Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Na kogo byś zagłosował? (Wybory prezydenckie 2010)
Marek Jurek 3 2.01%
Lech Kaczyński 14 9.40%
Bronisław Komorowski 35 23.49%
Janusz Korwin-Mikke 36 24.16%
Tomasz Nałęcz 3 2.01%
Andrzej Olechowski 7 4.70%
Waldemar Pawlak 2 1.34%
Radosław Sikorski 25 16.78%
Jerzy Szmajdziński 2 1.34%
Ktoś inny 22 14.77%
Głosujących: 149. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 18-06-2010, 20:26   #321
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Mylisz pojęcia. To, że państwo kupuje szczepionki, nijak się ma do wolnego rynku lub jego braku - po prostu podmiotem jest tutaj państwo a nie osoba fizyczna, ale wszystko odbywa się na zasadach rynkowych.
Dobrze państwo może być zwykłym podmiotem na wolnym rynku. Tylko chodzi o to ,że kupno szczepionek w imieniu społeczeństwa , które to społeczeństwo tego nie chce to nie jest wolny rynek, tylko socjalizm.
poldek_p jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-06-2010, 20:43   #322
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Jak chcesz używać słów zgodnie z własnym widzimisię, to proszę bardzo, ja tylko mówię, że to jest niepoprawne.
Litawor jest offline  
stary 18-06-2010, 20:56   #323
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Piekny argument.
Mamy na swiecie kilku seryjnych mordercow i jakos nie wyginelismy, moze przerobimy wszystkich na mordercow? To ze jest ich kilka i daja rade nie daje powodu przypuszczac ze wiecej daloby rade tak samo dobrze.
Ależ oczywiste jest to ,że więcej nie radziło by sobie tak dobrze. Zawsze znajdzie się ktoś kto słabiej zarządza i po prostu upada przejmuje go inny , który robi to lepiej. Niestety państwowe nie upada w państwowym się tylko zwiększa dług.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
I tutaj slowo klucz, "odpowiednio". Ilosc kontroli jakie ma panstwo to inaczej roznica miedzy prywatnym a panstwowym. Jezeli wlascicielem szpitala jest osoba fizyczna zarzadzajaca nim prywatnie, bazujac na prawach wolnego rynku, to jest to instytucja prywatna. Jak zawalimy tego wlasciciela limitami i wymaganiami (co jest konieczne) zmierzamy bardziej i bardziej w strony instytucji publicznej, gdzie w sumie panstwo decyduje.
1.No dlatego regulacji powinno być jak najmniej . Nie wiem dlaczego pokutuje takie przekonanie ,że jak sie czegoś nie nakaże to tak nie będzie. Czy przedsiębiorca prowadzący szpital nie będzie dbał o swój interes ? Żeby było jak najczyściej i jak najbezpieczniej. Gwarantuje to utrzymanie jego firmy czyli jego majątku , natomiast w normalnych szpitalach dyrektor odpowiada tylko stanowiskiem.

2.Nie rozumiem dlaczego należy czekać z prywatyzacje. Na co? Skoro prywatne jest najbardziej wydajne to dlaczego mamy sie męczyć ? Skoro jesteśmy "biedni" to najlepiej prywatyzować żeby się rozwijać. Dobrym przykładem są Chile, kraj od wojny domowej doszedł po polityce Chicago boys do tego ,że współczynnik biedy jest najniższy w Ameryce Płd. Oczywiście były kryzysy ale to jest inna bajka. Fakt jest taki liberalne Chile zdecydowanie wyprzedziło wszystkie socjale w regionie.

3. Uważam ,że dyskusja na temat obecnych szkół prywatnych w Polsce nie ma większego sensu, bo nie wytrzymują konkurencji z państwowymi. Nie dlatego ,że są gorsze ale dlatego ,że kto będzie płacił za naukę jak może nie płacić. I zgadzam się z kolega co do podstawowego wykształcenia . Wróćmy do systemu 8 klasowego i do niech gwarantuje państwo. Oczywiście nie w takim stylu jak teraz , tylko każde dziecko dostaje bon i rodzice decydują do której szkoły pójdzie.
4. Niby dlaczego działania pojedyncze są droższe od grupowych ? Właśnie są tańsze jeżeli każdy ma pieniądze to on odpowiada za nie ale jak wszyscy się składamy to musimy znaleźć kogoś kto będzie pilnował ,żeby wszyscy dali po równy , żeby nikt nie kradł oraz aby było sprawiedliwie wydane. Z reszta społeczeństwo nie tworzy tylko to ,że wszyscy wspólnie sie zrzucamy na cos tylko wiele innych czynników.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Jak chcesz używać słów zgodnie z własnym widzimisię, to proszę bardzo, ja tylko mówię, że to jest niepoprawne.
Przepraszam co jest niepoprawne? Jeżeli państwo robi coś za mnie i to w sumie wbrew mojej woli , to niby co to jest ? Wydaje się ,że nie zrozumiałeś o co mi chodzi

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 18-06-2010 o 21:04.
poldek_p jest offline  
stary 18-06-2010, 23:11   #324
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Tusk klamie jak z nut
http://www.youtube.com/watch?v=2RunPGX6B80
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 18-06-2010, 23:52   #325
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

A tu Komorowski zmiennym jest... jak i całe PO, ale ludzie są ślepi.
http://www.youtube.com/watch?v=yxZsZU7v2_4
Articuno jest offline  
stary 19-06-2010, 00:23   #326
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Owned. Wrzucanie filmików sprzed 13 lat i dziwienie się, że ktoś ma inne zdanie

<deda z beki>

żeby wyjaśnić: tak, ludzie zmieniają poglądy, zwłaszcza przez 13 lat. (o tym, że to są dwie różne sytuacje, to już nie będę wspominał)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 19-06-2010 o 00:24.
Rybzor jest offline  
stary 19-06-2010, 01:22   #327
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Skomentowałbym, ale już za późno.

Cóż, mamy już ciszę wyborczą, więc czas zamknąć tę dyskusję, do niedzieli do 20. Jako że ja pracuje w komisji wyborczej, musicie liczyć na innego modka na otwarcie tematu.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 19-06-2010, 11:51   #328
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

UWAGA! PONIŻSZA ROZMOWA JEST KONWERSACJĄ MIĘDZY DOBRYMI ZNAJOMYMI. JEŚLI NIE JESTEŚ NASZYM ZNAJOMYM NIE MASZ PRAWA CZYTAĆ!!! WYJDŹ Z TEJ STRONY, TO JEST PRYWATNA ROZMOWA OD TEJ PORY!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Skomentowałbym, ale już za późno.

Cóż, mamy już ciszę wyborczą, więc czas zamknąć tę dyskusję, do niedzieli do 20. Jako że ja pracuje w komisji wyborczej, musicie liczyć na innego modka na otwarcie tematu.
LoL Gangrel
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, niech się najpierw łaskawa PKW określi jasno co do internetu, co jest śmieszne bo nie będą w stanie łapać ludzi za gadanie na forach, facebookach, itd.
http://www.tvn24.pl/12690,1661313,0,...wiadomosc.html

BTW Co to znaczy że pracujesz? Wydajesz karty i pilnujesz żeby długopisów nie ukradli?

Ryba cicho bądź, jedynym słusznym politykiem co nie zmienia zdania i wyglądu jest JKM ;-)

PS. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO GANGREL!!!
Dr. Omader jest offline  
stary 19-06-2010, 11:58   #329
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr. Omader Pokaż post
LoL Gangrel
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, niech się najpierw łaskawa PKW określi jasno co do internetu, co jest śmieszne bo nie będą w stanie łapać ludzi za gadanie na forach, facebookach, itd.
http://www.tvn24.pl/12690,1661313,0,...wiadomosc.html

BTW Co to znaczy że pracujesz? Wydajesz karty i pilnujesz żeby długopisów nie ukradli?

Ryba cicho bądź, jedynym słusznym politykiem co nie zmienia zdania i wyglądu jest JKM ;-)
Poczuł się zobowiązany, dla Ojczyzny, dla Narodu!



Jak już drom powiedział, to internet, nic ci nie zrobią >..<
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
stary 19-06-2010, 12:27   #330
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@prywatyzacja szpitali.
Ja jakoś inaczej rozumiem prywatyzację szpitali. Z tego co ja czytałem projekt jeśli już, byłby bardzo podobny do OC w samochodach. Ubezpieczenie jest obowiązkowe ale gdzie się ubezpieczasz i na jaką kwotę to już całkowicie od ciebie zależy. Natomiast szpitale podpisują umowy z ubezpieczycielami którzy płacą im np. za utrzymywanie łóżek. Nie byłoby to opierane na podaży i popycie bo zwyczajnie nie tak to działa. Oprócz tego projekt przewidywałby dofinansowanie przez państwo (dokładniej wojewodów) oddziałów ratunkowych (tutaj przedewszystkim była mowa o karetkach/helikopterach i tak dalej).

@Tusk kłamie/ Komorowski na temat powodzi

13 lat temu zalało 3/4 Wrocławia. 600 tysięcy ludzi przez ponad dwa tygodnie było bez prądu, bieżącej wody. Połowie miasta dostarczano żywność amfibiami/łodziami. CAŁA kolej na Dolnym Śląsku była sparaliżowana ponieważ zostało zalane centrum zarządzania w dyrekcji kolei we Wrocku. Żeby wyjechać z miasta trzeba było stać w 14h korku. Ludzi ogarniała panika. Tak wtedy należało ogłosić stan klęski.

Tym razem we Wrocu została zalana jedna ulica. Ucierpiał na poważnie tylko Kazimierz. Nawet Krakowowi nie dostało się tak bardzo. Wszędzie było zagrożenie, były podtopienia, ale w żadnym mieście nie wyburza się całych ulic ze względu na zniszczenia po powodzi (vide ulica Pułaskiego we Wrocławiu gdzie zostało zburzonych 8 kamienic).

Więc jak najbardziej Bronek nie musiał ogłaszać stanu klęski. Szczególnie że stan klęski = odroczone wybory, i co wtedy?
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline  
stary 19-06-2010, 13:49   #331
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
13 lat temu zalało 3/4 Wrocławia.
Ucierpiał na poważnie tylko Kazimierz. Nawet Krakowowi nie dostało się tak bardzo. Wszędzie było zagrożenie, były podtopienia, ale w żadnym mieście nie wyburza się całych ulic ze względu na zniszczenia po powodzi (vide ulica Pułaskiego we Wrocławiu gdzie zostało zburzonych 8 kamienic).

Więc jak najbardziej Bronek nie musiał ogłaszać stanu klęski. Szczególnie że stan klęski = odroczone wybory, i co wtedy?
Co najwyżej zalało 1/3 Wrocławia.
A teraz ucierpiał Kazimierz, Sandomierz, Racibórz i wiele, wiele gmin i wiosek. Zresztą, straty liczy się w miliardach, dla mnie to jest oczywisty wyznacznik, że straty są katastrofalne, a sama pomoc podczas powodzi i po niej mogłaby być większa. Jak to mówią ciekawe co byś powiedział będąc na miejscu powodzian. Nie sądzę, by mieli w głowie teraz wybory. A odroczone wybory znaczą ni mniej ni więcej, że odbyłyby się w późniejszym terminie! co wybitnie nie pasuje partii rządzącej. Aczkolwiek byłby to problem.

A Tusk kłamie http://www.youtube.com/watch?v=2RunPGX6B80
A po za tym Bronek chwilę przed wyborami podpisuje ustawę uderzającą w rodzinę:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,tit...l?ticaid=1a5fd
Articuno jest offline  
stary 19-06-2010, 14:21   #332
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Idź do byle jakiego domu dziecka i pochwal się swoją opinią.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline  
stary 19-06-2010, 14:24   #333
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cóż, mimo że publikacje w internecie nie będą ścigane, to przecież nie znaczy że wolno to robić. To troche tak jak z przekraczaniem prędkości: wszyscy wiedzą że nie wolno, liczą, że ich nie złapią, a jak już się stanie, to próbują się wymigać.

A to że pracuje w komisji oznacza tyle, że spełniam swoje obowiązki i biorę za to pieniądze. Jeśli nawet jest to wydawanie kart i pilnowanie długopisów, to chyba mieści się w pojęciu pracy?
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 19-06-2010, 14:44   #334
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Ponczek Ty żyjesz \o/

Gangrel: Praca jak każda, fajnie, że się podjąłeś, to się dziwnych ludzi naoglądasz przez cały dzień ;p

Co do ciszy wyborczej - rozmowa na forum jest jak rozmowa ze znajomymi. Gdybyś się spotkał z 20 znajomymi to też nie możecie rozmawiać o wyborach, bo jest cisza? U nas jest po prostu taki "trochę" większy krąg tych znajomych
Dr. Omader jest offline  
stary 19-06-2010, 14:58   #335
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Forum jest miejscem publicznym (nawet nazwa to sugeruje) i wydaje mi się, że Gangrel wykazał się dobrym wyczuciem sytuacji, zamykając temat. Agitacja w Internecie jest również zabroniona, nawet jeśli karać się za to nie da.

P.S.
Na innych forach też widzę pozamykane tematy nt. wyborów.

Ostatnio edytowany przez Litawor - 19-06-2010 o 15:05.
Litawor jest offline  
stary 19-06-2010, 15:10   #336
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

O tak, ale tu agitacji. Zaraz zacznę spamować obrazkami promującymi kandydatów : O. Mam podobne zdanie jak Drom, tutaj się rozmawia tak jak ze znajomymi, poza tym w definicji cisza wyborcza nie ma niczego, co chociaż zbliżało by się do pojęcia rozmowy na forum. Agitacji tutaj ZERO. A nawet gdyby była, to każdy spider-suwałki i te inne mają swoje zdanie i nie zmienią ich nawet jakbyś im nóż do gardła przez internet przystawił

No i nie wspominam o tym, że mamy tu sporą liczbę moderatorów, która w każdej chwili może skasować nieodpowiedni post, jeżeli będzie taka potrzeba, no i to jest akurat o wiele lepsze wyjście
Rybzor jest offline  
stary 19-06-2010, 15:18   #337
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Forum jest miejscem publicznym (nawet nazwa to sugeruje) i wydaje mi się, że Gangrel wykazał się dobrym wyczuciem sytuacji, zamykając temat. Agitacja w Internecie jest również zabroniona, nawet jeśli karać się za to nie da.
Jak się PKW sprecyzuje to będziemy się stosować. Jeśli oni sami nie wiedzą co mają z tym zrobić i jak się ustosunkować to my nie będziemy tego za nich robić. Kolejna organizacja, która przez ostatnie 10lat spała i przegapiła jakimś cudem boom internetowy...


Poza tym - park też miejsce publiczne - jak się w nim spotkam i będę sobie rozmawiał ze znajomymi i ktoś przechodząc obok usłyszy, jak mówię żeby głosować na X to też jest agitacja i mnie zamkną do paki? Nie przesadzajcie, spinacie się wszyscy nie wiadomo po co ;-)

PS. Zainstalowałem w pierwszym poście tematu oraz w moim poście otwierającym temat odpowiednią "instalacje" ;-)
Dr. Omader jest offline  
stary 19-06-2010, 15:26   #338
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Instalacja droma- rotlf zaliczony ;-0.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline  
stary 19-06-2010, 16:07   #339
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr. Omader Pokaż post
PS. Zainstalowałem w pierwszym poście tematu oraz w moim poście otwierającym temat odpowiednią "instalacje" ;-)
Haha To tak jak strony z torrentami: "my nie udostępniamy plików, a jedynie miejsce w którym można je udostępniać".

Poza tym awww, cała ta cisza wyborcza to jest jakiś śmiech na sali, i na pewno nie będą przeczesywać całego polskiego internetu w poszukiwaniu łamania przepisów. Ale skoro mamy już być rzeczowi: przekonajcie mnie to głosowania w ogóle (to już nam pozwalają!)
CytrynowySorbet jest offline  
stary 19-06-2010, 16:13   #340
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Psze pana, a na forum.tibia.pl <lul> nie jest zamknięty temat o wyborach : /




Ukryty tekst tylko dla znajomych :
jkm 4 eva ?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:11.


Powered by vBulletin 3