Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-08-2008, 16:21   #241
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Oj Lasooch teraz to ty nie obraź się na mnie, ale właśnie też straciłeś w moich oczach.

Uważasz posiadanie własnego zdania za ignorancje?

"Nie wierz we wszystko co przeczytasz/co ci powiedzą".
Nie posiadanie własnego zdania uważam za ignorancję, lecz odrzucanie powszechnie akceptowanych i udowodnionych prawd. Grawitacji nie zaprzeczasz? Dlaczego? Może poprzebierajmy sobie w prawach fizyki i odrzućmy niewygodne.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-08-2008, 16:24   #242
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Nie posiadanie własnego zdania uważam za ignorancję, lecz odrzucanie powszechnie akceptowanych i udowodnionych prawd. Grawitacji nie zaprzeczasz? Dlaczego? Może poprzebierajmy sobie w prawach fizyki i odrzućmy niewygodne.
Grawitacji nie zaprzeczam, bo jej się nie da zaprzeczyć. Acz trwają prace nad anty-grawitacją. Ale nie o tym my tutaj.

A prędkości większej niż prędkość światła zaprzeczam, bo badania pokazują, że da się ją pokonać.

Powszechnie akceptowane tak? Wiec uznajmy Einstaina za ignoranta, bo on też nie chciał uznać niektórych teori i po to stworzył swoją.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 16:29   #243
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Jezeli juz cos czytasz, to czytaj dokladnie..

"Taką prędkość mogą osiągać obiekty nieprzenoszące informacji ani energii i nie przeczy to szczególnej teorii względności. "
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 16:32   #244
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Ok. Na chwile obecną. I znów wracamy do punktu wyjścia - naukowcy nie raz coś ustalali, tworzyli prawa i co? Czasami je zmieniali lub usuwali, bo po latach badań odkryli jednak sposób.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 16:42   #245
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Nie wracamy do punktu wyjscia. W miare zblizania sie do predkosci swiatla potrzebna do rozpędzenia się energia rośnie do nieskończoności. Omin to..

Caly czas mowie o obiektach materialnych..
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 16:48   #246
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Znam wzór na to i wiem, że rośnie w nieskończoność. Zostawmy na chwile mase.

Skoro kiedyś uważano, że nie ma prędkości większej niż prędkość światła to jak nam się udało ją pokonać? Jeśli udało się nam ją pokonać na tym polu to wierze, że za 10-20-30 lat pokonamy ją i na polu obiektów z masą. Jak to ominiemy? Nie wiem, ale czemu ma być to niemożliwe? Może ktoś stworzy nową teorie, nowy wzór jak to ominąć? Może wykorzystamy jakieś prawo, które nam pomoże to osiągnąć? Dlaczego uważasz, że to jest niemożliwe? Bo tak jest napisane i taka jest teoria? Ludzie starożytni też uznaliby za niemożliwe latanie samolotem. A mimo to latamy. Ty za wszelką cene nie chcesz uwierzyć w to, że może się to stać.

Masz racje. Dziś to nie jest możliwe. Ale kiedyś - według mnie na pewno.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 17:02   #247
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

"Nie wiem, nie wiem, moze, moze, mozliwe" Na tym opieraja sie Twoje posty, bo koniecznie chcesz uwierzyc we wszystkie bzdury rozadywane przez poszukiwaczy tanich sensacji. Jak mozna opierac swoje wypowiedzi na gdybaniu.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 17:06   #248
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
"Nie wiem, nie wiem, moze, moze, mozliwe" Na tym opieraja sie Twoje posty, bo koniecznie chcesz uwierzyc we wszystkie bzdury rozadywane przez poszukiwaczy tanich sensacji.
A ty chcesz koniecznie uwierzyć we wszystko co ci naukowcy powiedzą. Żyj dalej jak ci mówią. Poza tym oni mylą się częściej niż ustawa przewiduje.

http://www.paranormalne.pl/lofiversi...hp?t11203.html

Przeczytaj ten temat zwłaszcza posty pana ˙·٠• † Angelus-X † •٠·˙ (a zwłaszcza 3 post w temacie).

Jak wyskoczysz mi, że źródło jakie ci podałem (paranormalne) jest nieobiektywne, głupie itp, to nie ma sensu dalej prowadzić dyskusji.

Najważniejsze jest co pisze ta osoba, a nie źródło.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 17:43   #249
Royal_Michael
Użytkownik Forum
 
Royal_Michael's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2008

Posty: 152
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: he?
Świat: Silvera
Poziom: 90
Skille: 96/74
Poziom mag.: 18
Domyślny

Z taka prekodscia to mozna w czasie podrozowac... Gdzies kiedys o tym czytalem czytalem.. Einstein matematyczne udowodnil ze jak czlowiek sie bedzie obracal z predkoscia swiatla wokol wlasnej osi to gdzies go przenosi w przyszlosc, a zeby sie cofnac do przeszlosci to jeszcze sie musi obracac w jakims walcu i ten walec tez sie musi obracac.. czy na odwrot jak sie myle to niech mnie ktos poprawi ;]
Wiem ze to Einstein udowodnil matematycznie i gdy to przedstawil to wszyscy wstali i zaczeli mu bic brawa a ten "moment moment, teraz wam udowodnie ze jednak czlowiek nie moze podrozowac w czasie bo jakbym sie cofnal do przeszlosci moglbym zabic mojego dziada a wtedy nie urodzilby sie moj ojciec a co za tym idzie ja"
wiec lol
__________________
"Gdy walczymy możemy przegrać, gdy nie walczymy jesteśmy przegrani"
Royal_Michael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 17:45   #250
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

1. Tak jak wspomniales paranormalne to calkowicie nieobiektywne zrodlo.
2. Osoba strasznie miesza i opiera sie na anty-grawitacji (polecam przeczytac wiki). Zreszta, sam napewno tego nie wymyslil, a skoro juz to ktos powiedzial wczesniej czemu nikt tego weryfikuje? Bo przekroczyc sie nie da.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 17:49   #251
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@Royal:

Właśnie to miałem na myśli jako teoretyczną wiedzę wystarczającą do podróży w czasie (w jedną stronę - w przyszłość). Tylko najpierw trzeba kogoś wsadzić w rakietę, rozpędzić do prędkości bliskiej prędkości światła i żeby wylądował za kilkadziesiąt swoich lat, a za 'więcej' lat na Ziemi - niestety rozpędzić go tak nie bardzo mamy jak, byłoby to kosztowne i nie mógłby wrócić (no i wtopiłby kilkadziesiąt lat życia w zamknięciu, mało kto byłby chętny ;]). Paradoks bliźniąt o tym mówi, zdaje się.

@down: technologia technologią, są rzeczy, których się złamać nie da.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 29-08-2008 o 18:08.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 18:03   #252
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
A ja mówię. Prawa fizyki dotyczą wszystkich we wszechświecie, nie ma jakichś An(nn?)un(nn?)aki, którzy mogą śmigać szybciej niż światło, lewitować i myć zęby bez użycia rąk.

Tak tylko, że tu nie chodzi o prawa fizyki tylko o technologie. Pomyśl, ludzie kilka wieków wcześniej uważali, że takie rzeczy co my teraz mamy są niemożliwe...
__________________



Notka!
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 19:40   #253
Gaaraa
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 06 2008

Posty: 77
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Granteon Pokaż post
Tak tylko, że tu nie chodzi o prawa fizyki tylko o technologie. Pomyśl, ludzie kilka wieków wcześniej uważali, że takie rzeczy co my teraz mamy są niemożliwe...
i tyle, wszystko wam facet wytłumaczył
Gaaraa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 20:33   #254
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Bo nawet nad tym sie nie zastanawiali..
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 20:56   #255
Valariazz
Użytkownik Forum
 
Valariazz's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2006
Lokacja: Zadupiadisłowo

Posty: 391
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 235
Skille: 96+/93+
Poziom mag.: 10
Domyślny

ej wiecie co??? jezeli nawet dojdziemy do jakichstam wielkich odkryc to na pewno nie bedzie za zycia chocby jednego z zyjacych teraz ludzi... chociaz kto tam wie. (Chodzi mi o to ze nikt z nas nie dozyje do wielkich odkryc ktore beda sie dzialy... hmmm powiedzmy za jakies 120 i wiecej lat).

Fajnie byloby widziec poczynienia ludzi bedac martwym lub zyc wiecznie tylko po to aby byc swiadkiem wielkich odkryc

Az lezka sie w oku kreci, gdy tylko pomysle, ze kiedys juz nie bede "na czasie" z informacjami, bo po prostu MNIE nie bedzie.

Proponuje zeby zamknac ten temat bo my na 100% nic nie odkryjemy ani udowidnimy. Pozostaje nam czekac az ktos wielki, lub grupa wielkich (madrych) ludzi cos odkryje...
__________________
Valariazz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 21:21   #256
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
1. Tak jak wspomniales paranormalne to calkowicie nieobiektywne zrodlo.
Miło było, dziękuje za dyskusje. Nie warto jej toczyć z kimś kto ocenia kogoś po tym gdzie on pisze. Jeśli ktoś zajmuje się fizyką i wypowie się w takim mejscu to z góry skazany jest na nieobiektywizm??? Dwa nie on to wymyślił. Czytałeś to chociaż? Wiesz o kim on mówił? Kogo teorie przytaczał? Zrozumiałeś choć gram z tego? Prace nad anty-grawitacją trwają. A jak się uda to według tej teori będziemy podróżować z prędkościami ogromnymi, większymi od światła. Ale jak widze dać ci naukowe podstawy (teoria zegara galaktycznego) plus udowodnienie ich (Efekt Hutchinsona) nic nie zmienia. A to dziwne, bo uważasz, że naukowcy są nieomylni. Gratuluje i kończe dyskusje.

Możesz odpisać ja jej nie tocze z kimś kto ocenia kogoś wiedzie (pana ˙·٠• † Angelus-X † •٠·˙, bo niewątpliwie ją posiada) po tym gdzie ją pisze.

A teraz może wrócmy do tematu jakim jest UFO.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 29-08-2008 o 21:23.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 21:29   #257
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Dziekuje ze mi pozwalasz odpisac. Zrozumialem niechybnie wiecej od Ciebie. Gwarantuje Ci to. Po cos profil mat-fiz jednak jest.

raz.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wiki
Antygrawitacja – hipotetyczne i nigdy nie zaobserwowane w sposób potwierdzony naukowo oddziaływanie fizyczne. Temat najczęściej jest wykorzystywany w science-fiction.
dwa.
Nasa probowalo powtorzyc doswiadczenia Hutchinsona, ciekawe czemu im sie nie udalo.

trzy.
Znowu brakuje ci argumantow i wychodzisz drzwiami obrazony trzaskajac drzwiami. A Twojemu idolowi myla sie zeznania;>
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 21:41   #258
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Ps: Nie uważam, bym przegrał te dyskusje.

Temat (nie tocze dalej dyskusji):

Być może UFO (zakładając, że istnieje) korzysta z mostu Einsteina-Rosena (odsyłam do google). Być może oni zdołali to "wypróbować" i faktycznie działa to jak opisuje to teoria.

Wtedy podróże na ogromne odległości byłby możliwe, acz w sumie niebezpieczne, bo nie wiadomo gdzie znajduje się wylot.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2008, 23:01   #259
Mr.Pride
Użytkownik Forum
 
Mr.Pride's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2007
Lokacja: Katowice

Posty: 258
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Domyślny

Powiem wam że jeśli wierzysz w UFO to wierzysz,jeśli nie to nie.Tak samo jest z Bogiem,więc ten temat nie ma większego sensu bo można tak dyskutować w nieskończoność.Temat zaczął się od UFO a teraz gadania o prędkości światła,grawitacji itp.(nie chciało mi się czytać całości).Wniosek jest prosty= WIERZYSZ ALBO NIE!
Mr.Pride jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 07:41   #260
Valariazz
Użytkownik Forum
 
Valariazz's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2006
Lokacja: Zadupiadisłowo

Posty: 391
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 235
Skille: 96+/93+
Poziom mag.: 10
Domyślny

@up

przez ciebie znowu zaczna sie wypowiedzi xD
__________________
Valariazz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.


Powered by vBulletin 3