Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-02-2006, 19:51   #41
Hell Tokagero
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 32
Skille: 70/70
Poziom mag.: 4
Hell Tokagero ma numer GG 6967176
Domyślny

Fajny poradnik dostosuje sie do niego bo wlasnie robie se pala I narobiles mi jeszcze wiekszej checi na niego daje 10/10
Hell Tokagero jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-02-2006, 15:53   #42
Arir Nidinda
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006

Posty: 33
Pytanie pytanie

Poradnik fajny ale czary mi sie nie podobają , ale mam pytanie czy trenowac dist fighting na roku? Zamieszcze co według mnie w czarach powinno być zmienione

light healing- zupełna strata pieniędzy
antidote- kup natychmiast
greather light- zupełna strata pieniędzy
conjure arrows- kup natychmiast
food- kup
light magic missile- kup
posion arrow- kup
Explosive arrows- kup

Ostatnio edytowany przez Arir Nidinda - 27-02-2006 o 15:55.
Arir Nidinda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2006, 10:19   #43
Raul de Bar
Użytkownik Forum
 
Raul de Bar's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Wiek: 32

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurea
Poziom: 67
Skille: 83/53
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arir Nidinda
Poradnik fajny ale czary mi sie nie podobają , ale mam pytanie czy trenowac dist fighting na roku? Zamieszcze co według mnie w czarach powinno być zmienione

light healing- zupełna strata pieniędzy
antidote- kup natychmiast
greather light- zupełna strata pieniędzy
conjure arrows- kup natychmiast
food- kup
light magic missile- kup
posion arrow- kup
Explosive arrows- kup
Nie trenuj dista na rooku - rook jest jak wizyta u dentysty - przejść jak najszybciej i zapomnieć.
W kwestii czarów - Twoje podejście do światła jest charakterystyczne dla graczy uzywających light hacka - mnie się to nie podoba. Jak juz napisałem Greater Light jest rewelacyjnym czarem zapewniajacym paladynowi dostatek swiatła.
Supply spells ( poza conjure arrows) sa zupełnie niepotrzebne a zwłaszcza czar food - jest bardzo mało spawnów na których nie ma fooda - z reguły wyrzucam nadmiar aby mieć więcej capa.
EXplosive arrows - 3 strały za 290 many - za to możesz mieć HMMa.
LMM - kto to uzywa? czy ktos w ogóle to kupuje?
__________________
"Zły - być może , dobry - a czemu?"
Raul de Bar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2006, 11:00   #44
malkolm
Użytkownik Forum
 
malkolm's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005

Posty: 275
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raul de Bar
EXplosive arrows - 3 strały za 290 many - za to możesz mieć HMMa.
LMM - kto to uzywa? czy ktos w ogóle to kupuje?
Burst arrowy ladnie sie sprzedaja. Warto.
LMM - uzywa, jak ghostowi zostaje 10hp to az zal strzelaz z hmm'a.
malkolm jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2006, 11:05   #45
paladinek123
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 02 2006
Lokacja: Białystok

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Imię: Silver Pal
Profesja: Paladin
Świat: Zanera
Poziom: 40
Skille: 81/65
Poziom mag.: 15
Domyślny

na roku nie trenuje sie dysty to troche dziwne, ale po wyjściu z roka to powinien zcząć sie intensywny trening min do 50 skilla!! trenowac mozna jezeli ma sie cierpliwosc w moim przypadku na 40 lv który mam, mój skill jest super i mogą mi pozazdrościć! >>>63 miejsce w skilach na zanerze
dysta 81
paladinek123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2006, 14:59   #46
balun
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 11 2005

Posty: 102
Domyślny

jeden błąd czar levitate jest dla pacc
a tak to 9/10
balun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2006, 13:55   #47
wjskatecrew
Użytkownik Forum
 
wjskatecrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 128
Stan: Niegrający
Gildia: Roll Deep
wjskatecrew ma numer GG 5203597
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arir Nidinda
Poradnik fajny ale czary mi sie nie podobają , ale mam pytanie czy trenowac dist fighting na roku? Zamieszcze co według mnie w czarach powinno być zmienione

light healing- zupełna strata pieniędzy
antidote- kup natychmiast
greather light- zupełna strata pieniędzy
conjure arrows- kup natychmiast
food- kup
light magic missile- kup
posion arrow- kup
Explosive arrows- kup

lol gościu co Ty gadasz....

light healing - bardzo potrzebny np jeżeli goni Cie mumia lub vamp lub co kolwiek innego co paralizuje tow alisz sobie exurkei paraliz znika....

greather light- piekny spellik wieksze światlo i trwa dłużej a many duzo wiecej wcale nie zabiera..

posion arrow - zupełna strata kasy po to jest to pupy nic nikt tego nie kupi a samemu sie nie oplaca uzywać...

ale takto reszte napisałeś dobrze

co do traina na rooku - zupełna strata czasu bo skille które bedziesz trenił na rooku przez przypuscmy 1h to na mainie wytrenisz w 10 min( mniejwiecej)

o ile mi dobrze wiadomo hity chyba rosną równiez jeżeli jest wyższy lvl ale to jest chyba bardzo mała różnica... a szybkośc strzelania z boltów/strzał nie zmienia sie chociazby ja teo nie zauwazyłem
wjskatecrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2006, 19:56   #48
kubaub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 08 2005

Posty: 15
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez malkolm
Burst arrowy ladnie sie sprzedaja. Warto.
LMM - uzywa, jak ghostowi zostaje 10hp to az zal strzelaz z hmm'a.
Hmm... moze i bursty sie ladnie sprzedaja, ale hmmy lepiej, a sp idzie tak czy inaczej
a co do lmm - jesli na 90 lvlu zal ci kasy na jedno uzycie runki hmm, to jestes bardzo skąpy...

co do guardow - bicie ich na 15 lvlu nie jest samobojstwem.
warto natomiast znalesc ladna kopalnie, poznac ja, i ew. wynajac kogos, kto bloknie wam guardy czekajace na was na wejsciu (albo uzyc gfb).
A zysk z guardow jest jak na ten lvl oszalamiajacy (przy skillu przynajmniej 60+,
najlepiej 70)
co do dragow, to palkiem na 20 lvlu z 60 skillem i hmmami juz sie da, ale odradzam.

poradnik bardzo dobry.
kubaub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2006, 23:16   #49
Radosny~
Użytkownik Forum
 
Radosny~'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 02 2006
Lokacja: HeLL
Wiek: 33

Posty: 98
Stan: Aktywny gracz
Imię: Radosny
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 27
Poziom mag.: 45
Radosny~ ma numer GG 1322411
Domyślny

mi sie osobiscie nie podoba;-) no ale sam nie pisze lepszych hahaha gratuluje i pozdrawiam!
__________________
Co wy wiecie o lagu?Hm..chyba nic!;p Jezus sie 3 dni respawnowal...


STOP dla postowania filmow z Tibia.De tutaj!
Radosny~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 11:08   #50
Arir Nidinda
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006

Posty: 33
Domyślny poprawki

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wjskatecrew
lol gościu co Ty gadasz....

light healing - bardzo potrzebny np jeżeli goni Cie mumia lub vamp lub co kolwiek innego co paralizuje tow alisz sobie exurkei paraliz znika....

greather light- piekny spellik wieksze światlo i trwa dłużej a many duzo wiecej wcale nie zabiera..

posion arrow - zupełna strata kasy po to jest to pupy nic nikt tego nie kupi a samemu sie nie oplaca uzywać...

ale takto reszte napisałeś dobrze

co do traina na rooku - zupełna strata czasu bo skille które bedziesz trenił na rooku przez przypuscmy 1h to na mainie wytrenisz w 10 min( mniejwiecej)

o ile mi dobrze wiadomo hity chyba rosną równiez jeżeli jest wyższy lvl ale to jest chyba bardzo mała różnica... a szybkośc strzelania z boltów/strzał nie zmienia sie chociazby ja teo nie zauwazyłem

Light healing- Tak ci się wydaje że przed 11lvl bedziesz chodzić na mumie albo vampy to zalicz se deda
Greather light- wole light bo moje podejście do tego to: grether light zjada ci duzo many, a light mało. po light krócej se odnawiasz mane. i jeszcze to: CHCE CI SIE TRACIC 600gp NA TO BADZIEWIE GREATHER LIGHT??? I czy ja pytałem o to czy atk rośnie z lvl?
Arir Nidinda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 11:19   #51
Arir Nidinda
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kubaub
Hmm... moze i bursty sie ladnie sprzedaja, ale hmmy lepiej, a sp idzie tak czy inaczej
a co do lmm - jesli na 90 lvlu zal ci kasy na jedno uzycie runki hmm, to jestes bardzo skąpy...

co do guardow - bicie ich na 15 lvlu nie jest samobojstwem.
warto natomiast znalesc ladna kopalnie, poznac ja, i ew. wynajac kogos, kto bloknie wam guardy czekajace na was na wejsciu (albo uzyc gfb).
A zysk z guardow jest jak na ten lvl oszalamiajacy (przy skillu przynajmniej 60+,
najlepiej 70)
co do dragow, to palkiem na 20 lvlu z 60 skillem i hmmami juz sie da, ale odradzam.

poradnik bardzo dobry.
Rzeczywiści zysk z guardów na tym lvl jest OSZLAMIAJĄCY ale zamiast sie męczyć wystarczy wypić slime
Popieram malkolma
Arir Nidinda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 14:02   #52
suchyxxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004

Posty: 170
Domyślny

No poradnik dobry ale jest w nim odrobina brakujących informacji.Trzeba podkreślić że jak ma się 40 level i większy to już praktycznie chodzi się tylko z kuszą i bełtami.Trzeba też dać do zrozumienia że kusza ma silniejszy atak od łuku.Dodam tylko że nosząc kuszę na 30-40 levelu wcale nie tracimy na każdym huncie bo np. taki pacc pójdzie sobie do tombów i szybko wbije levele oraz zgarnie sporo kasy więc kusza i bełty to wcale nie taki wydatek.Druga sprawa to taka że power boltów nie używa się prawie wcale tzn. ewentualnie dla szpanu i test hitów Można je produkować i sprzedawać-zyski są całkiem pokaźne.Power bolty używa się głównie na cięższych questach np. na anihilatorze czy innych podobnych.Oczywiście każdy używa wg. uznania ale generalnie uzywa się ich bardzo żadko i na wysokich levelach.W dodatku trzeba dodać że warto chodzić na gobliny po wyjściu z roka gdyż wypadają kamienie a mam wrażenie że kamienie są bardziej wytrzymałe od spearów.Na wyższym poziomie np. na 15 gdy nadal trenimy na rotach ze spirów to roty umierają bardzo szybko i skil trudniej się trenuje,dlatego zachęcam zbierać kamienie bo mają mniejszy atak i nie zabijemy potwora tak szybko dzięki czemu będziemy lepiej wbijali skile.Co do obrony i tarczy-paladyn nawet bez tarczy z dobrym eq i dobrym skilem tarczy obrywa dosyć mało więc to że tarczy nie nosimy to nuie znaczy że zaraz umrzemy czy będziemy dlostawać hity jak sorc czy druid-zbroja też trochę daje tej obrony.Inna sprawa to sprawa shieldingu znowu-ponieważ na światach non-pvp trudno trenuje się skil shieldingu i nie da się atakować summonów innych ludzi to polecam nabicie sheildingu do 50.50 to taka podstawa i w razie śmierci gdy skill spadnie do 49,ponownie nabić go do 50 i dalej już tylko huncić.Distance fighting trenuję tylko do momkentu aż uzyskam 50 shielding czyli dystans będzie miał coś koło 60.Jak ma się takie skile 60/50 to można już śmiało tylko expić i nic pozatym-mowa o światach non-pvp.Skil dystansu nabija się dosyć dobrze mimo że tylko expimy.Widziałem ss'y paladyna z 100 levelem i miał on skile 93/45 i dobrze sobie radził-czyli expil tylko a o shielding nie dbał bo nie jest on tak strasznie potrzebny,no chyba że chcesz bloczyć potwory.Czyli widzicie że nawet jak trenujemy do 50./45 a potem tylko expimy to i tak będziemy nieźli.Kwestja wyboru-jeżeli ktoś chce mieć super skile niech je robi ale osobiście ja zanudziłbym się robieniem skila 80 w shieldingu.To tyle
suchyxxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 16:06   #53
Sir-Hatton
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 10 2005

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Rzeczywiści zysk z guardów na tym lvl jest OSZLAMIAJĄCY ale zamiast sie męczyć wystarczy wypić slime
Popieram malkolma
Jest taka runa UH ^^ I tak zeby bylo wiadomo:exura naprawde moze sie wiele razy przydac nie tylko do paralyze ale takze do trenowania...Na poczatku jak trenicie na rotach to moga wam duzo ciagnac dlatego warto wlasnie tak zrobic ^^ Poradnik ogolnie dobry ale nie ma zadnych expowisk wypisanych ani tomb ani cyclo ani guardow ani d-lairow ani nic -.-
8/10 daje A vorith gdyby nie deady to by mial pewnie z 25 mlv jak nie wiekszy
Sir-Hatton jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 18:18   #54
Arir Nidinda
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006

Posty: 33
LOL Świetny text

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir-Hatton
Jest taka runa UH ^^ I tak zeby bylo wiadomo:exura naprawde moze sie wiele razy przydac nie tylko do paralyze ale takze do trenowania...Na poczatku jak trenicie na rotach to moga wam duzo ciagnac dlatego warto wlasnie tak zrobic ^^ Poradnik ogolnie dobry ale nie ma zadnych expowisk wypisanych ani tomb ani cyclo ani guardow ani d-lairow ani nic -.-
8/10 daje A vorith gdyby nie deady to by mial pewnie z 25 mlv jak nie wiekszy
Exura niezbyt się przydaje bo jest taki czar Intense healing ,,Na początku jak
trenicie na rotach..." Dosłownie napisałeś " Jak TRENICIE na rotach" na początek wole trolle, ale jak ci chce się marnować kasę na speary twój wybór...
exura b. się przydaje do trenowania że jak: rzucasz czar i sam sie bijesz czy jak? "jest taka runa UH" są takie słowa "zamknij się" chyba chodziło ci o czar "antidote"

Ostatnio edytowany przez Arir Nidinda - 20-03-2006 o 18:20.
Arir Nidinda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 17:01   #55
Dream Angel
Użytkownik Forum
 
Dream Angel's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2006
Lokacja: Szczecin

Posty: 45
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Powiem jedno - pięknie! Bardzo ładny poradnik, widać że się starałeś i to doceniam. Życze powodzenie w dalszych poradnikach!
Pozdrawiam
__________________
ARSENAL

We are the good old team from ARSENAL
We wear blue and yellow, or red and white
We will always fight for victory
And play with all our might
All for one, and one for all
We'll answer to the call
Oh Gunners
Arsenal Gunners
We'll kick the winning goal
Reflected off the pole
Dream Angel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-03-2006, 13:36   #56
RaHak
Użytkownik Forum
 
RaHak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 105
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Danubia
RaHak ma numer GG 1939845 Send a message via Skype™ to RaHak
Domyślny

hehe poradnik 10/10 aczkolwiek ten update jest baaardzo upierdliwy (znikajaca bron miotana)
RaHak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2006, 21:37   #57
vasilij
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 03 2006
Lokacja: Chojna

Posty: 21
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Saphira
Poziom: 21
Poziom mag.: 20
Domyślny

Dzięki, niebawem będę robił na saphirze pala. Mam tu druta na 22 lvl.
Palka robie bo mi sie ten voc spodobal, a Twoj poradnik mi na pewno pomoże. Dobra robota 10/10
vasilij jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 10:04   #58
Henis Kario
Użytkownik Forum
 
Henis Kario's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Krotoszyn

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

SpoX poradnik. Dzięki niemu zrobiłem juz pala i spisuje się bardzo dobrze.
Ludzie, róbcie Paladynów! The Bext Vocation! (PS. uh`maker tez sie przyda ;P)
__________________
Koniec z Tibią...
Witaj Normalny Świecie =]
Henis Kario jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2006, 17:33   #59
KoKo$
Użytkownik forum
 
KoKo$'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2006
Lokacja: Ostróda

Posty: 21
Stan: Aktywny gracz
Imię: ...
Profesja: Knight
Gildia: ...
Świat: Szukam
Poziom: xx
Skille: xx/xx
Poziom mag.: xx
Domyślny =)

POradnik bardzo fajny ja sam gram palkiem ale mam kolegow na servie i tearz jak najszybciej wbije 70 dist i z blokerem na dragi widac ze znasz sie na poradnikach 10/10
KoKo$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2006, 18:15   #60
wjskatecrew
Użytkownik Forum
 
wjskatecrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 128
Stan: Niegrający
Gildia: Roll Deep
wjskatecrew ma numer GG 5203597
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arir Nidinda
Light healing- Tak ci się wydaje że przed 11lvl bedziesz chodzić na mumie albo vampy to zalicz se deda
Greather light- wole light bo moje podejście do tego to: grether light zjada ci duzo many, a light mało. po light krócej se odnawiasz mane. i jeszcze to: CHCE CI SIE TRACIC 600gp NA TO BADZIEWIE GREATHER LIGHT??? I czy ja pytałem o to czy atk rośnie z lvl?
a czy ja gdzies tam napisałem że to do Ciebie o tym atk ?? wydaje mi ie że ktoś wcześniej pytał to odpisałem...


a co do lighta to mana jak trzasniesz greather light idealnie Ci sie odnwi jak bedziesz potrzebował użyć tegospellu na nowo... no i poza tymdaje większe pole widzenia niz zwykłe light...

co do healing to wydaje mi sie że kązdy kto wychodzi z rooka pierwsze co robi to kpuje light i healing...


ale to jest kwestia gustu a jak wiadomoo gustach sie nie dyskutuje...
wjskatecrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin 3