe leczenie (najgorsze ma paladyn), powinien dostać rekompensatę w naprawde mocnych armorach knight-only, by jakoś rozwiązać ten problem.



Cytuj:
Deco itemy łatwo i przyjemnie się tworzy
Haha, spróbuj wymyśleć sensowną, składną i oryginalną nazwę dla tysiąc dwudziestej ósme z kolei broni z której nikt nie będzie korzystał. GL :>



Cytuj:
Bardziej przydało by się coś takiego, jak np. magowie podstawowo dostają np. 30% więcej z melee, za to mniej z magi etc.

Pod warunkiem że potwory zostaną zmienione w taki sposób, żeby ich ataki nie opierały się w większości na magii (te silniejsze potwory ofc).

Ostatnio edytowany przez Kojotes - 17-11-2008 o 21:37.
Kojotes jest offline  
stary 17-11-2008, 21:49   #25
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

Cytuj:
Haha, spróbuj wymyśleć sensowną, składną i oryginalną nazwę dla tysiąc dwudziestej ósme z kolei broni z której nikt nie będzie korzystał. GL :>
Hehe xD

Cytuj:
Dlaczego przesada?
Chodziło mi o dodanie nowego arma etc~ jeśli by rozciągnąć je tak że mpa by miało te 30 defa d arm 28 etc to oczywiście, ale walniencie itemki z 30 defa , gdy mpa ma 17 to przesada, i o to mi tu głównie chodziło~

Cytuj:
Pod warunkiem że potwory zostaną zmienione w taki sposób, żeby ich ataki nie opierały się w większości na magii (te silniejsze potwory ofc).
Taa, coś w stylu behe, ino nie koniecznie z takim defem xP
Bo teraz faktycznie wszystko mocniejsze od asa bije praktycznie tylko z magi.
__
Mi głównie chodzi o to, żeby profy się różniły troche, taki mag w płaszczyku powinien dostać ostro po dupie od takiego behemota.


Co do leczenia:
Nie rozumiem dlaczego taki 200 ms leczy się exura (ewentualnie exurą gran) lepiej niż taki 200 ek potami, i w dodatku taniej, dużo taniej.
I bez extaushta na skosie.
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.
Mydelniczek jest offline  
stary 17-11-2008, 21:49   #26
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
Dlaczego przesada? 1 pkt arma pochłania 0.7-0.9 dmg, a 17 pkt arma u MPA jest co najmniej żałosne. 30 to jak najbardziej rozsądna ilość przy obecnym systemie. Niech całkowity arm knighta oscyluje w granicach 60-70 a nie 30-40 jak obecnie. I tak knight ma już najdroższe leczenie (najgorsze ma paladyn), powinien dostać rekompensatę w naprawde mocnych armorach knight-only, by jakoś rozwiązać ten problem.
Tu jest coś za coś, pomimo swojego leczniczego upośledzenia, to knight dość długo utrzyma się na polu bitwy.

p.S. Czar dla palldyna Switch foot ma dokładnie taką samą nazwę, jak pewien fajny zespół rockowy (Switchfoot) ;]
__________________
Voniek jest offline  
stary 17-11-2008, 22:08   #27
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:

Deco itemy łatwo i przyjemnie się tworzy, ma dropić rzadko, i z mocnego moba, a reszta jest obojęta, bo czy to będzie axe z 30 atk, czy sword z 10, czy arm z 12 i 3% (3 hp mniej, przy hicie na 100, 1 mf/hunt oszczędzony, te army koxują!) ochrony przed żywiołem, nie ma to znaczenia, bo i tak nikt tego używać nie będzie.

Wygrac to raz to jest niezmierne szczescie a wygrac 3 razy to jest prawie nie mozliwe .

@edit
Zawsze mozna wprowadzic ograniczenie na 1 bilet a jak ktos sprzeda drugi to nie dostanie napewno za niego groszy .
A ktos tam mowil ze 50k od osoby to malo , lmao 70 swiatow 8 osob w kazdym teamie co daje 400k od swiata + kazdy musi sie obkupowac chce dodac teraz mnozymy 70 z 400 wynik wychodzi bp cc ,czyli 3 mln na glowe + unikat super item + ticket .

@przypomnienie
Ja sie zastanawialem zeby napisac temat z propozycja oogolnoswiatowy turniej pvp lecz mysle ze "wannabe" uzytkownicy by mnie zbesztali i tyle by z tego bylo ale glownie chodzilo mi o takim czyms ze 8 osobowa grupa z kazdego i zrobic 5 roznych miejsc do walki pvp . Team by wybierala osoba z najwyzszym lvlem na serwie (chyba cos taki paulistinha musi miec z 400 lvl nie?) i wplata wynosila by ok . 50k i kazdy kto by zginal tracil by expa skill itp tylko wtedy kiedy caly team przegral a takze trzebaby bylo sie obkupowac samemu do kazdej walki za zwyciestwo dostawalo by sie cala stawke + puchar zwyciestwa + np ticket ktory by dawal np sorca dozywotnio 5 lvl 5 mlvl 10 do shieldinga a np knighta 5 lvl 0 mlvl 12 do kazdego sklla itp itd + item naprawde dobry dla zwyciescow (np axe 65 atk albo super stary do ladownia jak softy majace 70 atk lub spellbook 5+ mlvl). Napisalem to na szbyko wiec moich propozycji wewnetrznych turnieju nie ujawnilem.

p.s I bylaby to rozrywka dla grup z non-pvp i odbywalby sie 3 razy do roku, zawsze jakies emocje by byly czekajac na cama z walki harmonii i np secury .

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 17-11-2008 o 22:14.
ZapodajMuze jest offline  
stary 17-11-2008, 22:12   #28
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
I tak knight ma już najdroższe leczenie (najgorsze ma paladyn), powinien dostać rekompensatę w naprawde mocnych armorach knight-only, by jakoś rozwiązać ten problem.
Nie przekonuje mnie wzmacnianie defensywy - przy zejsciu z mocniejszych potworkow w strone tego co zwyczajnie sie botuje znacznie obnizy to koszta expienia, na magie i tak nie pomoze wiec uwazam to za pomysl poroniony. Jesli juz to nalezaloby rozwazyc itemizacje w kierunku sprzetu wybitnie defensywnego _obnizajacego atak_ i rekompensowanie tego sprzetem ofensywnym obnizajacym obrone, moze nawet na poziomie skillow ( +-20 fighting/ +-20shielding mogloby nawet fajnie zadzialac ).
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 17-11-2008 o 22:15.
Vil jest offline  
stary 17-11-2008, 22:17   #29
babcia666
Użytkownik Forum
 
babcia666's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 403
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
babcia666 ma numer GG 8011403
Domyślny

@2up
Oj żebyś się nie zdziwił xd i Cię nie rozumiem, raz piszesz dla nonpvp, raz że 70 worldów? oO czegoś chyba nie rozumiem.
@voniek
Bullshit, kinas pada tak jak sorc czy palek, a różnica to 10-20 sec.
@zmienianie statów w itemach
No dobry pomysł, ale za nim Cipsy o tym pomyślą... w Tibi już same boty zostaną;d
@Mydelniczek
Cytuj:
Mi głównie chodzi o to, żeby profy się różniły troche, taki mag w płaszczyku powinien dostać ostro po dupie od takiego behemota.
Dzisiaj poza ilością hp/maną profy się mało różnią zastosowaniem, bo na h lvl wszystkie nadają się do blokowania(Jeru xD), palkowie i magiczne do shootowania, a kinasy... Tylko z sio, inaczej wysiada(palek nie wiele lepiej).
@Vil
Dokładnie, trochę skrajności nie zaszkodzi.
Kiepska strona planu - hity po 1,5k prawie pewne...

@edit
@Zapodaj~
Aaaaa już kapuje, ale teamy z nonpvp raczej szans nie mają...
__________________
Limit sygnatury został przekroczony
O RLY?

Ostatnio edytowany przez babcia666 - 17-11-2008 o 22:22.
babcia666 jest offline  
stary 17-11-2008, 22:33   #30
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

przeceniasz sile skillow.
__________________
Vil jest offline  
stary 17-11-2008, 22:51   #31
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez babcia666 Pokaż post
I jeszcze tylko dla non pvp, hahaha ale by nieźle noobili.
Powiedzial iwul 18 zorg z pvp XD!
Nie szczelaj do mnie z ruszczki plz.

Zapodajmuze:
Uwazam, ze to dobry pomysl, troche adrenalinki i jakies urozmaicenie, ale troche przesadzasz z nagrodami.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.
Askaral jest offline  
stary 17-11-2008, 23:06   #32
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Askaral Pokaż post
Powiedzial iwul 18 zorg z pvp XD!
Nie szczelaj do mnie z ruszczki plz.

Zapodajmuze:
Uwazam, ze to dobry pomysl, troche adrenalinki i jakies urozmaicenie, ale troche przesadzasz z nagrodami.
Lepiej dac miska jakiegos co bedzie lezal cale zycia w gh ?Prosze cie , wiesz jak ciezko by bylo wygrac taki turniej ? Stare dobre teamy by wrocily i mysle ze del'toro jakby wparowalo to by miazge zrobili.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zapodajmuze
Ja sie zastanawialem zeby napisac temat z propozycja oogolnoswiatowy turniej pvp lecz mysle ze "wannabe" uzytkownicy by mnie zbesztali i tyle by z tego bylo ale glownie chodzilo mi o takim czyms ze 8 osobowa grupa z kazdego
KAZDEGO

@edit
Dla mnie metin jest bardzo slaba gra ale ma jedna zalete ze best lvl jest okolo 85 a sa itemy dla 100 lvli i to jest piekne .
Dla mnie tibia by byla fajniejsza jakby do 999 lvla byly bronie/tarcze/buty/armory/legsy/amulety/helmety/ringi co 25 lvl dla kazdej profesji .

@down
No racja 10 osob z pvp 50 z non openka w thais wyobrazasz sobie to?

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 17-11-2008 o 23:17.
ZapodajMuze jest offline  
stary 17-11-2008, 23:13   #33
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
@Zapodaj~
Aaaaa już kapuje, ale teamy z nonpvp raczej szans nie mają...
Na TSie różnie bywało...
Xr3 jest offline  
stary 18-11-2008, 01:06   #34
Osks
Użytkownik Forum
 
Osks's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 199
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Domyślny

1 skill daje mniej wiecej +10 do obrazen, wiec 20 fightingu kosztem 20 shieldinga, ktorym i tak nie zblokujemy lepszych potworow = knight ma nieskonczone asski z bliska za darmo, ktore rzadziej missuja i maja DUZO wieksza srednia obrazen.
Osks jest offline  
stary 18-11-2008, 01:26   #35
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

to czemu nie bije za 750~ mając 78 axe?


@Vil

Fajny pomysł, fajny.
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.
Mydelniczek jest offline  
stary 18-11-2008, 06:55   #36
babcia666
Użytkownik Forum
 
babcia666's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 403
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
babcia666 ma numer GG 8011403
Domyślny

No dobra trochę przegiełem z tym skillem... ale skoro co 20skilli średnia rośnie o około 20, a max hit o 40... to przy 130 skillu<arm + 20, +ring, więc to nie byłby jakiś pro evul hit> średnia byłaby około 300, może trochę mniej, best jakieś 2x może nawet więcej(no to jest przykład dla demonwinga, wiem że to rarek, no ale jednak ktoś go ma i ktoś będzie z niego walił.
Co do turnieju, dla mnie większość(wiadomo, nie wszyscy) z non pvp to czysta noobiarnia wybotowana przez ostatni rok... może się mylę, no ale cóż
@Askaral
Phi, największy błąd na forum? Ludzie którzy oceniają ludzi patrząc co mają napisane w tych śmiesznych statach po prawej pro ivul 110ed.
__________________
Limit sygnatury został przekroczony
O RLY?
babcia666 jest offline  
stary 18-11-2008, 07:08   #37
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
to czemu nie bije za 750~ mając 78 axe?
Od kiedy RP bije po 750, mając 78 dista? Ja bym się zastanawiał, czy w ogóle egzystuje RP, który uderzył kiedykolwiek za więcej niż 620... Zastanawiam się również, skąd ty się wziąłeś mędrcu.
Xr3 jest offline  
stary 18-11-2008, 08:04   #38
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez babcia666 Pokaż post
No dobra trochę przegiełem z tym skillem... ale skoro co 20skilli średnia rośnie o około 20, a max hit o 40... to przy 130 skillu<arm + 20, +ring, więc to nie byłby jakiś pro evul hit> średnia byłaby około 300, może trochę mniej, best jakieś 2x może nawet więcej(no to jest przykład dla demonwinga, wiem że to rarek, no ale jednak ktoś go ma i ktoś będzie z niego walił.

dla przykladu moj kina 70 lvl | 76 skill sword | mystic sword (44 attk) > hit w dragona za 326 ;|
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "


Ostatnio edytowany przez ..::QRAS::.. - 18-11-2008 o 08:06.
..::QRAS::.. jest offline  
stary 18-11-2008, 09:06   #39
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

A po co komu shielding ? lol mam kolege 99 ek na infernie 74 sword fighting 26 shielding i jakos swietnie sobie radzi .
ZapodajMuze jest offline  
stary 18-11-2008, 11:35   #40
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Od kiedy RP bije po 750, mając 78 dista? Ja bym się zastanawiał, czy w ogóle egzystuje RP, który uderzył kiedykolwiek za więcej niż 620... Zastanawiam się również, skąd ty się wziąłeś mędrcu.

Stąd?:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Osks
1 skill daje mniej wiecej +10 do obrazen, wiec 20 fightingu kosztem 20 shieldinga, ktorym i tak nie zblokujemy lepszych potworow = knight ma nieskonczone asski z bliska za darmo, ktore rzadziej missuja i maja DUZO wieksza srednia obrazen.
To było dla tego inteligenta ...


..................
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.
Mydelniczek jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.


Powered by vBulletin 3