Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-11-2007, 23:51   #1
ectoplasma
Użytkownik Forum
 
ectoplasma's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2007

Posty: 31
Domyślny Easter Eggs

Easter Eggs
(dosł. z ang. wielkanocne jaja) – różnego rodzaju nawiązania do rzeczywistości (również wirtualnej) zamieszczane przez programistów w swoich produkcjach. Mają najczęściej akcent humorystyczny. Mogą nawiązywać do filmów, literatury, sławnych postaci, np. w grze Fallout znajdziemy nawiązanie do filmu Terminator, serialu M.A.S.H czy książki Czarnoksiężnik z Krainy Oz, a w grze typu FPP Blood nawiązanie do innej gry tego typu, o nazwie Duke Nukem 3D.
Znalezienie takiego nawiązania wymaga wykonania odpowiednich czynności, wciśnięcia kombinacji klawiszy itp. Najczęstszymi "jajami" są zdjęcia samych programistów. Jednym z takich "jaj" ze zdjęciami jest np. ukryta komnata w grze Unreal Tournament na mapie Codex (pomieszczenie to otwiera się b. rzadko) czy w grze Piraci z Karaibów, gdzie wchodząc przez widmową ścianę w świątyni Inków, trafiamy do komnaty Akelli i mamy możliwość przyjrzenia się zdjęciom wszystkich członków zespołu. Przykładem "jaja" są też gry w FreeCellu o numerach -1 i -2, oraz -3 i -4 w wersji 6.0.6000.16386 dostępnej w Windows Vista.


Wasze EASTER EGGS
Temat ten ma na celu wklejanie wszystkich Easter Eggs jakie uda Wam się znaleźć. Proszę o podawanie screenów, kombinacje klawiszy, lub czynności jakie trzeba wykonać, aby dany Easter Egg odszukać.

Może ja zacznę:

Mozilla
Jeżeli używamy przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, po wpisaniu w pasku adresu "about:mozilla" wyświetla się fragment Księgi Mozilli.

Google
W polu wyszukiwania wpisać "google easter eggs" bez "", a następnie kliknąć szczęśliwy traf. Po czy naszym oczom ukaże się gra.

Fallout 2
W Den w siedzibie Slaversów ich lider Metzger (jego imię po niemiecku znaczy rzeźnik :-)) mówi od czasu do czasu: "Aaah, fresh meat!" nawiązując tym do Diablo 1 i Butcher'a (to z kolei po angielsku znaczy rzeźnik) z jednego z questow.

Oczywiście mógłbym zamieścić więcej "Jaj Wielkanocnych", lecz nie chcę odbierać Wam przyjemności z ich odnajdywania.

Życzę powodzenia
ectoplasma jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-11-2007, 00:02   #2
Snicckers
Użytkownik Forum
 
Snicckers's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2005
Lokacja: B-sTok
Wiek: 33

Posty: 98
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Snicckers ma numer GG 1038113
Domyślny

A mi się gra w google nie włącza ! (jeśli to pomysł na hack to jestem pod wrażeniem ! ) ogolnie wiele jest takich żartów twórców , przytaczając wszystkim znany grób w mount sternum "here lies window killed by penguin"..
Snicckers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 00:24   #3
Calen Futh
Zbanowany
 
Calen Futh's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Lokacja: Chrzanów
Wiek: 32

Posty: 1,233
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Fajna ta gra na google
Calen Futh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 00:26   #4
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Teraz do głowy przychodzi mi tylko jaskinia Pac-Mana z Sacreda i BIG BAD JELLYFISH (oraz little good jellyfish) z Portala.
Ach, jeszcze ukryte bronie w Prince of Persia: Warrior Within. Ja sam znalazłem tylko łapkę Raymana.

I przypomniałem sobie jeszcze jednego ciekawego EE, tym razem z Obliviona, ale już nie chce mi się już go opisywać, bo trochę tego jest. Jutro.
__________________
HELIUM~
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 00:34   #5
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

W Worms 4 znalezienie takiego jajka jest nagradzane 1000 monet (do wymiany w sklepie na bonusy).
Jednym takim, jest np. Samochód odrzutowy, w misji "Służyć i niszczyć".
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 00:43   #6
Evative
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

http://www.eggheaven.com/
http://www.eeggs.com/
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 00:56   #7
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

W Rayman 3, w ostatniej mapie można znaleźć miejsce, w którym są posągi postaci z poprzedniej części (Brzytwobrody i wszystkie rodzaje piratów).
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 08:46   #8
Oerciak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 31

Posty: 649
Oerciak ma numer GG 4853370
Domyślny

W pierwszym Black and White jak się ustawiło datę 1 kwietnia to nasz chowaniec zamiast zwykłych śladów pozostawiał uśmiechnięte buźki
Oerciak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 11:21   #9
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

World of Warcraft - trzecia noga Writa...
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 16:07   #10
Nadrill
Użytkownik Forum
 
Nadrill's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2005

Posty: 1,442
Nadrill ma numer GG 3764880
Domyślny

Na pewnym etapie w Prince of Persia jest kobieta śpiewająca autorów udźwiękowania.
W Crimsoland w Wigilę w menu pada śnieg. W Sylwester strzelają fajerwerki.
W Guild Wars: Eye of the North chrabąszcz zwierzak po wydaniu komendy tańczy.
To easter eggi, które sam zauważyłem. Jak sobie przypomnę, dopiszę więcej.
Nadrill jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 16:43   #11
Virusmaxi
Użytkownik Forum
 
Virusmaxi's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: Rabka-Zdrój
Wiek: 29

Posty: 1,320
Virusmaxi ma numer GG 5004017
Domyślny

@Misza

Kurde opisz gdzie jest ten Easter Egg w portalu

@topic

W GTA:SA jest ich tyle że szok, nawet nie opiszę bo i tak większość pewnie zna.

W Sacred- Okulary przeciwsłoneczne znaleźliśmy z kuzynem xD Tak samo jakąś broń nawiązującą do jasona, tego kolesia z tych filmów xD
__________________
Forum Wielotematyczne Forfunn.
Funkcji szukaj mówię NIE!!
Wiesz że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Toribash
Virusmaxi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 16:57   #12
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Pełno jest takich np. w pasjansie (FreeCell bądź Solitare) po wpisaniu w grze kombinacji Shift+2 gra się sama kończy. Ale najlepsze ze wszystkich: jest pewna drukarka (nie pamiętam modelu ani firmy) gdy w jej pliku pomocy naciśnie się pewną kombinacje klawiszy, "gra" ona swoimi częściami hymn Unii Europejskiej (Oda do Radości).
Do tych co nie mogą wejść na grę w googlach http://www.google.com/Easter/feature_easter.html
Każdy chyba pamięta co się stanie, jeśli wpisze się w Google "idiota" bądź "debil" i kliknie "Szczęśliwy Traf" .
@edit down
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=145500
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!

Ostatnio edytowany przez Marcin24 - 12-11-2007 o 18:22.
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 18:20   #13
ectoplasma
Użytkownik Forum
 
ectoplasma's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2007

Posty: 31
Domyślny

Brawo, jestem pod wrażeniem. Najbardziej mi zależy na tym, abyście opisywali "Jajka", które sami znajdziecie (brawo Nadrill), chociaż takie znalezione w internecie za pomocą wyszukiwarki też mogą być.

Pamiętajcie, że nie muszą to być jajka tylko i wyłącznie w programach, czy stronach internetowych ale też w sprzęcie komputerowym (obudowy komputerów, mozaiki na płytach głównych), np. po podniesieniu myszki optycznej pewnej firmy i poświeceniu nią na ścianę okazuje się śmieszny obrazek. Mogą też być "Jajka" w książkach, obrazach, filmach itp. Wystarczy zamieścić screen/zdjęcie.

Taka ciekawostka, nie wiem czy to prawda ale po zakręceniu pewnej płyty winylowej jakiegoś zespołu w przeciwnym kierunku, można było usłyszeć jakąś ukrytą informację.
ectoplasma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 19:11   #14
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Virusmaxi Pokaż post
@Misza

Kurde opisz gdzie jest ten Easter Egg w portalu
Ostatni poziom, przedostatnie biuro przed GLaDOS. W trybie komentarza w tym samym pokoju jest komentarz czytany przez jakąś kobietę, może nawet aktorkę grającą GLaDOS. Zrobiłem skrina, jest na moim Xfire.
http://screenshot.xfire.com/screensh...26e7be688f.png

A co do tego EE co wczoraj nie miałem czasu opisać...
Jest to 'Macabre Manifest' z Obliviona. Na jego przedostatniej (chyba) stronie jest wpis o Frodzie z Władcy Pierścieni. Ze zmienionym imieniem, ale ja bym tego nie liczył.

@down: nieważne, jaka wersja, po prostu podałem, że jest tam komentarz, bo wtedy łatwiej znaleźć. Ja właśnie dzięki niemu zwróciłem uwagę na pokój. ;p Podobno, że gdzieś jest jeszcze little good jellyfish, ale nie mogłem znaleźć. Widziałem skrina.
__________________
HELIUM~

Ostatnio edytowany przez Misza - 12-11-2007 o 20:19.
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2007, 19:19   #15
Virusmaxi
Użytkownik Forum
 
Virusmaxi's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: Rabka-Zdrój
Wiek: 29

Posty: 1,320
Virusmaxi ma numer GG 5004017
Domyślny

@up

Heh niezłe Ja nie grałem w komentatorską..
__________________
Forum Wielotematyczne Forfunn.
Funkcji szukaj mówię NIE!!
Wiesz że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Toribash
Virusmaxi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 18:40   #16
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ectoplasma Pokaż post
Taka ciekawostka, nie wiem czy to prawda ale po zakręceniu pewnej płyty winylowej jakiegoś zespołu w przeciwnym kierunku, można było usłyszeć jakąś ukrytą informację.
Pełno było takich przypadków. Niektóre kawałki po odwróceniu opowiadały o szatanie, śmierci itp. Polecam Stairs to Heaven wykonany przez Led Zeppelin. Nie jestem pewien czy dobrze napisałem nazwę, dokładnego momentu też niestety nie pamiętam, ale gdzieś widziałem nawet stronę z takimi odwróconymi kawałkami.

Poza tym w Warcrafcie (RoC) w misji uwolnienia Illidana można odnaleźć kaplicę Super ryby, olbrzymią Pandę i jakąś tam zaginioną fokę Ogólnie gry Blizzarda mają wiele ukrytych takich akcji.
__________________
Morgaroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 18:49   #17
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Morgaroth Pokaż post
gdzieś widziałem nawet stronę z takimi odwróconymi kawałkami.
Ołwe hir, czymajta od łasóha: http://jeffmilner.com/backmasking.htm

@top: w Falloucie było tego sporo, ale nic nie pamiętam.

@Nadrill: o tych w Crimsonlandzie wiedziałem ; )

Btw, to nie easter egg, ale wpiszcie w google 'french military victories' i kliknijcie szczęśliwy traf (tylko dla 'znających angielski').

edit: w Warcraft 3: Frozen Throne bohater Anub'arak czy coś (wersja angielska... w polskiej - nie wiem) mówi coś w rodzaju 'And they say Blizzard games don't have bugs' (a sam jest wielkim robalem ;o).

I w Call of Duty w napisach końcowych można przeczytać 'No cows were harmed in the making of this game'.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 13-11-2007 o 18:53.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 19:47   #18
Wojtek.93
Użytkownik Forum
 
Wojtek.93's Avatar
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 48
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 20
Skille: slabe
Poziom mag.: 6
Domyślny

a ja w grze max payne II znalzlem takie easter eggsy:
na poziomie one milion dollar question jest takie pomieszczenie z wielkim telewizorem plazmowym i glosnikami gdy wlaczy sie telewizor pojawia sie scenka ala z gta 2 lub 1
i jeszcze na tym samym poziomie jest pokoik(trzeba do niego dojsc po gzymsie) w ktorym jest ksiega ze zdjeciem jakiegos faceta + plus jego data urodzenia i smierci(chyba 2003 )
Wojtek.93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 20:00   #19
ectoplasma
Użytkownik Forum
 
ectoplasma's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2007

Posty: 31
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@top: w Falloucie było tego sporo, ale nic nie pamiętam.
W sumie to od fallouta zacząłem swoją przygodę z Easter Eggs. Mało tego w 2 części tej niesamowitej gry jest Easter Egg... I to dosłownie. Pisankę można odnaleźć za pewną beczką, w New Reno. Poza tym cały fallout to nawiązania do wszelkiego rodzaju książek, filmów i sytuacji z życia prawdziwego.

W New Reno, w podziemiach jest pewien bokser, który mówi teksty typu "Mike chcieć ucho". Zgadnijcie, do kogo to może być nawiązanie?

W pierwszej części Matrix'a scena z lustrem była nawiązaniem do Alicji w krainie czarów.

@Lasooch
Bardzo Ci za to dziękuję!

A może zna ktoś jakieś Eeaster Eggs, znajdujące się w Tibii (mam na myśli te poza prawdziwymi pisankami, które można znaleźć w zającach, w dniu Świąt Wielkanocnych)?
Nazwa miasta krasnoludów Kazordoon nie jest przypadkiem nawiązaniem do Władcy Pierścieni?.
ectoplasma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 20:53   #20
Xiao_Miao
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 08 2007
Wiek: 30

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Avenriel
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 10
Skille: 43/24
Poziom mag.: 2
Domyślny easter eggs

Ktoś już na tym forum to mówił ale napisze.Jeżeli wymawiasz czar np. exura, i nie masz wystarczająco many lub go nie przeczytałeś[czyt. kupiłeś] pojawia się dymek. Gdy zrobisz screen'shota i przybliżysz jakimś programem zobaczysz uśmiechniętą buźke
Xiao_Miao jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.


Powered by vBulletin 3