Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-04-2008, 21:13   #1
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny Airsoftgun - Tylko dla twardzieli

Wstęp
Witam! Wiem, że to forum o Tibii, ale pomyślałem, że może kogoś to zainteresuje i się wkręci, jako że w Polsce ten sport/hobby dopiero rozwija skrzydła. Polskie sklepy oferują przeważnie produkty chińskiego pochodzenia (zazwyczaj te najtańsze). Oczywiście są sklepy, które w swojej ofercie mają sprzęt najwyższej klasy za dość wygórowane ceny, ale według mnie jest ich zbyt mało. Dokonam tutaj małego porównania pomiędzy najtańszym sprzętem (nie biorę pod uwagę średniaków) i tym najdroższym.

Oto przykład jednej z replik karabinu szturmowego, jakim jest AK47 (Cyma cm.022 cana ~120zł [co nie znaczy, że ta firma produkuje same tanie repliki. Wręcz przeciwnie, jest to bardzo dobrej klasy producent])

Na pierwszym zdjęciu widzimy typową chińszczyznę, czyli:

- przeważnie replika wykonana jest z ABS’u (plastik).
- replika posiada plastikowy gearbox (mechanizm napędowy).
- replika ma dość niskie osiągi (prędkość wylotowa, zasięg itp.).
- cena repliki jest dość niska.
- replika charakteryzuje się zazwyczaj słabym wykonaniem.
- brak oryginalnych oznaczeń


Tutaj mamy ten sam karabin, ale już, że się tak wyrażę z górnej półeczki (AKM Inokatsu [cena ~3500zł):

- replika została wykonana z metalu + elementy drewniane.
- replika ma metalowy gerbox.
- replika posiada bardzo dobre osiągi.
- cena repliki jest wysoka.
- bardzo dobre wykonanie repliki (realistyczne).
- replika posiada oryginalne oznaczenia producentów prawdziwych broni.


Rozwinięcie
Trochę historii - Repliki ASG powstały po 2 wojnie światowej w Japonii, aby umożliwić ćwiczenia oddziałom militarnym, które podlegały wówczas zakazowi posiadania i używania broni palnej. U podstaw Airsoftu leży, więc tradycja bushido, kładąca nacisk na honor, szacunek dla przeciwnika i samodoskonalenie - hasła wciąż żywe w airsofcie. Pierwsze komercyjne repliki pojawiły się na rynku w latach osiemdziesiątych. W ostatnim czasie, dzięki pojawieniu się tanich replik produkowanych w Chinach Airsoft stał się stosunkowo rozpowszechnioną rozrywką.

Przede wszystkim, czym jest Airsoft – Jest to zespołowa gra z użyciem replik pneumatycznych imitujących broń palną. Repliki strzelają plastikowymi lub ceramicznymi kulkami o wadze 0,11 do 0,43 gramów. W zależności od upodobań można Np. odgrywać historyczne walki, współczesne, zabawa w odział antyterrorystyczny i terrorystów itd. Do uprawiania tego sportu należy mieć odpowiedni strój (najlepiej pełny strój wojskowy dopasowany do terenu, w którym odbywa się rozgrywka, Np. kamuflaż woodland, Sand itp.) i OCHRANIACZE! Szczególnie na tak wrażliwe części ciała jak oczy (mowa o odpowiednich okularach lub goglach, które po przetestowaniu w logiczny sposób zakładamy na oczy) (spotkałem się z przypadkiem, kiedy to kolega na strzelance niechcący trafił drugiego w ząb, który oczywiście ułamał się. Mam nadzieję, że nigdy nie doświadczę takiego bólu i życzę tego też każdemu maniakowi Airsoftu). Rozgrywki prowadzone są na opustoszałych terenach jak Np. niezamieszkałe budynki czy lasy. Według polskiego prawa repliki zakwalifikowane są, jako zabawki, ponieważ energia strzału nie przekracza 17J. Kulka nie jest w stanie nikogo zabić lub też zranić poważnie, ale nie ukrywam, że oberwanie taką nawet przez materiał po prostu boli.
Należy pamiętać, aby nie kozaczyć Np. z takim kałachem na mieście, bo można mieć problemy ze strony władz.
Repliki czasami do złudzenia odzwierciedlają prawdziwą broń. Zapewniam, że sport ten dostarcza dużo adrenaliny i świetnej zabawy (czasami bólu od trafienia).

Ile masz FPS?
FPS (Feet per second) w tej jednostce mierzona jest prędkość wylotowa kulki. Im jest więcej FPS tym większy jest zasięg repliki. Czasami ludzie ulepszają swojego gnata aby miał więcej FPS ale nie biorą pod uwagę czy broń wytrzyma taki nacisk dlatego potem płaczą, że coś im tam pękło.

Bezpieczeństwo
Właściwie to chodzi mi o przedstawienie replik w świetle prawa na świecie. O ile w Polsce repliki przypominają prawdziwą broń, a nikomu to nie przeszkadza tak w Np. USA są one specjalnie oznaczane poprzez pomalowanie końcówek luf broni na kolor czerwony. Czasami można też spotkać się z przeźroczystą obudową czy innymi tego typu duperelami. Wszystko to ze względu na poziom przestępczości w takich krajach jak USA czy Australia.

W plecaczku
Do dyspozycji mamy dość spory arsenał począwszy od karabinów szturmowych: seria AK47, seria M16/M4, G3 – pistoletów maszynowych: Mp5, G36, AKSU – karabiny wyborowe: SVD Dragunov, G&P USMC SAM-R Colt, PSG1, M14 – pistoletach: Colt, Beretta, Glock, USP, Sig, Desert Eagle i skończywszy na karabinach maszynowych takich jak: M249, M249 – różnego rodzaju strzelby – itp. Itd. (nie są to oczywiście wszystkie dostępne opcje. Jest ich o wiele więcej).


Dodatki
Do naszych śmiercionośnych gunów jest możliwość:
- tuningu (polepszenia osiągów poprzez wymianę części itp.)
- dokupienia różnych przydatnych rzeczy jak: różnego rodzaju kolimatory, lunety, tłumiki dźwięku, tłumiki płomienia, dwójnogi, szyny R.I.S. – R.A.S (służące do montażu Np. kolimatora lub lasera), lasery, latarki itd.


- kamuflaż na naszego guna (pomalowanie [czym się też zajmuję a co pochwalę się] naszej repliki w stylu piaskowej burzy).
- dodatkowe magazynki.
- różnego rodzaju granaty (dymne, odłamkowe), miny, granatniki, świece dymne i wiele, wiele innych tego typu dupereli.


Karabiny wyborowe
Wszędzie możemy spotkać karabiny wyborowe, które zachwycą nas możliwościami i wyglądem jak i ceną. Od siebie powiem, że aby być pełnoprawnym kamperem/snajperem w Airsofcie trzeba się liczyć z wydatkiem 2000zł + za sam karabin. Wszystkie karabiny wyborowe poniżej tej kwoty na polu walki oznaczają nas jako strzelców. Tyle od siebie.


Wyróżniamy trzy typy replik a są to:

Sprężynowe – Repliki te nie posiadają gearboxa. Są napędzane przez sprężone powietrze znajdujące się w cylindrze repliki. do uzyskania sprężonego powietrza służy zespół cylindra, tłoka i sprężyny. Po każdym strzale należy przeładować broń alby muc ponownie go oddać.

Elektryczne (zwane też elektrykami lub r’gunami) – Repliki posiadają gerbox, który napędza broń. Zębatki automatycznie naciągają sprężynę, dzięki czemu możemy prowadzić automatyczny/półautomatyczny szybki ostrzał.

Gazowe – (przeważnie pistolety) napędzane są poprzez gaz (green gas [niewielka domieszka propanu i oleju silnikowego] lub pojemniki z CO2). Repliki na gaz są w pełni automatyczne.


Jeśli chodzi o ceny to musze powiedzieć, że zabawa do tanich nie należy.
Repliki sprężynowe – zazwyczaj te najtańsze, co wcale nie znaczy, że najgorsze a wręcz przeciwnie. Sprężyny posiadają chyba najlepsze osiągi. Ceny dobrych replik oscylują w granicach od 100 – 200 zł w wzwyż.

Repliki elektryczne – tutaj wydatek jest nieco większy, bo repliki z przystępnej półki to wydatek w granicach od 400 do 3000 zł.

Repliki gazowe – dobre gaziki (mowa o samych pistoletach, bo nie opłaca się kupować karabinów i pistoletów maszynowych ze względu na to, że bardzo szybko tracą gaz).
są w cenie od 300 – 400 zł +. Dodam, że utrzymanie takiej repliki to dodatkowy wydatek (butelka green gas kosztuje średnio 40zł. Inaczej sprawa ma się z replikami na CO2 ponieważ jedna buteleczka kosztuje niecałe 2zł) repliki te wymagają, aby o nie dbano. Głównie chodzi o to, aby replika była naoliwiona i wyczyszczona.

Co i od kogo?

Najbardziej popularną i znaną marką na świecie jest oczywiście japońska firma Tokyo Marui. Ich repliki to najwyższa klasa. Są też: Classic Army, Well, STTI, G&G, G&P, Cyma, KWC, KWJ itd.

Systemy Hop-up, Bax i blow-back
Systemy te mają za zadania poprawić zarówno osiągi repliki jak i jej realistykę. System Hop-up sprawia, że każda wystrzelona kula będzie podkręcona, przez co leci znacznie dalej niż kulka wystrzelona z broni bez Hop-up. System Bax to ponownie Hop-up z tym, że … nie wiem jak to powiedzieć. To tak jakby dwa Hop-upy w jednym. System Blow-back to system montowany najczęściej w pistoletach gazowych (w elektrycznych również). Sprawia on, że po każdym oddanym strzale zamek pistoletu (System ten głównie tyczy się właśnie pistoletów) cofa się do tyłu, poczym wraca jak w prawdziwym pistolecie. System ten to jedynie atrakcja bo tak naprawdę nie polepsza on osiągów, ma za zadanie tylko urealistycznić rozgrywkę i … wypuścić większą ilość gazu w powietrze, niestety.


Airsoft to nie Paintball
Wielu myli jedno z drugim. Paintball w niczym nie przypomina Airsoftu. Airsoft ma charakteryzować się pełną realistyką (pyzatym, że nie strzelamy z ostrej amunicji). Realistyczne bronie, umundurowanie itp. Tego w Paintballu nie doświadczymy.

Zakończenie

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Jeśli czegoś będzie brakować to oczywiście dodam.
Nie będę tutaj kopiował całego regulaminu ASG (oto link, jeśli ktoś jest zainteresowany)
Naprawdę polecam ten sport zarówno dla żółtodziobów jak i miłośników militarni. Nie jestem pewny czy mogę tutaj podać linki do sklepów z bronią, dlatego też mogę jedynie nakierować.

http://wmasg.pl/ - dział sklepy i tam mamy przykładowo kilkanaście zarówno dobrych jak i tych eee… takich sobie internetowych sklepów.
PS: Na tej stronce można znaleźć wiele ciekawych informacji.

Mam nadzieję, że komuś się spodobało. Chciałbym się dowiedzieć, co o tym sądzicie?

PS:
- Jeśli zauważyłeś jakąś niedogodność lub nie zgadzasz się z moim zdaniem z chęcią wysłucham w czym problem (najlepiej na PW). Dziękuję za wszelkie komentarze i pozdrawiam wszystkich Airsoftowców!

Ostatnio edytowany przez Duke Dran - 11-04-2008 o 22:06.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-04-2008, 21:18   #2
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Bardzo fajna sprawa. Szwagier dzień w dzień mnie namawia na to xd

Nie odbieraj tego źle ale.. To kiepski pomysł pisać o tym an tym forum. Średnia wieku wynosi ~13/14 lat. Zastanów się, jakie mogą być konsekwencje.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:21   #3
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Nie odbieraj tego źle ale.. To kiepski pomysł pisać o tym an tym forum. Średnia wieku wynosi ~13/14 lat. Zastanów się, jakie mogą być konsekwencje.
Przeżyję. A tak między nami to ~13/14 latki na moim osiedlu to super pro kamperzy, nie podskoczysz.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:21   #4
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

Zaje***ta ta pierwsza sniperka
ps. średnia wieku jest mniejsza ;p
Juz robiłem wojny ASG z kolegami ale takimi 200 zł max. ;p
ps. 17J to masakryczna moc, ja dostałem 1-5 Julami i juz bolało że chuj
Pamiętam raz niemiałem okularów na głowie i kolega niewiedział zę mam rpzerwę i dostałem kulkę MIĘDZY OCZY w nos, mogłem nie mieć oka ;p

Ostatnio edytowany przez Zalgadis - 10-04-2008 o 21:25.
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:22   #5
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Zastanów się, jakie mogą być konsekwencje.
Ale sobie wyobraziłem coś...
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:24   #6
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
Ale sobie wyobraziłem coś...
Napad 13/14 latków z ASG'kami na bank?
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:26   #7
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Fajne, mi szkoda by było kasy, ale naprawde fajne.

Cytuj:

Przeżyję. A tak między nami to ~13/14 latki na moim osiedlu to super pro kamperzy, nie podskoczysz.
Hmm, bawicie się w to na osiedlu? Ciekawie, nie powiem(u mnie po za gałą nie pograsz).
Btw, co do nazwy tematu, skoro 13-14 latki wymiatają, to chyba nie tylko dla twardzieli?

Ostatnio edytowany przez Argen - 10-04-2008 o 21:29.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:29   #8
Karl0ss
Użytkownik Forum
 
Karl0ss's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 1

Posty: 440
Stan: Niegrający
Karl0ss ma numer GG 7304295
Domyślny

Miło Duke że zrobiłeś o ASG temat. Również się w to "bawie". Każdemu polecam

Pozdrawiam
__________________
Karl0ss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:29   #9
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
Fajne, mi szkoda by było kasy, ale naprawde fajne.
Wyobraź sobie, że mi na początku też było szkoda... ale jak już się wkręciłem : P.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:30   #10
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duke Dran Pokaż post
Przeżyję. A tak między nami to ~13/14 latki na moim osiedlu to super pro kamperzy, nie podskoczysz.
Milczę ;x

Nie, ale wiesz, wejdzie taki, naczyta się, powie mamie ze potrzebuje na PACC a pójdzie na ASG Chociaż nic dobrego sobie za 90 nie kupi swoja drogą..
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:31   #11
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@gelt

A pacc na pół roku ?! To już można se guna kupić!
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:33   #12
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Dobra rzecz, tylko sporo kasy pewnie to kosztuje, widziałem kilka filmików na youtube.Dzieci będą się bawić w csa na mieście ;S
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:37   #13
Matilus
Użytkownik Forum
 
Matilus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 90
Stan: Na Emeryturze
Imię: Tefurius
Matilus ma numer GG 6843986
Domyślny

Właśnie zamierzam wraz z kolegami pobawić się w ASG w te wakacje. Tylko nie wiem co sobie kupić. Polecicie jakiś karabin sprężynowy w okolicach 150 zł? ;P

@Duke Dran
@Rekin Master

Dziękować ;]

Ostatnio edytowany przez Matilus - 10-04-2008 o 23:32.
Matilus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:40   #14
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Jak wygram w totka, to obiecuję, że się tym pobawię.
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:50   #15
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

u nas kupuja pistolety na kulki i kulki farbujace (z farba w srodku ktora sie rozbryzguje) ubieraja sie w szmaty i tez daja rade xD najczesciej sie po piwnicach ganiaja, fajny efekt jak sie ma latarke laser i tlumik przy zwyklym plastikowym pistolecie
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:51   #16
Johnny121
Użytkownik Forum
 
Johnny121's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007
Lokacja: Warszawa - Wesoła
Wiek: 30

Posty: 451
Stan: Na Emeryturze
Johnny121 ma numer GG 1064581 Johnny121 ma login Tlenu max11-93@tlen.pl
Domyślny

Przymierzam się. Do środka maja / czerwca może uda mi się skompletować to co potrzeba.
Zamierzam przyłączyć się do ASG Warszawa, co o nich sądzicie?
__________________
Hell-bent for Jesus - come kiss that bible asshole.
Johnny121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:54   #17
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matilus Pokaż post
Właśnie zamierzam wraz z kolegami pobawić się w ASG w te wakacje. Tylko nie wiem co sobie kupić. Polecicie jakiś karabin sprężynowy w okolicach 150 zł? ;P
http://www.cybergun.pl/?cat=30 - AK47 Kalashnikov, Colt M4 RIS sprężyna, Cyber Gun Shotgun Harballer II, Famas SV. To bym Ci polecił. Cybergun (Militaria) to dobra sprawa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arka_Sath_Wielki Pokaż post
u nas kupuja pistolety na kulki i kulki farbujace (z farba w srodku ktora sie rozbryzguje) ubieraja sie w szmaty i tez daja rade xD najczesciej sie po piwnicach ganiaja, fajny efekt jak sie ma latarke laser i tlumik przy zwyklym plastikowym pistolecie
Prawie jak ASG.

PS: Odradzam strzelać kulkami z farbą! To tylko niszczy replikę.

Ostatnio edytowany przez Duke Dran - 10-04-2008 o 21:56.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:55   #18
Rekin Master
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Szamotuły
Wiek: 33

Posty: 782
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matilus Pokaż post
Właśnie zamierzam wraz z kolegami pobawić się w ASG w te wakacje. Tylko nie wiem co sobie kupić. Polecicie jakiś karabin sprężynowy w okolicach 150 zł? ;P
shotguny agm(do 80), kalasz cymy(75) lub famas(powyzej 100)cyber guna

tak btw
airsoft guns to repliki, hobby/sport(jak kto woli) nazywa się po prostu airsoft
@Topic
sam się w to od roku bawię...pierwsze pół roku latałem z shotgunem za 55zł bez munduru...teraz posiadam już prawie całe potrzebne wyposażenie i ściągam replikę g&p z hong kongu także ostrzegam...bardzo wciągające i kasożerne zajęcie. Sport ten jest bardzo dobry dla człowieka. Wyrabia w nim takie cechy jak uczciwość, umiejętność współpracy z innymi bez tego ani rusz.



tak w ogóle będę miał na sprzedaż m4a1 boyi z gwarancją, mało używane z tuningiem więc jak coś piszcie na gg 8017653

Ostatnio edytowany przez Rekin Master - 10-04-2008 o 21:56.
Rekin Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 22:01   #19
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Jeśli ktoś w ramach ASG chce mnie dofinansować na kombinezon, kamizelkę i buty taktyczne, to jestem otwarty na wszelkie propozycje

Niedawno wkręcił mnie w to kolega i mam już za sobą chrzest bojowy. Ale fragów zero
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 22:02   #20
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rekin Master Pokaż post
Sport ten jest bardzo dobry dla człowieka. Wyrabia w nim takie cechy jak uczciwość, umiejętność współpracy z innymi bez tego ani rusz.
Tego mi właśnie brakowało. Zapomniałem dopisać. Oczywiście racja w 110% bo bez tego nie ma zabawy.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.


Powered by vBulletin 3