Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-05-2007, 15:27   #1
Stavros
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Lost Account Interface

Jako że nie ma dokładnego poradnika opisującego niuanse wszystkie używania ALI (przynajmniej nie widziałem takowego) a strzępy ALI w innych poradnikach są nieaktualne (np. o nowy r-k), postanowiłem dać obsługę całą ALI po upku.

Niniejszy poradnik pokazuje w jaki sposób korzystać z interfejsu odzyskiwania konta (Account Lost Interface dalej w skrócie ALI). Za jego pomocą możemy zamówić nowy rec-key, zmienić hasło, zmienić e-mail. Jest przydatny najcześciej w sytuacji shakowanego konta bądź chęci szybkiej zmiany adresu e-mail, na które konto jest zarejestrowane (jeżeli robisz to na karcie konta po zalogowaniu się, zmiana adresu e-mail trwa 30 dni). W przypadku hacku bardzo często liczy się czas, w którym zostanie wszystko załatwione. A ten zależy od tego jak szybko dostaniemy maile. Nie ukrywam że w niektórych serwisach (np. Onet) trwa to długo. Osobiście zatem polecam serwis o2.pl dla utworzenia konta e-mail na potrzeby tibijskiego konta. Sam używam tego serwisu i nigdy nie zdarzyło mi się abym nie dostał maila zaraz po przesłaniu mi go.

Gdzie można znaleźć owo ALI? Wchodząc na stronę www.tibia.com -> Login (tam gdzie się logujesz na swoje konto) i klikając guzik 'Account Lost?'. Bądź zakładka 'Account' i podzakładka 'Lost Account?'. Po kliknięciu go pojawi się następujący obraz:



W polu 1, tj. "Character name" wpisujemy imię dowolnej postaci na koncie (czyli jeżeli np na jednym koncie, odnośnie którego chcesz działać masz postacie o nickach na przykład 'Sir Knight on Antica' i 'Lady Druid on Secura'.. wtedy nie ma znaczenia, które imię podasz w tym polu z racji tego że obydwie postacie są na tym samym koncie. Klikamy submit i naszym oczom ukazuje się kolejny obraz:



1 ("I have forgotten my password.") używamy kiedy zapomnieliśmy hasła (aby uzyskać hasło potrzebujemy dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz numeru konta LUB rec-key'a).
2 ("I have forgotten my account number.") używamy kiedy zapomnieliśmy numeru konta (aby uzyskać numer potrzebujemy dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz hasła konta LUB rec-key'a).
3 ("I have forgotten both my password and my account number.") używamy kiedy zapomnieliśmy numeru konta ORAZ hasła (aby uzyskać numer i hasło potrzebujemy dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto (w tym przypadku konto musi być nieużywane przez 8 tygodni) LUB rec-key'a).
4 ("My account has been hacked.") używamy kiedy zostaliśmy shakowani a haker zmienił nasze hasło (aby uzyskać nowe hasło potrzebujemy dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz numeru konta LUB rec-key'a).
5 ("I want to change the email address of my account instantly.") używamy kiedy chcemy zmienić adres e-mail, na który zarejestrowane jest konto i chcemy to zrobić natychmiast (przy zmianie na stronie konta po zalogowaniu, zmiana trwa 30 dni; aby zmienić adres e-mail, na które jest zarejestrowane konto potrzebujemy rec-key'a).
6 ("I need a new recovery key.") używamy kiedy chcemy uzyskać nowy rec-key (aby to zrobić musimy zapłacić 5 euro takim samym systemem jak opłacany jest Premium Account; nie ma możliwości zamówić 'za pobraniem').

1 ("I have forgotten my password.")



Jeżeli masz dostęp do konta e-mail, na które zarejestrowane jest konto ORAZ znasz numer konta, wtedy wypełniasz rubrykę oznaczoną 1 ("Yes, send it by email."). W pole "Account email address" należy wpisać adres e-mail, natomiast w pole "Account number" należy wpisać numer konta a następnie kliknąć przycisk 'Submit'. Pojawi się wtedy komunikat o treści: "The email with a confirmation key has been sent to your email address. When you receive the email, please click on the link, or copy and paste it into your internet browser. Please note that you need to use this link in the following 24 hours. It will expire after this time has passed and you will have to request a new confirmation key." co oznacza iż na adres e-mail został wysłany mail z linkiem, którego należy użyć aby zostało nam przydzielone nowe hasło. Oto treść adresu e-mail (może być inna końcówka linku, która jest szyfrem klucza potwierdzającego dla wewnętrznych mechanizmów bazy danych Tibii):



Należy oczywiście kliknąć link oznaczony jako L. Wtedy naszym oczom ukaże się ostatnia plansza, po uzupełnieniu której (należy podać numer konta w "Account number". Pole "Confirmation Key" powinno być już uzupełnione i nie należy nic w nim zmieniać) na nasz adres e-mail posłane zostanie nowe hasło.



Jeżeli nie masz dostępu do konta e-mail a chciałbyś zmienić hasło, wtedy musisz znać swój recovery key i kliknąć którąś z opcji oznaczoną jako 2 czyli "I have lost access to that email account. lub "I do not know that email address anymore." W tym wypadku będziemy musieli podać NOWY adres e-mail, na które chcemy zarejestrować nowe konto.



A następnie podać na kolejnym ekranie swój recovery key. Jeżeli zgubiłeś/zapomniałeś recovery key, wybierz opcję "I have forgotten my recovery key of my Tibia account.". Zostaniesz przeniesiony do opcji kupna nowego recovery key'a omiówionej w sekcji 6, tj. "I need a new recovery key.".



Na nowy adres e-mail dostarczony będzie identyczny jak w poprzedniej opcji e-mail. Kolejne kroki związane ze zmianą hasła są identyczne jak w poprzedniej opcji.

UWAGA!
Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta ORAZ nie dysponujesz kluczem recovery key - wtedy odzyskanie konta jest NIEMOŻLIWE.


Jeżeli zapomniałeś oprócz hasła także numeru, wtedy wybierz opcję 3, tj. "I have also forgotten my account number.". W tym wypadku dalsza procedura odzyskiwania konta przebiega w ten sam sposób co kliknięcie na pierwszym ekranie opcji 3, tj. "I have forgotten both my password and my account number.".

2 ("I have forgotten my account number.")



Jeżeli masz dostęp do konta e-mail, na które zarejestrowane jest konto ORAZ znasz hasło konta, wtedy wypełniasz rubrykę oznaczoną 1 ("Yes, send it by email."). W pole "Account email address" należy wpisać adres e-mail, natomiast w pole "Password" należy wpisać hasło konta a następnie kliknąć przycisk 'Submit'. Pojawi się wtedy komunikat o treści: "The account number has been sent to the email address your account is assigned to." co oznacza iż na adres e-mail został wysłany numer konta. Oto treść adresu e-mail:



Jeżeli nie masz dostępu do konta e-mail a chciałbyś uzyskać numer, wtedy musisz znać swój recovery key i kliknąć którąś z opcji oznaczoną jako 2 czyli "I have lost access to that email account." lub "I do not know that email address anymore." W tym wypadku będziemy musieli podać NOWY adres e-mail, na które chcemy zarejestrować nowe konto.



A następnie podać na kolejnym ekranie swój recovery key. Jeżeli zgubiłeś/zapomniałeś recovery key, wybierz opcję "I have forgotten my recovery key of my Tibia account.". Zostaniesz przeniesiony do opcji kupna nowego recovery key'a omiówionej w sekcji 6, tj. "I need a new recovery key.".



Na nowy adres e-mail dostarczony będzie identyczny jak w poprzedniej opcji e-mail z numerem konta.

UWAGA!
Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta ORAZ nie dysponujesz kluczem recovery key - wtedy odzyskanie konta jest NIEMOŻLIWE.


Jeżeli zapomniałeś oprócz numeru także hasła, wtedy wybierz opcję 3, tj. "I have also forgotten the password of my account.". W tym wypadku dalsza procedura odzyskiwania konta przebiega w ten sam sposób co kliknięcie na pierwszym ekranie opcji 3, tj. "I have forgotten both my password and my account number.".

3 ("I have forgotten both my password and my account number.")



Jeżeli masz dostęp do konta e-mail, na które zarejestrowane jest konto ORAZ minęło 8 tygodni odkąd byłeś zalogowany do gry ostatni raz, wtedy wypełniasz rubrykę oznaczoną 1 ("Yes, send it by email."). W pole "Account email address" należy wpisać adres e-mail a następnie kliknąć przycisk 'Submit'. Jeżeli konto NIE BYŁO używane przez ostatnie 8 tygodni.. na adres e-mail zostaną wysłane zarówno numer konta jak i hasło. Jednakże jeżeli konto BYŁO używane w ciągu ostatnich 8 tygodni, pojawi się kolejne okno z prośbą o podanie rec-key'a. Jeżeli zgubiłeś/zapomniałeś recovery key, wybierz opcję "I have forgotten my recovery key of my Tibia account.". Zostaniesz przeniesiony do opcji kupna nowego recovery key'a omiówionej w sekcji 6, tj. "I need a new recovery key.".



Jeżeli nie masz dostępu do konta e-mail a chciałbyś uzyskać numer, wtedy musisz znać swój recovery key i kliknąć którąś z opcji oznaczoną jako 2 czyli "I have lost access to that email account." lub "I do not know that email address anymore." W tym wypadku będziemy musieli podać NOWY adres e-mail, na które chcemy zarejestrować nowe konto.



A następnie podać na kolejnym ekranie swój recovery key. Jeżeli zgubiłeś/zapomniałeś recovery key, wybierz opcję "I have forgotten my recovery key of my Tibia account.". Zostaniesz przeniesiony do opcji kupna nowego recovery key'a omiówionej w sekcji 6, tj. "I need a new recovery key.".



Na nowy adres e-mail dostarczony będzie e-mail z numerem oraz hasłem konta.

UWAGA!
Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta ORAZ nie dysponujesz kluczem recovery key - wtedy odzyskanie konta jest NIEMOŻLIWE.


4 ("My account has been hacked.")



Przede wszystkim musisz potwierdzić iż usunąłeś przyczynę hacka (np. keylogger) i ma to naprawdę wielkie znaczenie. Jeżeli zaczniesz odzyskiwać konto np. recovery key'em, a keylogger nadal pracuje na Twoim systemie, istnieje ryzyko iż haker wejdzie w posiadanie Twojego recovery key'a. Jest to tragedia ponieważ wtedy możecie sobie nawzajem odzyskiwać konto, a nawet po zakupieniu nowego recovery key'a należy odczekać od miesiąca do dwóch miesięcy na list! Zatem przed przystąpieniem do odzyskiwania konta, upenij się że komputer, z którego odzyskujesz konto jest czysty.



W kolejnych krokach odzyskiwanie konta wygląda IDENTYCZNIE jak w sekcji 1, tj. "I have forgotten my password."

5 ("I want to change the email address of my account instantly.")



Należy wprowadzić nowy adres e-mail, na jaki ma być zarejestrowane konto. Na kolejnym ekranie należy podać swój recovery key. Jeżeli zgubiłeś/zapomniałeś recovery key, wybierz opcję "I have forgotten my recovery key of my Tibia account.". Zostaniesz przeniesiony do opcji kupna nowego recovery key'a omiówionej w sekcji 6, tj. "I need a new recovery key.".



Na nowy adres e-mail dostarczony będzie e-mail z nowym hasłem konta.

6 ("I need a new recovery key.")



Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza z nich - "I would like to request a new recovery key. I am prepared to pay 5 EUR for this service." - przeniesie nas do okna płatności online serwisu Element 5 w celu uiszczenia opłaty 5 euro za nowy recovery key. Po uiszczeniu opłaty należy odczekać na list okres od jednego do dwóch miesięcy.
UWAGA
List zostanie wysłany na adres rl na jaki jest zarejestrowane konto!

Jeżeli dostałeś już list z kluczem konfirmacyjnym (confirmation key), wybierasz opcję drugą - "I have already received the letter with the confirmation key for a new recovery key." - klikasz przycisk submit a w nowym oknie wpisujesz przysłany listem confirmation key. Po poprawnym wypełnieniu pól i kliknięciu Submit, zostanie wyświetlony Twój nowy recovery key.

Ostatnio edytowany przez Stavros - 16-05-2007 o 09:36. Powód: Zmniejszenie obrazków z optymalnej dla 1440x900 na 1024x768
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-05-2007, 17:09   #2
RaHak
Użytkownik Forum
 
RaHak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 105
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Danubia
RaHak ma numer GG 1939845 Send a message via Skype™ to RaHak
Domyślny

Ładnie rozmieszczone, są kolorki, tekst nie zlewa się. Gryzie tylko rozmiar obrazków. Duży + dla ciebie .
__________________
Emeryturka i basta
RaHak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2007, 22:11   #3
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Jedyne, czego mogę się czepić to zbyt duże SSy, które rozciągają mi stronę. Jak je zmniejszysz to 10/10
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2007, 23:46   #4
Stavros
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Kurcze, no to problem bo pracuje na 1440x900 ale obiecuję pomniejszyć je .
[edit]Voila! Zmniejszone

Ostatnio edytowany przez Stavros - 15-05-2007 o 01:40. Powód: Voila! Zmniejszone ;)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2007, 15:41   #5
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Niezłe 9+/10
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2007, 16:24   #6
elfo.del.bien
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Thais

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Valoria
Domyślny

Kwestia odpowiednej rozdzielczosci 10/10
elfo.del.bien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2007, 17:41   #7
Technick
Użytkownik Forum
 
Technick's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006

Posty: 164
Domyślny

IMHO genialny poradnik dla nowych, a także tych którym angielski jest obcy ; ).
Po prostu wyczerpuje sprawę do samego końca. Doskonały pod niemal każdym względem!

Dla niektórych może wydawać się bardzo banalny, ale kiedy zaczynałem przygodę z tibią to sam nie wiedziałem czym sie różni "I have forgotten both my password and my account number" od "My account has been hacked".
Dla newbie jak znalazł!

Przenosić jak najszybciej !
Technick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2007, 02:34   #8
Stavros
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Prosiłbym kogoś z rozdzielczością 1024x768 o napisanie czy ss'y już nie rozsadzają ekranu .
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2007, 12:19   #9
Technick
Użytkownik Forum
 
Technick's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006

Posty: 164
Domyślny

Czy ktoś to wreszcie przeniesie? Bo poradnik jest naprawdę dobry, a wciąż tkwi w propozycjach.
Technick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2007, 10:24   #10
Ar3k
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Trzeba dodać! Bardzo przydatne!!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2007, 11:12   #11
elfo.del.bien
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Thais

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Valoria
Domyślny

Zwiekszcie sobie rozdzielczosc jak za duze obrazki ...
elfo.del.bien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2007, 20:47   #12
Sir_Sosei
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 04 2007
Lokacja: Katowice

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sir Sosei
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 62
Skille: 80/79
Poziom mag.: 6
Sir_Sosei ma numer GG 5482602
Domyślny

napisz jeszcze jak zalogować się na tibia.com i założyć nową postać / założyć rec keya tak tak genialne -.-

@topic
co do poradnika dobry tylko Po co? ;/
Ocena za poradnik 10/10 za to że jest dobry lecz mi się nie przyda
Sir_Sosei jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2007, 18:41   #13
Tobikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Chcę zmienić e-mail. Ale nie pojawia mi się opcja :
5 ("I want to change the email address of my account instantly."

Co mam robić ??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2007, 20:32   #14
Rivix'o
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 03 2007

Posty: 48
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: xxx
Świat: Galana
Poziom: 70
Skille: 78/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

mam ten sam problem co kolega wyzej nie ma zadnego punktu ze zmiena meila a sytuacja wyglada tak ze po dlugiej przerwie chce zaczac grac ale zapomnialem maila i passow dolnych za to posiadam rec keya i acc
Rivix'o jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 22:32   #15
zakala27
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 10 2007

Posty: 3
Domyślny

Mam takie pytanie;p Jesli na e-mail nie moge sie dostac a r-key nie robilem tylko zrobil ktos po haku ale znam acc numer to moge odzyskac konto?
zakala27 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 23:15   #16
Fredrius
Użytkownik Forum
 
Fredrius's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2007

Posty: 64
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fretrax
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 81
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

@UP
Jezeli r-keya zrobil ten kto Cie shakowal to nie ma sensu odzyskiwac postaci. Skoro haker zalozyl r-keya to znaczy ze ma zamiar grac ta postacia, wiec nawet jak ja odzyskasz to on odzyska ja ponownie uzywajac r-keya. I tak w kolko.

@Topic
Poradnik swietny
Ktos tam pisal ze napewno sie nie przyda. Ja mysle ze jednak sie przyda, takim ludzia jak moj kuzyn. Piec razy tlumaczylem mu jak sie odzyskuje konto i zawsze zapominal, wiec musialem mu tlumaczyc jeszcze raz o_O


Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Fredrius - 20-10-2007 o 23:21.
Fredrius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2008, 03:05   #17
H_A_W_K
Użytkownik Forum
 
H_A_W_K's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 33

Posty: 96
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fiirma
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Orient
Świat: Arcania
Poziom: 167
Skille: 10/27
Poziom mag.: 76
H_A_W_K ma numer GG 1996048
Domyślny

A co jeśli z mojego konta zostaly usuniete wszystkie postacie i nie znam passworda oraz nie mam recka a znam e mail ? Jak w takiej sytuacji odzyskac konto?
__________________


H_A_W_K jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2008, 03:08   #18
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez H_A_W_K Pokaż post
A co jeśli z mojego konta zostaly usuniete wszystkie postacie i nie znam passworda oraz nie mam recka a znam e mail ? Jak w takiej sytuacji odzyskac konto?
Raczej nic juz nie zrobisz... Lecz... W sumie, po co ci konto bez postaci? Jest premium?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2008, 13:34   #19
H_A_W_K
Użytkownik Forum
 
H_A_W_K's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 33

Posty: 96
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fiirma
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Orient
Świat: Arcania
Poziom: 167
Skille: 10/27
Poziom mag.: 76
H_A_W_K ma numer GG 1996048
Domyślny

Nie bede zakladal nowego e-maila zeby zalozyc nowe konto
__________________


H_A_W_K jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2008, 13:38   #20
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stavros Pokaż post
Prosiłbym kogoś z rozdzielczością 1024x768 o napisanie czy ss'y już nie rozsadzają ekranu .
są akurat, mi działa
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.


Powered by vBulletin 3