Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-05-2010, 09:35   #241
nickszalinski
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No być może jeśli jakiś 1 level z IQ 180 gra RPG to do 8 znajdzie spike sworda. A na 2 levelu nie da się wszystkiego, próbowałem. To znaczy może i się da, ale niee katanę czy mino hell. Na 1 levelu ze swordem, chain armorem, legion helmetem, leather legami i copper shieldem wlazłem w dziurę i zanim znalazłem wyjście z drugiej storny to już 4 level był. Ledwie trolla ubijałem (to znacczy dużo hp mi zostawało, ale 2 godziny go waliłem). Minotaura bym nie ubił ani jednego.Fakt, z 3 poison spiderów wyszedłem z żółtym hp, ale 3 poison spidery to nie minotaur.No i po drodze mi poleciał silver amulet, więc poison spidery już nie są aż tak straszne. Nick: Tyrande Stormrage. PS. Wy też uważacie, że na rooku jest za mały udźwig do grania RPG? (żeby trzymać w plecaku książki, student's book itd.). Aktualnie level bodajże 6. Realm Secura. Opłaca się zakładać nową na Anticy czy dalej na Securze walić?
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-05-2010, 21:33   #242
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Teoria z falą wodną jest bardzo ciekawa; woda zmywa spike sworda z wyspy i przygasza ognie...
I zastanawiam się co chcą osiągnąć ludzie pokroju "Old Game" wstawiając tak idiotyczne fotki ze swoich nie udolnych podróży po świecie tibijskim.
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2010, 22:51   #243
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kompendium Bladera
Mity


Większość sądzi, że stawanie na tych dwóch punktach powoduje trzęsienie ziemi/fale sejsmiczne, których fale przygasają ognie i podmywają SoF pod wodę, następnie on znajduję się gdzieś w wodospadzie gdzie spływa dalej w czeluści Rookgaardu http://tibia.pl/earth.php?x=32086&y=32084&z=8&q=66.89, wiem, że wodospad jest trochę bardziej na lewo, ale nie zapominajmy, że fale też przesuwają). Druga połowa się z tym twierdzeniem nie zgadza, przywołując smutną prawdę, że jest to przypuszczenie, ponadto w czasie znikania Sword of Fury, przez chwilę na jego miejscu pojawiają się gwiazdki, co chyba najlepiej świadczy o tym, że Spike Sword znika w sposób "magiczny" i nie mają z tym wspólnego żadne trzęsienia ziemi.
Jakie fale skąd wy bierzecie te bzdury?!
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2010, 23:44   #244
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
Jakie fale skąd wy bierzecie te bzdury?!
Z głowy? Oczywiście teoria o falach wodnych jest równie intrygująca co błędna. W momencie znikania Spike Sworda pojawiają się gwiazdki, a ognie przygaszają. To samo dzieje się z ogniami znajdującymi się na Goblin Cave. Może warto poszukać innych, dodatkowych, jeszcze nie odkrytych skutków wdepnięcia na 3 wyszczególnione pola.
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2010, 19:02   #245
Hexus
Użytkownik Forum
 
Hexus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2009

Posty: 61
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Nie ma? Nie wiadomo?

@offtop
Ello wszystkim, wracam po dlugiej przerwie ;]
__________________
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Hexus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2010, 20:10   #246
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hexus Pokaż post
Nie ma? Nie wiadomo?

@offtop
Ello wszystkim, wracam po dlugiej przerwie ;]
Nie ma, zwykła pomyłka -oczywiście chodziło mi o 2 pola.
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2010, 23:31   #247
DD-ExpLo.
Użytkownik Forum
 
DD-ExpLo.'s Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2009

Posty: 60
Profesja: Knight
Gildia: Dragonesti
Świat: Celesta
Poziom: 51+
Skille: 71+/69+
Poziom mag.: 5+
Domyślny

Wchodzicie na 2 magiczne pola które "znikają" SyF'a z powierzchni i gaszą się ognie bo woda je zalewa i SyF spada do wodospadu. Super.

Najbardziej mi się kojarzy to, stajemy na 2 pola które uruchamiają teleport/zapadnię i w tedy SyF znika w inne miejsce. Super nie? Nikt nie wiedział jestem namber łan.


Nie katujcie tego, i tak nic nowego się nie dowiecie.
DD-ExpLo. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 00:37   #248
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

podobno tylko pokorny może zdobyć SoF
to czekamy, aż w Tibie zacznie grać Fiodor Emelianenko
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 18:31   #249
DD-ExpLo.
Użytkownik Forum
 
DD-ExpLo.'s Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2009

Posty: 60
Profesja: Knight
Gildia: Dragonesti
Świat: Celesta
Poziom: 51+
Skille: 71+/69+
Poziom mag.: 5+
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kernkraft Pokaż post
podobno tylko pokorny może zdobyć SoF
to czekamy, aż w Tibie zacznie grać Fiodor Emelianenko
Już kiedyś było powiedziane kto był tym skromnym.

Btw. Fedor Emelianenko sie on nazywa. Fiodor to jego "spolszczenie".
DD-ExpLo. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2010, 23:25   #250
Miclaw
Użytkownik forum
 
Miclaw's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007

Posty: 3
Domyślny Typy

Mam pewną sugestię. Tylko pokorny moze zdobyc sof: Na szyje zaloz krucyfiks (taki 5 kilowy to minimum), kaptur na leb, plecy gole a w rece bat. Krok 2: Napier**lajac sie batem po plecach (niektorzy powinni po glowie) spraw aby sof zniknal. Kiedy wody juz odejda i zmyja stuff z wyspy, udaj sie w poszukiwanie tego miecza, masz moje slowo ze w koncu go znajdziesz .

A wtracajac cos "nowego" do tematu powiem, ze gdyby woda miala zmyc spike sworda, to zgasilaby tez ogien (moze sie myle, ale zdaje mi sie ze po zniknieciu miecza ten dalej sie pali) .

I na koniec cos w stylu tego forum: Moglby ktos to sprawdzic za mnie? bo nie mam bata w domu...
Miclaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2010, 00:32   #251
zakoo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam witam was kochani użytkownicy chciałbym wam podać moją historiie na temat sov'a :

Więc tak Mino Mag boił się że ktośgo zabije Spike swordem więc posatnowił go gdzieś schować i zapieczętować, a teraz wysepka : ten sov na wysepce to tylko iluzja, gdy się wyjdzie na te dwa miejsca ta iluzja znika, mino mag specjalnie odwrócił uwage tym debi..em żebyście nie znalezli prawdziwej informacij na temat sov'a. mam nadzieje że chociaż połowa to prawda ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2010, 15:14   #252
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

@2UP:
a nie lepiej założyć ten krzyż spod pałacu prezydenckiego? samo zniesienie wyzwisk od emerytów'y'rencistów jest chyba wystarczającym testem pokory...

@TOPIC:
Się po raz kolejny powtarzam, że Spike na Rooku jest ELEMENTEM FABUŁY TIBII i STANOWI PRZYKŁAD RPG, ale tępe dzieci dla których Tibia sprowadza się do bocenia i obserwowania jak czerwony paseczek "exp" leci do przodu nigdy tego nie zrozumieją...
__________________
Imperial Guard - last line of defence between Imperium of Man and mutants, aliens and heretics...
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2010, 16:57   #253
dziedzic98
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Moja Teoria.

Ja mam taką teorię. To coś musi być związane z aprientice shengiem ( Raz na jakiś czas się pojawia ) . Myślę że trzeba na te 2 magiczne pola położyć głównego loota ( Knife i Ta rozdzka) Duze ryzyko ale fajna zabawa. Radze to sprawdzić !! POZDRO
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2010, 16:43   #254
Nerwus97
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Po pierwsze, skąd wiecie, że w tym TP jest skrzynka z spike swordem ?
I po drugie CipSoft wie najwięcej o tym tajemniczym teleporcie .
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2010, 00:19   #255
Shaven_Miwa
Użytkownik forum
 
Shaven_Miwa's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2010
Lokacja: Gniezno

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 38
Skille: Fish 64
Domyślny Sword Of Fury

Dobra o spike swordzie powiem to co wiem a wiec :

1. Na pewno można go zobaczyć na małej wysepce znajdującej się na rookgardzie (niedaleko wieży z 1 minotaurem).
2. Jedyny gracz który POSIADAŁ -czyli już nie posiada- jest Potty on Harmonia.
Sword znalazł się przez błąd gm-a który dał mu go przez przypadek (nie znam szczegółów).
3. Zaprzeczam wszelkim plotką ,które twierdzą że spike sworda posiadają wysokopoziomowi gracze typu Sunrise czy Crisne. Plotki te służą jedynie do promowania tych graczy.
4. Tak zwany quest na spike sworda na rookgardzie który powoduje zniknięcie SoF-a jest czystym wymysłem CipSoft-u. Służy jako następny intrygujący element układanki.


To raczej wszystko co miałbym do powiedzenia na ten czas. Informacje to dotyczą mojej wiedzy na temat rookgardu na tibie 8.60. Spike sword jednakże może pojawić się w następnych wersjach. ^^
Moim skromnym artykułem nie chce jednak zniechęcać rookstayerów do nabywania informacji na temat spike sworda.

Jest to mój pierwszy artykuł więc proszę o wyrozumiałość.

Dziękuje za uwagę.
Shaven_Miwa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2010, 14:26   #256
ardax
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka pfff....

Ad. 1
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shunner Pokaż post

[...] Apprentice Sheng [...]
Wydaje mi się że każdy RookStayer powinien iść tym krokiem. Jeśli jedyną drogą do mino maga jest magia to ktoś to musi spróbować...

Tyle że moim skromnym zdaniem, mino mag nie ma nic wspólnego z Spike sword'em...

Ad. 2

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shaven_Miwa Pokaż post

1. Na pewno można go zobaczyć na małej wysepce znajdującej się na rookgardzie (niedaleko wieży z 1 minotaurem).
2. Jedyny gracz który POSIADAŁ -czyli już nie posiada- jest Potty on Harmonia.
Sword znalazł się przez błąd gm-a który dał mu go przez przypadek (nie znam szczegółów).
3. Zaprzeczam wszelkim plotką ,które twierdzą że spike sworda posiadają wysokopoziomowi gracze typu Sunrise czy Crisne. Plotki te służą jedynie do promowania tych graczy.
4. Tak zwany quest na spike sworda na rookgardzie który powoduje zniknięcie SoF-a jest czystym wymysłem CipSoft-u. Służy jako następny intrygujący element układanki.
1. Prawda
2. GM uzasadnił to inaczej. Nie był to przypadek, dostał go gdyż był on "przyjacielem w realu" mastera... Aczkolwiek coś takiego miało miejsce.
3. Sunrise czy Crisne - czy majączy nie... to wiedzą tylko oni...
Druga sprawa to to, że na rooku nie ma przecież super EQ. Idąc tropem Shunner'a może przynajmniej minos byłby rozwiązany ale wiadomo, że gracz mało levelowy coś by takiemu bydlakowi zrobił. Tak więc nadzieja tylko w silnych graczach....
4. To żaden Quest. Jednakże mamy o tym to samo zdanie. Miecz znika tj. pod wodą ale czy to musi być od razu jakieś zadanie ? Wg. Mnie miecz został dodany tylko dla tego, aby miliony graczy mogli to, rozważać jak go zdobyć.

Reasumując :
Moim zdaniem Minos nie ma żadnego związku z spike swordem. Lecz jak wiadomo wszystko w losach odkrywców. Nie zawsze było tak jak teraz. Kiedyś nawet questy na rooku były nie znane... a ktoś je musiał odkryć. Gdyby nie Ci, którzy zadania odkryli i dokonali, teraz pewnie nie było by setek stron z opisami jak je przejść.... Tak więc cała nadzieja w ludziach gotowych na poświęcenia.

Hail!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2010, 19:13   #257
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Po tylu latach chyba w końcu jakiś nub by to odkrył i rozgadał światu?
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2010, 02:08   #258
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Domyślny

W ogóle to mam pytanie. Nie wiecie może czy jak się stanie na tych 2 miejscach co znikają Sword of Fury, czy ognie przygasają również na Globlin Hellu? (dookoła tego sera)

Bo wciąż mam dylemat czy to te fale sejsmiczne, czy magia. A to rozwiało by moje wątpliwości.

@down:
Jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz nic.
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.

Ostatnio edytowany przez Blader19948 - 10-10-2010 o 09:49.
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2010, 09:38   #259
THC1983
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 01 2006

Posty: 21
Domyślny

W ostatnim wywiadzie Knightmare napisał że każdego Questa da się wykonać i jeżeli jest Quest na Spike Sworda (nie czytałem wszystkich postów to nie wiem) a nie jest to tylko ''iluzja'' to jest do wykonania.I jeżeli Mino Mag jest jego częścią to możemy też zdobyć nie tylko Legendarnego Sofa ale również Taurus Mace z MM ale to już musielibyśmy mieć OGROM szczęścia przy tym I według mnie Jeżeli Master Slayer nie zdołał do tej pory rozwiązać zagadki z Spike Swordem to nikt inny go pierwszy nie rozwiąże

Ostatnio edytowany przez THC1983 - 10-10-2010 o 09:41.
THC1983 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2010, 20:08   #260
Disseny__
Użytkownik Forum
 
Disseny__'s Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2008
Lokacja: Z nienacka.
Wiek: 27
Wpisy bloga: 9

Posty: 189
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Disseny__ ma numer GG 10165026 Send a message via Skype™ to Disseny__
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez THC1983 Pokaż post
W ostatnim wywiadzie Knightmare napisał że każdego Questa da się wykonać i jeżeli jest Quest na Spike Sworda (nie czytałem wszystkich postów to nie wiem) a nie jest to tylko ''iluzja'' to jest do wykonania. [...]
Nie wiemy, czy to jest quest.

Minęło kilka lat i nikt tego nie odkrył. To chyba wystarczy, aby stwierdzić, że Spike Sword na rooku jest nie do zdobycia. IMHO jest on tylko na pokaz, aby zachęcić graczy do dalszej gry i wyjścia na mainland, nadania klimatu RPG (tak jak Ghoul i MM). No cóż, CipSoft chyba się nie spodziewał, że zachęcą tym sposobem ludzi do zostawania na rooku i odkrywania jego tajemnic.
Ja też już jakieś 3 lata interesowałam się tym. Na tym forum przewijało się już pełno teorii, nawet śmiesznych lub dziwacznych. Wszystkie sprawdzone, żadna nie pomogła.
__________________
....
Disseny__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.


Powered by vBulletin 3