Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-07-2010, 10:42   #141
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Szkoda, ze nie wiesz, ze to Zydzi wydali Jezusa na ukrzyzowanie i dlatego chrzescijanie (niegdys i niekiedy obecnie) nie przepadaja za ta narodowoscia, uznajac za winny narod zydowski zabicia Syna Bozego (a nie zyda!).
A czy nie właśnie o to w tym wszystkim chodziło i bez tego nie moglibyśmy być zbawieni?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-07-2010, 10:55   #142
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
A czy nie właśnie o to w tym wszystkim chodziło i bez tego nie moglibyśmy być zbawieni?
Wiem, ze o to chodzilo, jednakze wytlumaczylem, dlaczego ultrakatole zachowuja sie tak, a nie inaczej - czy jest to racjonalne, to inna sprawa.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 12:02   #143
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Szkoda, ze nie wiesz, ze to Zydzi wydali Jezusa na ukrzyzowanie i dlatego chrzescijanie (niegdys i niekiedy obecnie) nie przepadaja za ta narodowoscia, uznajac za winny narod zydowski zabicia Syna Bozego (a nie zyda!).
Ale przykazania widzę ich już nie obowiązują (miłość do bliźniego) Jeśli Bóg naprawdę istnieje, mam nadzieję, że ci ludzie będą palić się w piekle (obok mnie :/ ) za wypaczanie tej religii. Osobiście chciałbym też, żeby coś tam się wydarzyło, żeby cały świat znów usłyszał o wspaniałej Polsce
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 12:08   #144
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._pomnika_.html
Ręce opadają.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 13:26   #145
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Popatrzcie na to trochę inaczej, z perspektywy zwykłej propagandy. Co to w sumie za sprawa ? Prawdopodobnie gdyby media tego nie rozdmuchały to zaniesiono by go to jakiegoś kościoła , pokropiono i był by spokój. Zrobiono z tego aferę. Lewacy jak zwykle , buntują przeciwko , środowiska kościelne jak zwykle walczą z lewakami tylko po co ? Przecież to jest zwykła pierdoła , ale niestety tylko takie sprawy są dopuszczane do debaty publicznej.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 14:29   #146
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Krzyz przed palacem prezydenckim jest bezposrednim naruszeniem konstytucji. (A konkretnie Art. 25, ustep 1 i 2)

Wiec kto teraz chce mi pomoc zalatwic wielki posag Buddy, podpisac go "ku pamieci Kaczynskiego" i postawic obok tego krzyza? Ale by byly jaja, juz widze te teksty od harcerzykow.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 14:45   #147
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

A oglupione spoleczenstwo karmione medialna papka jak zwykle podnieca sie pierdolami typu krzyz przed palacem, rece opadaja.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 14:55   #148
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
A oglupione spoleczenstwo karmione medialna papka jak zwykle podnieca sie pierdolami typu krzyz przed palacem, rece opadaja.
Nie rozumiem do czego pijesz? Nie ty jesteś wyznacznikiem tego, co jest dobrym tematem i tego co jest złym. Prawda jest taka, że to, co te mohery wygadują przekracza wszelkie granice. Jak jaśnie pan oświecony uważa, że takie tematy są poniżej jego godności, to nie widzę sensu, by się na ich temat wypowiadać.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:00   #149
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Krzyz przed palacem prezydenckim jest bezposrednim naruszeniem konstytucji. (A konkretnie Art. 25, ustep 1 i 2)

Wiec kto teraz chce mi pomoc zalatwic wielki posag Buddy, podpisac go "ku pamieci Kaczynskiego" i postawic obok tego krzyza? Ale by byly jaja, juz widze te teksty od harcerzykow.
Nie widzę tu nigdzie łamanie konstytucji , a szczególnie artykułu 25 .
1. Nikt nie zabrania , tam wywiesić np.krzyża prawosławnego. Posąg Buddy był by wyraźna prowokacja
2. Z resztą takie czepianie się ,że ktoś położył krzyż jest zwykłym chamstwem. Żyjemy w kraju w 90% katolickim i człowiek inteligentny powinien uszanować, to ,że ktoś w takim wypadku krzyż wywiesi . Dla dużej części społeczeństwa jest to ważne .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Nie rozumiem do czego pijesz? Nie ty jesteś wyznacznikiem tego, co jest dobrym tematem i tego co jest złym. Prawda jest taka, że to, co te mohery wygadują przekracza wszelkie granice. Jak jaśnie pan oświecony uważa, że takie tematy są poniżej jego godności, to nie widzę sensu, by się na ich temat wypowiadać.
Znajdę spokojnie taką samą ilość kretynizmów , w środowiskach lewackich

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 16-07-2010 o 15:02.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:20   #150
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Żyjemy w kraju w 90% katolickim i człowiek inteligentny powinien uszanować, to ,że ktoś w takim wypadku krzyż wywiesi
Nie, żyjemy w kraju 100% świeckim (wg konstytucji). I strasznie mnie interesuje, co zwolennicy teorii "Skoro-w-kraju-większość-jest-katolikami-to-powinny-obowiązywać-zasady-katolickie" zrobiliby gdyby Polskę nagle nawiedził wielka fala muzułmanów? Co wtedy? Żyjemy wg. praw (i prawd) islamu? Jak państwo jest świeckie wg. konstytucji to kuźwa uszanujmy to i nie wprowadzajmy takich 'zasad większości' bo to się może niewygodnie obrócić. To tak nawiązanie apropo krzyży w urzędach 'i na każdym kroku', jak to ładnie starsza pani powiedziała.
A co to tego krzyża - była żałoba, postawili (skoro nie mogą się zjednoczyć w samej żałobie i potrzebują wspomagaczy), trudno, ale żałoba dawno się skończyła i pora posprzątać.

@Lasooch:
Może jeszcze nie wszystko stracone, może ich jeszcze z tego Wawelu wywiozą. Ale na to, to sobie poczekamy.

Ostatnio edytowany przez Voon - 16-07-2010 o 15:33.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:27   #151
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
A co to tego krzyża - była żałoba, postawili (skoro nie mogą się zjednoczyć w samej żałobie i potrzebują wspomagaczy), trudno, ale żałoba dawno się skończyła i pora posprzątać.
Na Wawelu ostatnio śmietnik zrobili, to można tam też krzyże pozwozić. W końcu tam (na śmietniku) ich miejsce.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:40   #152
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
2. Z resztą takie czepianie się ,że ktoś położył krzyż jest zwykłym chamstwem. Żyjemy w kraju w 90% katolickim i człowiek inteligentny powinien uszanować, to ,że ktoś w takim wypadku krzyż wywiesi . Dla dużej części społeczeństwa jest to ważne .
Tyle że to 90% opiera się jedynie na "ochrzczonych" obywatelach. Ile osób zostało ochrzczonych, bo rodzice tak chcieli i nie wyznaje wiary katolickiej w późniejszym wieku - tego nie wiadomo, ale zapewne jest ich całkiem sporo.
I ponadto Polska powinna zachować neutralność w stosunku do kościoła. Teraz jest problem to rozdzielić odkąd PiS rządziło przez 2 lata, przez co mamy cyrk ze strony fanatyków.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:43   #153
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
Nie, żyjemy w kraju 100% świeckim (wg konstytucji).
Chodziło mi o ludność kolego
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
I strasznie mnie interesuje, co zwolennicy teorii "Skoro-w-kraju-większość-jest-katolikami-to-powinny-obowiązywać-zasady-katolickie" zrobiliby gdyby Polskę nagle nawiedził wielka fala muzułmanów? Co wtedy? Żyjemy wg. praw (i prawd) islamu?
Jakie zasady katolickie ? Każe ci ktoś nastawiać drugi policzek kiedy cie bija ?
W każdym państwie jakaś moralność , prawodawstwo ,jest uwarunkowany kulturowo. Dlatego w Indiach napisano Kamasutrę , i dlatego w Arabii Saudyjskiej nie można zawierać małżeństw z obcokrajowcami. Dlatego u nas przerwa świąteczna wypada w grudniu a nie w czasie ramadanu. Gdybym żył w państwie w większości muzułmańskim to zrozumiał bym to ,że ktoś wywiesił półksiężyc .Tak samo zrozumiał bym ,że w Holandii dwóch gejów obściskuje się na ulicy. Nie może większość dostosowywać się do mniejszość .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
Jak państwo jest świeckie wg. konstytucji to kuźwa uszanujmy to i nie wprowadzajmy takich 'zasad większości' bo to się może niewygodnie obrócić. To tak nawiązanie apropo krzyży w urzędach 'i na każdym kroku', jak to ładnie starsza pani powiedziała.
Co do krzyży w państwowych urzędach w sumie bym się zgodził, państwo jest świeckie , ale robienie kampanii przeciwko krzyżom i mówienie jak obrażą zwykły krzyż moje uczucia , uważam za głupotę i chamstwo.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
A co to tego krzyża - była żałoba, postawili (skoro nie mogą się zjednoczyć w samej żałobie i potrzebują wspomagaczy), trudno, ale żałoba dawno się skończyła i pora posprzątać.
No i dobrze , problem polega na tym ,że zrobiono z tego aferę. Przedstawiono to tak jakby ktoś chciał zniszczyć Jasną Górę, babki to podchwyciły i lewacy tak samo. Tak to w głupkowaty sposób dzieli się społeczeństwo.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
I niech się dzieli. Nie chcę się solidaryzować z katolickim ekstremistycznym bydłem.
Podejrzewam ,że katolickie bydło również nie chce się solidaryzować z lewackimi wywrotowcami, zafascynowanymi pedalstwem i Dawkinsem

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 16-07-2010 o 15:57.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:50   #154
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
No i dobrze , problem polega na tym ,że zrobiono z tego aferę. Przedstawiono to tak jakby ktoś chciał zniszczyć Jasną Górę, babki to podchwyciły i lewacy tak samo. Tak to w głupkowaty sposób dzieli się społeczeństwo.
I niech się dzieli. Nie chcę się solidaryzować z katolickim ekstremistycznym bydłem.

edit:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Podejrzewam ,że katolickie bydło również nie chce się solidaryzować z lewackimi wywrotowcami, zafascynowanymi pedalstwem i Dawkinsem
Jak rozumiem pijesz do mnie, więc odpowiem, że 'trochę' przesadzasz z tymi określeniami ; )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Nikt nikomu nie każe się solidaryzować, warto jednak zachować zdrowy rozsądek i odrobinę dystansu do całej, jakby nie było rozdmuchanej, sprawy.
Rozdmuchanej jak każda sprawa, o której jest głośno. Nie widzę niczego złego w 'podziale społeczeństwa'.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 16-07-2010 o 16:22.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 15:54   #155
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Co do krzyży w państwowych urzędach w sumie bym się zgodził, państwo jest świeckie , ale robienie kampanii przeciwko krzyżom i mówienie jak obrażą zwykły krzyż moje uczucia , uważam za głupotę i chamstwo.
True.

Cytuj:
No i dobrze , problem polega na tym ,że zrobiono z tego aferę. Przedstawiono to tak jakby ktoś chciał zniszczyć Jasną Górę, babki to podchwyciły i lewacy tak samo. Tak to w głupkowaty sposób dzieli się społeczeństwo.
True. Też oceniam całą akcję negatywnie ze względu na stowarzyszoną eskalację debilizmu z obu stron.

Cytuj:
I niech się dzieli. Nie chcę się solidaryzować z katolickim ekstremistycznym bydłem.
Nikt nikomu nie każe się solidaryzować, warto jednak zachować zdrowy rozsądek i odrobinę dystansu do całej, jakby nie było rozdmuchanej, sprawy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 16:47   #156
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Nie widzę tu nigdzie łamanie konstytucji , a szczególnie artykułu 25 .
1. Nikt nie zabrania , tam wywiesić np.krzyża prawosławnego. Posąg Buddy był by wyraźna prowokacja
2. Z resztą takie czepianie się ,że ktoś położył krzyż jest zwykłym chamstwem. Żyjemy w kraju w 90% katolickim i człowiek inteligentny powinien uszanować, to ,że ktoś w takim wypadku krzyż wywiesi . Dla dużej części społeczeństwa jest to ważne .
Rozumiem punk nr 2, choc nijak ma sie on do prawa tudziez konstytucji. Co do pierwszej czesci, konstytucja stwierdza ze zadna religia nie moze byc uprzywilejowana pod wzgledem upodobania rzadu. Mamy rowniez kwestie rozdzielnosci rzadu i kosciola, i poniewaz palac prezydencki jest budynkiem czysto rzadowym, krzyze katolickie, protestanckie, i wszelkie inne pomniki wiary, nie maja tam miejsca. Zwlaszcza ze, jak wspomnialem, gdyby tam postawic budde uznanoby to za prowokoacje i bezczelnosc. W swietle prawa kazda religia ma byc rowna.

Jak nie ma podzialu na kosciol i rzad to potem wychodza z tego fanatycy i takie perelki jak Rydzyk i Radio Maryja. Koniec koncow panstwo rzadzone religia w histori swiata prawie zawsze konczylo tragicznie.

Cytuj:
Nie może większość dostosowywać się do mniejszość .
90% narodu polskiego nie porusza sie za pomoca wozkow inwalidzkich, uwazam wiec ze dodawanie podjazdow obok schodow w urzedach, jak i miejsc parkingowych dla inwalidow nie powinno miec miejsca. DERP? Glupi argument.

Cytuj:
Co do krzyży w państwowych urzędach w sumie bym się zgodził, państwo jest świeckie , ale robienie kampanii przeciwko krzyżom i mówienie jak obrażą zwykły krzyż moje uczucia , uważam za głupotę i chamstwo.
Ja nic do krzyzy nie mam. Ale poniewaz rzad chce dany krzyz usunac, i stwarza to pole dla fanatykow do niezdrowego protestu, wyzywacja premiera od Zyda i zarzucajac mu spiskowanie i terroryzm, uwazam ze krzyz ten powinien byc natychmiast usuniety aby nie zarazic reszty zdrowego spoleczenstwa debilizmem tych co pod tym krzyzem czatuja.

Cytuj:
Nikt nikomu nie każe się solidaryzować, warto jednak zachować zdrowy rozsądek i odrobinę dystansu do całej, jakby nie było rozdmuchanej, sprawy.
To ze sprawa bedzie rozdmuchana jest oczywiste, od tego mamy media. To ze fanatycy beda dawac takie glupie komentarze by bronic swojej sprawy powinno imho reszcie spolecznosci przeszkadzac. (Z punktu widzenia "ja katolik", bo ochrzczony jednakowoz bylem, uwazam ze ci ludzie to ujma dla spolecznosci katolickiej. Tak jak terrorysci samobojcy sa dla zwyklych spokojnych muzulmanow.)
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 16-07-2010 o 16:49.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 17:15   #157
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Rozumiem punk nr 2, choc nijak ma sie on do prawa tudziez konstytucji. Co do pierwszej czesci, konstytucja stwierdza ze zadna religia nie moze byc uprzywilejowana pod wzgledem upodobania rzadu. Mamy rowniez kwestie rozdzielnosci rzadu i kosciola, i poniewaz palac prezydencki jest budynkiem czysto rzadowym, krzyze katolickie, protestanckie, i wszelkie inne pomniki wiary, nie maja tam miejsca. Zwlaszcza ze, jak wspomnialem, gdyby tam postawic budde uznanoby to za prowokoacje i bezczelnosc. W swietle prawa kazda religia ma byc rowna.
No ale to jest tylko krzyż , czego was tak to boli ? Chcesz się zachowywać jak komuchy , niszcząc krzyże bo państwo jest świeckie ? Krzyż to częśc naszej kultury i dziedzictwa , przestańcie traktować krzyż jak diabeł , święconą wodę. Takie zachowanie dla mnie nie różni się niczym od babek krzyczących , że Tusk jest żydem itd.
Co do konstytucji, jest wyraźny oddział kościoła od państwa i to tym wiem , ale takie rzeczy to szukanie dziury w całym. Nie widzę,żeby ludzi innych wyznań byli strasznie gnębieni w tym kraju .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Jak nie ma podzialu na kosciol i rzad to potem wychodza z tego fanatycy i takie perelki jak Rydzyk i Radio Maryja. Koniec koncow panstwo rzadzone religia w histori swiata prawie zawsze konczylo tragicznie.
No w sumie podaj jakieś konkretne przykłady takich państw i powód ich upadku, chętnie podysktuje. Z tego co wiem świeckie państwa takie jak Zsrr , Kambodża Polpota czy pierwsze"100% ateistyczne" państwo w historii czyli Albania Hodży nie były jakimiś cudami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
90% narodu polskiego nie porusza sie za pomoca wozkow inwalidzkich, uwazam wiec ze dodawanie podjazdow obok schodow w urzedach, jak i miejsc parkingowych dla inwalidow nie powinno miec miejsca. DERP? Glupi argument.
Argument jest dobry tylko ty go źle przełożyłeś , to co podałeś jest po prostu akceptowaniem inności ,tolerancja. Natomiast to o czym mówiłem można bardziej porównać do zakazu pokazywania piłki nożnej w Tv bo może to obrazić uczucia niepełnosprawnych.

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 16-07-2010 o 17:16.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 17:24   #158
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Nie rozumiem do czego pijesz? Nie ty jesteś wyznacznikiem tego, co jest dobrym tematem i tego co jest złym. Prawda jest taka, że to, co te mohery wygadują przekracza wszelkie granice. Jak jaśnie pan oświecony uważa, że takie tematy są poniżej jego godności, to nie widzę sensu, by się na ich temat wypowiadać.
Zrozum gejuszku, ze zywiolowa dyskusja w temacie politycznym o tym czy krzyz ma byc czy nie jest swietnym przykladem na to w jak skretynialym i oglupionym spoleczenstwie zyjemy.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh
Teraz jest problem to rozdzielić odkąd PiS rządziło przez 2 lata, przez co mamy cyrk ze strony fanatyków.
Chwila moment, jaki Pis? Czy to aby nie Kwachu aby podpisal konkordat?
Swoja droga popiskiwanie, ze zyjemy w panstwie koscielnym jest smiesznym robieniem z siebie ofiary, a nie trzezwym spojrzeniem na sytuacje.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 17:38   #159
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Tak bez cytatów:
Mówiąc 'zasady katolickie' miałem na myśli to, że niektóre rzeczy po prostu nie mogą przejść (m.in ustawy) bo nie są zgodne z systemem moralnym. Jeśli poseł mówi, że czegoś nie zrobi, bo biskup się odgrażał z ambony to trochę śmierdzi to dominacją.
Następna sprawa: nikt nie mówi o dostosowywaniu się do mniejszości, chodzi o stworzenie uniwersalnego państwa, czym byłoby wprowadzenie niektórych ustaw i ograniczenia roli państwa. Jeśli ktoś nie chce aborcji to niech jej nie wykonuje, ale ktoś może chcieć i trzeba dać mu możliwość.
W sprawie krzyży w urzędach, mówisz, że byś się zgodził (wnioskuję, że na usunięcie), ale sama zgoda x% ludzi nic nie da, jeśli władza się za to nie weźmie. A i podejrzewam, że ludziom od tej całej akcji krzyż nie wchodzi w paradę na tyle, żeby obrażał ich uczucia, tylko przepis o uczuciach religijnych został potraktowany jako oręż, którym wcześniej posługiwała się ta 'druga strona' i który, jak widać, jest dość skuteczny, bo potrafi zrobić zamieszanie.
Z tym krzyżem, to faktycznie zrobiono aferę, ale co ja poradzę?

Wszelkie kłótnie czy bardzo ostre i długie dyskusje (te ze mną) nie mają na razie sensu z powodu mojego wyjazdu, może zdążę jeszcze z raz tu zerknąć i odpisać ale pewności nie ma. Niech więc na razie to tak zostanie (zawiśnie? najwyżej dokończymy za tydzień na PW), szczególnie z tym dopiskiem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
kolego
mimo mojej wiedzy, że zostało to napisane sarkastycznie : )
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2010, 17:47   #160
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Krzyz przed palacem prezydenckim jest bezposrednim naruszeniem konstytucji. (A konkretnie Art. 25, ustep 1 i 2)
Gdzie tu naruszenie konstytucji? Toc to wymowa ust. 2 zapewnia swobode wyznania w zyciu publicznym, czyli wrecz uzasadnia postawienie krzyza przed palacem prezydenckim - bo czy to nie jest swoboda wyrazania pogladow religijnych wlasnie?

Ps. Symbolem-odpowiednikiem chrzescijanskiego krzyza jest symbol dharmy, a nie posag Buddy - tak na przyszlosc.


Do wszystkich "tru" i 'fuck the system' - tak, panstwo jest swieckie. Ale czy wiszacy krzyz na scianie kogos boli? Nie? Przeciez mamy demokracje, wiec dlaczego zdecydowana wiekszosc, ktora CHCE obecnosci krzyzy w zyciu publicznym, nalezy dostosowywac do mniejszosci, ktora sobie ich nie zyczy? Tak wychwalacie demokracje, to dostosujcie sie do obowiazujacych regul gry.

Ps2. Swieckosc panstwa nie dotyczy wylacznie symboli religijnych, a (przede wszystkim) rozdzial struktur panstwowych od koscielnych - a do istnienia takiej sytuacji chyba nikt nie ma watpliwosci, prawda?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin 3