Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-06-2008, 21:55   #521
Mage
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 07 2004
Lokacja: Legionowo - Warszawa
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 103
Poziom mag.: 64
Mage ma numer GG 3725810
Domyślny

Czytałem tylko do 11 strony, sorry ze nie dodam ss.

Co do zabicia bossa, w którego (jak mowicie) wchodzą hity po 20 max, a te mordy wokół walą combo po 2k to czy sposobem nie byloby obstawienie calej ekipy w kącie magic wallami, zrobienie szpary w rogu dla blokera by go tlukl tylko boss. Mordy bić nie dedą mogly, shooterzy beda walic po te 20 az ujebia ... niezly waste na m walle ale tylko to mi przychodzi do głowy.
Mage jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-06-2008, 22:00   #522
Aveno
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Od razu mówię - nie ma foty, ale chcę coś uświadomić nupkom, którzy piszą jakies naaab texty typu: "Palkom ciągle dodają, oni nigdzie nie mają waste, knightom powinni dodać jakies bronie z atak 60 bo za słaby jest."
Nie czytać, jeśli ma się problemy z nerwami/cierpliwością/wytrzymywaniem tzw. "Spamu"

Nie musisz czytać.

Zaczynamy...



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JUNIR Pokaż post
skończcie pierdolic bzdury o tym palku, może i jest dobry nie mówie że nie ale sorc dalej jest najlepsza profesja najlepszy przykład z wczorajszego eriga

Seba Boler got 10,625,312 XP

2 najlepsze rekordy też ustalili ms 3 druid 4 knight a 5 pall (chociaż wiadomo że ek jest najsłabsza profesja) ass stary wcale nie sa takie tanie a w bp sd masz 60 shootów po 500+ każdy i co z tego że asski nie kończa sie po 1 skoro hity z ass wachaja sie miedzy 0 a 600 ?

zastanówcie sie co piszcie, bo to wszystko jest logiczne koleś z rl 201ms z samego visa na frostach ma 190-210k/h a ja z p bolt mam 120-140k/h i kto bardziej wastuje ? oprócz p boltów gdzie bp kosztuje 14k musze miec przecież z 3-4bp strong mana potion + all time softy sorc traci mniej i tyle

i btw w PG na erigu rekord wbiło tylko 3 rp za to ms jest 8
Popieram całkowicie... no może nie całkowicie bo nie zgodzę się z tym, że ek jest najsłabszą profesją... znaczy sie jest słaby, i owszem, ale wcale nie musi miec większego waste od palka, przeciwnie.
Dla przykładu, ostatnio skoczyłem (122rp) z kumplem (140ek) 4fun na Nightmare'y (nie wyśmiewajcie, że w dwójke na tych lvlach, ale nie szliśmy tam dla expa/zysku) i zebrać sobie przy okazji esencje na Demon Huntera. Kumpel na początku walił z SoVa (ma 89 sword fighting), a ja z Power bolców + exori san(wtedy 97 distance fighting). On średnio otrzymywał po 300-800 expa za mare, ja około 1200-1800. Pózniej przerzucił się na Avengera. Tutaj zonk... praktycznie co chwile hity 300+ zdarzało się nie raz, że otrzymał za markę więcej expa niż ja (przypominam, że ja cały czas kombo pb+san). Ogółem zwykle exp szedł po połowę. Wniosek? Hmmm... chyba nie musze porównywac waste... Kina leczy się Exurką niewiele gorzej od palka, przy czym ma więcej hp, przez co ewentualne kombosy od stworków może "nadrobić leczeniem" przez okresy bez hitów, jeśli wiecie o co mi chodzi. Palek na moim lvlu i skillach nawet bez bloczenia musi wydawać sporo many, żeby choć trochę dorównać siłą kinie (nie licząc assassin starów z którymi prawie wszędzie waste ). Kiedyś kina to była profesja stworzona do huntów w grupie. Teraz CipSoft ciągle dodaje nowe bronie i ulepsza ich ofensywe...

Sugestie? Na prawdę ucieszyłbym się gdyby dali różne takie bajery dla Kiny typu: Shield, +5 do shieldingu, -15 do melee
Wzmocniłoby to "magię" grupowych huntów, a uniemożliwiało uproszczenie expienia.

Inny przykład. Demce... od dość niedawna chodzę na nie bez kiny (oczywiście nie mówię teraz o solowaniu, np up/down, co ubóstwiam, bo to wkońcu domena palka ^^). Jak? Palek 100+ (ja) block+shoot, Druid sio+shoot.
Świetny team na demce. Dobry zysk. Po prostu coraz mniej sie palkom opłaca chodzić z Knightami na hunty... wtf?

Dobra to tyle ile mam do powiedzenia o kinie. Teraz troche o sile palka solo...

Po pierwsze. Palek to profesja stworzona do solowania mocnych stworków, gdyż mają do tego pewne możliwości, narazie nie mówimy o waste. Co w tym złego? I tak zawsze praktycznie z takich huntów palek ma waste.
Ogółem rzecz biorąc Paladyn w Tibii to profesja 4 FUN. Co chwile jednak spotykam się z wypowiedziami jakichś zdesperowanych knightów typu "ej tszemu palek morze solowac demce a ja moim kinom nie? powinni mu odebrac assassin stary albo najlepiej zlikwidowac mozliwosc walki na dystans a mojemu najtowi dac zasieng 2 pola z mojego fajer słorda!" Zrozumcie, dzieci... palek właśnie do tego jest!
Po drugie... skille - tutaj kieruję to głównie do knightów.
Jak powszechnie wiadomo, palkom Distance leci trochę szybciej niż kinie melee. Pomyślcie teraz co z tego palek ma... Myślicie, że palek z 90 dist jest taki silny, i ma mniejszy waste niż kina z 90 melee z w miare dobrą bronią? Błąd... Kin kupuje (lub po prostu robi questa/zdobywa) jakiegoś Avengera/Arcana/cokolwiek co ma dobry atak za 100-500k, zależnie od świata. wtedy porównać 100 Kina z taką bronią i 90 skillem do 100 palka z 90 skillem... Palek będzie hitał lepiej w zasadzie tylko z Assów, które nie są tanie, i zaledwie po kilku długich huntach zapłaci za nie więcej niż Kina za jakiegoś Arcane staffa którego ma na zawsze. Co z tego, że palek ucieka i wali na dystans, skoro 90% stworków i tak walnie z ataku dystansowego/magii niewiele gorzej niż w kine z dodatkiem melee.


Dobra.. trochę już gubie wątek, ale mam nadzieję, że troszke przybliżyłem grę palkiem. Palek musi być w miarę silny, by nadal mógł robić swoją powinność Ale i tak 1 bym pogorszył... wzrost Shieldingu. To troche głupie, że mogę bloczyć tak samo dobrze 99% stworków co kina, czasami nawet lepiej. Po prostu Cip soft oddalił knighta od huntów - bloczenia... teraz knight najlepiej sprawuje się w pg i expieniu... A palek na odwrót.

Sorry za brak fotki, przepraszam także tych, którym czytanie nie wychodzi i/lub sprawia problemy. Nie musiałeś/aś tego czytać! Cóż - spam ale nie jest wysiłkiem zmarnować 5 sekund na przewinięcie strony w dół.

EDIT: Chciałbym dodać, że kocham grę palkiem i jest to profesja którą nie przestanę grac nawet jeśli jedyną bronią zostałyby kamyki Nic dodać nic ująć, ale oczywiście nie gardzę klimatycznymi zmianami. Nie lubię tylko dzieci, którym się wydaje że palek nie ma waste + ma najlepsze hity (no i najtańsze) BZDURY!

Pozdrawiam,
Ave

Ostatnio edytowany przez Aveno - 25-06-2008 o 09:14.
 
stary 24-06-2008, 22:01   #523
K4R0L
Użytkownik Forum
 
K4R0L's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2008
Lokacja: Gdynia

Posty: 226
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Aldora
K4R0L ma numer GG 11850984 Send a message via Skype™ to K4R0L
Domyślny

A może ktoś by wreszcie zaczął wklejać zdjęcia ?!
__________________
Na temat fake'ów:
Ukryty tekst:
Przygódki Etrosa <--Look, Rate, Comment

Ukryty tekst:
Już w Krótce-Przemytnik
K4R0L jest offline  
stary 24-06-2008, 22:06   #524
Eoanas
Użytkownik Forum
 
Eoanas's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2007
Lokacja: Szczecin

Posty: 44
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kyyuo
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dark Squad
Świat: Premia
Poziom: 159
Poziom mag.: 71
Domyślny

pare tam up^^

uderz w stół a norzyce sie odezwa... To tylko gra wiec co za problem zmienic 100 na 8? to stary char, po haku dawno nie kozystalem z tego forum

Kyyuo> premia to moj char
Eoanas jest offline  
stary 24-06-2008, 22:32   #525
Xurigon
Użytkownik Forum
 
Xurigon's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Wiek: 35

Posty: 52
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K4R0L Pokaż post
A może ktoś by wreszcie zaczął wklejać zdjęcia ?!
To ktoś tu chce żeby wklejać zdjęcia?! ;o
ostro..

Proszę bardzo



Xurigon jest offline  
stary 24-06-2008, 22:37   #526
Krwioplaczasty
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

bog ridery mocne to ?? bo wygląda jak przerośnięty slim i oczywiście more more more more ss przywracasz mi wiarę w normalności ludzi z tego forum

Ostatnio edytowany przez Krwioplaczasty - 24-06-2008 o 22:39.
 
stary 24-06-2008, 22:47   #527
dawid2
Użytkownik Forum
 
dawid2's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2006

Posty: 218
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: solera
Poziom: 67
Poziom mag.: 60
Domyślny

nie wiem dlaczego ale w miarę normalna dyskusja znowu powróciła do idiotycznej rozmowy o balansujące ehh powiem tylko :
MORE SS !!!!!
btw zastanawiam sie czy dam rade na tych wyrmach ;D pewnie nie przekonam sie aż sam nie pójdę a może jest ktoś na ts z moją profesją i lvl ??
__________________



Ostatnio edytowany przez dawid2 - 25-06-2008 o 08:21.
dawid2 jest offline  
stary 24-06-2008, 22:50   #528
Xurigon
Użytkownik Forum
 
Xurigon's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Wiek: 35

Posty: 52
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
bog ridery mocne to ??
Zależy dla kogo xD

Cytuj:
"i oczywiście more more more more ss"
Spoko, teraz jakiś hard:







I to już chyba koniec screenów odemnie mam remont i jutro odłączam kompa,
do zobaczenie w next update ;P
Xurigon jest offline  
stary 24-06-2008, 22:53   #529
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Czyżby odkryto jeszcze trudniejszy quest? Bo widzę, że jeszcze lepsze bronie są niż te z tego Demon Hunter Outfit.

16:39 You see a dark trinity mace (Atk:51, Def:32 -1).
It can only be wielded properly by players of level 120 or higher.
It weighs 99.00 oz.

16:39 You see the calamity (Atk:51, Def:35).
It can only be wielded properly by knights of level 100 or higher.
It weighs 68.00 oz.

16:39 You see a solar axe (Atk:52, Def:29 +3).
It can only be wielded properly by players of level 130 or higher.
It weighs 110.00 oz.

Na TORG'u to znalazłem.
__________________
Morgaroth jest offline  
stary 24-06-2008, 23:22   #530
Voltix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 01 2008

Posty: 7
Domyślny

@up
To juz chyba z 6 raz jest w tym temacie.
Voltix jest offline  
stary 25-06-2008, 00:25   #531
Dwots
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 06 2008

Posty: 3
Domyślny

@up, prawda ;d

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aveno Pokaż post
Od razu mówię - nie ma foty, ale chcę coś uświadomić nupkom, którzy piszą jakies naaab texty typu: "Palkom ciągle dodają, oni nigdzie nie mają waste, knightom powinni dodać jakies bronie z atak 60 bo za słaby jest."
Nie czytać, jeśli ma się problemy z nerwami/cierpliwością/wytrzymywaniem tzw. "Spamu"

Nie musisz czytać.

Zaczynamy...





Popieram całkowicie... no może nie całkowicie bo nie zgodzę się z tym, że ek jest najsłabszą profesją... znaczy sie jest słaby, i owszem, ale wcale nie musi miec większego waste od palka, przeciwnie.
Dla przykładu, ostatnio skoczyłem (122rp) z kumplem (140ek) 4fun na Nightmare'y (nie wyśmiewajcie, że w dwójke na tych lvlach, ale nie szliśmy tam dla expa/zysku) i zebrać sobie przy okazji esencje na Demon Huntera. Kumpel na początku walił z SoVa (ma 89 sword fighting), a ja z Power bolców + exori san(wtedy 97 distance fighting). On średnio otrzymywał po 300-800 expa za mare, ja około 1200-1800. Pózniej przerzucił się na Avengera. Tutaj zonk... praktycznie co chwile hity 300+ zdarzało się nie raz, że otrzymał za markę więcej expa niż ja (przypominam, że ja cały czas kombo pb+san). Ogółem zwykle exp szedł po połowę. Wniosek? Hmmm... chyba nie musze porównywac waste... Kina leczy się Exurką niewiele gorzej od palka, przy czym ma więcej hp, przez co ewentualne kombosy od stworków może "nadrobić leczeniem" przez okresy bez hitów, jeśli wiecie o co mi chodzi. Palek na moim lvlu i skillach nawet bez bloczenia musi wydawać sporo many, żeby choć trochę dorównać siłą kinie (nie licząc assassin starów z którymi prawie wszędzie waste ). Kiedyś kina to była profesja stworzona do huntów w grupie. Teraz CipSoft ciągle dodaje nowe bronie i ulepsza ich ofensywe...

Sugestie? Na prawdę ucieszyłbym się gdyby dali różne takie bajery dla Kiny typu: Shield, +5 do shieldingu, -15 do melee
Wzmocniłoby to "magię" grupowych huntów, a uniemożliwiało uproszczenie expienia.

Inny przykład. Demce... od dość niedawna chodzę na nie bez kiny (oczywiście nie mówię teraz o solowaniu, np up/down, co ubóstwiam, bo to wkońcu domena palka ^^). Jak? Palek 100+ (ja) block+shoot, Druid sio+shoot.
Świetny team na demce. Dobry zysk. Po prostu coraz mniej sie palkom opłaca chodzić z Knightami na hunty... wtf?

Dobra to tyle ile mam do powiedzenia o kinie. Teraz troche o sile palka solo...

Po pierwsze. Palek to profesja stworzona do solowania mocnych stworków, gdyż mają do tego pewne możliwości, narazie nie mówimy o waste. Co w tym złego? I tak zawsze praktycznie z takich huntów palek ma waste.
Ogółem rzecz biorąc Paladyn w Tibii to profesja 4 FUN.
Po drugie... skille - tutaj kieruję to głównie do knightów.
Jak powszechnie wiadomo, palkom Distance leci trochę szybciej niż kinie melee. Pomyślcie teraz co z tego palek ma... Myślicie, że palek z 90 dist jest taki silny, i ma mniejszy waste niż kina z 90 melee z w miare dobrą bronią? Błąd... Kin kupuje (lub po prostu robi questa/zdobywa) jakiegoś Avengera/Arcana/cokolwiek co ma dobry atak za 100-500k, zależnie od świata. wtedy porównać 100 Kina z taką bronią i 90 skillem do 100 palka z 90 skillem... Palek będzie hitał lepiej w zasadzie tylko z Assów, które nie są tanie, i zaledwie po kilku długich huntach zapłaci za nie więcej niż Kina za jakiegoś Arcane staffa którego ma na zawsze. Co z tego, że palek ucieka i wali na dystans, skoro 90% stworków i tak walnie z ataku dystansowego/magii niewiele gorzej niż w kine z dodatkiem melee.


Dobra.. trochę już gubie wątek, ale mam nadzieję, że troszke przybliżyłem grę palkiem. Palek musi być w miarę silny, by nadal mógł robić swoją powinność Ale i tak 1 bym pogorszył... wzrost Shieldingu. To troche głupie, że mogę bloczyć tak samo dobrze 99% stworków co kina, czasami nawet lepiej. Po prostu Cip soft oddalił knighta od huntów - bloczenia... teraz knight najlepiej sprawuje się w pg i expieniu... A palek na odwrót.

Sorry za brak fotki, przepraszam także tych, którym czytanie nie wychodzi i/lub sprawia problemy. Nie musiałeś/aś tego czytać! Cóż - spam ale nie jest wysiłkiem zmarnować 5 sekund na przewinięcie strony w dół.

EDIT: Chciałbym dodać, że kocham grę palkiem i jest to profesja którą nie przestanę grac nawet jeśli jedyną bronią zostałyby kamyki Nic dodać nic ująć, ale oczywiście nie gardzę klimatycznymi zmianami. Nie lubię tylko dzieci, którym się wydaje że palek nie ma waste + ma najlepsze hity (no i najtańsze) BZDURY!

Pozdrawiam,
Ave
Po przeczytaniu twojej wypowiedzi o knight'cie zadalem sobie jedno zasadnicze pytanie, jezeli knight dostaje duzo wiecej exp walczac brnoa dwureczna i tym samym jego uderzenia sa wieksze i bardziej efektywne to po co bylby mu skill w shieldingu. Tak czy inaczej wiadomo ze duzo graczy uzywala dwurecznych broni ze wzgledu wlasnie na sile uderzen. Moim zdaniem knight zaczyna byc cos na podobe paladyna walczacego w zwarciu z wieksza liczba hp i troche gorszym leczeniem. No bo jezeli dajmy na to jak to kolega wyzej wspomnial
Cytuj:
On średnio otrzymywał po 300-800 expa za mare (jednoreczna bron)
a po wymienieniu broni na dwureczna ilosc zdobywanego doswiadczenia sie rownala, to po co w ogole trenowac skill w shieldingu jezeli gra knighta coraz bardziej opiera sie na atakowaniu i coraz szybszym zdobywaniu doswiadczenia, nizeli chodzenia na polowanie w grupie z innymi profesjami. Wiec co mozna by zrobic aby knight stawal sie naprawde rycerzem a nie latajacym superman'em z avengerem i skillem 90/80? Wiem z doswiadczenia ze ciezko bylo mi isc na hunt z kumpelm (kinght) na 100+ poziomie na duzy hydra hunt i miec z tego profit bez odrobiny szczescia, gdzie moj przyjaciel paladyn na poziomie 140+ bral swojego brata okolo poziomu 90 i mogli sobie pozwolic na wielo godzinny hunt na hydrachbez wiekszej straty lub nawet sporym zysku przy odrobinie szczescia. Nie jestem za tym aby paladyna oslabiac poniewaz wydaje mi sie ze jest teraz w porzadku ale bardziej mi zalezy na tym aby rycerz byl rycerzem i walczyl wiecej bronia jednoreczna i uzywal tarczy do blokowania. Chyba wszyscy pamietamy sutacje z klienta Tibii 7.92 kiedy to avenger mial wiecej punktow obrony (38) niz najlepszy dostepny shield na wiekszosci serwerow mms ktory mial 37 punktow obrony.

Przepraszam ze bez fotek ale bardzo chcialem dodac cos na ten temat od siebie.

Ostatnio edytowany przez Dwots - 25-06-2008 o 00:27.
Dwots jest offline  
stary 25-06-2008, 00:28   #532
Ethanamoz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 07 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 80
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 213
Skille: 17/29
Poziom mag.: 82
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yen Pokaż post
Mama cię nie kocha

Po co Gm ma robić questy z present bagami, skoro wie, że już każdy wyrzucił/sprzedał/zamienił ? ..
Zapytałem Jej a ona odpowiedziała że kocha...
Może Twoja Ci tak mówi i myślisz że wszystkie są takie jak Twoja.

Jak już starasz sie zabłysnąć wiedzą to Cię chętnie uświadomię że GameMaster ma tyle związku z ROBIENIEM questów co Ty z mózgiem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JUNIR Pokaż post
sorc jest najlepsza profesja najlepszy przykład z wczorajszego eriga
Seba Boler got 10,625,312 XP

2 najlepsze rekordy też ustalili ms 3 druid 4 knight a 5 pall (chociaż wiadomo że ek jest najsłabsza profesja)
exp na erigu z jedneog dnia nic nie znaczy, odróżniaj też takie coś jak NAJLEPSZA PROFESJA od NAJTRUDNIEJSZA, NAJŁATWIEJSZA, NAJNUDNIEJSZA, NAJFAJNIEJSZA, NAJLEPSZA W PG, NAJGORSZA W PG, nie wiem jakim prawem stwierdzasz że ms jest najlepszy o.0 jeśli miałbym wymienić cechy msa z tych podanych wyżej to na pewno: trudno się nią gra, jest najciekawsza, najlepsza w pg.
Cóż każdy gra tym czym lubi nie gadaj jak to każda profesja ma źle i trudno każdy gada głupoty ile to powinni dodać profesji którą on akurat gra xD znudziło się wam noobki zmienianie voca co update? teraz będziecie pisali proposale na tibia.com aby wam coś dali gl&hf pozdro

Ostatnio edytowany przez Ethanamoz - 25-06-2008 o 00:46. Powód: lalala
Ethanamoz jest offline  
stary 25-06-2008, 00:54   #533
Dargy
Użytkownik Forum
 
Dargy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2008
Lokacja: Wrocław (dolnoslaskie)

Posty: 53
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dargy
Profesja: Elite Knight
Gildia: IT
Poziom: 144
Skille: 89/82
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aveno Pokaż post
Od razu mówię - nie ma foty, ale chcę coś uświadomić nupkom, którzy piszą jakies naaab texty typu: "Palkom ciągle dodają, oni nigdzie nie mają waste, knightom powinni dodać jakies bronie z atak 60 bo za słaby jest."
Nie czytać, jeśli ma się problemy z nerwami/cierpliwością/wytrzymywaniem tzw. "Spamu"

Nie musisz czytać.

Zaczynam



Popieram całkowicie... no może nie całkowicie bo nie zgodzę się z tym, że ek jest najsłabszą profesją... znaczy sie jest słaby, i owszem, ale wcale nie musi miec większego waste od palka, przeciwnie.
Dla przykładu, ostatnio skoczyłem (122rp) z kumplem (140ek) 4fun na Nightmare'y (nie wyśmiewajcie, że w dwójke na tych lvlach, ale nie szliśmy tam dla expa/zysku) i zebrać sobie przy okazji esencje na Demon Huntera. Kumpel na początku walił z SoVa (ma 89 sword fighting), a ja z Power bolców + exori san(wtedy 97 distance fighting). On średnio otrzymywał po 300-800 expa za mare, ja około 1200-1800. Pózniej przerzucił się na Avengera. Tutaj zonk... praktycznie co chwile hity 300+ zdarzało się nie raz, że otrzymał za markę więcej expa niż ja (przypominam, że ja cały czas kombo pb+san). Ogółem zwykle exp szedł po połowę. Wniosek? Hmmm... chyba nie musze porównywac waste... Kina leczy się Exurką niewiele gorzej od palka, przy czym ma więcej hp, przez co ewentualne kombosy od stworków może "nadrobić leczeniem" przez okresy bez hitów, jeśli wiecie o co mi chodzi. Palek na moim lvlu i skillach nawet bez bloczenia musi wydawać sporo many, żeby choć trochę dorównać siłą kinie (nie licząc assassin starów z którymi prawie wszędzie waste ). Kiedyś kina to była profesja stworzona do huntów w grupie. Teraz CipSoft ciągle dodaje nowe bronie i ulepsza ich ofensywe...

Sugestie? Na prawdę ucieszyłbym się gdyby dali różne takie bajery dla Kiny typu: Shield, +5 do shieldingu, -15 do melee
Wzmocniłoby to "magię" grupowych huntów, a uniemożliwiało uproszczenie expienia.

Inny przykład. Demce... od dość niedawna chodzę na nie bez kiny (oczywiście nie mówię teraz o solowaniu, np up/down, co ubóstwiam, bo to wkońcu domena palka ^^). Jak? Palek 100+ (ja) block+shoot, Druid sio+shoot.
Świetny team na demce. Dobry zysk. Po prostu coraz mniej sie palkom opłaca chodzić z Knightami na hunty... wtf?

Dobra to tyle ile mam do powiedzenia o kinie. Teraz troche o sile palka solo...

Po pierwsze. Palek to profesja stworzona do solowania mocnych stworków, gdyż mają do tego pewne możliwości, narazie nie mówimy o waste. Co w tym złego? I tak zawsze praktycznie z takich huntów palek ma waste.
Ogółem rzecz biorąc Paladyn w Tibii to profesja 4 FUN.
Po drugie... skille - tutaj kieruję to głównie do knightów.
Jak powszechnie wiadomo, palkom Distance leci trochę szybciej niż kinie melee. Pomyślcie teraz co z tego palek ma... Myślicie, że palek z 90 dist jest taki silny, i ma mniejszy waste niż kina z 90 melee z w miare dobrą bronią? Błąd... Kin kupuje (lub po prostu robi questa/zdobywa) jakiegoś Avengera/Arcana/cokolwiek co ma dobry atak za 100-500k, zależnie od świata. wtedy porównać 100 Kina z taką bronią i 90 skillem do 100 palka z 90 skillem... Palek będzie hitał lepiej w zasadzie tylko z Assów, które nie są tanie, i zaledwie po kilku długich huntach zapłaci za nie więcej niż Kina za jakiegoś Arcane staffa którego ma na zawsze. Co z tego, że palek ucieka i wali na dystans, skoro 90% stworków i tak walnie z ataku dystansowego/magii niewiele gorzej niż w kine z dodatkiem melee.


Dobra.. trochę już gubie wątek, ale mam nadzieję, że troszke przybliżyłem grę palkiem. Palek musi być w miarę silny, by nadal mógł robić swoją powinność Ale i tak 1 bym pogorszył... wzrost Shieldingu. To troche głupie, że mogę bloczyć tak samo dobrze 99% stworków co kina, czasami nawet lepiej. Po prostu Cip soft oddalił knighta od huntów - bloczenia... teraz knight najlepiej sprawuje się w pg i expieniu... A palek na odwrót.

Sorry za brak fotki, przepraszam także tych, którym czytanie nie wychodzi i/lub sprawia problemy. Nie musiałeś/aś tego czytać! Cóż - spam ale nie jest wysiłkiem zmarnować 5 sekund na przewinięcie strony w dół.

EDIT: Chciałbym dodać, że kocham grę palkiem i jest to profesja którą nie przestanę grac nawet jeśli jedyną bronią zostałyby kamyki Nic dodać nic ująć, ale oczywiście nie gardzę klimatycznymi zmianami. Nie lubię tylko dzieci, którym się wydaje że palek nie ma waste + ma najlepsze hity (no i najtańsze) BZDURY!

Pozdrawiam,
Ave
Chcialbym napisac tylko ze nie ma najlepszej profesji bo wtedy wczyscy by nia grali wiec jakiby taka byla to by kazdy nia gral wiec nie pierdolcie ze jest jakas lepsza czy gorsza profesja bo wszystkie sa takie same wiec prosze nie piasc juz nic na ten temat

Ave zgadzam sie z toba w 100%
Pozdro i jakies nowe ss by sie przydaly

Ostatnio edytowany przez Dargy - 25-06-2008 o 00:59. Powód: bo mam zle psy na avatarze
Dargy jest offline  
stary 25-06-2008, 06:18   #534
n355
Zbanowany
 
n355's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2008

Posty: 68
Domyślny

ładne Ssy Panowie Bardzo ładne
n355 jest offline  
stary 25-06-2008, 06:59   #535
Matejisz11
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2008

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Matejisz11 ma numer GG 10345406
Smutny ?

Wienc weszlem se dzis na forum i zaciela mi sie myszka i kliklem w obrazek na stronie 25 napisany przez Azobaty.I zaczelo mi sie cos ciongac ale dalem cancel i mam juz keylonga czy nie czy dopiero jak mi sie to sciongnie i otworze to i tu sie nasuwa moje pytanie.
I czy mozesz mi jak najszybciej powiedziec bardzo cie prosze o to bo troszku sie przejmuje.

Przepraszam za blendy ale pisze w nerwach

Prosze o odpowiedz jak najszybciej.

HELP ME PLEASE
Matejisz11 jest offline  
stary 25-06-2008, 07:32   #536
Phosfifter
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 03 2008

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matejisz11 Pokaż post
Wienc weszlem se dzis na forum i zaciela mi sie myszka i kliklem w obrazek na stronie 25 napisany przez Azobaty.I zaczelo mi sie cos ciongac ale dalem cancel i mam juz keylonga czy nie czy dopiero jak mi sie to sciongnie i otworze to i tu sie nasuwa moje pytanie.
I czy mozesz mi jak najszybciej powiedziec bardzo cie prosze o to bo troszku sie przejmuje.

Przepraszam za blendy ale pisze w nerwach

Prosze o odpowiedz jak najszybciej.

HELP ME PLEASE
To było żałosne.... Nie mogłeś powiedzieć cos bardziej wiarygodnego np kumpel wcisnął? Jakby Ci się myszka zacięła to byś nie dał rady kliknąć na co kolwiek, za głupotę się płaci.

Pozdrawiam
Michalusik
Phosfifter jest offline  
stary 25-06-2008, 07:37   #537
Soul's
Zbanowany
 
Soul's's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2006
Lokacja: -*-

Posty: 436
Profesja: Elder Druid
Gildia: Illusion
Świat: Morgana
Soul's ma numer GG ;]
Domyślny

Cytuj:
nie widzisz ze to ms ma najwieksze możliwości szybkiego expa a knight najmniejsze ?
a czy ja tak powiedziałem? Elo korku, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Soul's jest offline  
stary 25-06-2008, 07:38   #538
Scofild
Użytkownik Forum
 
Scofild's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny



Hehe ten zielony duży podobne do slima fajnie wygląda xD

A walczył ktoś z tym robakiem i szkieletem?? xD

Podejrzewam ze to Gigantic Rotworm i Warrior Skeleton

P.S Rookslayerzy będą zadowoleni z nowych potworków dla nich xD
Scofild jest offline  
stary 25-06-2008, 07:50   #539
Matejisz11
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2008

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Matejisz11 ma numer GG 10345406
Strzałka !~!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Phosfifter Pokaż post
To było żałosne.... Nie mogłeś powiedzieć cos bardziej wiarygodnego np kumpel wcisnął? Jakby Ci się myszka zacięła to byś nie dał rady kliknąć na co kolwiek, za głupotę się płaci.

Pozdrawiam
Michalusik
To nie tak zacila mi sie myszka i nie moglem nic zrobic i klikalem itp .

A to moze mi ktos wresnie odpowiedziec??
Matejisz11 jest offline  
stary 25-06-2008, 08:05   #540
Sir szofer
Użytkownik Forum
 
Sir szofer's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 32

Posty: 372
Stan: Na Emeryturze
Imię: Terius
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 120
Skille: 85/83
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwots Pokaż post
@up, prawda ;d



Po przeczytaniu twojej wypowiedzi o knight'cie zadalem sobie jedno zasadnicze pytanie, jezeli knight dostaje duzo wiecej exp walczac brnoa dwureczna i tym samym jego uderzenia sa wieksze i bardziej efektywne to po co bylby mu skill w shieldingu. Tak czy inaczej wiadomo ze duzo graczy uzywala dwurecznych broni ze wzgledu wlasnie na sile uderzen. Moim zdaniem knight zaczyna byc cos na podobe paladyna walczacego w zwarciu z wieksza liczba hp i troche gorszym leczeniem. No bo jezeli dajmy na to jak to kolega wyzej wspomnial a po wymienieniu broni na dwureczna ilosc zdobywanego doswiadczenia sie rownala, to po co w ogole trenowac skill w shieldingu jezeli gra knighta coraz bardziej opiera sie na atakowaniu i coraz szybszym zdobywaniu doswiadczenia, nizeli chodzenia na polowanie w grupie z innymi profesjami. Wiec co mozna by zrobic aby knight stawal sie naprawde rycerzem a nie latajacym superman'em z avengerem i skillem 90/80? Wiem z doswiadczenia ze ciezko bylo mi isc na hunt z kumpelm (kinght) na 100+ poziomie na duzy hydra hunt i miec z tego profit bez odrobiny szczescia, gdzie moj przyjaciel paladyn na poziomie 140+ bral swojego brata okolo poziomu 90 i mogli sobie pozwolic na wielo godzinny hunt na hydrachbez wiekszej straty lub nawet sporym zysku przy odrobinie szczescia. Nie jestem za tym aby paladyna oslabiac poniewaz wydaje mi sie ze jest teraz w porzadku ale bardziej mi zalezy na tym aby rycerz byl rycerzem i walczyl wiecej bronia jednoreczna i uzywal tarczy do blokowania. Chyba wszyscy pamietamy sutacje z klienta Tibii 7.92 kiedy to avenger mial wiecej punktow obrony (38) niz najlepszy dostepny shield na wiekszosci serwerow mms ktory mial 37 punktow obrony.

Przepraszam ze bez fotek ale bardzo chcialem dodac cos na ten temat od siebie.

WG ciebie d lance jest lepsze od sca?
Gratuluje.....

Rozumiem ,że z załóżmy jakaś fikcyjna bronią 20atk 2handed będę sadził hity większe niż z sca ..........No bo wkońcu jest dwureczne...Ludzie do kurwy nędzy zrozumcie pamiętacie jak nie było mystic blade, royal axe? ta wtedy sie nosiło f axe + d lance a niby czemu? bo d lance miał więcej atk co przekładało się na wyższe hity , natomiast po zdobyciu sca odkładało się to tak jak teraz.
__________________
LVL: MLVL:
10 [x] 1 [x]
15 [x] 2 [x]
20 [x] 3 [x]
30 [x] 4 [x]
40 [x] 5 [x]
50 [x] 6 [x]
75 [x] 7 [x]
85 [x] 8 [x]
100 [x]
Sir szofer jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.


Powered by vBulletin 3