Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-07-2004, 13:41   #1
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny Poradnik dla Paladynów.

Paladyn i wszystko, co z nim związane.
Jak zacząć?
Najpierw trzeba przejść Rookgard. Nie popełnijcie błędu jakim jest trening Distance Fighting na Rooku. Skille w broni dystansowej robi się znacznie szybciej na mainie niz na rooku. Gdy już będziemy na Mainlandzie zbierzmy trochę sperow i kupmy tarcze (na początek dobra bedzie Dwarven). Z lekkim wyposażeniem możemy zacząć podbijać świat tibijski
Od jakich potworków zaczynać:
Trolle, Waspy, Bugi, Wolfy, Orki, Minosy i tym podobne.
Dobrym miejscem na rozwinięcie paladyna są okolice AB. Trolle pod AB, wierza Waspów na zachód od AB i dalej Zamek gdzie możemy spotkać Orki, Orki warriory,Orki Spearmany, Minosy, Dwarfy i Trolle. Gdy będziemy trenować skille właśnie w Zamku, róbmy jednocześnie lootbagi, co pozwoli nam na zakup lepszego eq i amunicji. Gdy osiągniemy około 13 lvl możemy udać się do kopalni Dwarfów. Mnóstwo rotów i dwarfów pozwoli nam szybko rozwinąć lvl i skille. Im będziemy bardziej rozwinięci, możemy schodzić coraz głębiej kopalni, by spróbować zmierzyć się z Soldierami a nawet Guardami (oczywiście zmieńcie Spery na łuk a nawet kusze). Ogólnie kopalnie Dwarfów to bardzo dobre miejsce na zarobek dla każdej profesji, więc nie powinniście narzekać na brak funduszy.
Po zrobieniu lvl 16+ trzeba trochę potrenować, jak to robić by było jak najbardziej skuteczne:
Najlepiej trenować swoje umiejętności z innym graczem o podobnych skillach. Zakładamy na siebie jak najlepszy eq, ponieważ do trenowania musimy używać sperów, które zadają bardzo duże obrażenia jak na broń przeznaczoną do treningu.
Niektórzy gracze uważają, że rozwijanie shieldingu u paladyna mija się z celem. Otóż nie. Paladyn z dobrym shieldingiem dostaje mniejsze obrażenia, a także może blokować różne, mocniejsze potwory (np: Hero)
Żeby podczas treningu rósł nam także Shielding, musimy wziąć do pomocy jakieś słabe potworki (raty, bugi, trolle). Najlepiej dwa.
Jeśli nie możemy znaleźć nikogo chętnego do treningu, poprośmy jakiegoś Sorca aby przywołał nam Monka. Ghul raczej odpada, ponieważ przez naszą nieuwagę szybko może zginąć. Leczy się stanowczo wolniej niż monk, którego przy dobrych skillach także możemy zabić dość szybko
Gdy już wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, pozostaje nam tylko czekać i podnosić mozolnie spery. Pierwsze 60 skilli robi się dosyć szybko, więc jak najbardziej polecam trening
Przy Distance Fighting 50+ możemy wziąć kuszę i udać się na mass hunt Dwarf Guardów. Rewelacyjny exp, dużo lootu, z którego zrobimy lootbag i dosyć bezpiecznie. Guardy możemy zabijać do upadłego, aż nam się nie znudzą. Niektórzy gracze huntują guardy aż do lvl 50.
Wielu paladynów, którzy nie są narażeni na lagi, chodzi expić na PoH (zobacz na mapkę jeśli nie wiesz gdzie to jest).
Jednak to wy musicie zdecydować, na jakim terenie czujecie się najlepiej. Mi pozostaje tylko życzyć miłego grania, wysokiego lvlu i dobrych skilli.

Popularne potwory z przeznaczeniem dla Paladynów: Pierwsza liczba to lvl przy którym możecie bić danego potworka bez większego zagrożenia. Liczba w nawiasie to skill w dystansie.
Giant Spider: 30+ (65+)
Dwarf Guard: 15+ (dowolne)// W przypadku mass huntu: 25+ (50+)
Dragon: 25+ (60+)//W przypadku mass huntu: 40+ (70+) + przyda się 15 mlvl
Dragon Lord: 70+ (85+) +15mlvl
Hero: (50+) (80+)
Black Knight: 70+ (85+) +15mlvl
Behemot: 90?+ (90+) +15mlvl
Orc Berserker, Leader: 25+ (50+)// W przypadku mass huntu: 30/35+ (65+)
Cyclop: 10+ (40+)// W przypadku mass huntu: 20+ (50+)
Demon Skeleton: 12+ (50+)// W przypadku mass huntu: 25+ (65+)
Necromancer: 40+ (70+) +15mlvl// W przypadku mass huntu: 60+ (85+) +15mlvl

Mapka z kopalniami znajdującymi sie niedaleko Kazordoon:

1-4 - Roty, Dwarfy, Dwarfy Soldiery, Dwarfy Guardy, Poison Spidery.
5 -Roty, Dwarfy, Dwarfy Soldiery, Dwarfy Guardy, Poison Spidery, 3 Gsy
6 - Roty, Dwarfy, Dwarfy Soldiery, Dwarfy Guardy, Poison Spidery, Dwarfy Geomancery.
__________________
n3m3s!s jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-07-2004, 18:54   #2
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny


Co do poradnika... piszesz ze do treningu najlepiej wziąść 2 potworki a przecież jeśli atakuje cię gracz blokujesz max 2 ataki więc wystarczy jeden potworek , czyż nie? Poza tym czy jeśli masz wysoki shielding to nawet bez tarczy ma to wpływ na obrażenia jakie otrzymujesz? Trochę nielogiczne.. A tak wogule to extra poradnik. Zostawia w tyle wszystkie dotychczasowe
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 15-07-2004, 18:56   #3
Kubakapica
Użytkownik Forum
 
Kubakapica's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2004

Posty: 80
Domyślny

NIe wspomnailes nic o robieni strzał i hmmow. A także o przełomowym momencie 15 mlev (niewidka i sd). A co do throwing stars to są opłacalne poniewaz mala waza
Kubakapica jest offline  
stary 15-07-2004, 19:59   #4
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Dobry poradnik ale myśle że monka na full defie ze skilami 85/85 możliwe że położymy aha i można by było dodać że throwning knife i throwning star nie są opłacalne do użytku.Także należałoby dodać że arrowsy mniej ważą i mniejsze obrażenia zadawają a bolty na odwrót.
P.S:Sam bym tego lepiej nie zrobił a krytykuje
PiXik jest offline  
stary 16-07-2004, 08:40   #5
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 31

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

hmm...warto dodać że jak sie chodzi na trole to bez zbroji soldier helmet i brass legs wystarczą zgadza sie dwarfen
cool bo wiecej cap sie ma
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline  
stary 16-07-2004, 16:04   #6
Dishman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 04 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 28
Dishman ma numer GG 3189757
Domyślny Mam pare pytań :/

Ogólnie wszytko wyjańiłeś,gdzie jak i z jakimi skillami sie expi,dobra jest good. Ale mam jeszcze swoje pytania
1: Czy expienie na cmentarzu kolo Poh jest dobre?? Exp dla palla no bo jak biore 340 strzal to zawsze nabije 10 k exp bo sam tam ghul,ds i skielety no i lootbag tez dobry o ile sie uwzaża na thiefy.
2: No z graczem drugim jak sie trenuje to tak samo szybko leca skille jak na potwroach czy wolniej ?
3: No i czy warto inwestowac kase w armor shield buty i itp czy kupowac strzaly i belty ?
4: No i trzeba meic koniecnie ten 15 mlv na te dorbe potwory no bo chyba niewdzilaność na coniektóre sie niezda wieć niewiem po co ten 15 ml :?

Z góry dzienki za jakokolwiek odpowiedź
Dishman jest offline  
stary 16-07-2004, 16:58   #7
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

1. Owszem jest zarówno dobre (exp) jak i opłacalne (zwrot kosztów). A co do samego cmentarza, mysle ze chodzi o cmentarz na południu PoH jesli o ten chodzi, to idz lepiej ostroznie by nie napotkac gs-ów.

2. Tak samo, z tym ze potwory mozesz szybko zabic a gracza nie (chyba ze masz monka summonowanego)

3. Zalezy od tego ile masz kasy. Mysle ze warto kupic BoH a co do eq, to k-set wyciągniesz z gs-a dla siebie a helmet to warior helmet wyciągniesz kiedys z leadera i taki eq wystarcza .

4. 15mlvl to mozliwosc uzywania SD . Czyli solowanie DL-i, albo wspólne hunty na Demony, WRL, itp... . A i SD przydatne sa bardzo na PK.
Berials jest offline  
stary 16-07-2004, 19:15   #8
Shater
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 06 2004

Posty: 117
Shater ma numer GG 5115550
Domyślny

Ja na Dwarfy (Soldiery też) chodziłem na 10lv ze spirami ale pewnego pięknego dnia wchodze do dzióry a tam otoczyło mnie 8 soldierów posónołem sie to mi zablokowali dzióre która niestety była na line to zwiewam a tam stada rotów i now dWarfy poległem wtedy ale itak długo sie trzymałem dopuki mnie nie zablokowali. Jakbym mial sam łuk to bnym oddrazu padł.
A tyak w sumie to spoko poradnik, tylko dlaczego niema nic o rotach? ja odrazu po wyjściu na maina chodziłem na roty a nie trole jakieś loot dużo lepszy, skille elegancko lecą i exp sioe nabija żyć nie umierać.

Napiszcie jeszcze mniej więcej jakie skile pasują do jakiego lv ok?
__________________
Fuck The System
Shater jest offline  
stary 16-07-2004, 20:23   #9
czlowiek strzala
Użytkownik Forum
 
czlowiek strzala's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004

Posty: 46
Domyślny

powiedzcie do jakiego dist'a mozna trenowac na monku ? tak żeby go nie zabic... wiem że potem mozna na 2 monkach trenic ale konkretnie do jakiego mniej wiecej skilla na 1
__________________
Cioban|knight|Venore|23 lvl|70/70|będą 80/80|isara
____________________________________________
czlowiek strzala jest offline  
stary 16-07-2004, 20:56   #10
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

polecam przeczytanie mojego posta w poradniku dla magów - blokowanie dla palladyna się różni co prawda od blokowania dla magów, ale jednak niewiele - większość rad tam da się zastosować i tu, z tym, że do trudności liderów - w użyciu są strzały, ponad lidery - wyłącznie bolty (a w pewnym momencie - speary nagle zaczynają być MOCNE - np do solowania speary są po prostu great - hi lvl pallek z tarczą i spearami na full akt dosyć prosto bije dla solo - szczególnie dzięki UHom z many, które ma w miarę bezpłatnie, a, że speary, to to jest po prostu większy drag dla niego .
Ikar jest offline  
stary 18-07-2004, 22:18   #11
Ozon18
Użytkownik Forum
 
Ozon18's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2004
Lokacja: Racibórz
Wiek: 37

Posty: 420
Ozon18 ma numer GG 3636929
Domyślny

Uważam że bardzo dobry poradnik lecz z kilkoma rzeczami się nie zgadzam:
1. Palek z lvlem 8 - 10 najlepiej expi na skelach (polecam ghostland) i dobry loot nawet (vikingi - 66 gp)
2. 10 - 14 lvl Roty i dwarfy
3. 14 - 24 Ghoule niedocenione w tym poradniku, a zabija się je szybko, prawie nigdy nie przyjmują na tarczę i zbroję i wolne. Dają bardzo dużo kasy i expa. W godzine można wyciągnąć 1,4k i 15k expa na mass zabiajniu ghouli

A dragi zaczęłem zabijać właśnie dzisiaj
22 lvl
9mlvl
56/38 ( nie lubie trenić )
dzisiaj 4 zsolowałem Loot: Serpent Sword, 4 DH i troche gp
__________________
Confutatis maledictis,
Flammis acribus addictis.

Dies Irae
Ozon18 jest offline  
stary 18-07-2004, 22:43   #12
lara
Użytkownik forum
 
lara's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004

Posty: 22
Domyślny

Uwazam ze wszystko jest w porząsiu.Tylko denerwyje mnie to ze"broń boze nie cwicz na rooku''na rooky trzeba podciągnąć distanse do min.17
lara jest offline  
stary 19-07-2004, 08:35   #13
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez lara
Uwazam ze wszystko jest w porząsiu.Tylko denerwyje mnie to ze"broń boze nie cwicz na rooku''na rooky trzeba podciągnąć distanse do min.17
Ile zajmie ci wytrenowanie distance do 17 na Rooku?
1-2 godziny?
Na main dobicie do 20 zajmie 10-15 minut.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 19-07-2004, 12:05   #14
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Shater
Napiszcie jeszcze mniej więcej jakie skile pasują do jakiego lv ok?
Takiego czegos nie da sie napisać.
Gdyż skille zależą od Ciebie , nie ma jakiś reguł na skille/lvl.

Możesz mieć na 8lvl, 70dista jeśli Ci sie chce tyle trenić, możesz równiez mieć na 20lvl, 40dista jeśli od 8lvl latasz ze sperami czy też lukiem/kuszą i wogóle nie trenisz.
Berials jest offline  
stary 20-07-2004, 09:45   #15
(^_^)
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 07 2004

Posty: 4
Domyślny co mam robic

to gdzie mam chodzic na levelu 11 i skile 42 dys i 32 shiled ?? i mlvl 5 co
(^_^) jest offline  
stary 20-07-2004, 10:08   #16
Kaczor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2004

Posty: 139
Domyślny

Wszystko cacy. ale ten poradnik pokazuje tylko jedna z alternatywnych drog rozwoju postaci.Dwarfy Guardy na nizszych levelach to mila idea, tylko trzeba wziac pod uwage, ze kazdy high level, ktory przyjdzie rzuci tylko krotkim "leave";]Od 30 levelu mozna spokojnie expic i zarabiac w mintwallin, mniej graczy wie gdzie to jest, wiec wieksza szansa, ze uda sie troche poexpic.Co do bicia gsow od 30 levelu to nei polecam, bo praktycznie jest sie wtedy na strzala dla niego(rzadko kiedy ma sie pelne hp przez te cholerne p fieldy) dwa idzie na niego masa boltow, strzal a paladyn nie cierpi na nadmiar capa;]
Kaczor jest offline  
stary 20-07-2004, 10:19   #17
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 31

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

hmm... ktoś mógł by wstawic mapke z wszystkimi miejscami z cyklopami?
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline  
stary 23-07-2004, 16:00   #18
LOLO
Użytkownik Forum
 
LOLO's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Głuchołazy
Wiek: 23

Posty: 1,229
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 117
Skille: 96/49
Poziom mag.: 19
LOLO ma numer GG Pisz w tibi jak co ; LOLO ma login Tlenu loloogon@tlen.pl
Domyślny Kopalnia Dwarfów

Niemam pojeńcia gdzie na mapce tibi jest kopalnia Dwarfów czy ktoś mugłby powiedzieć mi koło jakiego miejsca ona sie znajduje
__________________

LOLO jest offline  
stary 23-07-2004, 16:09   #19
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Kaczor
Wszystko cacy. ale ten poradnik pokazuje tylko jedna z alternatywnych drog rozwoju postaci.Dwarfy Guardy na nizszych levelach to mila idea, tylko trzeba wziac pod uwage, ze kazdy high level, ktory przyjdzie rzuci tylko krotkim "leave";]Od 30 levelu mozna spokojnie expic i zarabiac w mintwallin, mniej graczy wie gdzie to jest, wiec wieksza szansa, ze uda sie troche poexpic.Co do bicia gsow od 30 levelu to nei polecam, bo praktycznie jest sie wtedy na strzala dla niego(rzadko kiedy ma sie pelne hp przez te cholerne p fieldy) dwa idzie na niego masa boltow, strzal a paladyn nie cierpi na nadmiar capa;]
Się dziwię że nie odezwała się rzesza ludzi którzy na 20lvlu chodzą na gsy i giną co 5 dni minimum bo wystarczy że bez lagów o coś zachaczysz i już w templu się budzisz 30lvl na gsy to naprawde dobry level według mnie.
PiXik jest offline  
stary 23-07-2004, 19:28   #20
moliteusz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 06 2004
Lokacja: Katowice
Wiek: 35

Posty: 18
moliteusz ma numer GG 1605505 moliteusz ma login Tlenu moliteusz
Domyślny

Mam tylko jedno pytanko.... Czy na guadry chodziłeś z tarczą i spearami czy z kuszą/łukiem? Mam 23lvl 57 dista rzeczy k-arrmoa,p-legsy, dark helmet, guardian shield i guard kosił mnie na pełnej obonie do 85(największy hit).... Najczęściej mnie walił za 10-20... dlatego dla mnie nie możlwym jest pójście teraz na guardy chyba że bede je bił pojedyńczo (co w kopalniach raczej się zbyt często nie zdaży) albo bede zużywał dość troche UHów przy większej ilości przeciwników.....
moliteusz jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:21.


Powered by vBulletin 3