Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-06-2009, 23:36   #41
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Owszem Tibia straciła swój klimat, ale nie przez Cip Soft tylko przez graczy. Ile osób teraz woli robić eventy niż expić? No właśnie. Dlatego Cip Soft próbuje pomóc nam w odbudowaniu klimatu (to nie tworzy klimat - tylko gracze, na upartego można się nieźle bawić w pasjansie), z czego powinniśmy się cieszyć.
No właśnie dlatego Tibia straciła swój klimat - bo CipSoft zrobił update'y, które spowodowały obniżenie poziomu trudności gry. Pamiętam, że jeszcze w 2004 roku, jak taki 50 MS biegł przed depo to wszyscy byli pod wrażeniem... A teraz 50 MS to można zrobić w dwa tygodnie. Dlaczego gracze nie są zainteresowani robienie event'ów? Prawdopodobnie dlatego, że średnia wieku spadła do 13-14 lat (chociaż na to składa się kilka innych czynników, np. internet zamiast zegarka na komunię). Pamiętam moją starą gildię z Rubery, gdzie średnia wieku wynosiła ok. 23 lata (kiedyś podliczyli, i to nie była mała gildia, około 30 osób, nazywała się Crimson Crusaders, może ktoś pamięta). Sam miałem wtedy 13 lat, nie więcej... ale widziałem w tej grze coś więcej niż exp, właśnie dlatego, że grałem MAGIEM, a magami cholernie trudno się expiło, więc podczas robienia run trzeba było coś ze sobą zrobić, co? Wtedy każdy każdego bardzo dobrze znał (nie pojawiał się co chwilę nowy 100 ED/MS), wojny miały jakiś sens (teraz 100 MS uderza z SD za tyle samo co 45 MS), nie było tyle agresji spowodowanej przez tą grę (ot, taki stary owner Averiosa z Nebuli krzyczący, że Tibia to jego życie). Ja rozumiem, że gra musi iść naprzód - ale jeśli te zmiany są beznadziejne, to nic na siłę, lepiej poczekać i wymyślić coś lepszego.
Gonzo jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-06-2009, 23:52   #42
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
No właśnie dlatego Tibia straciła swój klimat - bo CipSoft zrobił update'y, które spowodowały obniżenie poziomu trudności gry. Pamiętam, że jeszcze w 2004 roku, jak taki 50 MS biegł przed depo to wszyscy byli pod wrażeniem... A teraz 50 MS to można zrobić w dwa tygodnie.
Według ciebie Tibia powinna stać w miejscu? W 2004, czyli 5 lat temu. Piszesz, że wtedy ten 50 MS był 'kimś'. Teraz gracz z poziomem wyższym niż 200 jest 'kimś'. Trudno, czasy się zmieniają. Chyba oczywiste, że w 2004 r. Tibia nie była jeszcze tak popularna. Do tego mniej ludzi miało stały dostęp do internetu = mniej graczy. A skoro mniej graczy, to i średnia poziomów nie mogła wynosić nagle 100, tym bardziej, że Tibia była jeszcze wtedy stosunkowo młoda i dopiero się rozwijała, by dorównać innym grom jej typu.
Piszesz o eventach, różnych imprezach - owszem średnia wieku spadła, ale czy to oznacza, że gracze starsi wiekowo już nie grają? Grają, może nie ma ich tak wiele jak kiedyś, ale są i uczestniczą w życiu 'tibijskim', chociażby na forach swoich supp fansitów czy boardów tibia.com. Coś tam robią, od czasu do czasu słyszy się na tibia.com o jakimś konkursie czy queście organizowanym przez gracza.

Wszyscy na siłę porównują dzisiejszą Tibię do tej w wersji 7.4 czy 7.6. Słyszy się 'ochy' i 'achy' - jak to kiedyś było fajnie, niech zrobią stare serwery itp. Świat prze do przodu, rynek gier MMO tak samo. Gdyby dziś przed tymi wspomnianymi przez ciebie 13-14 latkami (tak anyway to sam mam 15, a rok temu wcale nie czułem się jak ten stawiany przez was wszystkich model 14 czy 13 latka - noob stojący w depozycie w Carlin, proszący o 'fri itanz' i spamujący na t.pl tematami pokroju ' jak dojsc bezpiecznie na dc szybko nie mam czasu!!!') postawić Tibię 7.4 czy 7.6, z okropnymi pixelkami, to CipSoft miałby naprawdę niskie zyski. Oni muszą iść do przodu, niekoniecznie tak, jakby to sobie wyobrażał 'stary gracz'. Inaczej ci 13 latkowie, czyli spory % ich utrzymania przesiądzie się na Metina 2 i tam będzie kupował smocze monety, czy co tam jest, a nie PACC w Tibii.
IMHO to tyle na ten temat.

Piternet
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie


Ostatnio edytowany przez piternet - 13-06-2009 o 23:57.
piternet jest offline  
stary 14-06-2009, 00:48   #43
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Według ciebie Tibia powinna stać w miejscu?
Weź jeszcze raz przeczytaj mojego posta, szczególnie ostatnie zdanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
W 2004, czyli 5 lat temu. Piszesz, że wtedy ten 50 MS był 'kimś'. Teraz gracz z poziomem wyższym niż 200 jest 'kimś'. Trudno, czasy się zmieniają. Chyba oczywiste, że w 2004 r. Tibia nie była jeszcze tak popularna. Do tego mniej ludzi miało stały dostęp do internetu = mniej graczy. A skoro mniej graczy, to i średnia poziomów nie mogła wynosić nagle 100, tym bardziej, że Tibia była jeszcze wtedy stosunkowo młoda i dopiero się rozwijała, by dorównać innym grom jej typu.
Nie zgodzę się z tym, co mówisz. Fakt, gra była mniej popularna, lecz mniej ludzi miało stały dostęp do internetu tylko w Polsce (no i w krajach wschodnich, ale o nich nie mówimy, bo mało kto z tamtych regionów gra). Lecz mniejsze poziomy spowodowane były UTRUDNIENIAMI w grze, np. brakiem dostępu do run w sklepie, czy mniejszymi hitami (ot, taki EK), drogimi kosztami expienia (MS i ED, expili za pomocą run). Gra nie była wtedy młoda (2005 rok jeszcze, to była Tibia 7.4 do letniego update).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Piszesz o eventach, różnych imprezach - owszem średnia wieku spadła, ale czy to oznacza, że gracze starsi wiekowo już nie grają? Grają, może nie ma ich tak wiele jak kiedyś, ale są i uczestniczą w życiu 'tibijskim', chociażby na forach swoich supp fansitów czy boardów tibia.com. Coś tam robią, od czasu do czasu słyszy się na tibia.com o jakimś konkursie czy queście organizowanym przez gracza.
Tak grają, ale jest ich zdecydowanie mniej - większość mojej starej gildii o której wspomniałem dała sobie z grami spokój ALBO poszła grać w World of Warcraft (gdzie przynajmniej nie ma aż tylu beznadziejnych zmian).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Wszyscy na siłę porównują dzisiejszą Tibię do tej w wersji 7.4 czy 7.6. Słyszy się 'ochy' i 'achy' - jak to kiedyś było fajnie, niech zrobią stare serwery itp. Świat prze do przodu, rynek gier MMO tak samo. Gdyby dziś przed tymi wspomnianymi przez ciebie 13-14 latkami (tak anyway to sam mam 15, a rok temu wcale nie czułem się jak ten stawiany przez was wszystkich model 14 czy 13 latka - noob stojący w depozycie w Carlin, proszący o 'fri itanz' i spamujący na t.pl tematami pokroju ' jak dojsc bezpiecznie na dc szybko nie mam czasu!!!') postawić Tibię 7.4 czy 7.6, z okropnymi pixelkami, to CipSoft miałby naprawdę niskie zyski. Oni muszą iść do przodu, niekoniecznie tak, jakby to sobie wyobrażał 'stary gracz'. Inaczej ci 13 latkowie, czyli spory % ich utrzymania przesiądzie się na Metina 2 i tam będzie kupował smocze monety, czy co tam jest, a nie PACC w Tibii.
IMHO to tyle na ten temat.

Piternet
Jak wyżej, przeczytaj ostatnie zdanie mojego posta. I z całym szacunkiem, ale po prostu nie zrozumiesz tego, co mówią starzy wyjadacze - bo nie grałeś za tamtych (DOBRYCH!) czasów.
Gonzo jest offline  
stary 14-06-2009, 02:01   #44
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Oj Tibia zmienila sie bardzo, ale cóż się dziwić. CipSoft w końcu chce czerpać zyski i robi takie zmiany, jakich oczekują gracze. Większość tych osób gra w miare krótko, chce ułatwień, szybkiego wbijania lvli itd. To właśnie oni głównie napędzają interes. Starych graczy jest mało, gdyż ubywało ich z każdym update. Nie będą więc robić zmian pod tych starszych, gdyż to mniejszość, a więc jest to nieopłacalne.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!
Fureyka jest offline  
stary 14-06-2009, 02:02   #45
Gangheroni
Użytkownik Forum
 
Gangheroni's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2009
Lokacja: Puszczykowo

Posty: 19
Stan: Na Emeryturze
Imię: Kimi
Profesja: Knight
Świat: Furora
Poziom: 89
Skille: 85/82
Poziom mag.: 2
Domyślny

Gonzo ma racje ta gra robi się strasznie plastelinowa i nie idzie w to grać a młodzi gracz są coraz bardziej irytujący. 11 letnie dziecko kupi sobie 150 lvl na allegro i myśli że jest kimś. Niestety Balans jest fatalny MS i ED są najlepsze Paladyn kiedyś moc teraz dno. Najt ... Tibia schodzi na psy. Według mnie skończyła się na updacie po 7.6 Rzekłam. Pozdrawiam Anna B
Gangheroni jest offline  
stary 14-06-2009, 02:09   #46
Shadine
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 06 2009

Posty: 4
Domyślny

Jestem nowy na forum ale w tibie gram już dobre parę lat i naprawdę nie rozumiem was. Tibia staje się coraz lepsza dodają dużo fajnych rzeczy a wy wiecznie narzekacie że kiedyś było lepiej... Jeśli wam się nie podoba to po co gracie ?? Chcecie starą tibie jest dużo OTS'ów. A co do klimatu nie gra go tworzy tylko ludzie w nią grający np. wczoraj spotkałem 8lvl gracza jego pierwsza postać gościu tak się cieszył gdy zdobył questa którego strzegły mumie. On to uważał za przygodę a nie jaka nagroda bo nawet nie wiedział po co są diamenty. I jeszcze co do klimatu to skoro uważacie że to gra robi klimat to w takim razie co było takiego w samym siekaniu bo właśnie tylko to było kiedyś tylko siekanie a teraz dodali dużo fajnych rzeczy np. Misje u NPC mają teraz dodać misje z potworami czy też śluby żeby było trochę zabawy więc zamiast drzeć mordy że jest do dupy zmieńcie swoje nastawienie a będzie ok
Shadine jest offline  
stary 14-06-2009, 02:13   #47
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shadine Pokaż post
Jeśli wam się nie podoba to po co gracie ??
Kto powiedział, że gram? Od tego teasera z nowym liczeniem fragów zalogowałem się kilka razy, premium już nie przedłużyłem. BTW - interpunkcja...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangheroni Pokaż post
Gonzo ma racje ta gra robi się strasznie plastelinowa i nie idzie w to grać a młodzi gracz są coraz bardziej irytujący. 11 letnie dziecko kupi sobie 150 lvl na allegro i myśli że jest kimś. Niestety Balans jest fatalny MS i ED są najlepsze Paladyn kiedyś moc teraz dno. Najt ... Tibia schodzi na psy. Według mnie skończyła się na updacie po 7.6 Rzekłam. Pozdrawiam Anna B
Dzięki za przyznanie racji, imho Tibia skończyła się po update 7.5 (soul pointy, BLEH).
Gonzo jest offline  
stary 14-06-2009, 02:14   #48
Gangheroni
Użytkownik Forum
 
Gangheroni's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2009
Lokacja: Puszczykowo

Posty: 19
Stan: Na Emeryturze
Imię: Kimi
Profesja: Knight
Świat: Furora
Poziom: 89
Skille: 85/82
Poziom mag.: 2
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shadine Pokaż post
Jestem nowy na forum ale w tibie gram już dobre parę lat i naprawdę nie rozumiem was. Tibia staje się coraz lepsza dodają dużo fajnych rzeczy a wy wiecznie narzekacie że kiedyś było lepiej... Jeśli wam się nie podoba to po co gracie ?? Chcecie starą tibie jest dużo OTS'ów.
Ty buraku kiedyś liczył się skill a nie głupie hot keye! Każdy kto miał dobre pvp był bogiem. A teraz? Byle dziecko sobie ustawi SD na f1 i będzie ciskał albo jeszcze łatwiej kupi sobie bota i on będzie walił. Sam sobie idź na OTS nie po to przez tyle lat biłam postać żeby teraz nie grać -.- . Co mi się nie podoba? PLASTELINA z upa na up! Najlepsze kiedyś niedostępne itemki od tak już są.

@up
Dla mnie po 7.6

Ostatnio edytowany przez Gangheroni - 14-06-2009 o 02:18.
Gangheroni jest offline  
stary 14-06-2009, 04:46   #49
Zochan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Moim zdaniem już zjebali tibie do konca . nie ma już tego w tej grze co było kiedyś.... ehh... miło wspominać te chwile. pozdro
 
stary 14-06-2009, 10:25   #50
DominiqZGR
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 08 2008
Lokacja: Zgierz

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangheroni Pokaż post
Ty buraku kiedyś liczył się skill a nie głupie hot keye! Każdy kto miał dobre pvp był bogiem. A teraz? Byle dziecko sobie ustawi SD na f1 i będzie ciskał albo jeszcze łatwiej kupi sobie bota i on będzie walił. Sam sobie idź na OTS nie po to przez tyle lat biłam postać żeby teraz nie grać -.- . Co mi się nie podoba? PLASTELINA z upa na up! Najlepsze kiedyś niedostępne itemki od tak już są.

@up
Dla mnie po 7.6
ale chyba po to itemki sa zeby je zdobywac !! w 100 % zgadzam sie z Shadine ! zmiencie swoje nastwanie !

Ostatnio edytowany przez DominiqZGR - 14-06-2009 o 10:26.
DominiqZGR jest offline  
stary 14-06-2009, 10:37   #51
Ateril
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

I tak źle i tak niedobrze. Marudzicie bo dodali coś zupełnie innego niż zwykle. Każdy spodziewał się jakiś zmian w mechanice gry a tu proszę, miła niespodzianka.

Gonzo, piternet, sądzę, że tu wcale nie chodzi o brak dostępu do internetu czy ułatwienia gry. Chodzi o pokolenie, które teraz jest. Jak miałem 8-10-12 lat na podwórku liczyła się dobra zabawa. Bez oszukiwania, wyzywania itp. Każdy kto bił innych, wyśmiewał, wyzywał był uznawany za margines. Później nastąpiła zmiana. Młodsze pokolenie coraz bardziej dążyło do tego by się buntować. Zabawy zastąpiły bójki, rozmowy, wyzywania itp.
Z Tibią jest podobnie. Fakt było trudniej, dużo trudniej. Ale tu nie chodzi o prostotę, lecz o mentalność ludzi. Dawniej można było zbudować zamek z parceli i nikt go nie niszczył. Ludzie się tam bawili, robili foty itp. Sam mechanizm gry nie miał znaczenia. Teraz jeśli w ogóle komuś by się chciało go budować to zapewne przyszłoby parę osób i z czystej zawiści go zniszczyło. To świat się niestety zmienia, a Tibi tylko dostosowuje do jego wymogów.


Dawniej ludzie chcieli się bawić...teraz...szkoda im czasu
 
stary 14-06-2009, 11:09   #52
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

@up
Muszę się z tobą w 100% zgodzić...
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 14-06-2009, 11:18   #53
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shadine Pokaż post
Tibia staje się coraz lepsza dodają dużo fajnych rzeczy a wy wiecznie narzekacie że kiedyś było lepiej...
Bo było

Cytuj:
Chcecie starą tibie jest dużo OTS'ów.
Wszystkie OTS są ch....owe i dobrze o tym wiesz. Znajdź mi OTS z CAŁĄ RL mapą, z możliwością utrzymania 750 osób online, z porządnymi GMami...
Can't find?

Cytuj:
A co do klimatu nie gra go tworzy tylko ludzie w nią grający np. wczoraj spotkałem 8lvl gracza jego pierwsza postać gościu tak się cieszył gdy zdobył questa którego strzegły mumie.
Też, lecz poziom trudności też ma swoje do powiedzenia. On się zmienił, klimat się zmienił.

Cytuj:
a teraz dodali dużo fajnych rzeczy np. (...) czy też śluby żeby było trochę zabawy
Lol


Cytuj:
To świat się niestety zmienia, a Tibi tylko dostosowuje do jego wymogów.
Biznes zabija.

Chęć zarobienia większej kasy -> potrzeba dotarcia do większej rzeszy odbiorców -> dotarcie do coraz niższych grup wiekowych -> ułatwianie gameplay'a poprzez dodawanie coraz to nowszych pierdół -> fala noobów i newbie w grze -> większa rywalizacja o lvl -> exp exp exp exp...

(coś pominąłem to dopisać)
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 14-06-2009 o 11:22.
Rocket Slayer jest offline  
stary 14-06-2009, 11:38   #54
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

A CipSoft znowu nie pomyślał o Rookstayerach. Chociaż mogli zrobić Cipfrieda na księdza...

@Ci, co tęsknią za Tibią 7,2/7,6


[*] Przynajmniej ja będę tęsknić...
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline  
stary 14-06-2009, 12:12   #55
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Według ciebie Tibia powinna stać w miejscu? W 2004, czyli 5 lat temu. Piszesz, że wtedy ten 50 MS był 'kimś'.
Bo był.


Cytuj:
Teraz gracz z poziomem wyższym niż 200 jest 'kimś'.
Nie, ciągle jest nikim, zwłaszcza jak się go widzi pierwszy raz w życiu i odrazu na takim lev. Coś jak anonimowy noobek z Carlin. Od pewnego czasu level przestał być wyznacznikiem czegokolwiek (a zwłaszcza szacunku, skilla, doświadczenia, wieku, jak to było kiedyś), świadczy co najwyżej o ilości czasu online.


Cytuj:
Piszesz o eventach, różnych imprezach - owszem średnia wieku spadła, ale czy to oznacza, że gracze starsi wiekowo już nie grają?
Grają, ale stanowią nikły odsetek.


Cytuj:
postawić Tibię 7.4 czy 7.6, z okropnymi pixelkami, to CipSoft miałby naprawdę niskie zyski. Oni muszą iść do przodu, niekoniecznie tak, jakby to sobie wyobrażał 'stary gracz'.
Nie wiem jak inny, ale ja zmiany czysto 'content' oceniam dobrze/miejscami nawet bardzo dobrze. Co innego zmiany dot. balansacji i mechaniki.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DominiqZGR Pokaż post
ale chyba po to itemki sa zeby je zdobywac !!
Niektóre powinny zostać niedostępne.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ateril Pokaż post
I tak źle i tak niedobrze. Marudzicie bo dodali coś zupełnie innego niż zwykle. Każdy spodziewał się jakiś zmian w mechanice gry a tu proszę, miła niespodzianka.
Zmiany w mechanice są dużo bardziej potrzebne na chwilę obecną niż infantylne features w stylu: try once and forget.


Cytuj:
Chodzi o pokolenie, które teraz jest. Jak miałem 8-10-12 lat na podwórku liczyła się dobra zabawa. Bez oszukiwania, wyzywania itp. Każdy kto bił innych, wyśmiewał, wyzywał był uznawany za margines. Później nastąpiła zmiana. Młodsze pokolenie coraz bardziej dążyło do tego by się buntować. Zabawy zastąpiły bójki, rozmowy, wyzywania itp.
Zgodzę się, czasami aż się boje pomyśleć, co wyrośnie z takiego 12 letniego kozaka i kim on zostanie za 10 lat.


Cytuj:
Chęć zarobienia większej kasy -> potrzeba dotarcia do większej rzeszy odbiorców -> dotarcie do coraz niższych grup wiekowych -> ułatwianie gameplay'a poprzez dodawanie coraz to nowszych pierdół -> fala noobów i newbie w grze -> większa rywalizacja o lvl -> exp exp exp exp...
Bardzo dobrze zobrazowany proces, warto by jeszcze dodać, że niższymi grupami wiekowymi łatwiej manipulować.


Cytuj:
Ale tu nie chodzi o prostotę, lecz o mentalność ludzi. Dawniej można było zbudować zamek z parceli i nikt go nie niszczył. Ludzie się tam bawili, robili foty itp. Sam mechanizm gry nie miał znaczenia. Teraz jeśli w ogóle komuś by się chciało go budować to zapewne przyszłoby parę osób i z czystej zawiści go zniszczyło. To świat się niestety zmienia, a Tibi tylko dostosowuje do jego wymogów.
Cytuj:
Wszyscy na siłę porównują dzisiejszą Tibię do tej w wersji 7.4 czy 7.6. Słyszy się 'ochy' i 'achy' - jak to kiedyś było fajnie, niech zrobią stare serwery itp.
Było fajnie, ale dlatego że Cipsoft nie obrał nędznego targetu.

Ich głównym błędem nie był wbrew pozorom update 7.6, a obranie sobie za target dzieci 8-13 lat. Poszli na łatwiznę, bo wystarczy takiemu umożliwić relatywnie szybkie wbicie stosunkowo wysokiego lev, możliwość zdobycia tzw. rare, by został. Starszych graczy nie tak łatwo zadowolić.

Ostatnio edytowany przez Kojotes - 14-06-2009 o 12:21.
Kojotes jest offline  
stary 14-06-2009, 13:30   #56
Giorio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 03 2009

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: ;P
Poziom: 57
Skille: 82 ->>
Poziom mag.: ;P
Domyślny

Między 7.1 a 7.6 ludzie też narzekali, więc nie wiem o co wam chodzi...
Giorio jest offline  
stary 14-06-2009, 13:45   #57
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

@up

Skoro pół graczy lubi super starą Tibię i Tibię 7.6, to ja stworze OTSa Tibia 1.0+7.6



Wystarczy obciąć 99% Głównego Kontynentu, 2/3 Rookgaardu (plus miasto) i inne wyspy zostawiając Fibulę i te śmieszne wysepki dookoła niej (ale usuńmy jeszcze tą dużą). Dajemy włócznie-zapałki i kreskówkowy Royal Helmet.



Ładnie by nawet było...

Pozdrawiam, DK.
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher

Ostatnio edytowany przez DK-LOG.911 - 14-06-2009 o 14:02.
DK-LOG.911 jest offline  
stary 14-06-2009, 13:50   #58
Robson235
Użytkownik Forum
 
Robson235's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2009

Posty: 28
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Przegieli...nie żeby to było coś złego... to jest po prostu śmieszne
__________________
Moj mały poradnik
Robson235 jest offline  
stary 14-06-2009, 14:44   #59
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ateril Pokaż post
I tak źle i tak niedobrze. Marudzicie bo dodali coś zupełnie innego niż zwykle. Każdy spodziewał się jakiś zmian w mechanice gry a tu proszę, miła niespodzianka.

Gonzo, piternet, sądzę, że tu wcale nie chodzi o brak dostępu do internetu czy ułatwienia gry. Chodzi o pokolenie, które teraz jest. Jak miałem 8-10-12 lat na podwórku liczyła się dobra zabawa. Bez oszukiwania, wyzywania itp. Każdy kto bił innych, wyśmiewał, wyzywał był uznawany za margines. Później nastąpiła zmiana. Młodsze pokolenie coraz bardziej dążyło do tego by się buntować. Zabawy zastąpiły bójki, rozmowy, wyzywania itp.
Z Tibią jest podobnie. Fakt było trudniej, dużo trudniej. Ale tu nie chodzi o prostotę, lecz o mentalność ludzi. Dawniej można było zbudować zamek z parceli i nikt go nie niszczył. Ludzie się tam bawili, robili foty itp. Sam mechanizm gry nie miał znaczenia. Teraz jeśli w ogóle komuś by się chciało go budować to zapewne przyszłoby parę osób i z czystej zawiści go zniszczyło. To świat się niestety zmienia, a Tibi tylko dostosowuje do jego wymogów.


Dawniej ludzie chcieli się bawić...teraz...szkoda im czasu
Po części prawdą jest, to, co mówisz. Ale nie mów, że obniżenie poziomu trudności w grze nie miało wpływu na graczy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DK-LOG.911 Pokaż post
@up

Skoro pół graczy lubi super starą Tibię i Tibię 7.6, to ja stworze OTSa Tibia 1.0+7.6
Właśnie takie OTSy ostatnio mają SPORE branie... Ostatnio grałem na 7.4 RL MAP, ok. 120 osób on-line w NOCY! To więcej niż jest on-line w nocy na niektórych serwerach CipSoftu.
Gonzo jest offline  
stary 14-06-2009, 15:25   #60
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
No właśnie dlatego Tibia straciła swój klimat - bo CipSoft zrobił update'y, które spowodowały obniżenie poziomu trudności gry. Pamiętam, że jeszcze w 2004 roku, jak taki 50 MS biegł przed depo to wszyscy byli pod wrażeniem... A teraz 50 MS to można zrobić w dwa tygodnie. Dlaczego gracze nie są zainteresowani robienie event'ów? Prawdopodobnie dlatego, że średnia wieku spadła do 13-14 lat (chociaż na to składa się kilka innych czynników, np. internet zamiast zegarka na komunię). Pamiętam moją starą gildię z Rubery, gdzie średnia wieku wynosiła ok. 23 lata (kiedyś podliczyli, i to nie była mała gildia, około 30 osób, nazywała się Crimson Crusaders, może ktoś pamięta). Sam miałem wtedy 13 lat, nie więcej... ale widziałem w tej grze coś więcej niż exp, właśnie dlatego, że grałem MAGIEM, a magami cholernie trudno się expiło, więc podczas robienia run trzeba było coś ze sobą zrobić, co? Wtedy każdy każdego bardzo dobrze znał (nie pojawiał się co chwilę nowy 100 ED/MS), wojny miały jakiś sens (teraz 100 MS uderza z SD za tyle samo co 45 MS), nie było tyle agresji spowodowanej przez tą grę (ot, taki stary owner Averiosa z Nebuli krzyczący, że Tibia to jego życie). Ja rozumiem, że gra musi iść naprzód - ale jeśli te zmiany są beznadziejne, to nic na siłę, lepiej poczekać i wymyślić coś lepszego.

Dlatego ja przerzuciłem się na RL Life ;p , chyba że Cipsoft kopsnie questa na MLS albo z jakiegoś bossa bd wypadać to sobie kupie pacc bo przecież mieć takiego MLS to być wielkim ELO xD !
@co do update teaser.
to co zwykle...bida z nyndzą.
__________________
"Real power can't be given it must be taken"
Evil Maul jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.


Powered by vBulletin 3